مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,813
دوستان با توجه به وضعیت قیمت ها الان وقت مناسبی هست واسه خرید کارت؟ ده تومن بزاری رو پول 3060ti میشه یه لپتاپ خرید با کارت 3060

تا این حد تفاوت دارن؟

سلام
در لینک زیر میتونید عملکرد کارتهای لپتاپی رو مقایسه کنید.

برای 1080p مناسب هست

https://www.notebookcheck.net/Computer-Games-on-Laptop-Graphics-Cards.13849.0.html?

Screenshot (248).png

مقایسه 3060 لپتاپ با 1060 دسکتاپ

Screenshot (549).png

آخرین ویرایش:

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
دوستان من یکی از دوستام ۳۰۷۰ تاف ایسوس خریده ۳ فن ولی تو Apex legends دمای ۸۰ فیکس میگیره
طبیعیه این دما ها توی کارت گرافیک؟
بله.
بعد دما به کولینگ خود کیس هم خیلی ربط داره.
هم طراحی خود کیس هم فن هایی که استفاده کردید در دمای کارت گرافیک تاثیر داره.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,246
ارفش تا اونجا که من شنیدم برای کالایی که گارانتی داره 70 درصد قیمت نو و بدون گرانتی 60 درصد هست. از نظر من کمی عدد مد نظر شما بالاست در نتیجه. ولی باز پرس و جو بیشتر و در نهایت که مالک شما هستین و قیمت رو شما در نهایت پیشنهاد می‌دین.
عرف قدیمش 30 درصد بدون گارانتی 20 درصد با گارانتی بود الان که اوضاع بد شده قیمت ها هم فضایی حتی بدون گارانتی تا 10 درصد زیر قیمت می فروشن
الان یجورایی عرفی دیگه وجود نداره بسته به اینکه چقدر از عمرش گذشته چقدر امار خرابیش هست یا قطعه حساسی هست یا نه برندش چیه قیمت تعیین می شه الان به فرض کارت گرافیک ایسوس بدون گارانتی اگر سری 3000 باشه قیمت کف بازارش نوش هر چی با شه نهایت چند ملیون(2 تا نهایت 5 6 ملیون) کم می کنن و راحت فروش می ره 3060ti حتی با 2 ملیون کمترشم می خرن

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,246
دوستان با توجه به وضعیت قیمت ها الان وقت مناسبی هست واسه خرید کارت؟ ده تومن بزاری رو پول 3060ti میشه یه لپتاپ خرید با کارت 3060
الان موقع خوبی هست چون کارت های lhr قفلش تا 70 درصد باز شده مدام هم داره بهتر می شه ارزهای دیگه هم دارن جون می گیرن که اصلا توی اون ها قفلش عمل نمی کنه کارت های قدیمی هم که رو به اتمام هستن اگر بیتکوین نریزه یا بیشترم بشه قطعا افزایش محسوس قیمتی برای سری lhr خواهیم داشت که البته همین الانشم کمی گرون تر شده

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,246
از لحاظ خرابی چطور ؟
خرابی 3060ti خیلی خیلی کمه
دوستان این برند های پالیت و گینوارد 3060ti و 3060 خیلی در بازار پر شده و بدون گارانتی هم اکثرا هستن

اطلاع دارید کیفیتشون در چه حدی هست ؟ Refurbished نباشن ؟
پلیت برند تایوانی با قدمت 33 ساله هست که برند گینوارد با گلس هم زیر مجموعه همین شرکت هستن یعنی کارت hof هم که اینقدر معروفه هم برای همین برند هست
3060 ti palit دمای فول لودش طبق نقدها بین 60 تا 72 هست که دمای عالی هست نویزشم 39 هست که عالیه
کلا 3060ti کارت خیلی خنکی هست و همون طراحی برند ریفرنس هم براش کاملا جوابگو هست
پلیت الان اکثرا میانرها می برن و اگر بد بود نمی خریدن چون خیلی توی ماین به کارت فشار میاد و خوب امار کم خرابیش نشون می ده حتی برای ماین هم مناسبه چه برسه به گیم
اگر مبنای ریفر باشه کارت های msi اینا خیلی ریفرشون بیشتره چون فروششون بیشتر بوده پس کلا ریفر بودن برای برندهای مطرح بیشترم مطرحه
پلیت با گارانتی 3 ساله اصلیشم در بازار هست
پلیت چون توی ایران نبوده خیلی ها در سطح برند های چینی inno3d یا manli یا colorful می بیننش اما اینطوریا نیست حتی زوتک هم یک شرکت چینی با 15 سال سابقه کار هست که کیفیت محصولاتش از پلیت باز کمتره
همین زوتک دیگه حتی گارانتی درپیت سریر هم زیر بارش نمی ره اما پلیت گارانتی اصلی حامی رفته سراغش که از گارانتی های اصلی ایسوس هست نشون می ده این برند چیز بی کیفیتی نیست
من به شخصه پلیت حتی به گیگابایت ترجیح می دم چون گیگابایت واقعا کنترل کیفیش و تست نهایی محصولاتش تعطیله اون از کارت گرافیکش هاش که سوکت پاورش جدا از برد کرده هنوزم داره به حماقتش ادامه می ده اون از پاور هاش که هم سری گیگا هم arous ش قابلیت انفجار دارن که والا پاور گرینم این شکلی نمی شه اونم از کارت های arous سری 3000 یا حتی 2000 ش که دمای همشون بالای 80 هست و نویز به شدت بالایی حتی با وجود 4 اسلاته بودنش داره من این همه پلیت سرچ کردم در نت همچین سوتی هایی توش پیدا نکردم

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: AMIR-R and jetalpha

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,374
نام
بابک
بله.
بعد دما به کولینگ خود کیس هم خیلی ربط داره.
هم طراحی خود کیس هم فن هایی که استفاده کردید در دمای کارت گرافیک تاثیر داره.
اونوقت این دما بیش از حد زیاد نیست برای یک‌ قطعه الکتریکی؟
۸۰ درجه دمای کمی نیست!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر