مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
ممنون!
و یک سوال دیگه :
دو تا 280x قویتره کراس فایر کنم یا یدونه 290x بهتر و قویتره؟!
کلا ای ام دی تو سری جدید تو کراس فایر مشکلاتش رو که همیشه می گفتید حل کرده یا نه؟!

2 تا 280 قطعا خیلی سریعتر هست .
خیر، کراس فایر هنوزم مشکل داره و Micro Stuttering مخصوصا توی بازیهای جدید پابرجاست، راه حل دائمی هنوز پیاده سازی نشده و به همین خاطر نمیشه با اطمینان CF رو توصیه کرد.

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
خب قطعا بالای 600 دلار خواهد بود چرا که الان همین 780 تقریبا 650 دلاره!

احتمال زیاد قیمت 780 تا اون موقع میاد پایین خب. همیشه مدل جدید که بیاد مدل قبلی افت داره. تازه واسه رقابت با سری جدید AMD باید کن کنه قیمت سری 700 رو

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
احتمال زیاد قیمت 780 تا اون موقع میاد پایین خب. همیشه مدل جدید که بیاد مدل قبلی افت داره. تازه واسه رقابت با سری جدید AMD باید کن کنه قیمت سری 700 رو

خبر اول اینکه NVIDIA بزودی دو کارت جدید معرفی میکنه و قیمت کارتهای فعلی رو هم کاهش می ده!
خبر دوم اینکه از امروز کارت AMD R9 290X با قیمت 729 دلار و بالاتر برای پیش فروش در سایتهای معتبر قرار داده شده!

index.php

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,784
نام
علی
خبر اول اینکه NVIDIA بزودی دو کارت جدید معرفی میکنه و قیمت کارتهای فعلی رو هم کاهش می ده!
خبر دوم اینکه از امروز کارت AMD R9 290X با قیمت 729 دلار و بالاتر برای پیش فروش در سایتهای معتبر قرار داده شده!

index.php
آقا فرشید منظورتون از به زودی تقریبا کی هست؟!
دوم هم اینکه 729 دلار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مگه قرار نبود 600 دلار باشه؟!:|

Knightfall

کاربر سایت
Sep 26, 2013
169
نام
علی
عزیزان من برای بازی بتمن میخوام 780 بگیرم.من خودم amd r7870 داشتم ولی aa تو بازی بتمن بالاتر از 8smma (یه چیزی تو همین مایه ها بود.یعنی 3 تا بعد از fxaa high) نبود!ولی تو گرافیک انویدیا قدیمی ام از این هم بالاتر بود!یعنی amd بیش تر از این aa ساپورت نمیکنه

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,210
نام
امیر محمود
عزیزان من برای بازی بتمن میخوام 780 بگیرم.من خودم amd r7870 داشتم ولی aa تو بازی بتمن بالاتر از 8smma (یه چیزی تو همین مایه ها بود.یعنی 3 تا بعد از fxaa high) نبود!ولی تو گرافیک انویدیا قدیمی ام از این هم بالاتر بود!یعنی amd بیش تر از این aa ساپورت نمیکنه
اگر فقط برای بتمن می خوای کارت گرافیک بخری که یک 770 هم کفایت می کنه.
اما 780 کارت گرافیک بسیار قوی ای هستش و از عهده خیلی از بازی ها به راحتی بر میاد.
اون AA که شما منظورت هست CSAA هستش که تا 32X میشه فعالش کرد و فقط روی کارت های گرافیک Nvidia فعال میشه.
-----------------
البته فعلا بهتر هستش که کارت گرافیک high-end نخرین تا تکلیف سری جدید AMD در بازار مشخص بشه که باعث کاهش قیمت کارت های گرافیک فعلی هم خواهد شد.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید

منظور همین دو ماه آینده هست.
قیمتی هم که تعیین شده برای پیش فروش هست و تازه این پک باندل اختصاصی همراه با بازی BF4 هست، پس AMD چجوری اون 8 میلیون دلاری رو که تخمین زده میشه سر این بازی به EA پرداخت کرده جبران کنه؟؟!

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,784
نام
علی
منظور همین دو ماه آینده هست.
قیمتی هم که تعیین شده برای پیش فروش هست و تازه این پک باندل اختصاصی همراه با بازی BF4 هست، پس AMD چجوری اون 8 میلیون دلاری رو که تخمین زده میشه سر این بازی به EA پرداخت کرده جبران کنه؟؟!
خب آقا فرشید اگه تا دو ماه بعد معرفی بشه میشه امیدوار بود دی یا بهمن وارد بازار بشه؟!

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat

هیچ وقت خود AMD اعلام نکرد قیمت رو، همه حدس می زدن! بعد هم احتمال خیلی قوی 290 خالی 600 دلار خواهد بود. این یکی قراره از Titan قوی تر باشه پس انتظار قیمت بالا هم میره.

Knightfall

کاربر سایت
Sep 26, 2013
169
نام
علی
اگر فقط برای بتمن می خوای کارت گرافیک بخری که یک 770 هم کفایت می کنه.
اما 780 کارت گرافیک بسیار قوی ای هستش و از عهده خیلی از بازی ها به راحتی بر میاد.
اون AA که شما منظورت هست CSAA هستش که تا 32X میشه فعالش کرد و فقط روی کارت های گرافیک Nvidia فعال میشه.
-----------------
البته فعلا بهتر هستش که کارت گرافیک high-end نخرین تا تکلیف سری جدید AMD در بازار مشخص بشه که باعث کاهش قیمت کارت های گرافیک فعلی هم خواهد شد.

اسم دقیقش این بود : 8msaa
تو گرافیک xfx amd raedon r7870 تو بازی بتمن حداکثر aa تو تنظیماتش 8msaa بود ولی تو گرافیک انویدیای قدیمی که داشتم از این مقدار هم بیش تر بود.نه فقط برای بتمن نمیخوام برای همه بازی ها و این که physx داشته باشه.در ضمن این csaa تا 32 هم گفتید هستویعنی تو بازی بتمن کم نمیاره با gtx 780 با این مقدار aa ?میخوام دایرکت ایکس 11 هم فعال باشه همراه با physx و txaa میخوام تو ارکهام اوریجینز و ارکهام سیتی و ارکهام اسایلوم عالی عمل کنه.من صبر میکنم قیمت ها پایین بیاد چون مجبورم یه سیستم جدید جمع کنم میگم تا اون موقع این قدیمی نشه؟یا ممکنه یه دونه انویدیای جدید بیاد که اینایی که گفتم نداشته باشه؟

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,210
نام
امیر محمود
اسم دقیقش این بود : 8msaa
تو گرافیک xfx amd raedon r7870 تو بازی بتمن حداکثر aa تو تنظیماتش 8msaa بود ولی تو گرافیک انویدیای قدیمی که داشتم از این مقدار هم بیش تر بود.نه فقط برای بتمن نمیخوام برای همه بازی ها و این که physx داشته باشه.در ضمن این csaa تا 32 هم گفتید هستویعنی تو بازی بتمن کم نمیاره با gtx 780 با این مقدار aa ?میخوام دایرکت ایکس 11 هم فعال باشه همراه با physx و txaa میخوام تو ارکهام اوریجینز و ارکهام سیتی و ارکهام اسایلوم عالی عمل کنه.من صبر میکنم قیمت ها پایین بیاد چون مجبورم یه سیستم جدید جمع کنم میگم تا اون موقع این قدیمی نشه؟یا ممکنه یه دونه انویدیای جدید بیاد که اینایی که گفتم نداشته باشه؟
خب 780 در ماه May امسال عرضه شد. طبق روال گذشته، هر 6 ماه یا 1 سال کارت گرافیک جدید عرضه میشه.
یعنی احتمالا May 2014 شاهد کارت های گرافیک نسل جدید nvidia خواهیم بود. البته این یک پیش بینی بر اساس روال گذشته هستش.

N.i.n.j.a

کاربر سایت
Dec 27, 2012
1,494
نام
つばさ
چند تا خبر خوب : امروز چند شرکت مثل XFX-MSI-GIGABYTE-ASUS-HIS-SAPPHIRE-POWERCOLOR (همه دیگه تقریبا :d) مدل غیر رفرنس کارت های جدید AMD رو رونمایی کردند و به احتمال زیاد 15 همین ماه میلادی یا 25 اکتبر بازم همین ماه ( 100 درصد نیست و احتمالش بسیار بالاست ) :d فروش عمومی آغاز بشه ! نکته مهم تر این هست که بالاخره این مسئله روی انویدیا اثر کرد و امروز مجبور شد کاهش قیمت کارت هاش رو اعلام کنه که 50 دلار از قیمت 780 و همینطور بین 30 تا 50 دلار از قیمت 770 کم کنه ( فعلا باید باید صبر کنید تا فروش با قیمت گذاری جدید شروع بشه ). البته کارت تایتان اولترا هم قرار بزودی معرفی بشه چون به احتمال زیاد تایتان فعلی در مقابل R290X شکست میخوره ! کارت های 770TI هم باقیمت 499 دلار و 750TI باقیمت 199 دلار مشخص وقیمت گذاری شدن که 750TI قراره با R260X رقابت کنه ! البته 760TI هم احتمالا در کار باشه ولی فعلا قیمتی ندادن واسش .

عکس کارت های AMD :

آخرین ویرایش:

Knightfall

کاربر سایت
Sep 26, 2013
169
نام
علی
خب 780 در ماه May امسال عرضه شد. طبق روال گذشته، هر 6 ماه یا 1 سال کارت گرافیک جدید عرضه میشه.
یعنی احتمالا May 2014 شاهد کارت های گرافیک نسل جدید nvidia خواهیم بود. البته این یک پیش بینی بر اساس روال گذشته هستش.
سلام دوباره.
عزیر چرا همه میگن تایتان هیچ کس نمیگه gtx 780 ؟؟یعنی تایتان از این قوی تره؟؟

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
سلام دوباره.
عزیر چرا همه میگن تایتان هیچ کس نمیگه gtx 780 ؟؟یعنی تایتان از این قوی تره؟؟

اگه منظورت از این ، 780 هست آره تایتان از 780 قوی تره!البته با توجه به قیمت تایتان اصلا معقول نیست خریدش.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر