مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
سلام. کسی تجربه استفاده از برند Inno3D داشته؟ چطور هست؟
نگیر.
کارت ارزون می خوای Zotac بگیر.

دوستان یک کابل جدا شده به دو 8 پین مجزا برای کارت های سری 3000 کافی نیست ؟؟ باید کابل جدیدی بگیرم ؟؟
این مورد خیلی بستگی به طراحی پاور داره.
اگر همچین کابلی توی جعبه پاور نبوده توصیه نمی شه.

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
تو بازار که میگفتن از ضعیفترین برندها در کیفیت ساخت هست و اینکه مثلا 1 فن اضافه بقل هم روی کارت هاش گزاشته فقط جنبه تبلیغاتی و بیشتر فریب مشتری رو داره چون تاثیری به اون صورت روی خنک کنندگی نداره
هیچ ارزونی بی دلیل نیست اگر کارت ایسوس گرونه چون واقعا بهینه ترین کارت ها و با کیفیت ترین قطعات درش بکار رفته

نگیر.
کارت ارزون می خوای Zotac بگیر.

این مورد خیلی بستگی به طراحی پاور داره.
اگر همچین کابلی توی جعبه پاور نبوده توصیه نمی شه.
ممنون
من الان ایسوس ROG Strix دارم و واقعا راضی هستم. ولی فعلا بودجه نمیرسه به مدل ROG :| همون Zotac رو روش زوم میکنم
============================================================
یه سوال دیگه. مقداد بهتر از لیون هست یا فرقی نداره؟

• Like
Reactions: Arash-S212

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,372
سلام. کسی تجربه استفاده از برند Inno3D داشته؟ چطور هست؟
برند بدکی نیست یکی از دوستان سری 1000 هنوز داره داره کار میده براش ولی باز نخری بهتره
بنظر من اینا بهترینن
Asus
Msi
Gigabyte
Zotac
Evga
من خودم از سری 1000 به بعد فقط زوتک خریدم راضی هم بودم کارت هاش واقعا خوبن

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,915
ممنون
من الان ایسوس ROG Strix دارم و واقعا راضی هستم. ولی فعلا بودجه نمیرسه به مدل ROG :| همون Zotac رو روش زوم میکنم
============================================================
یه سوال دیگه. مقداد بهتر از لیون هست یا فرقی نداره؟
اگر قیمت لیون و مقداد یکیه لیون قطعا بهتره

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
سلام مجدد :D یه کارت 2060 12GB دنبالش هستم که مقداد از برند EVGA داره ولی بدون گارانتی. نظرتون چیه؟ انگار بدون گارانتی یه جوری هست و این EVGA هم کلا نمیشناسم

سوال بعد اینکه بین 3050 و 2060 6GB کدوم رو پیشنهاد میدید؟

آخرین ویرایش:

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
سلام مجدد :D یه کارت هست دنبالش هستم که مقداد از برند EVGA داره ولی بدون گارانتی. نظرتون چیه؟ انگار بدون گارانتی یه جوری هست و این EVGA هم کلا نمیشناسم
EVGA (ره) برندیه که به پشتیبانی خوبش معروفه که خوب توی ایران به کار نمیاد.
کارت های 3000 اش اوایل مشکل زیاد داشتن ولی از تولیدات 2022 من چندان آمار خرابی ای ندیدم.

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,389
سلام مجدد :D یه کارت 2060 12GB دنبالش هستم که مقداد از برند EVGA داره ولی بدون گارانتی. نظرتون چیه؟ انگار بدون گارانتی یه جوری هست و این EVGA هم کلا نمیشناسم

سوال بعد اینکه بین 3050 و 2060 6GB کدوم رو پیشنهاد میدید؟
EVGA یکی از محبوب ترین برند های همکار انویدیا بود که همین سه ماه پیش به خاطر از سقوط ماینیگ و مشکلات سری 4000 کلا بخش گرافیکش تعطیل کرد

1669895068494.png
اون کارت 2060 هم کلا ارزش خرید نداره
الان با 13 تومن می شه rx 6700xt نو خرید که 60 درصد قوی تر / rt هم 10 تا 15 درصد بهتر

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,393
نام
Majid
خارج از تاپیکو ترکوندن نمیدونستم کجا بپرسم :D
کسی تجربه خرید سخت افزار از ایسام داشته؟ میشه خوب تست کرد بعد تایید کرد؟
دنبال سی پی یو 5600 بودم چون تو بازار بدون باندلش راحت گیر نمیاد، تقریبا تا 1404 هم گارانتی ماتریکس داره، میشه اعتماد کرد؟

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,659
دنبال سی پی یو 5600 بودم چون تو بازار بدون باندلش راحت گیر نمیاد، تقریبا تا 1404 هم گارانتی ماتریکس داره، میشه اعتماد کرد؟
ایسام اوکیه، به امتیاز فروشنده فقط دقت کن

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,142
نام
متوئیدی
آره جای خوبیه و قابل اعتماد منم یبار باندل رایزن خریدم و دوباره همونجا هم فروختم، کامل مهلت تست داری و تا خودت تایید نکنی پولی بحساب فروشنده واریز نمیشه.

Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,270
نام
Мojtaba
من امروز کارت 3070 دسته دو به دستم رسید تا الان تو اکثر بازی های سنگین مثل سایبرپانگ و پلگ تیل و کنترل تستش کردم نهایت دما به 70 میرسه تو 3d mark هم تستش کردم اونجام هم تو فول لود دما همین حدود 70 هست ولی اکثرا دما حول و حوش 60 تا 65 در جریانه.
تست دیگه ای هم به نظرتونه باید انجام بدم برای تضمین سلامت کارت یا همین ها اوکیه ؟؟
فن هاش صدا نداره و اکثرا خنگ و زیر 60 هست. فقط این کابل های پاورم خیلی نافرم و به زور خم میشه البته الان مشکلی نیست. در ضمن روی 600 وات فعلا دارم جواب میگیرم در حالیکه اکثرا میگن حداقل 650 نیاز هست.
به نظرتون پاور قوی تر بگیرم یک وقت نسوزه ؟؟؟ پاورم گلد پلاس گرین هست.
1.jpg

اون LED ها نباید روشن باشن ؟؟ موقع درست وصل نشدن کابل ها ، به رنگ قرمز در میان ولی مثل کارت قبلیم که 1650 بود به رنگ سفید روشن نمیمونن .

2.jpg
این پیچ هم باز نشده درسته ؟؟ چون شنیدم پیچ پلمپ هست .

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
11,037
نام
محمد حسین
من امروز کارت 3070 دسته دو به دستم رسید تا الان تو اکثر بازی های سنگین مثل سایبرپانگ و پلگ تیل و کنترل تستش کردم نهایت دما به 70 میرسه تو 3d mark هم تستش کردم اونجام هم تو فول لود دما همین حدود 70 هست ولی اکثرا دما حول و حوش 60 تا 65 در جریانه.
تست دیگه ای هم به نظرتونه باید انجام بدم برای تضمین سلامت کارت یا همین ها اوکیه ؟؟
فن هاش صدا نداره و اکثرا خنگ و زیر 60 هست. فقط این کابل های پاورم خیلی نافرم و به زور خم میشه البته الان مشکلی نیست. در ضمن روی 600 وات فعلا دارم جواب میگیرم در حالیکه اکثرا میگن حداقل 650 نیاز هست.
به نظرتون پاور قوی تر بگیرم یک وقت نسوزه ؟؟؟ پاورم گلد پلاس گرین هست.
View attachment 278075

اون LED ها نباید روشن باشن ؟؟ موقع درست وصل نشدن کابل ها ، به رنگ قرمز در میان ولی مثل کارت قبلیم که 1650 بود به رنگ سفید روشن نمیمونن .

View attachment 278076
این پیچ هم باز نشده درسته ؟؟ چون شنیدم پیچ پلمپ هست .
این استیکرها رو همه جا میفروشن
https://shopee.sg/Asus-Warranty-Sti...-GPU-Warranty-Sticker-i.586811196.10571383412

پس تا برش نداری، نمیفهمی، اگه کارتت سالمه کاری باهاش نداشته باش. پاور بستگی به تمام قطعات سیستمت داره و اگه الان درست همه چی کار میکنه و پاورت خیلی قدیمی نیست، نیاز به تغییر نداره.
پاور کم بیاره، سیستم خاموش میکنه.بزار رو بازی سنگین، چندین ساعت تست حداکثری تو تنظیمات بالا بگیر، اون بهترین تسته.

Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,270
نام
Мojtaba
این استیکرها رو همه جا میفروشن
https://shopee.sg/Asus-Warranty-Sti...-GPU-Warranty-Sticker-i.586811196.10571383412

پس تا برش نداری، نمیفهمی، اگه کارتت سالمه کاری باهاش نداشته باش. پاور بستگی به تمام قطعات سیستمت داره و اگه الان درست همه چی کار میکنه و پاورت خیلی قدیمی نیست، نیاز به تغییر نداره.
پاور کم بیاره، سیستم خاموش میکنه.بزار رو بازی سنگین، چندین ساعت تست حداکثری تو تنظیمات بالا بگیر، اون بهترین تسته.
ممنون. بر اساس قطعاتم هر جا محاسبه کردم پاور 600 مناسب بوده. تو گرین که محاسبه کردم 70 وات اضافه آوردم برای پاور 600.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
11,037
نام
محمد حسین
ممنون. بر اساس قطعاتم هر جا محاسبه کردم پاور 600 مناسب بوده. تو گرین که محاسبه کردم 70 وات اضافه آوردم برای پاور 600.
پس مشکلی نیست. هر موقع جواب نده، پاور با ریست و خاموش شدن خودشو نشون میده، وقتی بره زیر مصرف بالا.
کارتم بزار دو سه روز زیر بازی سنگین، اگه مشکلی نیافتی، اوکی هست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر