مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,705
نام
milad
من خودم سیستمم رو با کارت گرافیک 3060 ti بستم و منتظر نموندم ارزون بشه یا روی اومدن سری 4000 حساب باز کنم . دفعات قبل سر این منتظر موندن ها سال های زیادی بدون سیستم موندم بعد این هم ارزون بشه بجای ناراحتی خوشحال میشم که همه میتونن بخرن حتی با این که خودم ضرر کردم
بنظرم هم قرار نیست سری 4000 هزار معجزه کنه .داشتم بنچمارک های گیمینگ سال 2022 کارت گرافیک 1060 3 گیگ رو میدیدم هنوزم جوابه
پس اگه کسی میخواد منتظر بمونه هر احتمالی هست

• Like
Reactions: hamid_barca

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
11,075
نام
محمد حسین
بحثم صرفا سر ماین با کارت گرافیکه نه انت ماینرا و ...، همین کوچکا کم نیستن، خیلی از کسایی که ماین میکنن مزرعه ندارن تو خونه هاشون یک ریگ 6-8 کارتی داشتن که باهاش اتریوم ماین میکردن حالا اتریوم که proof of stake شد و دیگه ماین نمیشه باید سویچ کرد روی ارزایی غیر از اتریوم و BTC، همین قضیه بدون در نظر گیری قیمت و آیندش باعث میشه از ترسش کارتا رو بریزن تو بازار، مردم عادی هم که به این فکر نمیکنن که کی قراره دوباره به سود دهی برسه تو این وضع افتضاح مملکت! حالا فک کن یک نفر به اندازه 8 نفر کارت دست دوم میاره تو بازار اینا کنار هم چه عدد تخیلیی میشه.
الانم که تو دیوار یک مدل کارت گرافیک سرچ میکنی اینقد ریزالت میاد که به تهش نمیرسی، این قضیه هم تا وقتی که وضع ماین با کارت گرافیک داغونه حل نمیشه که بنظرم به این زودیا هم حل نخواهد شد، بازم باید دید.
یه همچین مدلی تو سری قبلم صدق میکرد و 2023 افزایش سختی دور بعده. تو اونجا دوباره میکشه بالا.میزان افزایش بستگی هم به نزدک و هم بازار تکنولوژی داره.

AMIR-R

کاربر سایت
Mar 15, 2020
875
نه تنها قیمت و ارزش مارکت ارز هایی مثل etc و ergo و rvn و ... توانایی جایگزینی اتریوم برای جذب این حجم از هش ریت رو نداره و البته مسئله مهمتر هدف پروژه و کاربردش هست.
اتریوم میلیون ها تراکنش در روز داره - nft و دنیاهای متاورس روش ساخته شده ولی بقیه چی ؟! یکی از دلایل اینکه ماینر ها با وجود افت قیمت اتریوم به ماین ادامه میدادن چون به اینده اش امید داشتن ولی ارز های جایگزین هیچ هدفی ندارن جز اینکه فقط یه عده ماین کنن به امید اینکه یه عده بخرن تا قیمتش بالا بره !

ماینینگ با gpu رسما تموم شده حداقل تا رالی صعودی بعدی بازار که معلوم نیست چند ماه یا چند سال دیگه رخ بده

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,920
دوستان به اگر پرفورمنس به قیمت رو در نظر بگیریم بهترین کارت گرافیک از 3060 به بالا چی میشه ؟ ( چیزی که بتونه 2k و 120 هرتز به بالا رو در بازی های روز و گرافیک محور نشون بده )

Need-More-Speed

Gold User
Jul 1, 2007
4,346
نام
یونس
من خودم سیستمم رو با کارت گرافیک 3060 ti بستم و منتظر نموندم ارزون بشه یا روی اومدن سری 4000 حساب باز کنم . دفعات قبل سر این منتظر موندن ها سال های زیادی بدون سیستم موندم بعد این هم ارزون بشه بجای ناراحتی خوشحال میشم که همه میتونن بخرن حتی با این که خودم ضرر کردم
بنظرم هم قرار نیست سری 4000 هزار معجزه کنه .داشتم بنچمارک های گیمینگ سال 2022 کارت گرافیک 1060 3 گیگ رو میدیدم هنوزم جوابه
پس اگه کسی میخواد منتظر بمونه هر احتمالی هست
داداش شما الان 4090 هم بگیری برای کدوم بازی دقیقا؟ :D شوترای آنلاین که مرخصن 3060ti هم براحتی از پس همشون بر میاد
کسی که سری 20 و 30 داره اصلا نیازی به تغییر نداره فعلا بازیی که بخواد مشکل ساز بشه برای این سری ها حداقل تا 2024 چیزی وجود نداره

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
4,087
بعضی از پست ها آدم رو یاد کامنتهای اینستاگرام میندازه.الکی خودشون به خودشون قوت قلب میدادن که هودل کنید :)) چند ماه اینجا هی میگفتن بعد از اتریوم اینقدر ارز هست که ماین با کارت گرافیک ادامه داره و ...
خب کو؟اون همه ارز کجان دقیقا؟همین یوتیوب یه سر بزنید ببینید چطور دارن بند و بساط جمع میکنن و فله ای کارتهاشون رو میفروشن.
رمز ارز هم مثل ارز عادی.کی میره ریال سعودی جای دلار ذخیره کنه یا پشتوانه کشورش بذاره؟
این جو 1-2 ساله رمز ارز هم دلیلش کرونا بود.نمیگم رمز ارز از بین رفته ولی این سودهای تخیلی و بچه ها هودل کنید برای 100 هزار دلار و ... رو حالا حالاها تو خواب هم نمیبینید مگه باز دنیا یه بلای عجیبی مثل کرونا سرش بیاد.

• Smile
Reactions: GameMasterr

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,705
نام
milad
داداش شما الان 4090 هم بگیری برای کدوم بازی دقیقا؟ :D شوترای آنلاین که مرخصن 3060ti هم براحتی از پس همشون بر میاد
کسی که سری 20 و 30 داره اصلا نیازی به تغییر نداره فعلا بازیی که بخواد مشکل ساز بشه برای این سری ها حداقل تا 2024 چیزی وجود نداره
دقیقا همین طوره شاید هم بیشتر طول بکشه . تو کشو.ر هایی مثل ایران سری 1000 هم داشته باشی ارزوی خیلی ها شده ...متاسفانه
من کلی کار کردم و این سیستم رو خریدم با این وجود اصلا روحیه استفاده ازش با دل خوش رو ندارم وقتی میبینم کلی ادم حتی نمیتونن با یک پنجم هزینه ش تهیش کنن و فقط حسرت می کشن
امیدوارم این اقتصاد..... ازاد بشه و همه بتونن به راحت ترین شکل ممکن حتی 4090 رو مثل اب خوردن بخرن
بعضی از پست ها آدم رو یاد کامنتهای اینستاگرام میندازه.الکی خودشون به خودشون قوت قلب میدادن که هودل کنید :)) چند ماه اینجا هی میگفتن بعد از اتریوم اینقدر ارز هست که ماین با کارت گرافیک ادامه داره و ...
خب کو؟اون همه ارز کجان دقیقا؟همین یوتیوب یه سر بزنید ببینید چطور دارن بند و بساط جمع میکنن و فله ای کارتهاشون رو میفروشن.
رمز ارز هم مثل ارز عادی.کی میره ریال سعودی جای دلار ذخیره کنه یا پشتوانه کشورش بذاره؟
این جو 1-2 ساله رمز ارز هم دلیلش کرونا بود.نمیگم رمز ارز از بین رفته ولی این سودهای تخیلی و بچه ها هودل کنید برای 100 هزار دلار و ... رو حالا حالاها تو خواب هم نمیبینید مگه باز دنیا یه بلای عجیبی مثل کرونا سرش بیاد.
اصلا استخراج ارز دیجیتال کلا از بین رفته باشه باز اینده خوبی واسه بازار ای تی تو ایران نمیبینم البته که اگه با این روند پیش بریم و اتفاق خاصی نیفته که امیدوارم بیفته

آخرین ویرایش:

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
4,087
اصلا استخراج ارز دیجیتال کلا از بین رفته باشه باز اینده خوبی واسه بازار ای تی تو ایران نمیبینم البته که اگه با این روند پیش بریم و اتفاق خاصی نیفته که امیدوارم بیفته
من اصلا کاری به آینده بازار ای تی ایران ندارم.حرفم این بود که چند ماه میگفتن کارت ارزون نمیشه چون اتریوم نباشه کلی ارز دیگه هست.حرف من اینه.الان که کارت 3070 رو حتی 12 میلیون دارن میفروشن و هیچ ارز جایگزین هم نیست برای ماین.میگم حرف الکی نزنیم که چند نفر هم شاید رو حساب این حرفها ضرر کنن

• Like
Reactions: milad.ps4

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,146
نام
محمد علی
این کارت گرافیک‌هایی که با این قیمت‌ها میگید رو کجا میشه پیدا کرد؟
من توی پرشین تولز نگاه کردم، اعداد بیشتر از این حرف‌هاست. اگر با اون قیمت‌ها گیر میاد آدم وسوسه میشه اقداماتی بکنه.

• Like
Reactions: SHAYAN1999

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,398
نام
مهدی یوسفی اصیل
سری 3000 ها رو با این قیمت مفت اصلا از دست ندید و دنبال سری 4000 نباشید
سری 4000 بشدت گرون هست جوری که خود انودیا هم فهمیده دیگه این بازار الان بازار قدیم نیست قیمت ها رو شدید برده بالا
وقتی میشه با 25 تومن یک دونه 3080 12گیگابایتی خرید دیگه منتظر 4080 12 گیگی برای چی میمونید ؟

خیلی بخواهد فرق داشته باشه 15 فریم این چرت و پرت هایی که میگه 2 تا 4 برابر همش تبلیغات دروغه
الان 4080 12 گیگ با قیمت 900 دلار بیاد با فرض همین دلار 31500 اونجا تموم میشه حدود 28350
مالیات و غیره اش بماند هزینه حمل و شیتیل دلال های بازار هیچی هیچی در نیاد زیر 45 تومن اصلا فکرشو نکنید
خب 20 میلیون تومن برای 15 فریم بیشتر ؟؟؟
بخدا اصلا توجیه نداره

آخرین ویرایش:

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,253
این کارت گرافیک‌هایی که با این قیمت‌ها میگید رو کجا میشه پیدا کرد؟
من توی پرشین تولز نگاه کردم، اعداد بیشتر از این حرف‌هاست. اگر با اون قیمت‌ها گیر میاد آدم وسوسه میشه اقداماتی بکنه.
کارت های ماین و له شده هستن به قیمت های پایین اما کارت های گیمری قیمتشون به نسبت بالاتره طبیعی هم هست

این کاهش قیمت ها به نفع همه هست درسته که کارت خریدین 70 تومن شده 30 تومن اما من یادمه اختلاف 3080 تی ای با یک 3090 25 میلیون بود الان 4 میلیون اختلاف قیمت دارن به همین ترتیب ازتقا بعدیتون به نفعتون می شه
چه فایده قیمت کارت 70 باشه 50 بفروشی 50 بذاری روش برای ارتقا در حالی که الان 40 نوشه 30 می فروشین بعد با 45 ارتقای خیلی بهتری می دین الان با 10 15 می شه ارتقا داد قبلا با 30 40 به بالا
یا برای رده پایین ها با 6 7 تومن ارتقا خوب می شه داد قبلا این خبرا نبود
درسته که نگاه می کنید فلان قیمت خریدین الان نصف شده اما اصل اساسی گیمر ارتقا هست و توی ارتقا به نفعتون می شه

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,705
نام
milad
سری 3000 ها رو با این قیمت مفت اصلا از دست ندید و دنبال سری 4000 نباشید
سری 4000 بشدت گرون هست جوری که خود انودیا هم فهمیده دیگه این بازار الان بازار قدیم نیست قیمت ها رو شدید برده بالا
وقتی میشه با 25 تومن یک دونه 3080 12گیگابایتی خرید دیگه منتظر 4080 12 گیگی برای چی میمونید ؟

خیلی بخواهد فرق داشته باشه 15 فریم این چرت و پرت هایی که میگه 2 تا 4 برابر همش تبلیغات دروغه
الان 4080 12 گیگ با قیمت 900 دلار بیاد با فرض همین دلار 31500 اونجا تموم میشه حدود 28350
مالیات و غیره اش بماند هزینه حمل و شیتیل دلال های بازار هیچی هیچی در نیاد زیر 45 تومن اصلا فکرشو نکنید
خب 20 میلیون تومن برای 15 فریم بیشتر ؟؟؟
بخدا اصلا توجیه نداره
البته تکنولوژی dlss 3 رو هم باید در نظر گرفت که واقعا عالیه
حیف شد سری 3000 ازش پشتیبانی نمیکنه

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,398
نام
مهدی یوسفی اصیل
البته تکنولوژی dlss 3 رو هم باید در نظر گرفت که واقعا عالیه
حیف شد سری 3000 ازش پشتیبانی نمیکنه
داداش بنده اصلا با این تکنولوزی و اون FSR کار نمیکنم بنظرم کیفیت NATIVE رو بهم میزنه
فریم کمتر میگیرم اما لذت گرافیکو میبرم
نسل 4000 بنظرم بدترین نسل برای انویدیا خواهد بود

• Like
Reactions: milad.ps4

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر