مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,804
خب الان ارزش خرید نسخه ti نسبت به نسخه عادی که ۱۲ گیگ وی رم داره کمتره؟
نسخه ti حدود 25 % قویتر هست ولی احتمالا در رزولوشنهای بالا مثل 4k این مقدار رم گلوگاه بشه . در صورتی که 3060 اصلا قدرت پردازش بازیهای aaa روز رو در این رزولوشن نداره
در کل 3060ti کارت ارزنده ای هست و ارزش خریدش قطعا از 3060 بیشتر هست .
Screenshot (571).png
NVIDIA GeForce RTX 3060 Specs

یه سوال دیگه اینکه مانیتور این بنده خدا G-sync ساپورت نمیکنه یا فکر کنم بصورت سخت افزاری ساپورت نمیکنه،اگر کارت گرافیک انویدیا بگیره به مشکل نمیخوره؟
خیر ، مشکلی پیش نمیاد
مدلش رو میگید ؟ چون یکسری از مانیتورها g-sync compatible هستند ، و در این صورت میتونن از این مزیت بهره ببرند.

NVIDIA GeForce G-SYNC Gaming Monitors

آخرین ویرایش:

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,364
نام
بابک
یه سوال دیگه اینکه مانیتور این بنده خدا G-sync ساپورت نمیکنه یا فکر کنم بصورت سخت افزاری ساپورت نمیکنه،اگر کارت گرافیک انویدیا بگیره به مشکل نمیخوره؟

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
دوستان این شرایط فن گرافیک منه هر بازی میری رو ۲۰۰۰ هست ایسوس برای سری ای ام دی گند زد به هیچ عنوان ایسوس نخرید صدای فن بیچارتون میکنه

Attachments

• ۲۰۲۲۰۲۲۲_۱۴۱۹۴۷.jpg
    ۲۰۲۲۰۲۲۲_۱۴۱۹۴۷.jpg
    461.7 KB · مشاهده: 44

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
GPU Usage ات روی‌ 98% اه بعد انتظار داری دور فنت 500rpm باشه؟
پس میخاستی چقدر استفاده کنه کارتی که کامل استفاده نشه یعنی یه جای سیستم گلوگاه هست بعد تا الان هر چی گرافیک داشتم همشون کامل استفاده میشدن با فن ۱۵۰۰ نمیدونم این چه مرگشه شاید شانس من این کارت خوب اسمبل نشده باشه اخه برای چی کارت نو باید فنش ۱۰۰ درصد بچرخه برام سواله دیگه دارم کلافه میشم کاشکی همون ps5 را نگه میداشتم ولی کیفیت کامپیوتر و راحتیش همیشه رو مخمه الان چند تا بازی انجام میدم گرافیک الترا میزارم خیلی راحت و بدون دردسر انجام میدم ولی شانس نداشتم یه کارت بد نصیبم شد

Alien87

Gold User
Dec 11, 2007
2,047
نام
علی
دوستان این شرایط فن گرافیک منه هر بازی میری رو ۲۰۰۰ هست ایسوس برای سری ای ام دی گند زد به هیچ عنوان ایسوس نخرید صدای فن بیچارتون میکنه
درود
یه مقدار عجیبه این دما و این دور فن! شما فنو مثل عکس زیر تنظیم کن ببین دما و دور فن چند میشه! کلا این کارتها زیر 30% ندارن و چیزی که من الان گذاشتم زیر 45 درجه فنها خاموش میشه!
Screenshot 2022-02-22 150903.jpg
البته اون gpu junction temperature رو بالا نشون میده که فکر نمیکنم مشکلی باشه تا جایی که میدونم AMD تا دمای صد درجه رو اوکی دونسته و حداکثر رو 110 درجه نظر گرفته!

آخرین ویرایش:

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
درود
یه مقدار عجیبه این دما و این دور فن! شما فنو مثل عکس زیر تنظیم کن ببین دما و دور فن چند میشه! کلا این کارتها زیر 30% ندارن و چیزی که من الان گذاشتم زیر 45 درجه فنها خاموش میشه!
View attachment 245761
من نمیخاستم از این برنامه ها استفاده کنم ولی امتحان میکنم فقط اون تیکها را نباید بزنم تو حالت بیکاری فنش باز میچرخه چند روز اول تو بازی اویل ۸ اصلا فن صدا نمیداد که منم نگاه نکردم رو چنده ولی بعد چند روز فکر کنم درایور جدید امد نصب کردم فن رو بازی اویل ۸ هم زیر ۲۰۰۰ نمیشه گرفتار شدم به خدا عجب غلطی کردم کاشکی ۳۰۶۰ میخریدم گدا بازی کار دستمون داد از قدیم گفتن هیچ ارزونی بی علت نیست

درود
View attachment 245761
این دما به خاطر اینه که دور فن بالاست یعنی نمیزاره لامصب بالاتر بره واسه اینکه حتما رو این دما باشه فنش اینقدر میچرخه خب این چه کاری یعنی اصلا از این دما بالاتر نمیره من ۷ ساعت بازی کردم دما هین بود تا میخاد یه درجه بالاتر بره فن نمیزاره اقا من کیو ببینم دمای پایین نخاستم فن بیصدا میخاستم

Alien87

Gold User
Dec 11, 2007
2,047
نام
علی
من نمیخاستم از این برنامه ها استفاده کنم ولی امتحان میکنم فقط اون تیکها را نباید بزنم تو حالت بیکاری فنش باز میچرخه چند روز اول تو بازی اویل ۸ اصلا فن صدا نمیداد که منم نگاه نکردم رو چنده ولی بعد چند روز فکر کنم درایور جدید امد نصب کردم فن رو بازی اویل ۸ هم زیر ۲۰۰۰ نمیشه گرفتار شدم به خدا عجب غلطی کردم کاشکی ۳۰۶۰ میخریدم گدا بازی کار دستمون داد از قدیم گفتن هیچ ارزونی بی علت نیست
این چیزی که من تنظیم کردم زیر 45 درجه فنها باید خاموش بشه! شما دقیقا همینطوری تنظیم کن، ولی msi afterburner خیلی خوبه من همیشه در حال اجرا میذارم البته برای دور فن نه، برای اندرولت کردن! با اندرولت کردن حدود ده درجه دما پایینتر میاد و فنها با دور کمتری میچرخن!

• Like
Reactions: Reza779

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
این چیزی که من تنظیم کردم زیر 45 درجه فنها باید خاموش بشه! شما دقیقا همینطوری تنظیم کن، ولی msi afterburner خیلی خوبه من همیشه در حال اجرا میذارم البته برای دور فن نه، برای اندرولت کردن! با اندرولت کردن حدود ده درجه دما پایینتر میاد و فنها با دور کمتری میچرخن!
دقیقا مثل این بکنم هیچ تیکی نباید بزنم

درود
View attachment 245761
البته اون gpu junction temperature رو بالا نشون میده که فکر نمیکنم مشکلی باشه تا جایی که میدونم AMD تا دمای صد درجه رو اوکی دونسته و حداکثر رو 110 درجه نظر گرفته!
داداش اون دمای دومی که بالا نیست من کارت قبلی ای ام دی داشتم ۸۰ درجه بود ولی دور فن ۱۵۰۰ بود داداش میدونین ۲۰۰۰ دور فن چند درصد میشه بعد ۱۵۰۰ چند درصد میشه

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
@godofwar3 کارت شما کاملا سالمه و کاملا عادی داره رفتار می کنه. اینی که دور فنش به مذاق شما خوش نمیاد مشکل کارت نیست. اگر با صدا اش مشکل داری قبلش باید تحقیق می کردی کارت انتخاب می کردی. سری Rog Strix به هیچ وجه برای صدای کم تولید نشدن و هدف اصلی اشون کولینگ و اورکلاک هست. دستکاری دستی سرعت فن هم توصیه نمی شه.

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
@godofwar3 کارت شما کاملا سالمه و کاملا عادی داره رفتار می کنه. اینی که دور فنش به مذاق شما خوش نمیاد مشکل کارت نیست. اگر با صدا اش مشکل داری قبلش باید تحقیق می کردی کارت انتخاب می کردی. سری Rog Strix به هیچ وجه برای صدای کم تولید نشدن و هدف اصلی اشون کولینگ و اورکلاک هست. دستکاری دستی سرعت فن هم توصیه نمی شه.
داداش من تا حالا حداقل پنج مدل استریکس داشتم ولی به هیچ عنوان این دور فن تجربه نکردم شاید تو گرمای مرداد ماه مثلا یه موقعی فنش ۱۸۰۰ بوده باشه ولی همه ۱۵۰۰ بودن تازه هیچکس اینجا تا حالا بعد اینهمه پستی که من دادم تا حالا نیامده نگفته مال منم ۲۰۰۰ هست فنش یعنی میدونم کلی ادم اینجا استریکس دارن پس معلومه یه جای این کارت میلنگه وگرنه مورد مشابه اگه بود یه نفر میگفت یعنی کسی اینجا این پستها رو نمیخونه

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,109
داداش من تا حالا حداقل پنج مدل استریکس داشتم ولی به هیچ عنوان این دور فن تجربه نکردم شاید تو گرمای مرداد ماه مثلا یه موقعی فنش ۱۸۰۰ بوده باشه ولی همه ۱۵۰۰ بودن تازه هیچکس اینجا تا حالا بعد اینهمه پستی که من دادم تا حالا نیامده نگفته مال منم ۲۰۰۰ هست فنش یعنی میدونم کلی ادم اینجا استریکس دارن پس معلومه یه جای این کارت میلنگه وگرنه مورد مشابه اگه بود یه نفر میگفت یعنی کسی اینجا این پستها رو نمیخونه
برادر، من یه تحقیقی کردم ظاهرا کارتت یه سوئیچ تغییر بایوس داره: (مطابق توضیحات Techpowerup) نمی دونم صفحات پیش کسی بهت گفت یا نه؟! :D
000.JPG

بذارش روی حالت Q، سوئیچ میکنه به بایوس Quiet
توی این حالت پروفایل سرعت فن نسبت به دمای کارتت میره روی حالتی که صدا خیلی کمتر میشه (مشابه همون کاری که با نرم افزارایی مثل افتربرنر هم می تونی انجام بدی و دوستان بهت گفتن)
این کارت با بایوس پیشفرض ـش توی لود بالای 40 دسی بل صدا تولید میکنه که خیلی بلنده با حالت Quiet میره توی رنج 34 دسی بل و 1500 دور که خیلی بهتره، ولی به هرحال دمای کارتت میره بالاتر ولی خب بایوس خود کارتت هست و از نظر گارانتی و غیره هیچ مشکلی برات ایجاد نمیکنه

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
برادر، من یه تحقیقی کردم ظاهرا کارتت یه سوئیچ تغییر بایوس داره: (مطابق توضیحات Techpowerup) نمی دونم صفحات پیش کسی بهت گفت یا نه؟! :D
View attachment 245766

بذارش روی حالت Q، سوئیچ میکنه به بایوس Quiet
توی این حالت پروفایل سرعت فن نسبت به دمای کارتت میره روی حالتی که صدا خیلی کمتر میشه (مشابه همون کاری که با نرم افزارایی مثل افتربرنر هم می تونی انجام بدی و دوستان بهت گفتن)
این کارت با بایوس پیشفرض ـش توی لود بالای 40 دسی بل صدا تولید میکنه که خیلی بلنده با حالت Quiet میره توی رنج 34 دسی بل و 1500 دور که خیلی بهتره، ولی به هرحال دمای کارتت میره بالاتر ولی خب بایوس خود کارتت هست و از نظر گارانتی و غیره هیچ مشکلی برات ایجاد نمیکنه
داداش این اصلا الکیه من چند بار امتحان کردم ولی هیچ فرقی نکرد کلا نمیدونم مشکل از کجاست شاید درایور ای ام دی گند زده باشه صبر کنم درایور whql بیاد شاید درست بشه تا بعد عید نگه میدارم میفروشم بره من اصلا حوصله صدای فن رو ندارم خوشم هم نمیاد با هدفون بازی کنم باید حتما با اسپیکر بازی کنم صدای اسپیکر بلن کنم صدای اهالی خونه در میاد صدای اسپیکر کم کنم صدای گرافیک در میاد اصلا یه وضعی خخخ

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر