مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام

رامين‌جان من امروز تو بازار اين مدل‌ها رو پيدا كردم. قيمت هاش منطقيه؟
ASUS GTX780 DC II OC=2,060,000
ASUS GTX780 Ti ref=2,800,000

تو كارت‌هاي GTX780 اين مدل چطوره؟ قيمتي كه ازش دارم 2,060,000 هست.

و يه سوال ديگه:
كلاً چرا تو سري‌هاي اور شده، كارت هاي ASUS انقدر فركانس پايين‌تري رو ارائه ميدن؟ در حاليكه برخي برند‌ها مثل Gigabyte و Zotac محصولاتي با فركانس بالاي 1GHz دارن، ASUS اين كارت رو فقط تا 889MHz در حالت پايه اور كرده. اين فركانس پايين تر تاثير محسوسي تو كارايي كارت نداره؟
ASUS GeForce® GTX 780 OC DC II

P_500.jpg
مطمئنی GTX780ـه ؟ اگه اینطوره یک لحظه هم تو خریدش شک نکن !
در مورد مدلای OC تو برند ASUS هم همیشه به یه شکل نیست ولی کلا مربوط به سیاست های فروشش میشه که من شخصا اطلاعی ازش ندارم !
در مورد کارایی هم تو Resـه 1080 یا بالاتر تاثیر زیادی نداره یعنی حتی 954ـه Giga رو هم در نظر بگیریم باز تفاوت کارایی نسبت به مدل Ref محسوس نیست ، کلا مهمترین دلیل خرید یه همچین کارتی نوع خنک کننده و مدار تغذیه ابداعی ش (منظور از طرف سازنده) هستش که درصد خریدش رو بالا میبره در نتیجه تو یه همچین کارتایی اصلا OC بودن به چشم نمیاد (البته حالت خاص هم هست که با توجه به قیمت نهایی میشه مد نظر قرار داد) چون دست کاربر برای OC باز هستش و خودش میتونه به فرکانس دلخواه برسه ! (حالا افزایش کارایی یا ثبت رکورد)

aramesh_61 و 7ribery

اینجا تاپیک مشاوره س برای مشکلات تاپیک جداگانه موجود هست !

آخرین ویرایش:

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,692
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
مطمئنی GTX780ـه ؟ اگه اینطوره یک لحظه هم تو خریدش شک نکن !

ممنون رامين‌جان.
خود كارت رو ديدم. با گارانتي يكي از شركت‌هاي اصلي.
در كل اون روز بازار خيلي جالب بود. يه جا GTX690 از برند MSI رو ميگفت 4,300,000 :eek: در حاليكه همون رو 2,600,000 قيمت دارم. البته با افت قيمت جهاني كارت كه حدود 520 دلار شده با همين وضعيت هم قيمت كارت بالاست و بايد زير 2 ميليون بياد. چون اگه اين كارت رو پايه‌هاي قيمتيه 2400 باشه خريد مدل Ti با قيمت 2800 خيلي عاقلانه‌تر هست.
درست نيست؟
در مورد مدلای OC تو برند ASUS هم همیشه به یه شکل نیست ولی کلا مربوط به سیاست های فروشش میشه که من شخصا اطلاعی ازش ندارم !
در مورد کارایی هم تو Resـه 1080 یا بالاتر تاثیر زیادی نداره یعنی حتی 954ـه Giga رو هم در نظر بگیریم باز تفاوت کارایی نسبت به مدل Ref محسوس نیست ، کلا مهمترین دلیل خرید یه همچین کارتی نوع خنک کننده و مدار تغذیه ابداعی ش (منظور از طرف سازنده) هستش که درصد خریدش رو بالا میبره در نتیجه تو یه همچین کارتایی اصلا OC بودن به چشم نمیاد (البته حالت خاص هم هست که با توجه به قیمت نهایی میشه مد نظر قرار داد) چون دست کاربر برای OC باز هستش و خودش میتونه به فرکانس دلخواه برسه ! (حالا افزایش کارایی یا ثبت رکورد)
جالبه كه تو بررسي‌هايي كه مي‌خودنم تو يكي از سايت هاي معتبر فركانس كارت رو بدون اعمال ولتاژ تا 1100 رسونده بودند.

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
سلام
دوستان مدل Inno3D Geforce GTX 770 iChill HerculeZ X3 Ultra 4096MB GDDR5 تو بازار هستش؟قیمتش چنده؟
چرا تو هیچ سایت خارجی مثل newegg نیست این مدل؟
کسی قیمت جهانیش رو میدونه؟
خیلی ممنون

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,784
نام
علی
ای بابا!!
gtx 780 ti پیدا نمی کنم!! چی کنم؟! کسی فروشگاهی سایتی می شناسه که داشته باشه؟!
اگه این نیست حداقل مدل غیر رفرنسی از r9 290x رو جایی ندیدید؟!
حالا اگه این ها پیدا نشدن 2-3 مدل از بهترین مدلهای 780 رو با قیمت تقریبی قیمت بگید که من طی 2-3 روز آینده اقدام به خریدش کنم!

systemman

کاربر سایت
Sep 1, 2012
62
نام
Arian
درود

یکی از دوستان 4770 داره میده 800 تومن با مینش درمیاد 1300 بنظر شما با 500 الی 600 تومن چون بودجه ای بیشتر ندارم از انو یدیا چیزی میشه خرید

سیستم خودم هم در امضام هست ایا تعویض سیستم با سیستم جدید درست هست.چقدر میتونم کارایی بیشتری در گرافیک داشته باشم

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
سلام
دوستان مدل Inno3D Geforce GTX 770 iChill HerculeZ X3 Ultra 4096MB GDDR5 تو بازار هستش؟قیمتش چنده؟
چرا تو هیچ سایت خارجی مثل newegg نیست این مدل؟
کسی قیمت جهانیش رو میدونه؟
خیلی ممنون

تو بازار ما فقط یک وارد کننده بصورت شخصی وارد کرد و به سرعت هم تموم شد. قیمتش هم خیلی مناسب بود
الان می تونید از برند ASUS و MSI خرید کنید.

دوستان گرافیک R7 260 بهتره یا 7790؟
توجه کنید که R7 260X نیست،260 خالیه،لطفا راهنمایی بفرمایید

260X و 7790 همرده هستند.

خب این چی؟فقط سریع چون میخوام برم یکی رو بیارم، asus gtx 650 dc بهتره یا 7770؟

باز هم 260X توصیه میشه، اگر 650Ti رو پیدا کنید با 100 تومن بیتشر انتخاب خیلی بهتر هست.

ای بابا!!
gtx 780 ti پیدا نمی کنم!! چی کنم؟! کسی فروشگاهی سایتی می شناسه که داشته باشه؟!
اگه این نیست حداقل مدل غیر رفرنسی از r9 290x رو جایی ندیدید؟!
حالا اگه این ها پیدا نشدن 2-3 مدل از بهترین مدلهای 780 رو با قیمت تقریبی قیمت بگید که من طی 2-3 روز آینده اقدام به خریدش کنم!

وقتی که هست همش داری آمار می گیری و می گی صبر می کنم، وقتی که نیست شکایت می کنی که چرا پیدا نمی کنم!
البته 780Ti هنوز هم در بازار جهانی کم هست اما به مرور داره زیاد میشه و مدلهای اختصاصی هم زیاد داره میشه.

درود

یکی از دوستان 4770 داره میده 800 تومن با مینش درمیاد 1300 بنظر شما با 500 الی 600 تومن چون بودجه ای بیشتر ندارم از انو یدیا چیزی میشه خرید

سیستم خودم هم در امضام هست ایا تعویض سیستم با سیستم جدید درست هست.چقدر میتونم کارایی بیشتری در گرافیک داشته باشم

شما برای پردازنده و مادربرد می خوای 2100 هزینه کنی و برای گرافیک 600 تومن؟! این کار منطقی نیست و توصیه هم نمیشه.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
این دوتا هست و فردا میرم بخرم،7770 سافایر یا asus gtx 650 dc کدومو پیشنهاد میکنید؟قیمتها هم یکیه

همرده هستن و فرق راندمانی زیادی ندارن، ASUS 650 ِDC رو بخر.

یکی از دوستان 4770 داره میده 800 تومن با مینش درمیاد 1300 نه
2100​

حالا 1300، بازم کارت 600 تومنی روی سیستمی که پردازنده ی 800 تومنی داره نمی بندن اگر برای بازی باشه، باید کارت 1500 یی روی همچین سیستمی داشته باشی! وگرنه پول بیخودی بابت پردازنده ای قوی دادی در حالی که کارت گرافیک ضعیف یا نهایت متوسطی داری که نمی تونه از تمام توان پردازش CPU استفاده کنه.

من از نظر بالانس بودن قطعات می گم، وگرنه اگه منظورت اینه که 4770 و مادربردش رو داری زیر قیمت می خری( که همینطور هم هست) اون یه بحث دیگه هست و قابل قبوله.

hosein tv

کاربر سایت
Dec 24, 2013
251
نام
حسین
سلام
نظرتون درباره ی کارت گرافیک sapphire 7870 ghz edition چیه؟
من مادر بوردم (gigabyte ga ma770t-ud3 ) هستش،که pci express 2.0 هست به نظرتون قدرت این کارت گرافیک که pci 3.0 هست کم میشه؟چه قدر؟باید یه مدل pci 2.0 بخرم که از قدرت کارت گرافیک استفاده ی کاملو ببرم؟چه مدلیو پیشنهاد میکنید؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام
نظرتون درباره ی کارت گرافیک sapphire 7870 ghz edition چیه؟
من مادر بوردم (gigabyte ga ma770t-ud3 ) هستش،که pci express 2.0 هست به نظرتون قدرت این کارت گرافیک که pci 3.0 هست کم میشه؟چه قدر؟باید یه مدل pci 2.0 بخرم که از قدرت کارت گرافیک استفاده ی کاملو ببرم؟چه مدلیو پیشنهاد میکنید؟
نظر که مثبته ولی با 70 80 تومن بالاتر GTX660 Ti پیشنهاد بهتری هستش.
خیر تاثیر خاصی نمیذاره ، حتی اگر کارت گرافیک 7990 یا Titan هم بود باز تاثیر محسوسی نمیذاشت و تفاوتشون ناچیز بود !

Hamed 3594

三島 一八
کاربر سایت
Jan 24, 2012
821
نام
حامد
سلام دوستان
اگه دوستان میتونن بهترین کارت گرافیک که توانایی پخش صدای dts true hd و dts hd ma audio رو داشته باشه و در ضمن تو پخش فایل های ویدئویی خوب باشه رو برام معرفی کنید...
از amd و nvidia یکی دو مدل معرفی کنید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر