مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
سلام
با کارت GT430 غیر ممکن هستش که بتونی روی تظنیمات ULTRA بازی کنی.
با کارت شما میشه روی DX9 و تنظیمات Medium-low بازی کرد.
ضمنا تعریف فریم خوب ممکنه از دیدگاه شما فرق کنه.
فریم ایده ال 60 فریم هستش.
اینی که شما میگی واسه ی رزولوشن های بالاست(1080P)ولی تو رزولوشن های پایین مثل ماست بازی ها اجرا میشن:D دیگه غیر ممکن تر از این که 9800GT تونست کرایسیس 2 رو Hardcore با فریم خوب(30:-")اجرا کنه؟:D

rreyhani

کاربر سایت
Jul 7, 2013
85
نام
علی
سلام
با کارت GT430 غیر ممکن هستش که بتونی روی تظنیمات ULTRA بازی کنی.
با کارت شما میشه روی DX9 و تنظیمات Medium-low بازی کرد.
ضمنا تعریف فریم خوب ممکنه از دیدگاه شما فرق کنه.
فریم ایده ال 60 فریم هستش.
حتی رزولوشن HD و تنظیمات High هم کارت GT430 جوابگو نیست.
نه داداش پیشنها میکنم یک بار تست بزن!
من رویه اولترا بازی کردم کردم فریم هم 60 بود!{ DX11gt430 رو پستیانی میکنه}
رزولوشن
768*1366 مگه چیز بدیه!
از اون بزرگتر تویه بازی بود فقط یک بازی دیدم بودم که رزولیشن رو 1900 فلان بود گذاشتم زد از صفحه بیرون!{اسم بازی tdu2 گرافیگ بازیش خیلی بالایه من اون رو رویه وری هاگ گذاشتم ههمه چیزش رو}
من مترو رو هم رویه وری هاگ بازی کردم از این بالاتر نبود اگه سی پی یو رو روی هاگ برایه بازیش بزاری فریم 100 میگیره البته به غیر از جاهایی که میریم تویه شهر اون جاها ببیشتر جاهاش فریم میشد40 و 45 که برایه یک جا مهم نبود من میتونستم بزارم روی هایگ اونجا ها رو هم فریم60 بگیرم!{ولی درکل فریم خوبی داشت بازیش}
کرایسیس3 وری هاگ با مدیوم اش هیچ فرقی نداشت فقط افکت آب رویه وریهاگ فرق داشت که اون رو گذاشتم رویه وری هاگ از همین روش فریم 60 و بالاتر گرفتم!
شاید بخاطر این هست که همه ی رم و سی پی یو و کارت گرافیک ddr3 هستش با هم جورند!
و من هم نمیگم شما به بقیه پیشنهادش کنی!
من سیستم ام مال دوسال پیشه{البته میدونم اصلش مال چند سال قبل تره} و البته چیزی هم نیست!{ولی بهتره بری یک بار یکی از برند هایه خوب inno3d رو تست کنی}

آخرین ویرایش:

omegfa

کاربر سایت
Aug 29, 2010
28
سلام
480 دیگه خریدش توصیه نمیشه. قدیمی شده و کارت های گرافیک بهتر از اون در بازار زیاد هستش. 480 مصرف زیاد و حرارت بالایی داره.
بودجه خودتون رو مشخص کنید تا کارت گرافیک مناسب رو معرفی کنیم.
290 هستش
در ضمن مادربوردم msi 690gx-g65 هست و چیپش amd و sli و دیگر قابلیت nvidia هم ساپورت نمی کنه و روش یک گرافیک آنبورد هم هست
به نظر شما با تغییر گرافیک روی کارایی سیستم تغییر خاصی ایجاد می شه ؟؟ یا صبر کنم کلا عوض کنم (بودجه1200000)
یک سوال دیگه هم داشتم که برای استفاده از قابلیت سه بعدی حتما باید مانیتور این قابلیت رو داشته باشد ؟(چقدر هزینه می شه پیاده سازیش؟)

مشخصات سیستمم:
cpu:amd phenom II 955
main:msi 790gx-g65
ram:ddr3 crucial 4Gb 1600(1400 use) .oc
vga:gtx 260 zotac
hard :WD 500 green
در ضمن سیستمم رو 4 سال پیش بستم

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,210
نام
امیر محمود
رزولوشن
768*1366 مگه چیز بدیه!
از اون بزرگتر تویه بازی بود فقط یک بازی دیدم بودم که رزولیشن رو 1900 فلان بود گذاشتم زد از صفحه بیرون!{اسم بازی tdu2 گرافیگ بازیش خیلی بالایه من اون رو رویه وری هاگ گذاشتم ههمه چیزش رو}
من مترو رو هم رویه وری هاگ بازی کردم از این بالاتر نبود اگه سی پی یو رو روی هاگ برایه بازیش بزاری فریم 100 میگیره البته به غیر از جاهایی که میریم تویه شهر اون جاها ببیشتر جاهاش فریم میشد40 و 45 که برایه یک جا مهم نبود من میتونستم بزارم روی هایگ اونجا ها رو هم فریم60 بگیرم!{ولی درکل فریم خوبی داشت بازیش}
کرایسیس3 وری هاگ با مدیوم اش هیچ فرقی نداشت فقط افکت آب رویه وریهاگ فرق داشت که اون رو گذاشتم رویه وری هاگ از همین روش فریم 60 و بالاتر گرفتم!
من سیستم ام مال دوسال پیشه{البته میدونم اصلش مال چند سال قبل تره} و البته چیزی هم نیست!{ولی بهتره بری یک بار یکی از برند هایه خوب inno3d رو تست کنی}

نه ربطی به DDR3 بودن رم سیستم و کارت گرافیک نداره!
نظری ندارم درباره نتایج شما در بازی ها. به هر شکل بنده نظر خودم رو در پست قبل گفتم و کارت 430 مناسب بازی نیستش.

290 هستش
در ضمن مادربوردم msi 690gx-g65 هست و چیپش amd و sli و دیگر قابلیت nvidia هم ساپورت نمی کنه و روش یک گرافیک آنبورد هم هست
به نظر شما با تغییر گرافیک روی کارایی سیستم تغییر خاصی ایجاد می شه ؟؟ یا صبر کنم کلا عوض کنم (بودجه1200000)
یک سوال دیگه هم داشتم که برای استفاده از قابلیت سه بعدی حتما باید مانیتور این قابلیت رو داشته باشد ؟(چقدر هزینه می شه پیاده سازیش؟)

مشخصات سیستمم:
cpu:amd phenom II 955
main:msi 790gx-g65
ram:ddr3 crucial 4Gb 1600(1400 use) .oc
vga:gtx 260 zotac
hard :WD 500 green
در ضمن سیستمم رو 4 سال پیش بستم

تغییر کارت گرافیک مسلما تغییر زیادی ایجاد می کنه. اما سی پی یو شما برای کارت های گرافیک High-END امروزی مناسب نیستش و نمی تونی از تمام فدرت GPU استفاده کنی.
توصیه میشه که سی پی یو رو هم در اینده نزدیک عوض کنی.
برای استفاده از قابلبت سه بعدی باید مانتیور از 3D Vision پشتیبانی کنه و Refresh Rate ان 120 هرتز باشه.
برای کارت های گرافیک AMD هم مانیتور باید از HD3D پشتیبانی کنه.

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
4,000
نام
احمد
بعضی وقتها آدم یه پستایی رو تو این سایت میخونه !!! نمیدونم شاید دوستان فکر میکنن گوشهای ما درازه جنسش هم مخملیه

نه به اینکه یکی میگفت با 5770 و athlon x2 مترو رو بالاترین تنظیمات اجرا میکنه نه به این دوستمون که میگه با 430 رو بالاترین سطح گرافیک همه بازیا رو 60 فریم میگیره !!! من موندم سیستم ضعیف من با بقیه فرق داره که بعضی وقتها تو بازیا تِر میزنه ؟!

کارتای میان رده نسل جدید تو این بازیا رو بالاترین حالت نمیتونن به 60 فریم برسن بعد کارتای پایین رده نسلای قبل میتونن ؟! یه چیزی بگید که بشه باور کرد ...

ahmadrz

کاربر سایت
Aug 11, 2011
7
رزولوشن
768*1366 مگه چیز بدیه!

خواستم جهت اطلاع بگم که کارت تایتان که چها میلیون قیمتش هست تو بازی مترو تو تنظیمات high فریمش 86 هست بعد شما میگی فریم 100 می گیری

Metro: Last Light Performance, Benchmarked > High Quality Performance - TechSpot

rreyhani

کاربر سایت
Jul 7, 2013
85
نام
علی
خواستم جهت اطلاع بگم که کارت تایتان که چها میلیون قیمتش هست تو بازی مترو تو تنظیمات high فریمش 86 هست بعد شما میگی فریم 100 می گیری

Metro: Last Light Performance, Benchmarked > High Quality Performance - TechSpot
داداش من اونو بدون ssaa گرفتم تازه خیلی به زور{ولی ssaa خیلی چیز مهمی نبود چیزی در تکسچر و نورپردازی حس نمیکردم}...{بعدشم من دیدم دوربین خیلی خوب میچرخه و در راه رفتن فریم خیلی خوبی میده گفتم که 100فریم ولی شاید همون 60 بوده}

- - -ویرایش - - -

بعضی وقتها آدم یه پستایی رو تو این سایت میخونه !!! نمیدونم شاید دوستان فکر میکنن گوشهای ما درازه جنسش هم مخملیه

نه به اینکه یکی میگفت با 5770 و athlon x2 مترو رو بالاترین تنظیمات اجرا میکنه نه به این دوستمون که میگه با 430 رو بالاترین سطح گرافیک همه بازیا رو 60 فریم میگیره !!! من موندم سیستم ضعیف من با بقیه فرق داره که بعضی وقتها تو بازیا تِر میزنه ؟!

کارتای میان رده نسل جدید تو این بازیا رو بالاترین حالت نمیتونن به 60 فریم برسن بعد کارتای پایین رده نسلای قبل میتونن ؟! یه چیزی بگید که بشه باور کرد ...
من کی گفتم همه رو رویه 60 گرفتم فقط فارکرای3 و کرایسی3 رو گفتم!
من فقط میخواستم بگم همه کارت ها به اون فجیعی که اساتید میگن نیست!;)

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
rreyhani
دوست عزیز این 2 بازی که شما نام بردی وضعیت رو عجیب تر میکنه چرا که FAR CRY 3 از بازیهای سنگین به شمار میاد حالا از اونطرف Crysis 3 به مراتب سنگین تر از FC3 و شاید بشه گفت در کنار Metro: Last Light سنگینترین بازی موجود هستش ، حالا اینکه تو بازیهای دیگه 60 فریم نمیگیری (البته اینو نگفتی ولی از پستت میشه این برداشت رو کرد) داستان رو به مراتب عجیب تر میکنه !
در کل با نظریه شما چند حالت پیش میاد اول از همه فلسفه ی وجود کارتایی مثل GTX Titan , GTX780 , HD7970 و... زیر سوال میره (ملت تا این لحظه سر کار بودن) بعد یا کارت شما GT430 نیست (فقط روش 430 خورده) یا این 430 بصورت حاصی کارایی در حد GTX660 Ti/GTX580 داره که تونسته همچین فریمی با اون تنظیمات رو تو این بازیها ارائه بده.
در کل دیگه این بحث رو ادامه ندید چون جواب مشخصه !

rreyhani

کاربر سایت
Jul 7, 2013
85
نام
علی
rreyhani
دوست عزیز این 2 بازی که شما نام بردی وضعیت رو عجیب تر میکنه چرا که FAR CRY 3 از بازیهای سنگین به شمار میاد حالا از اونطرف Crysis 3 به مراتب سنگین تر از FC3 و شاید بشه گفت در کنار Metro: Last Light سنگینترین بازی موجود هستش ، حالا اینکه تو بازیهای دیگه 60 فریم نمیگیری (البته اینو نگفتی ولی از پستت میشه این برداشت رو کرد) داستان رو به مراتب عجیب تر میکنه !
در کل با نظریه شما چند حالت پیش میاد اول از همه فلسفه ی وجود کارتایی مثل GTX Titan , GTX780 , HD7970 و... زیر سوال میره (ملت تا این لحظه سر کار بودن) بعد یا کارت شما GT430 نیست (فقط روش 430 خورده) یا این 430 بصورت حاصی کارایی در حد GTX660 Ti/GTX580 داره که تونسته همچین فریمی با اون تنظیمات رو تو این بازیها ارائه بده.
در کل دیگه این بحث رو ادامه ندید چون جواب مشخصه !
یک چیز دیگه ای هم من دارم دوروغ میگم:d
من به ملت میگم اگه پول داشتن برید از اون غول ها بخرند{ اگر هم پول نداشتند هیچ وقت هم جت430 نخرند چون اگه یک وقت فریم خوب نده شحصیت من میاد زیر سوال که دروغ میگم}
نمیدونم والا همیشه این سوال برام بود برایه چی این اینطوری نتیجه میده!
ولی بازم میگم مگه شما همه کارت ها رو تست کردید که میگید!{شما gtx660 Ti رو تست کردین فریم چند بود؟؟}
یک روز هم میرم این رو تویه یک کیس دیگه امتحان میکنم ببینم چی نتیجه میده!!;)
احتمال اینم زیاده که کرای انجین3 خیلی با کارت های سری400 جوره!؟؟
من در بازی های خیلی سنگین فقط تنظیمات کیفیت و رزلوشن رو رویه وری هاگ گذاشته بودم!{دوباره تاکید میکنم مترو رو در جاهایه زیرزمینی فریم خوب میگرفتم در جاهای دیگه یعنی فضایه داخل شهرش را نه}
باشه دیگه بحث رو ادامه نمیدم!{ در کل بدونید برایه من که این جوری بود و به حرف اساتید از این به بعد گوش بدید}!
ببینم میتونم یک تریلر از کرایسیس3 جور کنم تا یک ساله دیگه البته:d

آخرین ویرایش:

ahmadrz

کاربر سایت
Aug 11, 2011
7
عزیزان می خواستم تجربه یکی ازدوستان رو در مورد کارت دو هسته ای 690 بگم:
این دوستمون اول دوتا کارت 690 داشت بله دوتا 690 یعنی 4 هسته شاید خیال کنید تو بازی ها بیشترین فریم رو میده ولی کاملا اشتباه هست درسته خیلی قوی هست و تو برنامه های تست گرافیک مثل 3DMark بیشترین امتیاز رو می گیره ولی تو بازی نه.این دوستمون می گفت تو بازی Remember Me که جدید هم هست با 2کارت 690 بالای 200فریم میگرفتم فریم بالا بود ولی اینقدر لگ داره که انگار 30 فریم هم نمیگیری درواقع همون Micro Stuttering یعنی در بعضی صحنه ها فریم خیلی شدید افت می کنه بعد سریع درست میشه.این دوستمون حتی دوتا تست ازبازی مترو گذاشته یکی با تایتان یکی هم با دوتا 690 که قاعدتا باید دو یا سه برابر تایتان قدرت داشته باشه

دوتا 690

http://uploadtak.com/images/v2565_2x_690.jpg

یه دونه Titan

http://uploadtak.com/images/l2767_TITAN.jpg

این دوستمون اون دوتا 690 رو فروخت بعد یه تایتان گرفت. درسته تایتان از دوتا 690 ضعیف تر هست ولی تو بازی بهتر نتیجه میگیره.من نمی خوام بگم 690 بده یا تایتان خوب هست الان gtx 780 هم فاصله زیادی با Titan نداره فقط خواستم بگم کارت های دو هسته ای هم مشکلاتی دارند.

Optimus Prime

کاربر سایت
Sep 18, 2011
1,245
نام
ALEX
عزیزان می خواستم تجربه یکی ازدوستان رو در مورد کارت دو هسته ای 690 بگم:
این دوستمون اول دوتا کارت 690 داشت بله دوتا 690 یعنی 4 هسته شاید خیال کنید تو بازی ها بیشترین فریم رو میده ولی کاملا اشتباه هست درسته خیلی قوی هست و تو برنامه های تست گرافیک مثل 3DMark بیشترین امتیاز رو می گیره ولی تو بازی نه.این دوستمون می گفت تو بازی Remember Me که جدید هم هست با 2کارت 690 بالای 200فریم میگرفتم فریم بالا بود ولی اینقدر لگ داره که انگار 30 فریم هم نمیگیری درواقع همون Micro Stuttering یعنی در بعضی صحنه ها فریم خیلی شدید افت می کنه بعد سریع درست میشه.این دوستمون حتی دوتا تست ازبازی مترو گذاشته یکی با تایتان یکی هم با دوتا 690 که قاعدتا باید دو یا سه برابر تایتان قدرت داشته باشه

دوتا 690

http://uploadtak.com/images/v2565_2x_690.jpg

یه دونه Titan

http://uploadtak.com/images/l2767_TITAN.jpg

این دوستمون اون دوتا 690 رو فروخت بعد یه تایتان گرفت. درسته تایتان از دوتا 690 ضعیف تر هست ولی تو بازی بهتر نتیجه میگیره.من نمی خوام بگم 690 بده یا تایتان خوب هست الان gtx 780 هم فاصله زیادی با Titan نداره فقط خواستم بگم کارت های دو هسته ای هم مشکلاتی دارند.

با سلام.
این دوست شما در حقیقت Quad SLI کرده بودن که به هیچ عنوان برا گیم توصیه نمیشه. حتی تو فرومهای خارجی هم بگردین میبینین که نوشتن توسط انویدیا هم توصیه نمیشه.
2Way SLI خیلی خیلی بهتر از Quad SLI و 4WAY SLI هستش.
این دوستتون میتونست حتی تایتان رو هم براحتی و بدون داشتن مشکل خاصی SLI کنه. که البته به هیچ عنوان به صرفه نیست. برا 780 رو در زیر آوردم.
این هم Micro Stuttering برا Nvidia GTX 780 2-Way SLI

index.php

index.php

index.php

index.php

Last edited by a moderator:

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
برای استفاده از قابلبت سه بعدی باید مانتیور از 3D Vision پشتیبانی کنه و Refresh Rate ان 120 هرتز باشه.
برای کارت های گرافیک AMD هم مانیتور باید از HD3D پشتیبانی کنه.

مانیتور من از اون تلویزیونیاست:d مشکلیم نداره
گرافیکمم که geforce GT8400 256 mbـه:d

می خاستم یه کارت گرافیک بهتر بخرم که خیلیم گرون نباشه(200 به پایین) چیز خوب گیرم میاد؟
بعد سی پی یومم پنتیوم 4ـه اگه GPU گرفتم باید اونم عوض کنم؟
کلا با سیستم مشکلی نداشتم:d ولی میگم به فکر آینده باشم

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
550TI گزینه بهتری فکر کنم باشه, البته از قیمتش خبر ندارم:D ولی همین اطراف 200-300 ه احتمالا:D
ویرایش: قیمتش حدود 130 پونده, فکر نکنم به بودجه شما بخوره, فکر کنم 630 رو میتونید با قیمت 300 پیدا کنید, کارت زیر 200 تومن ارزش ارتقاع نداره.

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
فقط یه چیزی من نمی خام بترکونه ها فقط میخام سگ جون باشه و خوب
با همین کارت گرافیکی که دارم L.A.Noire و اسکایریم و اساسین کرید و... رو بازی کردم که زیادم مشکلی نداشته(قفط تو LA بعضی وقتا فریمش زیاد میشد)
میخام که بازیای جدیدم تست کنم همین
اصلنم برام اجرای بازی با گرافیک high و... مهم نیست

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,210
نام
امیر محمود
با سلام.
این دوست شما در حقیقت Quad SLI کرده بودن که به هیچ عنوان برا گیم توصیه نمیشه. حتی تو فرومهای خارجی هم بگردین میبینین که نوشتن توسط انویدیا هم توصیه نمیشه.
2Way SLI خیلی خیلی بهتر از Quad SLI و 4WAY SLI هستش.
این دوستتون میتونست حتی تایتان رو هم براحتی و بدون داشتن مشکل خاصی SLI کنه. که البته به هیچ عنوان به صرفه نیست. برا 780 رو در زیر آوردم.
این هم Micro Stuttering برا Nvidia GTX 780 2-Way SLI

اصولا کارت های DUAL-GPU با مشکلاتی همراه هستند. (خصوصا برای شرکت AMD)

مشکلات شون:
1- نویز بیشتر
2- مصرف بیشتر
3-دمای بیشتر نسبت به Single-GPU
4- مشکل عدم هماهنگی بازی ها و به تبع انتظار برای انتشار پچ و درایور برای حل مشکل. چون این کارت ها اساسا SLI و Crossfire داخلی هستند.

حالا با وجود این مشکلات کارت DUAL-GPU وقتی SLI یا CF بشه ، به مشکلاتش افزوده هم میشه.
--------------------------------------
الان FCAT در نقد و بررسی های GPU ها یک نواوری جدید محسوب بشه. تا قبل فقط مقادیر فریم (avg frame و min frame) در نقد و بررسی های ملاک بود.
اما الان مقدار زمانی که فریم توسط GPU رندر میشه اندازه گیری میشه و بسیار مهم هستش. این زمان به میلی ثانیه بیان میشه.

اون نمودار هایی جنابعالی گذاشتین نیاز به تفسیر و توضیح داره.
در همه اون نمودار ها یک صحنه فقط 30 ثانیه هستش.
واحد اندازه گیری FrameTime Exprience هم میلی ثانیه هسستش.

دو حالت کلی وجود داره:
1- مقادیر زیر 15-20 میلی ثانیه نشان دهنده فریم بالای 50-60 هستش و گیم پلی بازی کاملا روان هستش و Suttering دیده نمیشه.
2- مقادیر بالای 40-50 میلی ثانیه نشان دهنده افت فریم و Sutter هستش.
---------------
-در نمودار Tomb Raider دو عدد 780 فریم تایمش زیر 10 میلی ثانیه هستش. یعنی اینکه فریم بالای 100 بوده و sutter دیده نمیشه. بقیه کارت هم در این تست خوب ظاهر شده اند و مشکل sutter برای انها هم دیده نمیشه. فقط نکته مهم اینجاست که 780 در یک ثانیه فریم تایمش به صفر رسیده که Reviewer اشتباه کرده و یک برنامه در back ground اجرا کرده که منجر به این مشکل شده.

-در hitman absolution هم مشکل خاصی برای کارت های تست شده دیده نمیشه. جز یک مورد برای دو عدد 780 در ثانیه 23 مقدار anomaly دیده میشه.
-در bioshock infinite هم برای کارت های nvidia افت فریم یا sutter که قابل توجه باشه دیده نمیشه. اما برای 7970ghz در چند جا افت فریم و sutter دیده میشه.

--------------------------
در بازی Metro LL همه کارت های تست شده دارای افت فریم و Suttering هستن. بخاطر اینکه کلا Engine بازی مشکل داره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر