مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

InNovAtion

کاربر سایت
Apr 24, 2012
559
نام
Amin
gt9500 فکر کنم زیر 80 تومن باشه.hdmi هم میخوره

- - -ویرایش - - -

خب معلومه عزیز کارت دکستاپ قدرتش خیلی بیشتر از لپتاپه.اون کارت 960m حدود 30 درصد قدرتش از 960 دکستاپ کمتره.حالا شما مقایسه کن!

پس چرا این لپتاپی که خریدم همچین روش نوشته مخصوص بازی که من فک کردم دیگه همه بازی هارو میاره مدل (ASUS g55jw-a ) البته من برا بازی نگرفتم بیشتر به خاطر ssd و هار هیبریدی که داشت خریدم :d
heroes of the storm رو رو اولترا گذاشتم 30 فریم بیشتر نداد واقعا نمیدونم فازشون چی بوده رو لپتاپه زدن مخصوص گیم :|

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
پس چرا این لپتاپی که خریدم همچین روش نوشته مخصوص بازی که من فک کردم دیگه همه بازی هارو میاره مدل (ASUS g55jw-a ) البته من برا بازی نگرفتم بیشتر به خاطر ssd و هار هیبریدی که داشت خریدم :d
heroes of the storm رو رو اولترا گذاشتم 30 فریم بیشتر نداد واقعا نمیدونم فازشون چی بوده رو لپتاپه زدن مخصوص گیم :|

خب کارت 960m فقط برای بازی هست:d
کسی که بازی نمیکنه نمیره همچین لپتاپی با این کارت بخره.در ضمن این کارت یه کارت رده متوسط هست.برای لپتاپ فعلا980m بهترین کارت هست:d
روی الترا 960 دکستاپ خودم هم نمیاره بعد شما روی لپتاپ انتظار داری برات الترا رو اجرا کنه؟:d

InNovAtion

کاربر سایت
Apr 24, 2012
559
نام
Amin
خب کارت 960m فقط برای بازی هست:d
کسی که بازی نمیکنه نمیره همچین لپتاپی با این کارت بخره.در ضمن این کارت یه کارت رده متوسط هست.برای لپتاپ فعلا980m بهترین کارت هست:d
روی الترا 960 دکستاپ خودم هم نمیاره بعد شما روی لپتاپ انتظار داری برات الترا رو اجرا کنه؟:d

آخه بازیش بازی نیست که رو اولترا اجرا نشه ...
گرافیک بازی moba هست دیگه شما خودت فکرشو بکن

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
ممنون
ولی خب 9500 خیلی قدیمیه نه؟!
میگم 5450 بهتر نیست؟
یا کارکرده GT 610-620 اینا؟! :d

610-620 خوبه. البته اگه با اون قیمتی که میخوای گیر بیاری. من خودم 630 دارم که برای full-hd خیلی خوبه

اصولا لپتاپ برای گیم ساخته نشده یا بهتره بگیم تا حالا ساخته نشده. حتی اون گرون های 10 تومنیش هم به درد گیم نمیخورن.

RevQ

کاربر سایت
Jun 22, 2012
121
نام
سروش
سلام خدمت دوستان:bighug:

چند تا سوال:

1) کارت 960 نسخه 2 گيگ با 4 گيگ چقدر اختلاف عملکردي داره؟ با توجه به حدود تغيير 150 تومني در قيمت ايا نسخه 4 گيگ ارزش داره؟
2) من شخصا گيگا 960 جي 1 رو قبول دارم اما برند زودتک چي؟ چون اختلاف 250 الي 300 تومنه؟ از لحاف عملکرد و دوام چقدر ميشه رو برند زودتک حساب کرد؟
3) (اينو شايد بگين بايد برم تو مشاوره خريد بپرسم ولي اگه مقدور اينجا جواب بديد) سي پي يو i3 4170 ايا براي اين کارت به صورت حداقل خوبه؟ البته ميدونم شايد گلوگاه بشه ولي تو جستجو هام بيشتر اشاره کرده بودن خيلي به ندرت و نهايتا هم چيز زيادي از دست نميره؟ اگر هم مناسب نيست اين سي پي يو يک مورد به عنوان حداقل معرفي کنيد؟

بابت زحماتي که خواهيد کشيد متشکر!:d

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,207
نام
امیر محمود
سلام خدمت دوستان:bighug:

چند تا سوال:

1) کارت 960 نسخه 2 گيگ با 4 گيگ چقدر اختلاف عملکردي داره؟ با توجه به حدود تغيير 150 تومني در قيمت ايا نسخه 4 گيگ ارزش داره؟
2) من شخصا گيگا 960 جي 1 رو قبول دارم اما برند زودتک چي؟ چون اختلاف 250 الي 300 تومنه؟ از لحاف عملکرد و دوام چقدر ميشه رو برند زودتک حساب کرد؟
3) (اينو شايد بگين بايد برم تو مشاوره خريد بپرسم ولي اگه مقدور اينجا جواب بديد) سي پي يو i3 4170 ايا براي اين کارت به صورت حداقل خوبه؟ البته ميدونم شايد گلوگاه بشه ولي تو جستجو هام بيشتر اشاره کرده بودن خيلي به ندرت و نهايتا هم چيز زيادي از دست نميره؟ اگر هم مناسب نيست اين سي پي يو يک مورد به عنوان حداقل معرفي کنيد؟

بابت زحماتي که خواهيد کشيد متشکر!:d

سلام

1- الان Vram برای بازی ها مهم شده. قبلا روی حافظه کارت گرافیک خیلی تاکید نمی کردیم. اما الان اوضاع فرق کرده! و حافظه کارت گرافیک یا Vram اهمیت زیادی پیدا کرده. البته نکته مهم اینجاست که بین نسخه 2GB و 4GB کارت 960 تفاوتی از لحاظ کارایی وجود نداره.

2- خب بدیهی هستش که 960G1 از لحاظ Cooling و کارایی از مدل Zotac بهتر هستش. مدل Zotac هم از نظر عملکرد و دوام مشکلی نداره و 300 هزار تومن اختلاف برتری قابل توجه ای رو به همراه نداره.

3- الان تعداد Core و Thread های سی پی یو اهمیت بیشتری نسبت به گذشته پیدا کرده. سری i3 که برای Game معمولا توصیه نمیشه.
قبلا i5 برای بازی توصیه می شد ولی نظرمون روی i7 بخاطر داشتن Thread های بیشتر هستش. به هر شکل بنده حداقل i5 با 4 هسته فیزیکی رو توصیه می کنم.

کلام اخر: اگر امکان افزایش بودجه رو دارین حتما 970 تهیه کنید.

RevQ

کاربر سایت
Jun 22, 2012
121
نام
سروش
سلام

1- الان Vram برای بازی ها مهم شده. قبلا روی حافظه کارت گرافیک خیلی تاکید نمی کردیم. اما الان اوضاع فرق کرده! و حافظه کارت گرافیک یا Vram اهمیت زیادی پیدا کرده. البته نکته مهم اینجاست که بین نسخه 2GB و 4GB کارت 960 تفاوتی از لحاظ کارایی وجود نداره.

2- خب بدیهی هستش که 960G1 از لحاظ Cooling و کارایی از مدل Zotac بهتر هستش. مدل Zotac هم از نظر عملکرد و دوام مشکلی نداره و 300 هزار تومن اختلاف برتری قابل توجه ای رو به همراه نداره.

3- الان تعداد Core و Thread های سی پی یو اهمیت بیشتری نسبت به گذشته پیدا کرده. سری i3 که برای Game معمولا توصیه نمیشه.
قبلا i5 برای بازی توصیه می شد ولی نظرمون روی i7 بخاطر داشتن Thread های بیشتر هستش. به هر شکل بنده حداقل i5 با 4 هسته فیزیکی رو توصیه می کنم.

کلام اخر: اگر امکان افزایش بودجه رو دارین حتما 970 تهیه کنید.

مرسي بابت کمکي که کردي

1- Vram چي هست؟ منظور ويرچوال مموريه؟ توضيح ؟:-b

2- پس کلا خيلي ارزش نداره که 300 بيشتر بدم گيگا يا ايسوس بگيرم! من هارکور گيمير نيستم فقط تا چند سال جواب بده خراب نشه از سرمون زيادهb-)

3- من هارکور گيمير نيستم! /:) خيلي دنبال بازي کردن با اخرين تنظيمات نيستم فقط ميخوام تا 2 يا 3 سال بتونم بازي ها رو اجرا کنم! واسه همين هم ميخوام با حداقل هزينه بهترين کارت رو بگيرم ! من دنبال 950 بودم ديدم الان يکم با زور بايد بازيهاي اجرا کنه، 960 رو واسه الان خوب ديدم احتمالا هم تا دو سالي دوم بياره؟ بازم ميگيم دنبال اخرين سطح تنظيمات نيستم! کلا در افزايش بودجه مشکلي نيست ولي چون زياد وقت ندارم مثل قديم(که جون بوديم و بيکار :() بازي کنم، ميگم حداقل گرافيک 960 بايد خوب باشه(الان تقريبا بيشتر بازي امسال رو اولترا توي fhd اجرا کرده البته با کمي ارفاق)! از همين جهت هم دنبال i3 بودم. حالا بازم i3 خوبه يا برم 4460 بگيرم!

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,207
نام
امیر محمود
مرسي بابت کمکي که کردي

1- Vram چي هست؟ منظور ويرچوال مموريه؟ توضيح ؟:-b

2- پس کلا خيلي ارزش نداره که 300 بيشتر بدم گيگا يا ايسوس بگيرم! من هارکور گيمير نيستم فقط تا چند سال جواب بده خراب نشه از سرمون زيادهb-)

3- من هارکور گيمير نيستم! /:) خيلي دنبال بازي کردن با اخرين تنظيمات نيستم فقط ميخوام تا 2 يا 3 سال بتونم بازي ها رو اجرا کنم! واسه همين هم ميخوام با حداقل هزينه بهترين کارت رو بگيرم ! من دنبال 950 بودم ديدم الان يکم با زور بايد بازيهاي اجرا کنه، 960 رو واسه الان خوب ديدم احتمالا هم تا دو سالي دوم بياره؟ بازم ميگيم دنبال اخرين سطح تنظيمات نيستم! کلا در افزايش بودجه مشکلي نيست ولي چون زياد وقت ندارم مثل قديم(که جون بوديم و بيکار :() بازي کنم، ميگم حداقل گرافيک 960 بايد خوب باشه(الان تقريبا بيشتر بازي امسال رو اولترا توي fhd اجرا کرده البته با کمي ارفاق)! از همين جهت هم دنبال i3 بودم. حالا بازم i3 خوبه يا برم 4460 بگيرم!

1- به حافظه کارت گرافیک Vram گفته میشه. اما Virtual Memory با Vram تفاوت داره. Virtual Memory تکنیکی هستش که توسط سیستم عامل پیاده سازی شده و در مواقعی که حافظه اصلی سیستم یا RAM کم هستش ، مقداری از هارد سیستم به عنوان حافظه اصلی استفاده میشه ولی سرعتش قطعا کمتر از حافظه اصلی یا RAM هستش.

2- خیر. مدل گیگابایت حدود 1 میلیون تومن قیمتش هستش که با حدود 200-300 هزار تومن بیشتر میشه 970 تهیه کرد.

3- پردازنده برای بازی حداقل i5 توصیه میشه. 6500-i5 6400 گزینه خوبی هستش.

اگر دنبال اخرین تنظیمات نیستین و به تنظیمات high یا medium قانع می شید، در این صورت 960 گزینه خوبیه.
اینکه 960 تا چه مدت می تونه بازی ها رو به خوبی اجرا کنه، نمیشه دقیق گفت. خصوصا اخیرا بعضی سازنده های بازی نشان دادند که اهل وقت گذاشتن روی بهینه کردن بازی ها نیستن!!

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,055
بله، داغونه
خیلی مشتاق هستید ببینید کارت رو بخرید و خودتون امتحان کنید، حتما افزایش راندمان خواهید داشت، اما نه به اندازه ی قدرت کارت، نه در همه ی بازیها و نه در همه ی صحنه ها.

gtx 950 ارزون ترین مدل سری ۹ هست.ولی با اون cpu حیفه این کارت خدایی:|:d
دو مدل نداره همه gtx هست.gt مال سری قدیم بود
750 از دایرکت ۱۲ به طور کامل مثل سری ۹ پشتیبانی نمیکنه:d
مدل گالاکس و ایسوس 750ti حدود 500 گیر میاد معمولی ترین مدلش

داداش هنو بجواب نرسیدی مگه!!؟
یه gtx 750/750ti با یه ci3سوکت مادربردت بگیر بره دیگه..دایرکت ایکس ۱۲ ،مکسول...
این کمترین خرجیه که میتونی بزاری باتوجه به شرایط و راضیتم میکنه تو اون رزولوشن
Sent from my GT-P6210 using Tapatalk

اول از همه تشکر ویژه از شما که لطف کردید و راهنمائی کردید بنده رو.
حدودا 2 هفته پیش یه GTX950 انداختم رو سیستم. فعلا بدون خرید CPU جدید!
بهتر دیدم یکم آینده نگری کنم! گفتم اگر بخوام یک نسل قدیمی تر بگیرم، بعدها شاید اذیت کنه! ولی اگر سری 9 بگیرم، می تونم یواش یواش سیستم رو ارتقا بدم! فکر می کنم اینطوری بهتره!
یک رم 4 هم انداختم روش و رم شده 12! همینجوری الکی! :d
خدا رو شکر فعلا که تمام بازی ها رو به راحتی اجرا می کنه و با این CPU درپیتی که دارم، مشکلی پیش نیومده! :d متحول شد بازی ها! :dبنده خدا فعلا تمام سختی ها افتاده رو دوش کارت گرافیک! :d ولی حتما CUP رو در آینده نزدیک ارتقا می دم.
دست و پای شما هم درد نکنه وقت گذاشتید و راهنمائی کردید!
خیلی سالارید! l-)

S H 4 H 4 i3

کاربر سایت
Jun 20, 2012
219
اول از همه تشکر ویژه از شما که لطف کردید و راهنمائی کردید بنده رو.
حدودا 2 هفته پیش یه GTX950 انداختم رو سیستم. فعلا بدون خرید CPU جدید!
بهتر دیدم یکم آینده نگری کنم! گفتم اگر بخوام یک نسل قدیمی تر بگیرم، بعدها شاید اذیت کنه! ولی اگر سری 9 بگیرم، می تونم یواش یواش سیستم رو ارتقا بدم! فکر می کنم اینطوری بهتره!
یک رم 4 هم انداختم روش و رم شده 12! همینجوری الکی! :d
خدا رو شکر فعلا که تمام بازی ها رو به راحتی اجرا می کنه و با این CPU درپیتی که دارم، مشکلی پیش نیومده! :d متحول شد بازی ها! :dبنده خدا فعلا تمام سختی ها افتاده رو دوش کارت گرافیک! :d ولی حتما CUP رو در آینده نزدیک ارتقا می دم.
دست و پای شما هم درد نکنه وقت گذاشتید و راهنمائی کردید!
خیلی سالارید! l-)
مبارک باشه داداش
ولی تقصیرا رو گرافیک نیوفتاده که ،تقسیم کار نیست که،مطمئنا گرافیکت بیشتر از ۶۰٪ لود نمیشه
اون رم ۴ رو هم بردار چون حالت دوال چنل رو زدی بهم! مادربوردت تریپل چنل بود اونوقت جواب میداد اینکار،البته نمیدونم اون دوتا ماژول قبلیات هم درست قرار گرفتن و همسانن که دوال باشن یا نه
کلا سوال میپرسی بعد میری فکر اشتباه خودتو انجام میدی آخرشم

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,055
مبارک باشه داداش
ولی تقصیرا رو گرافیک نیوفتاده که ،تقسیم کار نیست که،مطمئنا گرافیکت بیشتر از ۶۰٪ لود نمیشه
اون رم ۴ رو هم بردار چون حالت دوال چنل رو زدی بهم! مادربوردت تریپل چنل بود اونوقت جواب میداد اینکار،البته نمیدونم اون دوتا ماژول قبلیات هم درست قرار گرفتن و همسانن که دوال باشن یا نه
کلا سوال میپرسی بعد میری فکر اشتباه خودتو انجام میدی آخرشم

:)):)):)):)):)):)):))
وجدانا راست می گی؟؟؟ یک رم 8 و یک رم 4 گیگ کنار هم جواب نمی دن؟؟؟؟ :d:d:d:d
خُ پس این رفیق اوشکوله ما که خودش خدمات کامپیوتری داره چرا ارشاد نکرد منو؟؟؟ :d:d:d الآن یعنی چه اتفاقی داره میوفته سَر این 2 تا؟؟؟ :d:d:d
همینجوری دیدم یک رم 4 گیگ اونجاست منم واس اینکه حساب رند بشه یکی گرفتم!!!! :d:d:d
آقا پس 4 گیگ رو بدم یه 8 گیگ بگیرم ردیف می شه دیگه، آره؟؟؟ :d:d:d
داداش قول می دم یواش یواش سیستم رو ارتقا می دم! :d حرکت بعدی، یک عدد سی پی یو core i7، خوبه؟؟؟ :d

yaran

کاربر سایت
Apr 15, 2015
1,705
نام
MOHSEN
دوستان بالاخره سی پی یو 9590 رو گرفتم

چه گرافیکی بندازم رو سیستم که با هم این دوتا مچ بشن ترجیحا amd پیشنهاد بدبن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر