مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,207
نام
امیر محمود
هفته ی بعد؟!
wooooooow
من الان مدتهاست که منتظر رونمایی رسمی و عرضه ی اون هستم!
چون می خوام بین 780 و کارت متقابل اون از ای ام دی رو یکیشون رو بگیرم!
امیدوارم هر چه سریعتر بیاد!
البته قصد خرید کارت دو هسته ای داشتم ولی می گن دردسرهاش ریاده و همیشه باید منتظر پچ و آپدیت و....براش باشی!
فقط اینکه آیا از هفته ی بعد می تونیم بنچمارک های اون رو ببینیم!؟
هفته بعد مشخصات فنی کارت های گرافیک جدید AMD مشخص میشه که برای مبنای مشخصاتش حدودی میشه حدس زد چقدر کارایی داره.
خود AMD احتمالا از Chart استفاده می کنه و با سری 700 مقایسه می کنه.
ولی برای مقایسه دقیق و مشخص شدن کارایی واقعی کارت باید تا پاییز صبر کنید تا به صورت رسمی در بازار عرضه بشه و توسط سایت های معتبر سخت افزاری نقد و بررسیش منتشر بشه.

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,207
نام
امیر محمود
سلام 1 کارت گرافیک می خواستم تا 2 میلیون تومن چه مدلی و چه برندی رو پیشنهاد می کنید؟ ممنون

می تونی ASUS GTX 770 DC2 OC رو تهیه کنی که قیمتش هم حدودا 1650 هستش.
770 کارت گرافیک High-END هستش و برای بازی کاملا مناسب هستش.

CybeRy

کاربر سایت
Sep 7, 2010
878
نام
Ali
دوستان بهتون پیشنهاد میکنم به هیچ وجه گرافیک Ref نخرید. کلی سر و صدا نصیبتون میشه!
من وقتی بازی میکنم ( بتل 3 1080p و روی Ulta ) دماش که میاد روی 85 درجه و دور فنش میشه 65% !
کارتم MSI 670 Ref هست.
اگه کسی راهکاری میدونه این پست رو نقل قول کنه!
پیشاپیش ممنون

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,207
نام
امیر محمود
دوستان بهتون پیشنهاد میکنم به هیچ وجه گرافیک Ref نخرید. کلی سر و صدا نصیبتون میشه!
من وقتی بازی میکنم ( بتل 3 1080p و روی Ulta ) دماش که میاد روی 85 درجه و دور فنش میشه 65% !
کارتم MSI 670 Ref هست.
پیشاپیش ممنون
پیشنهاد تون منطقی و درست نیست. بین کارت های رفرنس تفاوت وجود داره و بستگی به ساخت شرکت nvidia یا amd داره.
دمای کارتت که طبیعی هستش و مشکلی نداره.
دور فن هم Automatic هستش و طبیعتا با افزایش دما، دور فن فزایش پیدا می کنه.
من خودم کارت گرافیک 780 رفرنس دارم و در حالت full stress نویزی شنیده نمیشه.
کارت 580 رفرنس رو هم تست کردم و نویز قابل توجه نداره.
اما 480 رفرنس بخاطر ساختش حرارت بسیار زیادی تولید می کنه و حرارتش حتی 94 درجه سلسیوس هم می رسید و طبیعتا دور فن کارت خیلی افزایش پیدا می کرد و صدای خیلی زیادی تولید می کرد.
نمیشه برای همه کارت های رفرنس یک نسخه پیچید. چون ساخت های کارت های گرافیک رفرنس متفاوت هستش. بستگی به شرکت سازنده داره.

سلام بهترین برند 770 ایسوس هستش؟

بهترین که نمیشه گفت.
اما بین مدل های غیر رفرنس asus gtx 770 dc2 oc مناسب هستش.
در همون رنج قیمت می تونی gigabyte gtx 770 wf oc هم تهیه کنی که هم Cooling خوبی داره و هم اورکلاک کارخانه هستش.
در کل بین مدل غیر رفرنس asus و gigabyte تفاوت قابل توجه ای وجود نداره.

امیر جان مشکل من تنها نیست. چند ماه پیش هم خودم دیدم که چندین نفر همین MSI 670 Ref رو خریده بودن و ناراضی بودن. روی 65% فن هم که میچرخه. بالاترین نویزی که میشه رو میشنوه آدم.
الان این 670 Ref چند میشه فروخت ؟

670 رفرنس شما حدودا 1 میلیون تومن ارزش داره.

آخرین ویرایش:

CybeRy

کاربر سایت
Sep 7, 2010
878
نام
Ali
پیشنهاد تون منطقی و درست نیست. بین کارت های رفرنس تفاوت وجود داره و بستگی به ساخت شرکت nvidia یا amd داره.
دمای کارتت که طبیعی هستش و مشکلی نداره.
دور فن هم Automatic هستش و طبیعتا با افزایش دما، دور فن فزایش پیدا می کنه.
من خودم کارت گرافیک 780 رفرنس دارم و در حالت full stress نویزی شنیده نمیشه.
کارت 580 رفرنس رو هم تست کردم و نویز قابل توجه نداره.
اما 480 رفرنس بخاطر ساختش حرارت بسیار زیادی تولید می کنه و حرارتش حتی 94 درجه سلسیوس هم می رسید و طبیعتا دور فن کارت خیلی افزایش پیدا می کرد و صدای خیلی زیادی تولید می کرد.
نمیشه برای همه کارت های رفرنس یک نسخه پیچید. چون ساخت های کارت های گرافیک رفرنس متفاوت هستش. بستگی به شرکت سازنده داره.

امیر جان مشکل من تنها نیست. چند ماه پیش هم خودم دیدم که چندین نفر همین MSI 670 Ref رو خریده بودن و ناراضی بودن. روی 65% فن هم که میچرخه. بالاترین نویزی که میشه رو میشنوه آدم.
الان این 670 Ref چند میشه فروخت ؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
کارتم MSI 670 Ref هست.
پیشاپیش ممنون

شما حتما کارت رفرنس دیگه ای نداشتی که به صدای فن توربینی خود کارت عادت نداری! وگرنه هم دما طبیعی هست و هم دور فن
البته من خودمم دیگه دو سالی هست کارتی با فن استوک نداشتم و روی صدای تولیدی کارت هم حساس هستم

سلام بهترین برند 770 ایسوس هستش؟

برند که نه، اما مدلهای برتر موجود اینا هستن:

GIGA GTX 770OC 3X
ASUS GTX 770DCU II
GAINWARD GTX 770 PHANTOM

توی اینا آخری از همه سریعتر و دومی هم کندتر هست(تفاوت نهایت 5 درصد)
مزیتشون اینه که هیچ کدوم برد و قطعات مرجع نیستن و از کیفیتی حتی بالاتر از کارت رفرنس بهره می برن. مخصوصا مدل ASUS.

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,772
نام
علی
شرمنده فقط خواستم بدونم تو این هفته دقیقا کدوم روز و ساعتی amd قراره رونمایی از کارتهای جدیدش داشته باش و اینکه آیا به صورت کنفرانس خواهد بود یا فقط خبرش منتشر میشه؟!

آخرین ویرایش:

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,207
نام
امیر محمود
شرمنده فقط خواستم بدونم تو این هفته دقیقا کدوم روز و ساعتی amd قراره رونمایی از کارتهای جدیدش داشته باش و اینکه آیا به صورت کنفرانس خواهد بود یا فقط خبرش منتشر میشه؟!

25 سپتامبر از GPU جدید رونمایی میشه. ساعتش هم: 11AM UTC
در Channel شرکت AMD در سایت y.tube هم بعدا می تونی رونمایی رو تماشا کنی.

N.i.n.j.a

کاربر سایت
Dec 27, 2012
1,494
نام
つばさ
سلام. من شنیدم فقط قراره یک مدل از کارت ها معرفی بشه ! درسته ؟ گفتن مدلی که قرار جایگزین 7970 بشه فقط رونمایی میشه یا این که من اشتباه شنیدم ؟ پاییز 3 ماه هستش دقیقا توی کدوم ماهش عرضه عمومی میشن. یه حرفایی درباه 25 اکتبر شنیده بودم درسته ؟:d

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
سلام. من شنیدم فقط قراره یک مدل از کارت ها معرفی بشه ! درسته ؟ گفتن مدلی که قرار جایگزین 7970 بشه فقط رونمایی میشه یا این که من اشتباه شنیدم ؟ پاییز 3 ماه هستش دقیقا توی کدوم ماهش عرضه عمومی میشن. یه حرفایی درباه 25 اکتبر شنیده بودم درسته ؟:d

بله، احتمال داره فقط کارت R9 290X که جایگزین 7970 میشه معرفی بشه، اینکه چه زمانی به بازار بیاد هم احتمال داره اکتبر به بعد باشه، اگر تا 4 شنبه صبر کنید خود AMD اعلام می کنه، ما که هنوز اطلاع دقیقی نداریم.

آخرین ویرایش:

N.i.n.j.a

کاربر سایت
Dec 27, 2012
1,494
نام
つばさ

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,772
نام
علی
سلام .یک سری بنچمارک غیر رسمی از کارت AMD به بیرون درز کرد. میشه تحلیل کنید که چطوره دوستان ؟ :-/ :d

خب من الان این لینک هایی رو که دادید دیدم و با توجه به این بنچمارک ها و مقایسه هایی که در جدول شده بود فرض بر درست بودن آیا این کارت از 780 قویتره تو بخش گیمینگ با خیر؟!
r9-290x در واقع همون 8970 هست که اسمش این شده و میشه قویترین کارت تک هسته ای amd ?!

آخرین ویرایش:

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,207
نام
امیر محمود
خب من الان این لینک هایی رو که دادید دیدم و با توجه به این بنچمارک ها و مقایسه هایی که در جدول شده بود فرض بر درست بودن آیا این کارت از 780 قویتره تو بخش گیمینگ با خیر؟!
r9-290x در واقع همون 8070 هست که اسمش این شده و میشه قویترین کارت تک هسته ای amd ?!
روی شایعات و بنچمارک های غیر رسمی نمیشه نظر قطعی داد.
باید صبر کنید تا نقد و بررسی های رسمی توسط سایت های معتبر سخت افزاری منتشر بشه تا بتوینم مقایسه دقیق با سری 700 داشته باشیم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر