مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Pooya_moradi

کاربر سایت
Jul 20, 2022
21
نام
پویا
سلام
برای استفاده شما همون 3060ti مناسبه و اینکه امروز AORUS GeForce RTX™ 3060 Ti ELITE 8G رو خریدم بدون گارانتی به قیمت 20900 و اگه با گارانتی هم بخواین TUF Gaming GeForce RTX™ 3060 Ti OC Edition رو بهم 21700 با گارانتی الماس قیمت دادند.
کارت گرافیک AORUS GeForce RTX™ 3070 Ti MASTER رو هم بدون گارانتی 25200 بهم قیمت دادند.
گفتند مدل های گارانتی دار حدودا 5 میل به بالا به هزینه ها اضافه میکنه.
اگر هم قصد خرید بدون گارانتی رو دارید حتما از فرد آشنا و معتبر خرید کنید.
ممنونم . پس ۳۰۶۰ti بدون گارانتی گزینه مناسب تری هست 👍

• Like
Reactions: hollywoodtravolta

GHOST2012

کاربر سایت
Jul 23, 2014
162
نام
مجید نصر اصفهانی
ممنونم . پس ۳۰۶۰ti بدون گارانتی گزینه مناسب تری هست 👍
بله کلا کارت گرافیک 3060ti گزینه‌ی خیلی مناسبی هست و اصلا سمت 3050 نرید چون کارت ضعیفی هست حدودا با 1650 یکیه
دیگه حالا قیمت گرافیک ها هم بستگی به اینکه چه شهری هستید فرق میکنه حدود 5 روز پیش هم یکی از دوستانم از طهران یه msi geforce rtx 3070 suprim رو خریده بود به قیمت 21500

• Like
Reactions: Pooya_moradi

esemech

کاربر سایت
Jan 27, 2011
733
نام
مهدی
سلام دوستان کارت گرافیک بهترین گزینه بین قیمت ۱۰ تا ۱۴ تومن چی پیشنهاد میکنید ؟
که ۱۰۰ تا ۱۲۰ بشه ازش اف پی اس گرفت
منم خیلی گشتمبا ۱۰-۱ تومن ۳۰۶۰ پیدا کنم با این قیمت نشد.
اگه جایی پیدا کردین به منم بگید
مرسی

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,389
سلام دوستان کارت گرافیک بهترین گزینه بین قیمت ۱۰ تا ۱۴ تومن چی پیشنهاد میکنید ؟
که ۱۰۰ تا ۱۲۰ بشه ازش اف پی اس گرفت
1080ti دست دوم اگه برات ray tracing مهم نباشه
اگه بتونی یکم بیشتر روش بزاری 3060ti بخری که عالیه

Dante _Sparda

کاربر سایت
Jul 18, 2009
600
بله کلا کارت گرافیک 3060ti گزینه‌ی خیلی مناسبی هست و اصلا سمت 3050 نرید چون کارت ضعیفی هست حدودا با 1650 یکیه
دیگه حالا قیمت گرافیک ها هم بستگی به اینکه چه شهری هستید فرق میکنه حدود 5 روز پیش هم یکی از دوستانم از طهران یه msi geforce rtx 3070 suprim رو خریده بود به قیمت 21500
رفیق حالا درسته که صد در صد 3060 از 3050 قویتره ولی دیگه به اینشکل نیست که 3050 برابر 1650 باشه در اکثر تستها 3050 از 1660 سوپر هم قویتر هر چند از 2060 ضعیفتره

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
بسیار هم عالی
دقیقا حق با شماست. ولی برای مشکل فعلی بنده همون طور هم که قبلا گفتم در عمل برای اجرای بازی‌ها تا زمانی که بازی قابل اجرا باشه جزئیات بعدی مثل تنظیمات حداکثری یا فریم ریت در ارجحیت قرار نمی گیرند. مشکل من با سیستم فعلی همون مورد directX پایین یعنی نسخه ۱۰ بودن و ساپورت نکردن opengl بالاتر از ۳.۲ هستش که باعث میشه نتونم خیلی از عناوین رو تجربه کنم همچنین شبیه سازهای جدیدتر کنسولها.
اگر با تعویض کارت گرافیک و افزودن ۴ گیگ رم دیگه این مشکلات برام حل بشه واقعا کافی خواهد بود.
درباره مورد گلوگاه شدن (bottleneck) در جریانش هستم و در کلیپی که فرستادم از روی کارکرد سی پی یو و گرافیک فکر کنم میشه این رو دید ولی عملا اگر به همون شکل اجرا کنه خیلی هم عالیه و حداقل اون بازی قابل اجرا شده. منظور اینکه به هر حال از تمامی توان گرافیک جدید با سیستم فعلی قطعا نمیشه استفاده کرد اما اگر حتی ۴۰ یا ۵۰ درصد این توان هم اضافه بشه برام کافیه.

سوال اینه که اهداف بنده با تعویض کارت گرافیک و افزودن ۴ گیگ رم به این شکل برآورده میشه؟

اهداف:
ساپورت directX 11 و 12
ساپورت opengl 4.5
کمک به اجرای روان تر نسب به سیستم فعلی

با تشکر فراون
خوب بالاخره ۱۰۳۰زوتک برداشتم و روی همون برد قدیمی جایگزین کردم. خیلی کارت خنک و خوبیه.

سیستم واقعا از این رو به او رو شد!شبیه سازهای سیستم‌های جدید هم الان روش اجرا میشه. ساپورت directX 11 و ۱۲ و همچنین opengl تا ۴.۶ اضافه شد. فیلم‌های با کیفیت بالا الان روان اجرا میشه.

فقط یه مشکل ناجور داشتم چون مانیتور هم crt قدیمی بود😅😜 ابتدا مشکل روشن و خاموش شدن مانیتور وجود داشت. چون کارت جدید فقط خروجی دیجیتال داره و با هیچ کدوم از مبدلهای hdmi به vga حتی مدلهای با منبع تغذیه تصویر پایدار نمی شد و هر از گاهی مانیتور یکمرتبه خاموش و دوباره روشن میشد. ریفرش ریت روی 60 هرتز ثابت مونده بود و عملا هیچی قابل تغییر نبود!😔
از هر جا پرسیدم گفتند باید مانیتور جدیدتر برداری (که البته صد در صد درست میگفتند) تا با کانورتر روی vga مانیتورهای جدید به مشکل بر نخوری یا اصلا مانیتور با پورت hdmi و این حرفها.
از اونجایی که فعلا نمیشد هزینه کنم خیلی بررسی کردم برای راه حل و در نهایت با دستکاری در پورت تصویر مشکل رو حل کردم!😁✌ الان تصویر ثابت و شفاف و با ریفرش ریت قابل تنظیم مثل سابق.🥳

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
4,106
خوب بالاخره ۱۰۳۰زوتک برداشتم و روی همون برد قدیمی جایگزین کردم. خیلی کارت خنک و خوبیه.

سیستم واقعا از این رو به او رو شد!شبیه سازهای سیستم‌های جدید هم الان روش اجرا میشه. ساپورت directX 11 و ۱۲ و همچنین opengl تا ۴.۶ اضافه شد. فیلم‌های با کیفیت بالا الان روان اجرا میشه.

فقط یه مشکل ناجور داشتم چون مانیتور هم crt قدیمی بود😅😜 ابتدا مشکل روشن و خاموش شدن مانیتور وجود داشت. چون کارت جدید فقط خروجی دیجیتال داره و با هیچ کدوم از مبدلهای hdmi به vga حتی مدلهای با منبع تغذیه تصویر پایدار نمی شد و هر از گاهی مانیتور یکمرتبه خاموش و دوباره روشن میشد. ریفرش ریت روی 60 هرتز ثابت مونده بود و عملا هیچی قابل تغییر نبود!😔
از هر جا پرسیدم گفتند باید مانیتور جدیدتر برداری (که البته صد در صد درست میگفتند) تا با کانورتر روی vga مانیتورهای جدید به مشکل بر نخوری یا اصلا مانیتور با پورت hdmi و این حرفها.
از اونجایی که فعلا نمیشد هزینه کنم خیلی بررسی کردم برای راه حل و در نهایت با دستکاری در پورت تصویر مشکل رو حل کردم!😁✌ الان تصویر ثابت و شفاف و با ریفرش ریت قابل تنظیم مثل سابق.🥳
نمیدونم اینی که میگم ربطی به مشکل شما داره یا نه چون میگید که با این تبدیلی که دارید تصویر میده ولی کارتهای انویدیا از سری 1000به بالا باید از تبدیل های اکتیو استفاده کنید.من خودم hdmi رو مستقیم به تلویزیون زده بودم که مشکلی نبود ولی چون یدونه خروجی hdmi بیشتر نداشت برای مانیتور از dvi خروجی گرفته بودم که تبدیل به vga بشه و از این مبدل استفاده کرده بود که مشکلی نداشت
فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
نمیدونم اینی که میگم ربطی به مشکل شما داره یا نه چون میگید که با این تبدیلی که دارید تصویر میده ولی کارتهای انویدیا از سری 1000به بالا باید از تبدیل های اکتیو استفاده کنید.من خودم hdmi رو مستقیم به تلویزیون زده بودم که مشکلی نبود ولی چون یدونه خروجی hdmi بیشتر نداشت برای مانیتور از dvi خروجی گرفته بودم که تبدیل به vga بشه و از این مبدل استفاده کرده بود که مشکلی نداشت
فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا
قربون شما دوست عزیز
اتفاقا دقیقا همین کار رو کردم و جواب نمی داد. روی مانیتورهای فعلی این تبدیل ها جواب میده چون سیگنال دریافتی دیجیتال هستش. در مورد مانیتور crt دو علت داره:

خروجی تصویر کارتهای گرافیک (hdmi و DVI-D) جدید کلا دیجیتال هستش و نه آنالوگ

ریفرش ریت مانیتور crt رو دیگه تشخیص نمیده کارت جدید و در 60 هرتز قفلش می کنه

با هر تنظیمی هم از ویندوز اعمال میکردم یا هر مبدلی استفاده کردم (اکتیو با تغذیه از usb) برای crt قدیمی به مشکل بر خوردم و مانیتور برای این عدم هماهنگی مدام خاموش و روشن میشد.
حالا برای اینکه این مشکل حل بشه توی پورت vga باید اتصال Edid (Extended Display Identification Data) قطع بشه تا عملا مانیتور برای ریفرش ریت و رزلوشن های بالاتر آزاد بشه. این طوری مشکل کامل حل میشه.

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
ممنون از راهنمایت . کلا گارانتی نمیخوام چون خیلی فکر نکنم تو ایران فایده داشته باشه . پس شما میگید ۳۰۵۰ ارزش نداره ؟ چون فکر کنم این قیمتی که گفتید از بودجه ۳۰ تومنیم بالا بزنه
البته درباره گارانتی به نظرم تجدید نظر کن، من یه 5700xt گرفتم، بعد یک مدت HDMI اش دیگه تصویر نمیداد بردم گارانتی و نو بهم داد

• Like

Mohsen GT

کاربر سایت
Dec 1, 2021
471
سلام دوستان‌ ۳۰۶۰ti ichill پونزده تومن می ارزه؟ کارت تو عکس تمیزه ولی برندش اصلا اسمشم نشنیدم...
اصلاح میکنم اسم برند اینو تری دی هست. چطوره می ارزه؟

آخرین ویرایش:

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,489
نام
Nimo
البته درباره گارانتی به نظرم تجدید نظر کن، من یه 5700xt گرفتم، بعد یک مدت HDMI اش دیگه تصویر نمیداد بردم گارانتی و نو بهم داد
یه مشکلی که هست گارانتی گرافیک رو بیشرفا کردن ۳ ماهه

• Like

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
4,106
یه مشکلی که هست گارانتی گرافیک رو بیشرفا کردن ۳ ماهه
همشون که اینطور نیست.مال من 3 ساله هست.نمیدونم واقعا اگه مشکلی پیش بیاد چقدر گارانتی بدرد میخوره ولی باز یه ته دلگرمیه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر