مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

taaregh

کاربر سایت
Jul 2, 2010
54
سلام
ارزش داره 290x رو دست دوم بگیریم؟
فروشنده گفته به مدت یکماه جهت ماین استفاده شدند در دمای 70 درجه
احتمال خرابیش هست؟
آخه قیمتی که میده خیلی خوبه.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
آقا به نظرتون عقلانی هست کارتمو با 970 عوض کنم؟
R9280x XFX Black Edt
Core i54690
رزولوشن 1080 بازی میکنم DSR وسوسم کرده می ارزه؟ نزدیکه 600 باید هزینه کنم کم کم

DSR که هنوز برای 980 هم خیلی سنگینه و تازه اگه بتونید توی بازی سبکتری با فریم مناسب هم اجراش کنید ممکنه باگ داشته باشه مثلا HUD درست نشون داده نشه.

سلام
ارزش داره 290x رو دست دوم بگیریم؟
فروشنده گفته به مدت یکماه جهت ماین استفاده شدند در دمای 70 درجه
احتمال خرابیش هست؟
آخه قیمتی که میده خیلی خوبه.

در دمای 70 درجه؟!
این کارتها موقع پردازش Minig دماشون بالاتر از این حرفهاست اما خب اگه کارت سالم باشه که مشکلی نیست، اما از برند سافایر اگه نباشه میشه روی خریدش حساب کرد.

r3min

کاربر سایت
Jan 8, 2009
455
نام
رامین
با سلام .. یک سوال داشتم آقا فرشید .. من 1 ماه است گرافیک ati 5870 1gb gigabyte گرفتم .. اولین مشکلی که دارم اینه که موقع اجرای بازی کارت گرافیک سوت میزنه میخواسنم بدونم مشکل از کجاست ؟ بعد این که مثلا بازی RYSE رو رو 30 فریم در حالت high اجرا میکنه ولی تو بازی های فوتبال مثل pes 2013 و فیفا 14 افت شدید فریم دارم .. فقط بازی های فوتبال . قبلا از یک پاور 430 وات استفاده میکردم که واسه گرافیکم کم بود خیلی تو حالت فول لود بوده .. ولی حالا 600 وات دارم ممکنه کارت آسیب دیده باشه ؟ ممنون

taaregh

کاربر سایت
Jul 2, 2010
54
در دمای 70 درجه؟!
این کارتها موقع پردازش Minig دماشون بالاتر از این حرفهاست اما خب اگه کارت سالم باشه که مشکلی نیست، اما از برند سافایر اگه نباشه میشه روی خریدش حساب کرد.

برند سافایر چه مشکلی داره؟ چون از همین برند هستن

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
در دمای 70 درجه؟!
این که خودش گفته برای ماینینگ استفاده شده، دیگه برندش چه ربطی داره که سافایر نباشه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
با سلام .. یک سوال داشتم آقا فرشید .. من 1 ماه است گرافیک ati 5870 1gb gigabyte گرفتم .. اولین مشکلی که دارم اینه که موقع اجرای بازی کارت گرافیک سوت میزنه میخواسنم بدونم مشکل از کجاست ؟ بعد این که مثلا بازی RYSE رو رو 30 فریم در حالت high اجرا میکنه ولی تو بازی های فوتبال مثل pes 2013 و فیفا 14 افت شدید فریم دارم .. فقط بازی های فوتبال . قبلا از یک پاور 430 وات استفاده میکردم که واسه گرافیکم کم بود خیلی تو حالت فول لود بوده .. ولی حالا 600 وات دارم ممکنه کارت آسیب دیده باشه ؟ ممنون

دوست عزیز، کارت 5870 راندمان DX11 پایداری نداره و ممکنه که مشکلاتی که دارید طبیعی باشه
صدای سوت هم برای VRM ها یا فازهای تغذیه ی روی کارت هست.

برند سافایر چه مشکلی داره؟ چون از همین برند هستن

این که خودش گفته برای ماینینگ استفاده شده، دیگه برندش چه ربطی داره که سافایر نباشه؟

یه نکته ای وجود داره، اونم اینه که یه سری از مدلهای سافایر که دست دوم وارد شدن و فبلا تو کار ماینینگ استفاده شدن بسیار بیشتر و طولانی تر از یک ماه زیر بار بودن ، این کار استخراج چیزی نیست که با چند هفته و یک ماه نتیجه ی قابل قبول رو بده

منم منظورم همین بود، اگر می دونید خریدار اول اون کارت فقط یک ماه ازش استفاده کرده که مشکلی نیست، اما اگر سافایر هست و نمی دونید که آیا از همون سری مذکور و داغون شده هست ممکنه با کارتی مواجه بشید که ریسک خرابی بالایی داره، که تا الان هم زیاد داشته.

InNovAtion

کاربر سایت
Apr 24, 2012
559
نام
Amin
داداش سافایر کع ایراد نداره اتفاقا بهترین برند برای کارتای amd هست و شریک تجاریشه ولی سافایری که تو ایران وارد میشه ایراد داره و بیشترشون خرابه
مثلا من دوتا کارت 290 گرفتم از سافایر یهکیش که کلا خراب بود یکیشم زود داغ میکرد اون که خراب بود رو دادم گارانتی عوض کرد ولی اون یکی رو قبول نکردن

VERGIL

کاربر سایت
Apr 21, 2006
926
نام
AMIR
فرشید جان دیشب شما به من گفتی به جای ASUS - GeForce GTX 770 من برم دست دوم ASUS - GeForce GTX 780 بگیرم ولی از یه طرف من یه بار تو خرید جنس دسته دوم ضرر کرم و مایل به خرید دسته 2 نیستم و از طرفی هم پولم به اندازهASUS - GeForce GTX 780 نمیرسه (نوش رومیگم)
ولی پولم در حد 2 تومن هست. به نظرن کارت ASUS - Strix GeForce GTX 970 بگرم چجوریه(بازیها رو در حد 780 اجرا میکنه)
بعد یه سوال دیگه این کارت ASUS - Strix GeForce GTX 970 تو سری 900 فقط همین یه نوع 970 تو بازار هست یا چند تا مدل داره

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
فرشید جان دیشب شما به من گفتی به جای ASUS - GeForce GTX 770 من برم دست دوم ASUS - GeForce GTX 780 بگیرم ولی از یه طرف من یه بار تو خرید جنس دسته دوم ضرر کرم و مایل به خرید دسته 2 نیستم و از طرفی هم پولم به اندازهASUS - GeForce GTX 780 نمیرسه (نوش رومیگم)
ولی پولم در حد 2 تومن هست. به نظرن کارت ASUS - Strix GeForce GTX 970 بگرم چجوریه(بازیها رو در حد 780 اجرا میکنه)
بعد یه سوال دیگه این کارت ASUS - Strix GeForce GTX 970 تو سری 900 فقط همین یه نوع 970 تو بازار هست یا چند تا مدل داره

خب پس حله دیگه!
970 که سریعتر از 780 هست و ایسوس هم فعلا همین مدلش موجوده ، برندای دیگه که هنوز نیودمن چند مدل دارن.

Last edited by a moderator:

El sigloBlanco

کاربر سایت
Sep 29, 2010
2,247
نام
فراز
سلام فرشید جان کارت گرافیکEVGA GeForce GTX 980 Superclocked

lz90jh1xpoyzhdfdmrbu.jpg
از لحاظ بازدهی گرافیکی و کولینگش چطوره یعنی دچار مشکل که نمیشه با استفاده سنگین ممنون میشم راهنمایی کنید

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
سلام فرشید جان کارت گرافیکEVGA GeForce GTX 980 Superclocked

lz90jh1xpoyzhdfdmrbu.jpg
از لحاظ بازدهی گرافیکی و کولینگش چطوره یعنی دچار مشکل که نمیشه با استفاده سنگین ممنون میشم راهنمایی کنید

کولینگ این کارت همون مدل مرجع NVIDIA هست که با کیفیت و بازده ی بالا هست، هیچ مشکلی هم نداره فقط صدای فنش که توربینی هست موقع لود بیشتر از مدلهای با فن اختصاصی هست.

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
دوستان اهل فن آیا همه کارتهای برند سافایر خریدشون ریسکی هست یا فقط اونایی که دست دوم هستن یا پک هاشون پلمپ نیست؟!
آخه قیمتاشون مناسبه انصافا به نسبت برندهای دیگه مثل Asus و MSI.
البته صحبت از مشکلات شد من یه زمانی از همین برند سافایر 7870 اش رو داشتم. تو بازی Crysis 2 بعضی وقتا وسط بازی یه دفه صفحه سیاه میشد و مانیتور خاموش.
فقط هم داخل این بازی اینجوری بود چون بازیهای دیگه هم باهاش انجام داده بودم و تو هیچ کدوم غیر از این یکی اینجوری نمیشد!
منظور مشکلات اینچنینی هست؟
آیا گارانتی خاصی هست که مطمئن تر باشه یا همشون سروته یه کرباسن؟!
ممنون.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
آقا فرشید بنظرتون خرید 970 عقلانی هست که 770 بفروشم ؟ یا ساله دیگه بگیرم ؟

ارتقا از 770 به 970 که منطقی هست اما خب تفاوت قیمتشون هم کم نیست، اگرم بخواید منتظر بمونید و دلار هم نوسان نداشته باشه باز هم تا آخر سال شاید حدود 200 تومن فقط ارزونتر بشه.

دوستان اهل فن آیا همه کارتهای برند سافایر خریدشون ریسکی هست یا فقط اونایی که دست دوم هستن یا پک هاشون پلمپ نیست؟!
آخه قیمتاشون مناسبه انصافا به نسبت برندهای دیگه مثل Asus و MSI.
البته صحبت از مشکلات شد من یه زمانی از همین برند سافایر 7870 اش رو داشتم. تو بازی Crysis 2 بعضی وقتا وسط بازی یه دفه صفحه سیاه میشد و مانیتور خاموش.
فقط هم داخل این بازی اینجوری بود چون بازیهای دیگه هم باهاش انجام داده بودم و تو هیچ کدوم غیر از این یکی اینجوری نمیشد!
منظور مشکلات اینچنینی هست؟
آیا گارانتی خاصی هست که مطمئن تر باشه یا همشون سروته یه کرباسن؟!
ممنون.

پک ها رو که ممولا نمایندگی برای گارانتی زدن باز می کنن، مهم اینه که متوجه بشید که کارت کار کرده هست یا خیر، که اون اوائل خیلی دیر و بسختی تونستن کارتهای کارکرده رو تشخیص بدن.
با گارانتی کاری نداره، خود مدلهای برند این مشکل رو داشتن.

som-fisher

کاربر سایت
Oct 25, 2008
372
من مشخصات سیستمم
amd phenom ii x4 955 3.2 ghz
ram = 8gig
nvidia 560 gtx ti
میخوام فعلا فقط کارت گرافیکم رو ارتقا بدم، بنظرتون gtx770 بگیرم با این cpu درست مچ میشه؟ یا از کارایی کارت گرافیک کم میشه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر