مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

M.A.H

کاربر سایت
Nov 28, 2007
156
کارت شما هیچ مشکلی نداره! ، اینایی که گفتی ربطی به کارت ندارن
در مورد Crysis و ظاهر شدن تدریجی مربوط به برد دید یا View Range هست که هر چی رم کارت کمتر باشه این مورد بیشتر میشه، چرخوندن دوربین هم در مورد Post Proccessing هست که افکت سنگینیه و پردازش بالایی می خواد.

Gears of War رو هم اگر در مد DX10 اجرا کنی V sync ش غیر فعال میشه و اون برشها پیش میاد

.

با سلام مجدد وتشکر

من دقیق متوجه نشدم یعنی 4870 که 512mb رم داره کافی نیست مگه 4870 کارت high end نیست یعنی باید تو کرایسیس نتونه رو high جواب بده ؟ این مشکل ظاهر شدن اشیا تو most wanted هم بطور خیلی محدود تو اشیاء دور دست دیده میشه که به نظرم نباید اینطور باشه در مورد gears هم تو xp با v sync فعال هنوز اون بریدگی تصویر رو داره

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,134
با سلام مجدد وتشکر

من دقیق متوجه نشدم یعنی 4870 که 512mb رم داره کافی نیست مگه 4870 کارت high end نیست یعنی باید تو کرایسیس نتونه رو high جواب بده ؟ این مشکل ظاهر شدن اشیا تو most wanted هم بطور خیلی محدود تو اشیاء دور دست دیده میشه که به نظرم نباید اینطور باشه در مورد gears هم تو xp با v sync فعال هنوز اون بریدگی تصویر رو داره
مشكل شما يه مشكل نرم افزاريه. وگرنه نبايد با تو Most Wanted اينجوري بشه.
به احتمال قوي مشكل از درايوره. (شايدم ويندوز)

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
دوستان 4870 یک گیگ با 512 تفاوت کارایی اش در چه حد هست ؟
من سفارش دادم گفتن هر دو نوع هست اگر تفاوتشون ارزش داره بگم 1 گیگ رو بفرستن

تفاوت محسوسی دارن و نسخه ی 1 گیگ خیلی بازیها فریم بالاتری میده ، مخصوصا وقتی که AA فعال شه، البته 50 دلار هم گرونتره.

يعني شما قبول ندارين در كل (از لحاظ خرابي، كيفيت، طول عمر...) GForce از ATI بهتره؟؟؟!!!!!!
همين حرارت بالا باعث كاهش طول عمر ميشه.

خب نمی شه کلی نظر داد ولی در گذشته و در بیشتر موارد این قضیه صادق بوده، حرارت بالا هم مشکل سازه، برای تمام قطعات ، اما کارتای سری 4800 مشکل خاصی ندارن و از لحاظ راندمان و قیمت انتخاب بهتری هستن.دیگه انتخاب با خریدار هست.

به نظرتون GTX260بگیرم بهتره یا4870X2?

کارت 260 که همردهی 4870X2 نیست که مقایسه بشن،260 همرده ی 4870 هست، بستگی به بودجت داره که بتونی X2 بگیری، اگر نه که میتونی 260 یا 4870 رو انتخاب کنی،هر دو تا کارت خوبن، اما 4870 یه کم سریعتره(فردا نیاید بگید توی Crysis کندتره، اون بازی استثناس)

با سلام مجدد وتشکر
من نگفتم رم گرافیکت کمه، گفتم که به نسبت رم اشیا و بافت ها توی بازی Stream می شن و به همین خاطر و کند بودن لود شدن فایلها دیر ظاهر میشن که هر چی سیستم و CPU سریعتر باشن این مشکل کمتره،بستگی به تنظیمات بازی هم داره

اما اینطور که شما میگی و در NFS هم مشکل داری که اصلا Stream لازم نداره،مشکلت جای دیگس بهتره درایور کارتت رو پاک کنی و از اول نصب کنی ببینی حل میشه یا نه،شایدم اصلا مشکلی نیس و داری وسواس به خرج می دی.

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
با سلام مجدد وتشکر

اون 512mb بیشتر بودن حافظه تاثیر محسوسی تو کاراییش نداره حداقل تو 70 درصد بازی ها که اینطوره مشکل شما کمبود حافظه نیست.
شما درایور کارتت رو عوض کن.

mahdysh

کاربر سایت
Jun 23, 2007
808
نام
مهدی
با عرض سلام خدمت دوستان
می خواستم بپرسم که به نظر شما از نظر کارایی و قیمت zotac geforce 9800 gtx+ بهتره یا his 4850 iceq4?
با توجه با اینکه zotac رو lioncomputer با قیمت 280 تومن وارد کرده و iceq4 هم قیمتی حدود 263 تومن داره کدوم رو انتخاب می کنید؟
در ضمن آیا 9800 gtx+ قابلیت اور داره یا تا ته توسط nvidia اور شده؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
با عرض سلام خدمت دوستان
می خواستم بپرسم که به نظر شما از نظر کارایی و قیمت zotac geforce 9800 gtx+ بهتره یا his 4850 iceq4?
با توجه با اینکه zotac رو lioncomputer با قیمت 280 تومن وارد کرده و iceq4 هم قیمتی حدود 263 تومن داره کدوم رو انتخاب می کنید؟
با این قیمتها هر دو انتخاب خوبین،فقط 4850 بیشتر جاها یه کم سریعتره.

کارت 9800GTX+ هم هنوز جا برای اور داره، اما نه زیاد

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,134
با عرض سلام خدمت دوستان
280 قيمت خيلي خوبي بره اين كارته. (تو ايران)
در حالت عادي 4850 كمي از 9800GTX+ قويتره ولي اگه اهل اور هستي 9800 انتخاب بهتريه چون ميتوني با يه اور توپ قدرتشو بالاتر ببري.

Intel

کاربر سایت
Oct 6, 2007
846
نام
Mohsen
280 قيمت خيلي خوبي بره اين كارته. (تو ايران)
در حالت عادي 4850 كمي از 9800GTX+ قويتره ولي اگه اهل اور هستي 9800 انتخاب بهتريه چون ميتوني با يه اور توپ قدرتشو بالاتر ببري.
9800 GTX + که lion با برند زوتک آورده نه گارانتی داره نه چیزی. توسط یه فرد وارد شده. زوتک به صورت انحصاری به برین تک متعلقه...

mahdysh

کاربر سایت
Jun 23, 2007
808
نام
مهدی
9800 GTX + که lion با برند زوتک آورده نه گارانتی داره نه چیزی. توسط یه فرد وارد شده. زوتک به صورت انحصاری به برین تک متعلقه...
با عرض سلام
شما تا حالا چندین بار در مورد گارنتی lion صحبت کردین و گفتید که گارنتی نداره.
میشه دلیلی یا مدرکی برا حرفتون بیارید.
در ضمن شما قیمت 9800 gtx+ برین تک رو دارین؟
ممنون

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
با عرض سلام
شما تا حالا چندین بار در مورد گارنتی lion صحبت کردین و گفتید که گارنتی نداره.
میشه دلیلی یا مدرکی برا حرفتون بیارید.
در ضمن شما قیمت 9800 gtx+ برین تک رو دارین؟
ممنون

همه ی محصولاتی که عرضه می شن گارانتی دارن، از این بابت مشکلی نیست.

Nvidia 9600 GT

Or

Ati 3870

9600 انتخاب بهتری هست، چون راندمان سری 3000 هیچ وقت قابل اتکا نیست و بعضی جاها افت زیادی می کنه.

progamer

کاربر سایت
Mar 31, 2008
199
سلام
دوستان بین برندهای ati کدوم برند از همه بهتره؟ من شنیدم بازدهی asus نسبت به بقیه بیشتره آیا درسته؟ در ضمن کدوم برند ها کارت های از پیش اورکلاک شده هستند؟ آیا خرید کارت های از پیش اور کلاک شده اتنخاب عاقلانه تریه یا معمولی؟در ضمن تفاوت قیمت ati 4850 با 4870 در ایران چه قدره؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
سلام
دوستان بین برندهای ati کدوم برند از همه بهتره؟ من شنیدم بازدهی asus نسبت به بقیه بیشتره آیا درسته؟ در ضمن کدوم برند ها کارت های از پیش اورکلاک شده هستند؟ آیا خرید کارت های از پیش اور کلاک شده اتنخاب عاقلانه تریه یا معمولی؟در ضمن تفاوت قیمت ati 4850 با 4870 در ایران چه قدره؟
برندهای HIS و Sapphire جزء بهترین برند های ATI هستن، Asus هم از بهترین هاست ولی اینکه کلا سریعتر باشه صحیح نیست،اما در بعضی مدل ها شاید.

مدل های Pre-Overclock هم انتخاب خوبین، اگر تجربه ی اور کردن کارت رو نداشته باشی.

تفاوت قیمت 4850 و 4870 هم حدود 100 تومن هست.

stalker:clear sky

کاربر سایت
Sep 22, 2008
10
سلام
من بازی کرایسیس 1 را نصب کردم و میخوام روی قسمت high 8x بازی بکنم توی اکثر جاها ریپ میزنه آیا شما میدونید مشکل از کجاست؟
سیستم..
win xp service pack 2
cpu 3.2 full
ram 2*2gb
vga ...his 4850 iceq4
p5ld2 deluxe

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر