مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
سلام دوستان
تا قیمت یک ملیون کدوم مدل بهتر از آب در میاد :
۱- دو تا gtx 750 ti به صورت sli که قیمتش حدودا ۱میلیون در میاد
۲- یکدونه gtx 960 که قیمتش نزدیک ۱ میلیونه
کدوم بیشتر فریم ریت میده ؟
شنیدم میگن یکسری از بازی ها از sli ساپورت نمیکنن ! مثلا کدوم بازیا ؟ و چرا ؟
بعد برق مصرفی دوتا ۷۵۰ti چقدره ؟؟ باید پاور خیلی قوی و گرون بزارم ؟
اگه کارت گرافیک قوی تری هم توی رنج یک ملیون میشناسین معرفی کنین
چه نوع مادربوردی باید برای sli خرید ؟ و حدودا چقد هزینه داره ؟
ممنون
اولا که sli برای بازی در رزولوشن های بالاتر از FHD پیشنهاد میشه. اون هم نه دو کارت ضعیف (مثل 750ti که راندمان متوسط به پایین داره)، بلکه گرافیک های متوسط به بالا برای گرفتن یک پرفورمنس بهینه.
خود sli هم ماهیتا مشکلاتی داره از جمله تولید حرارت بالاتر ، نویز بیشتر ،هزینه بیشتر برای تهیه مادربرد با قابلیت پشتیبانی از sli، مصرف برق بیشتر، بهینه نبودن درایورهای کارت گرافیک در بدو ورود یک بازی و انتظار برای عرضه یک درایور بهینه .
پس اگه در رزولوشن FHD بازی میکنید می تونید یک کارت از سری 970 انویدیا تهیه کنید( با همین حدود هزینه) و خودتون رو از شر این همه دردسر خلاص کنید !

A l i N T 7 7

کاربر سایت
May 3, 2014
764
نام
Ali
سلام دوستان
تا قیمت یک ملیون کدوم مدل بهتر از آب در میاد :
۱- دو تا gtx 750 ti به صورت sli که قیمتش حدودا ۱میلیون در میاد
۲- یکدونه gtx 960 که قیمتش نزدیک ۱ میلیونه
کدوم بیشتر فریم ریت میده ؟
شنیدم میگن یکسری از بازی ها از sli ساپورت نمیکنن ! مثلا کدوم بازیا ؟ و چرا ؟
بعد برق مصرفی دوتا ۷۵۰ti چقدره ؟؟ باید پاور خیلی قوی و گرون بزارم ؟
اگه کارت گرافیک قوی تری هم توی رنج یک ملیون میشناسین معرفی کنین
چه نوع مادربوردی باید برای sli خرید ؟ و حدودا چقد هزینه داره ؟
ممنون

دوست عزیز gtx 750 ti از SLI پشتیبانی نمیکنه

بهترین کار خرید GTX 970 و یا اگر بودجتون محدود ه , GTX 960 هست

mmdkhdm

کاربر سایت
Jun 9, 2013
27
نام
محمد
خیلی ممنون ازپاسخ کامل دوستان third person و A L I N T 7 7 ، (دکمه تشکر رو پیدا نکردم یا برای من روی تبلت نشون نمیده!)
۹۷۰ که حدود ۱۵۰۰ قیمتشه و اونقدرا هم تفاوت قدرتی با ۹۶۰ نداره اگه اشتباه نکنم حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد فریم ریت بیشتری میده...
منم نمیتونم بیشتر از ۱ میلیون برای گرافیک بدم ، پس ۹۶۰ برای من انتخاب بهتریه
خیلی ممنون از شما

Ehsanna

کاربر سایت
May 29, 2009
386
نام
احسان
سلام دوستان. مادربورد من تا ddr3 رو ساپورت میکنه. رم 8 دارم . سی پی یو amd-x3 .اگه ممکنه بفرمایین چه کارت گرافیکی بگیرم که با این سیستم مچ باشه و لااقل دایرکت ایکس 11 رو ساپورت بکنه.

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
سلام دوستان. مادربورد من تا ddr3 رو ساپورت میکنه. رم 8 دارم . سی پی یو amd-x3 .اگه ممکنه بفرمایین چه کارت گرافیکی بگیرم که با این سیستم مچ باشه و لااقل دایرکت ایکس 11 رو ساپورت بکنه.
750ti یا 260X . بیشتر از این هم هزینه نکنید. چون پردازنده شما گلوگاه هست برای کارتهای بالاتر و کلا مناسب بازیهای روز نیست.

Ehsanna

کاربر سایت
May 29, 2009
386
نام
احسان
750ti یا 260X . بیشتر از این هم هزینه نکنید. چون پردازنده شما گلوگاه هست برای کارتهای بالاتر و کلا مناسب بازیهای روز نیست.
ممنون از جواب شما دوست عزیز.من فراموش کردم بگم فعلا گرافیک geforce-gtx260 از برند gainward رو سیستمم هست و تا battlefilde4 رو با نهایت دقت اجرا کرد.منتها دایرکت ایکسی که پشتیبانی میکنه 10 هست. من بیشتر خواستم بفهمم آیا کارت گرافیکی هست که ddr3 باشه و دایرکت ایکس 11 رو ساپورت کنه و بتونه لا اقل مثل همین کارتی که فعلا رو سیستمم دارم جواب بده؟؟؟؟؟؟

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
ممنون از جواب شما دوست عزیز.من فراموش کردم بگم فعلا گرافیک geforce-gtx260 از برند gainward رو سیستمم هست و تا battlefilde4 رو با نهایت دقت اجرا کرد.منتها دایرکت ایکسی که پشتیبانی میکنه 10 هست. من بیشتر خواستم بفهمم آیا کارت گرافیکی هست که ddr3 باشه و دایرکت ایکس 11 رو ساپورت کنه و بتونه لا اقل مثل همین کارتی که فعلا رو سیستمم دارم جواب بده؟؟؟؟؟؟
این کارت DX11 رو ساپورت میکنه.http://www.amd.com/en-us/products/graphics/desktop/r7#

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید

خیر،کارتهای رده پایین فقط از DDR3 کند برای گرافیک استفاده می کنن و مطمئنا از کارت فعلی شما هم سریعتر نیستند، بنابراین از این جنبه که DX11 باشه اما کند هرگز قضیه رو نگاه نکنید.
یه کارد GDDR5 بخرید و حتما هم 700 یا 800 تومن به بالا هزینه کنید.

دوستان بین GTX660TI و GTX750TI کدوم کارت گرافیک مناسب برای گیم هستش ؟ ممنون

قطعا 660Ti
اونم با فاصله ی بسیار زیاد!

amir87

کاربر سایت
Nov 28, 2014
108
سلام سوال واجبی دارم این کارت چطوره ؟ مبدونم قددیمیه ولی قدرتمنده و تنها بدیش مصرف برق و گرماست که من مشکلی ندارم
Gtx 590 3gb ddr5 768bit 2core

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
سلام سوال واجبی دارم این کارت چطوره ؟ مبدونم قددیمیه ولی قدرتمنده و تنها بدیش مصرف برق و گرماست که من مشکلی ندارم
Gtx 590 3gb ddr5 768bit 2core
قدرتمند بود. الان دیگه نیست.دیگه الان هزینه برای این کارت ارزش نداره. مگر اینکه قیمت پایینی براش گذاشته باشن و از نظر پاور هم مشکلی نداشته باشید.

amir87

کاربر سایت
Nov 28, 2014
108
مال
قدرتمند بود. الان دیگه نیست.دیگه الان هزینه برای این کارت ارزش نداره. مگر اینکه قیمت پایینی براش گذاشته باشن و از نظر پاور هم مشکلی نداشته باشید.

نه پاور خودش داره با پاور و مادر بورد و سی پی یو هست
قیمت 750 ،تومن زیاده براش ؟ هم قیمت یدونه asus r9 270x

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
مال

نه پاور خودش داره با پاور و مادر بورد و سی پی یو هست
قیمت 750 ،تومن زیاده براش ؟ هم قیمت یدونه asus r9 270x
اون کارت بیشتر از 450 ارزش نداره الان! بهترین کار خرید gtx 760 البته اگر پیدا شد و یا بهتر با کمتر از 100 تومن افزایش بودجه gtx 960 رو بگیرید که قویتر و خیلی بهتر از همه لحاظ هست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر