مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,158
Thankful

ولی فکر کنم یک مشکل کوچیک این وسط وجود داره
9500 GT 512MB GDDR3 اسلات اون PCIe ver 2.0 x16 هستش
و مادربورد من Asus M2N-VM هستش که اسلات V2.0 رو ساپورت نمیکنه.

راستی چه برندی رو معرفی میکنید.؟
نه هيچ مشكلي نداره.
تمام كارتهايي كه از pci e 2.0 پشتيباني ميكنن كاملا با 1.0 هم سازگار هستند.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
دوستان سلام من یه کارت گرافیک واسه بازی میخوام در حد 100 یا 120 بیشتر نباشه جیفورس باشه بهتره لطفا راهنمایی
بهترین انتخاب 9500gt gddr3 هستش حالا یا 256mb یا 512mb .

نه هیچ مشکلی با pcie 1.0 نداره و پهنای باند کافی در اختیارش هست.
برند هم میتونی inno3d یا zotac رو در نظر بگیری.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
دوستان سلام من یه کارت گرافیک واسه بازی میخوام در حد 100 یا 120 بیشتر نباشه جیفورس باشه بهتره لطفا راهنمایی

Thankful

شما با کارتای جدید که PCI-E 2.0 هستند هیچ مشکلی نداری،با مادربردای قدیمی هم سازگارند.

اما من به هیچ وجه خرید کارت پایین تر از 9600GSO رو پیشنهاد نمی کنم، 8600 و 9500 دیگه به هیچ کاری _در اینجا بازی -نمیان ، حتی توی رزولوشن 1280*1024 هم نمیشه روشون حساب کرد.

به عنوان جایگزین می تونی صبر کنی 4670 بیاد، اونو بگیری که همرده ی 9600GSO هست ، اما قیمتش پایینتره.

M.A.H

کاربر سایت
Nov 28, 2007
156
4870

با سلام

آقا ببخشيد دوباره مزاحم شدم
من از وقتي اين 4870 رو خريدم رو بازيهاي مختلف امتحانش كردم ولي راضيم نميكنه مثلا تو كرايسس با رزولوشن 1024*1280 وقتي همه تنظيمات رو high ميذاري وبا AA غير فعال بازي ميكني با حالتي كه رو 8X بازي ميكني تفاوت فريم (با همون FRAPS كه آقا فرشيد معرفي كرد) از ميانگين 18 تا ميانگين 24 فريم ميده ومثلا اگه AA خاموشم باشه وقتي بازي رو شروع ميكنم اگه دوربينو بچرخونم يه لحظه گير ميكنه ولي بار دوم اين مشكلو نداره واون مشكل POP UP شدن اشيا رو حتي تو 768*1024 هم دارم اين مشكل تو WARHEAD بيشترم هست مثلا " اگه تنظيماتو رو ENTHUSIASTIC بذارم فريم خيلي پاييني ميده واگه رو GAMER بذارم حدود 18 فريم ميده
(تا يادم نرفته بگم كه بالاترين رزولوشني كه تو بازيا برام اجازه انتخاب ميده 1024*1280 هست البته بگم كه من با xp sp3 بازيا رو اجرا ميكنم آيا اين طبيعيه؟)
تو GEARS رو بالاترين تنظيمات 42 فريم ميانگين ميده ولي بعضي مواقع از بازي ميپره بيرون و ارور ميده
تو STALKER:clear sky رو بالاترين تنظيمات (يعني همه slider ها رو تا اخر بردم ) فريمش ميانگين 29 تا 30 بود
كلا تو اكثر بازيا مثلا assassin يا most wanted هم اين حالت pop up شدن اشيا رو دارم به نظر شما طبيعيه يا مشكل ديگه اي هست . ضمنا من كارتمو با همون نرم افزار تيونري كه تو catalyst 8-9 هست اور كردم ولي خيلي فرقي نكرد البته يكي از دوستان ميگفت اين ورژنو براي تست گذاشتن و باگ داره ميتونه مشكل از اون باشه چون از موقعي كه نصبش كردم هر دفعه كه كامپيوتر بالا مياد found new hardware ميزنه و دنبال درايور كارت صدا ميگرده جالبه كه كارت صدا كار ميكنه ومشكلي نداره اگه راهنمايي كنيد ممنون ميشم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
سلام،

ماشالا هر دفعه که میآی یه دل پر درد دل می کنیا!

اونی که شما تو Crysis میگی هست طبیعیه دوست عزیز، کارتت مشکلی نداره ، منم با سیستم قبلیم که 8800GTS و CPU Dual Core بود همین مشکل رو داشتم ، اما با سیستم جدید دیگه همچین چیزی ندیدم.
این فریم هایی هم که میگی با نتایج تست سایتای معتبر هم همخونی داره، پس کارتت داره خوب کار می کنه

حالا اینکه چطوری می شه ایراد Stuttering یا همون گیر رو توی بازی برطرف کنی بحث دیگه ای هست، بهتره که گزینه ی Post Proccessing رو از منوی بازی پایینتر بیاری تا اون ایراد حل شه.
همونطور که دفعه پیش هم گفتم ممکنه این مشکل توی کارتهای با رم بیشتر از 512 مثل 260 و 280 یا 4870 1GB پیش نیاد،(که خودم اینطوری دیدم) چون Crysis حجم زیادی از رم گرافیک رو نیاز داره، حتی توی رزولوشن پایین

توی تستای کارت 4870 1GB هم افزایش راندمان قابل توجهی رو توی اکثر بازیها دیدم که فقط به خاطر رم بیشتر هست، پس این دلیل میتونه باشه.

احتمالات بعدی میتونه سرعت CPU یا باس رم باشه که دیگه باید خودت اگه بتونی یا سیستم رو اور کنی، یا با قطعات سریعتر تست کنی ببینی مشکل با کدوم حل میشه.
درایورای ATI هم طبق معمول بدون باگ نیست ، باید یه طوری باهاش کنار بیای دیگه.بجاش از Riva Tuner استفاده کن، مشکل تداخل درایور کارت صدات حل میشه.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
ما هم به جمع 4850 دارا اضافه شدیم
فقط دما مال من 80 ایراد نداره؟؟لازم به اپدیت بایوس نیست؟؟
خوب به سلامتی مبارک باشه
نه اون دمای طبیعیه 4850 هستش نگران نباش مشکل خاصی ایجاد نمیکنه.

show_man

کاربر سایت
Jun 14, 2007
360
نام
علی
خب اگه درایور های ati باگ داشته باشن که مشکل ساز میشه که.اخرین ورژنش هم باگ داره/ خداییش حیف میشه ادم با این جور کارتها نتونه اون چیزی رو که میخواد انجام بده.بابا 4870 خداییش کارت خوبیه.

shafie

کاربر سایت
Jul 24, 2007
232
نام
ID
با سلام

آقا ببخشيد دوباره مزاحم شدم
من از وقتي اين 4870 رو خريدم رو بازيهاي مختلف امتحانش كردم ولي راضيم نميكنه مثلا تو كرايسس با رزولوشن 1024*1280 وقتي همه تنظيمات رو high ميذاري وبا AA غير فعال بازي ميكني با حالتي كه رو 8X بازي ميكني تفاوت فريم (با همون FRAPS كه آقا فرشيد معرفي كرد) از ميانگين 18 تا ميانگين 24 فريم ميده ومثلا اگه AA خاموشم باشه وقتي بازي رو شروع ميكنم اگه دوربينو بچرخونم يه لحظه گير ميكنه ولي بار دوم اين مشكلو نداره واون مشكل POP UP شدن اشيا رو حتي تو 768*1024 هم دارم اين مشكل تو WARHEAD بيشترم هست مثلا " اگه تنظيماتو رو ENTHUSIASTIC بذارم فريم خيلي پاييني ميده واگه رو GAMER بذارم حدود 18 فريم ميده
(تا يادم نرفته بگم كه بالاترين رزولوشني كه تو بازيا برام اجازه انتخاب ميده 1024*1280 هست البته بگم كه من با xp sp3 بازيا رو اجرا ميكنم آيا اين طبيعيه؟)
تو GEARS رو بالاترين تنظيمات 42 فريم ميانگين ميده ولي بعضي مواقع از بازي ميپره بيرون و ارور ميده
تو STALKER:clear sky رو بالاترين تنظيمات (يعني همه slider ها رو تا اخر بردم ) فريمش ميانگين 29 تا 30 بود
كلا تو اكثر بازيا مثلا assassin يا most wanted هم اين حالت pop up شدن اشيا رو دارم به نظر شما طبيعيه يا مشكل ديگه اي هست . ضمنا من كارتمو با همون نرم افزار تيونري كه تو catalyst 8-9 هست اور كردم ولي خيلي فرقي نكرد البته يكي از دوستان ميگفت اين ورژنو براي تست گذاشتن و باگ داره ميتونه مشكل از اون باشه چون از موقعي كه نصبش كردم هر دفعه كه كامپيوتر بالا مياد found new hardware ميزنه و دنبال درايور كارت صدا ميگرده جالبه كه كارت صدا كار ميكنه ومشكلي نداره اگه راهنمايي كنيد ممنون ميشم
نمیخوام نگرانت کنم ولی من با 4850 بیشتر از این حرفا فریم میگیرم به طوری که تو وارهید با تنضیمات ENTHUSIASTIC تو رزولوشن 1680*1050 وبا AA4X حدود 20 تا 24 فریم میگیرم و اون مشکل ظاهر شدن ییهو اشیا رو فقط تو چند ثانیه اول بعد از اجرا بازی دارم و بعدش خیلی کم میشه تو گیرز هم فریم از رو 60 تکون نمیخورد ماشاالله.
most wanted هم دیگه خیلی قدیمیه من با کارت قبلیم fx5200:smile: تمومش کردم. ضمنا cpu:8400 و mb : p5qو ram:4gig هستش.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
نمیخوام نگرانت کنم ولی من با 4850 بیشتر از این حرفا فریم میگیرم به طوری که تو وارهید با تنضیمات ENTHUSIASTIC تو رزولوشن 1680*1050 وبا AA4X حدود 20 تا 24 فریم میگیرم و اون مشکل ظاهر شدن ییهو اشیا رو فقط تو چند ثانیه اول بعد از اجرا بازی دارم و بعدش خیلی کم میشه تو گیرز هم فریم از رو 60 تکون نمیخورد ماشاالله.
most wanted هم دیگه خیلی قدیمیه من با کارت قبلیم fx5200:smile: تمومش کردم. ضمنا cpu:8400 و mb : p5qو ram:4gig هستش.

شما اگر با یه بنچمارک فریمت رو توی بازیWarhead بگیری میبینی که بدون AA و در مراحل یخی نمی تونی متوسط بالاتر از 22 فریم بگیری ، چه برسه به اینکه 4XAA رو هم فعال کنی که اونموقع به 17 18 میرسه .اون فریمی که شما میگی در مراحل اول بازی هست،بعدشم شما اگر توی Vista DX10 بازی کنی فریمت از اینم پایینتر میاد پس در کل با اون کارت نمیشه توی اون رزولوشن و مد enthusiast بازی کرد حتی بدون AA ،چون زیر 30 فریم هست.

خب اگه درایور های ati باگ داشته باشن که مشکل ساز میشه که.اخرین ورژنش هم باگ داره/ خداییش حیف میشه ادم با این جور کارتها نتونه اون چیزی رو که میخواد انجام بده.بابا 4870 خداییش کارت خوبیه.
خیلی وقتا آخرین نسخه ی درایور ها بتا هستن و ممکنه مشکلاتی رو برطرف کنن، اما به جاش ایرادای دیگه ای اضافه کنن.

برای اطمینان بهتره همیشه از آخرین درایور WHQL استفاده بشه.

آخرین ویرایش:

Need-More-Speed

Gold User
Jul 1, 2007
4,342
نام
یونس
این مشکل شما با 4870 واقعا عجیبه ! کارت رو روی یک سیستم دیگه تست کردید ؟
منم مثل این دوستمون با 4850 براحتی دارم کرایسیس وارهد رو بازی می کنم شما 100% باید بتونی بهتر از ما اجراش کنی !
درایور هم آخرین ورژنی که خود ATI توی سایتش گذاشته نصب کردم 8.9

Intel

کاربر سایت
Oct 6, 2007
846
نام
Mohsen
منم مثل این دوستمون با 4850 براحتی دارم کرایسیس وارهد رو بازی می کنم شما 100% باید بتونی بهتر از ما اجراش کنی !
چند جایی گفته بودند ورژن های قبلی درایو بهتر از همین الانی(8.9) جواب میده! من خودم تست نکردم ولی از سابقه ATI انتظار بیشتری هم نمیره!!;)

M.A.H

کاربر سایت
Nov 28, 2007
156

سلام

شما اگه ممكنه مشخصات سيستمتو بگو چون من فكر ميكنم مشكل من از بقيه قطعاته

cpu pentium d 3.0 ghz 4mb cache
m/b p5b asus
ram:2*1gb 667
windows xp sp3

Need-More-Speed

Gold User
Jul 1, 2007
4,342
نام
یونس
البته فکر می کنم ورژن بتا 8.9 مشکل داشته اینی که من دانلود کردم بتا نیست , تا الان مشکلی تو بازیها نداشتم

قطعات من این هست

CPU Q6600
MB Gigabyte P35 DS3R Rev 2.1
VGA HIS IceQ4 4850
ram 4GB OCZ bus 800 Gold Series
vista SP1 32 bit

من فکر می کنم مشکل از CPU سیستم شما باشه
راستی پاورتون چی هست ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر