مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Unofficial

کاربر سایت
Sep 3, 2014
139
بببین تو درایور amd گزینه virtual super resolution رو که فعال میکنی در داخل بازیها که مثلا رزولیشن 4k رو روی مانیتور 1080p اجرا میکنی دقیقا همون رزولیشنی رو میده که مانیتور 4k میده
اما تو در درایور nvidia میای این گزینه وجود نداره اما custum رزولیشنو که فعال میکنی میای تو بازی افزایش رزولیشنو نسبت به مانیتور 1080p انجام میدی کیفیت تصویر نسبت به رزولیشن انتخابیتون خوب نیست اینو در خیلی از بازیها تجربه کردم حتی در بازی the evil within 2 در رزولیشن 4k فونت منوی بازیها خراب شد
من یادمه دقیقا همه رزولیشنهای بالاتر از 1080p رو که برای بازیها انجام میدادم کاملا کیفیت تصویر پایین میومد
من میدونم شما منظورتون چیه
تو درایور amd این بیکیفتی تصویر نسبت به رزولیشنهای بالاتر از 1080p وجود نداره و دقیقا رزولیشنی رو میده که مانیتور 4k میده
بخاطر همین امکانات amd من مانیتورمو عوض نکردم و راحت میتونم کیفیت 4k واقعی رو تو مانیتور 1080p تجربه کنم
این بحث dlss هم ادامه ندیم بهتره
چون اونایی که چشمشون به یه تصویری عادت میکنه زود متوجه کیفیت پایین یه چیزی میشن
الان من بنا به تجربه در بازی gta v در رزولیشن 1080p با آخرین تنظیمات و resolution scale 2.5 فکر میکردم کیفیت بالاییو تجربه کردم اما در رزولیشن 4k و resolution scale off کاملا برتری تصویرو نسبت به تنظیم قبلی حس کردم
میگم یه سری چیزا هستش که نمیشه به سایتها بسنده کرد باید تجربه کنی حتی فریم گرفتن
اگر اشتباه نکنم nvidia قبل amd این قابلیت اضافه کرده بود
Untitled.jpg
البته خودتون گول نزنید هیچ کدام از این دو چه dsr و چه virtual super resolution رو مانیتور 1080p کیفیتی حتی نزدیک به native 4k نخواهند داد.

• Like
Reactions: Sir Daniel

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,055
بببین تو درایور amd گزینه virtual super resolution رو که فعال میکنی در داخل بازیها که مثلا رزولیشن 4k رو روی مانیتور 1080p اجرا میکنی دقیقا همون رزولیشنی رو میده که مانیتور 4k میده
اما تو در درایور nvidia میای این گزینه وجود نداره اما custum رزولیشنو که فعال میکنی میای تو بازی افزایش رزولیشنو نسبت به مانیتور 1080p انجام میدی کیفیت تصویر نسبت به رزولیشن انتخابیتون خوب نیست اینو در خیلی از بازیها تجربه کردم حتی در بازی the evil within 2 در رزولیشن 4k فونت منوی بازیها خراب شد
من یادمه دقیقا همه رزولیشنهای بالاتر از 1080p رو که برای بازیها انجام میدادم کاملا کیفیت تصویر پایین میومد
من میدونم شما منظورتون چیه
تو درایور amd این بیکیفتی تصویر نسبت به رزولیشنهای بالاتر از 1080p وجود نداره و دقیقا رزولیشنی رو میده که مانیتور 4k میده
بخاطر همین امکانات amd من مانیتورمو عوض نکردم و راحت میتونم کیفیت 4k واقعی رو تو مانیتور 1080p تجربه کنم
این بحث dlss هم ادامه ندیم بهتره
چون اونایی که چشمشون به یه تصویری عادت میکنه زود متوجه کیفیت پایین یه چیزی میشن
الان من بنا به تجربه در بازی gta v در رزولیشن 1080p با آخرین تنظیمات و resolution scale 2.5 فکر میکردم کیفیت بالاییو تجربه کردم اما در رزولیشن 4k و resolution scale off کاملا برتری تصویرو نسبت به تنظیم قبلی حس کردم
میگم یه سری چیزا هستش که نمیشه به سایتها بسنده کرد باید تجربه کنی حتی فریم گرفتن
اگر اشتباه نکنم nvidia قبل amd این قابلیت اضافه کرده بود
View attachment 208931
البته خودتون گول نزنید هیچ کدام از این دو چه dsr و چه virtual super resolution رو مانیتور 1080p کیفیتی حتی نزدیک به native 4k نخواهند داد.

نمی شه گفت 4K واقعی. چنین چیزی محاله و ممکن نیست! اما قبول دارم AMD در بخش "سوپر رزولوشن" خیلی بهتر از Nvidia عمل کرده و تصویر شفاف تری میده.

• Like
Reactions: tokio_hotel

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,430
نمی شه گفت 4K واقعی. چنین چیزی محاله و ممکن نیست! اما قبول دارم AMD در بخش "سوپر رزولوشن" خیلی بهتر از Nvidia عمل کرده و تصویر شفاف تری میده.
امروز fsr معرفی شده
بصورت فک براندازی فریمو زیر و رو میکنه و افزایش میده
بعد این قابلیت dlss فکر کنم فراموش بشه
میتونین برین تو یوتیوب ببینین با بازی godfall چیکار کرده
البته برای تمامی پلتفرمها از ۱ تیر اجرا میشه هم کارتهای amd هم انویدیا

• Like
Reactions: TOOL. and Dr.Trax

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,055
امروز fsr معرفی شده
بصورت فک براندازی فریمو زیر و رو میکنه و افزایش میده
بعد این قابلیت dlss فکر کنم فراموش بشه
میتونین برین تو یوتیوب ببینین با بازی godfall چیکار کرده
البته برای تمامی پلتفرمها از ۱ تیر اجرا میشه هم کارتهای amd هم انویدیا
به به. ممنون برای خبر. بریم ببینیم چه کرده AMD.

• Like
Reactions: tokio_hotel

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,430
  • Smile
Reactions: Dr.Trax

erfank96

کاربر سایت
Jan 20, 2015
299
نام
عرفان
باز شروع شد :-@... فک براندازیشو دیدیم تو همون یوتوب زده بود تصویرو GODFALL ترکونده بود ... خوبه ده صفحم راجع به شفافیت تصویر صحبت کردید :D

• Like
Reactions: .Maximum.

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,713
نام
milad
این قابلیت fsr عالیه منی که عاشق رزولیشن و جزئیات گرافیکی بالا هستم ولی بخاطر فریم ریت مجبورم فقط بین جزئیات گرافیکی یا رزولیشن یکی رو انتخاب کنم حالا با این قابلیت میتونم هر دو رو داشته باشم :Thumbsup:
البته من وقتی پی سی خریدم fsr ورژن 4 ش اومده :))
حالا یه سوال کار gtx 1050 ti که مثلا بازی evil 8 رو با فریم 40 اجرا می کنه با فعال کردن این قابلیت این عدد 2 3 برابر میشه ؟؟ کاهشی تو چیزی اتفاق نمیفته مثلا بافتو......؟؟

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,055
باز شروع شد : - @... فک براندازیشو دیدیم تو همون یوتوب زده بود تصویرو GODFALL ترکونده بود ... خوبه ده صفحم راجع به شفافیت تصویر صحبت کردید :D
:))
خب فروم همینه دیگه. سبزی پاک می کنیم، پشت سر این برند و اون برند حرف می زنیم! :D:D

این قابلیت fsr عالیه منی که عاشق رزولیشن و جزئیات گرافیکی بالا هستم ولی بخاطر فریم ریت مجبورم فقط بین جزئیات گرافیکی یا رزولیشن یکی رو انتخاب کنم حالا با این قابلیت میتونم هر دو رو داشته باشم :Thumbsup:
البته من وقتی پی سی خریدم fsr ورژن 4 ش اومده :))
حالا یه سوال کار gtx 1050 ti که مثلا بازی evil 8 رو با فریم 40 اجرا می کنه با فعال کردن این قابلیت این عدد 2 3 برابر میشه ؟؟ کاهشی تو چیزی اتفاق نمیفته مثلا بافتو......؟؟
اینطور که از شواهد پیداست، بله شما می تونی از کارت 1050 فریم بیشتری بگیری، اما دو سه برابر رو نمی دونم! :D این قابلیت هنوز رو اکثر بازی ها قابل اجرا نیست. یعنی مثل DLSS باید درون بازی باشه تا شما فعالش کنی. پس باید منتظر باشیم تا بازی های آینده ازش پشتیبانی کنن.

ولی AMD نشون داد برای خودنمائی نیازی نیست تو بوق و کرنا بکنه. خیلی شیک اومد دهن همه رو بست! :D و با پشتیبانی از کارت های Nvidia خیلی مـــســـتـــقیـــم یک تو دهنی عظیم بهش زد!!! :D Nvidia (مخصوصا فن هاش:D) مارو با این DLSS زخمی کرده بودن!!! :D:D
جدا تو این بازار آشفته کارت گرافیک ها، چنین حمایت هائی باعث می شه ملت هنوز بتونن از کارت های قدیمی خودشون استفاده کنن.
دمش گرم. ♥

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
DLSS کجا این تکنولوژی جدید AMD کجا ! مثل جوکه :D خیلی مونده تا AMD به Nvidia برسه ، خودم کارت AMD دارم خیلی وقتم هست دارم خیلیام میدونن ، ولی لطفا دوستانی که AMD خریدن باسه دل خوشی هی نیان الکی اینو بگن اونو بگن ، AMD یه 20-30 سالی از Nvida هنوز عقب تره ;)

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,430
DLSS کجا این تکنولوژی جدید AMD کجا ! مثل جوکه :D خیلی مونده تا AMD به Nvidia برسه ، خودم کارت AMD دارم خیلی وقتم هست دارم خیلیام میدونن ، ولی لطفا دوستانی که AMD خریدن باسه دل خوشی هی نیان الکی اینو بگن اونو بگن ، AMD یه 20-30 سالی از Nvida هنوز عقب تره ;)
الان شما این تکنواوژی جدید amd رو استفاده کردی میگی این کجا؟ الان کاملا معلومه شما کارت amd دارین

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,055
در ابتدا که کامنت شما رو خوندم، خیال کردم یک نوجوان احساسی نظر داده، اما بعد دیدم تاریخ ساخت اکانتتون برای 2008 ـه. :D شما حرفت خیلی نادرسته و یه جورائی داری به افرادی که نظرشون با شما متفاوته، بی احترامی می کنی. این یک! :D (بی شوخی، بهم بَر خورد. حس کردم اینجا دارم بادمجون واکس می زنم)
دوما...
دوست، هموطن، مَرد، سالار... :D تو حتی اگر الآن سی عدد کارت گرافیک AMD هم داشته باشی، از نظر فن Nvidia هستی! بی بروبرگرد! :D چون داری احساسی صحبت می کنی.
اتفاقا کسانی که مثل شما چنین بیانی دارن، بیشتر از هـــمــــه فَن یک برند خاص هستن و حاضرن چشم بسته از علایقشون حمایت کنن! :D مثل یک مادری که داره می بینه فرزندش اشتباه و خطا داره، اما تا لحظه آخر اون رو بهترین پسر دنیا می دونه! :D
رفیق، من بــه بَرگ درخت گوجه سبز خونمون هم نیست که کدوم برند داره چی کار می کنه! :D هواداری و برند پرستی رو هم فُرو می کنم تو سوراخ موش خونمون! :D در ضمن، قصد خرید کارت گرافیک RX 6800XT دارم. یعنی هنوز نخریدم. پس بـــــه هسته میوه های درخت حیاطمَم نیست.:D اگر بدونم Nvidia بهتره، همون رو می خرم! :D اینارو گفتم که این افکار بی رنگ رو بریزی تو جوب!!! :D تو نه، همـــتــــون!!! :D درست نیست تو این سن و سال اینطوری بخوای درمورد کسی نظر بدی :D:Rose: (که خیال کنی من دارم از جنسی که خریدم حمایت می کنم:|)
به نظر میاد شما فن های Nvidia با این مدل صحبت کردن، احساس ترس کردید و یواش یواش دارید شرایط رو بحرانی می بینید. :D

نیگا کن... :D
شما حتی حاضر نیستید به سیاست شرکت AMD احترام بذارید!!! :D
بیا فرض کنیم FRS نصف DLSS توانائی داره، اوکی؟ :D آیا این حرکت از سوی AMD قابل تحسین نیست؟ این شرکت با این کارش حتی کارت های قدیمی رو پشتیبانی می کنه! لایق احترام نیست؟
من نمی دونم چی تو ذهن شما (فن بوی های Nvidia:D) می گذره، اما برادرانه از شما می خوام تعصبات کورکورانه رو بذارید کنار! :D از تغییر نترسید، از رقیب نترسید و بهترین ها رو برای خودتون داشته باشید! :D

یادمه مدت ها پیش می خواستم CPU بخرم، با تحقیقی که کردم انتخابم Ryzen 3600 بود. تو همین فروم فَن های اینتل داشتن گردن منو می زدن که چرا داری می ری AMD بخری! :)) هرکسی داشت برتری Intel رو تحلیل می کرد! الان 3600 دارم و تمام حرف هائی که پشت سر AMD می زدن یک دروغ محض بود! :D

من عمری Nvidia و Intel داشتم. اما در این دوره، شجاع کسیه که سنت و عادت رو کنار بذاره و تغییر رو بپذیره! :D
شما فن های متعصب Nvidia شبیه همون کشیش های سنتی هستید که در گذشته افکار بروز و نوین رو آتش می زدن! :)) اما تهش چی شد؟ تغیر رو پذیرفتن! :D

هرکسی تو این جمع خیال کنه من بی دلیل و از روی تعصب دارم از AMD حمایت می کنم، حلالش نمی کنم! :D از من گفتن بود!!! :D چون اصلا تو این فازا نیستم.

عکسهای قطعات و سیستم های اعضای بازیسنتر

ولی من خودمو گول نمیزنم چون AMD دارم بگم از Nvidia سرتره.
:)) :)) :)) :))
پس یعنی من دارم خودمو گول می زنم؟ اِی مرصاد، سی و سه سال عمر کردی ولی هنوز داری خودتو فریب می دی! :)):)):)) (خودمو گفتم:D)
باورم نمی شه یکی مثل شما دیدگاهش این باشه!!!! :D:D:D
ای خدا...

دم چیش گرم دقیقا ؟ : دی

تصویر رو ترکونده که کاملا تار شده

این از همون ویدویی که خود AMD منتظر کرده تازه !
بله، کاملا حق با شماست. در این ویدئو همه چیز مشخصه. مخصوصا تار شدن تصاویر! :D بر خلاف DLSS که تصاویر رو بسیــــار و واضح و شفاف می کنه!!!!! :D

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر