مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
یعنی مدل Club 3D GeForce GTX 670 ؟
660ti بهتر نیست رامین جان؟ با توجه به قیمت؟
کلا تا سقف 1400 خودت یه پیشنهاد بده! واسم مهم نیست 660 باشه یا 670 ! میخوام با توجه به قیمت بهترین بازده رو بده! رزولوشن مونیتورم 1080*1920 هست. 8 گیگ رم 1600 دارم با i5 2500k

:)

رامین این لعنتی بدجور چشممو گرفته!

bf3_1920_1200.gif

قیمتش هم 1100 هست. اگه با توجه به قیمت و فریم از این مناسب تر سراغ داری بگو؟ :)
منظورم MSI 660TI POWER EDITION هست! جالب اینه از کلاب 670 ارزونتر و قوی تر هست!
خودشه !
خوب ببین این مشکل بازار ماس که اختلاف کارتی مثل 660Ti با یه مدل قویترش انقدر شده بخوایم اینجوری حساب کنیم 680 هم فقط 6 یا 7 فریم با 670 فرقشه در صورتیکه در کمترین حالت نزدیک به 500 550 تومن اختلاف قیمت دارن ! (همینطور برای کارتای دیگه و...)
در کل منظور من اینه که اگه میخوای تا 1.300 هزینه کنی بهتره دنبال 670 باشی وگرنه 660Ti هم بالاتر از 1.200 دیگه ارزش خرید نداره ! (حالت کلی قضیه)
اما در مورد قیمت 660Ti با برد MSI الان مثل پست قبلی که گفتم یه همچین قیمتی برای یه همچین کارتی خیلی عالیه اگه 1.100 بهت میده تو خریدش یک لحظه هم شک نکن چون تو بازار تهران من همچین چیزی ندیدم !
مرسی،
آره قیمت دقیقش 1.110.000 هست!
راستی یه پ.خ بهت دادم.
biggrin1.gif
خواهش
پس برو تو کارش !
کدوم پ.خ ؟ چیزی نیومده ! :d

آخرین ویرایش:

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
این 660ti که میگی msi power edition خیلی قیمت بهت خوب گفته
660 معمولی ضعیفتر از 670 هست اختلافشون تو کرایسیس 2 و نهایت تنظیمات 10 فریمی هست ولی 660ti اختلافش با 670 نزدیک 7 فریمه حالا این مدل که دیگه رفرنس نیستش اختلافش خیلی کم میشه با 670 اگه واقعا 1100 میده و الکی نپرونده خیلی خوبه بگیر
راستی مسعود رمتم اضافه کن بکنش 6 گیگ برای این کارت
البته cpu هم بهتر بود عوض کنی ولی اگه پولش نیست ولش کن:d
ارزش نداره به خاطر اختلاف ناچیزی که بین این مدل 660ti که قیمت کردی با 670 انقدر پول بیشتر بدی
ویرایش: در مورد رم و سی پی یو هم هیچی فکر کردم اون سیستم پروفایلته=))

ممنون.
نه سیستم پروفایلم ماله قدیمه! :D

خودشه !
خوب ببین این مشکل بازار ماس که اختلاف کارتی مثل 660Ti با یه مدل قویترش انقدر شده بخوایم اینجوری حساب کنیم 680 هم فقط 6 یا 7 فریم با 670 فرقشه در صورتیکه در کمترین حالت نزدیک به 500 550 تومن اختلاف قیمت دارن ! (همینطور برای کارتای دیگه و...)
در کل منظور من اینه که اگه میخوای تا 1.300 هزینه کنی بهتره دنبال 670 باشی وگرنه 660Ti هم بالاتر از 1.200 دیگه ارزش خرید نداره ! (حالت کلی قضیه)
اما در مورد قیمت 660Ti با برد MSI الان مثل پست قبلی که گفتم یه همچین قیمتی برای یه همچین کارتی خیلی عالیه اگه 1.100 بهت میده تو خریدش یک لحظه هم شک نکن چون تو بازار تهران من همچین چیزی ندیدم !

مرسی،
آره قیمت دقیقش 1.110.000 هست!
راستی یه پ.خ بهت دادم. :D

hacker_bala

کاربر سایت
Nov 8, 2012
51
سلام دوستان گرافیک کار کرده گرفتم دوروز مهلت تست دارم چند تا سوال دارم
از کجا میشه فهمید که کارت اور شده یا نه؟
مثلا کارت دسته دوم خریداری شده رو چطور میشه تشخیص داد؟ نرم افزاری و سخت افزاری؟

رایور کارت های گرافیک ای تی ای سری 5000 و 6000 باهم هیچ فرقی ندارن؟
یعنی اگه من 5750 دارم درایور 6870 رفیقم رو نصب کنم مشکلی پیش نمیاد؟

و یه نکته خیلی جالب الان داشتم مشخصات کارتی که خریدم رو از سایت سازنده میخواندم و نگاه میکردم به این رسیدم!
Physics%20processing%20support_20091209_7944.gif
Physics processing support
Accelerates the performance of Fluid Dynamics, Cloth Simulation, Soft or Rigid Body Dynamics, Universal Collision Detection, Hair Simulation and Finite Element Analysis for the most lifelike gaming experience
فیزیک پشتیبانی از پردازش

تسریع عملکرد دینامیک سیالات، شبیه سازی پارچه، نرم و یا سفت و محکم دینامیک بدن، تشخیص برخورد جهانی، شبیه سازی مو و تجزیه و تحلیل عنصر محدود برای تجربه بازی واقعی است.
اینم لینکش SAPPHIRE HD 5750 1GB GDDR5 PCIE
خیلی بارم جالب شد
کسی نظری نداره؟

آخرین ویرایش:

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial
سلام من یک کارت گرافیک 2 گیگ 430 دارم ! برای ماه آینده که Crysis 3 ریلیز میشه حتماً باید یه VGA نو بخرم ...... قیمتها که نجومی هست و جیب من هم خالی ! به نظر شما چه کار ت گرافیکی بخرم ؟؟؟؟؟

نکته : من بازی را با Frame پایین کمتر از 2X بازی میکنم و Anti aliasing همیشه Off هست ولی Resolution و Texture روی حالت Ultera

hacker_bala

کاربر سایت
Nov 8, 2012
51
سلام من یک کارت گرافیک 2 گیگ 430 دارم ! برای ماه آینده که Crysis 3 ریلیز میشه حتماً باید یه VGA نو بخرم ...... قیمتها که نجومی هست و جیب من هم خالی ! به نظر شما چه کار ت گرافیکی بخرم ؟؟؟؟؟

نکته : من بازی را با Frame پایین کمتر از 2X بازی میکنم و Anti aliasing همیشه Off هست ولی Resolution و Texture روی حالت Ultera

سلام
ماله خودتو یه 130 تومنی میتانی بفروشی صد تومن بزاری روش یه GT450 بگیری که خیلی خوبه توی رده این قیمت
البته منظورم دست دومش هست توش دوروبر 350 تومنه
یا علی

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
سلام دوستان گرافیک کار کرده گرفتم دوروز مهلت تست دارم چند تا سوال دارم
از کجا میشه فهمید که کارت اور شده یا نه؟
مثلا کارت دسته دوم خریداری شده رو چطور میشه تشخیص داد؟ نرم افزاری و سخت افزاری؟

رایور کارت های گرافیک ای تی ای سری 5000 و 6000 باهم هیچ فرقی ندارن؟
یعنی اگه من 5750 دارم درایور 6870 رفیقم رو نصب کنم مشکلی پیش نمیاد؟

و یه نکته خیلی جالب الان داشتم مشخصات کارتی که خریدم رو از سایت سازنده میخواندم و نگاه میکردم به این رسیدم!
Physics%20processing%20support_20091209_7944.gif
Physics processing support
Accelerates the performance of Fluid Dynamics, Cloth Simulation, Soft or Rigid Body Dynamics, Universal Collision Detection, Hair Simulation and Finite Element Analysis for the most lifelike gaming experience
فیزیک پشتیبانی از پردازش

تسریع عملکرد دینامیک سیالات، شبیه سازی پارچه، نرم و یا سفت و محکم دینامیک بدن، تشخیص برخورد جهانی، شبیه سازی مو و تجزیه و تحلیل عنصر محدود برای تجربه بازی واقعی است.
اینم لینکش SAPPHIRE HD 5750 1GB GDDR5 PCIE
خیلی بارم جالب شد
کسی نظری نداره؟
اورکلاک رو هیچ جوری نمیشه تشخیص داد
نه درایوراش با هم یکی هستن
این فیزیک اون فیزیک نیست:d
این فیزیک havok هستش که در حد physx نیستش و روی انویدیا هم اجرا میشه ولی یا amd هماهنگتره

باید بودجتونو بگید نهایت بودجتونو بگید

hacker_bala

کاربر سایت
Nov 8, 2012
51
اورکلاک رو هیچ جوری نمیشه تشخیص داد
نه درایوراش با هم یکی هستن
این فیزیک اون فیزیک نیست:d
این فیزیک havok هستش که در حد physx نیستش و روی انویدیا هم اجرا میشه ولی یا amd هماهنگتره

باید بودجتونو بگید نهایت بودجتونو بگید
خوب به هرحال فیزیک فیزیکه دیگه البته اون فیلمی که دادی عالی بود زیادم مهم نیست این فیزیک چیزه چندان خاصی نبود
برای تشخیص اور جدی میگی
مثلا توی یایوس گرافیک ها تاریخچه ای(log) از کارکرده اینا نداره اینطوری که خیلی بده!
راستی استفاده از نبدیل های HDMI و DVI به VGA تاثیر بدی که توی کیفیت تصویر نمیزارن؟
تاثیر مثبت چه طور :D

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
خوب به هرحال فیزیک فیزیکه دیگه البته اون فیلمی که دادی عالی بود زیادم مهم نیست این فیزیک چیزه چندان خاصی نبود
برای تشخیص اور جدی میگی
مثلا توی یایوس گرافیک ها تاریخچه ای(log) از کارکرده اینا نداره اینطوری که خیلی بده!
راستی استفاده از نبدیل های HDMI و DVI به VGA تاثیر بدی که توی کیفیت تصویر نمیزارن؟
تاثیر مثبت چه طور :D
اون فیزیک خیلی فرق میکنه با physx انویدیا
اره فیزیک خوبه ولی زیاد مهم نیست چون بازی هاش کم هستن
نه تو بایوس چیزی ثبت نمیشه
در مورد تبدیل اگه مانیتور شما vga هستش اگه تبدیل بزنی از کارت گرافیک hdmi یا dvi بگیری بزنی به مانیتور vga هیچ تاثیری نداره
ولی برعکسش تاثیر منفی میزاره یعنی مانیتور dvi داشته باشه شما از vga کارت گرافیک وصل کنید به dvi مانیتور تبدیل میشه به همون vga

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
امروز 660TI رو خریدم لحظاتی بعد قیمتش از 1.110.000 رسید به 1.170.000 :D دوشواری نداریم اصلا! :d
راستی کارت امضا موجود هست هرکی میخواد در خدمتیم.

volta22

کاربر سایت
Aug 1, 2012
669
نام
Hesam
دوستان یه سوال داشتم !
من الان یه کارت GeForce 9500 رو سیستم دارم ! حدودا بخوام یه ارتقا درست در حد 660ti یا 680 بدم چه قدر خرج بر میداره برام ؟
بع دوستان کارتی تو رنج 600 تا 800 خوب سراغ دارن معرفی کنن ! با این وضع بازار کدوم ه صرفه س خریدش ؟

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
امروز 660TI رو خریدم لحظاتی بعد قیمتش از 1.110.000 رسید به 1.170.000 :D دوشواری نداریم اصلا! :d
راستی کارت امضا موجود هست هرکی میخواد در خدمتیم.
مبارکت باشه:)
شانس داری دیگه مفت خریدی 70 تا هم اومد روش:d

دوستان یه سوال داشتم !
من الان یه کارت GeForce 9500 رو سیستم دارم ! حدودا بخوام یه ارتقا درست در حد 660ti یا 680 بدم چه قدر خرج بر میداره برام ؟
بع دوستان کارتی تو رنج 600 تا 800 خوب سراغ دارن معرفی کنن ! با این وضع بازار کدوم ه صرفه س خریدش ؟
در مورد 9500 زیاد نمیتونی بفروشی اگه بخرن 50 تومن اینجورا
پس کلا به این کارتت کار نداریم در مورد 660 هم که همین پست بالاییت اقا مسعود خیلی خوب خریده مدل ti رو غیر رفرنس خرید 1100 ولی اون حالا شانسش خرکیه:d شما رفرنس 660 میتونی 1100 بخری ولی مثل اینکه شما یه کارت تو رنج قیمت 600 تا 800 میخواید اگه تا 900 تونستی هزینه کنی hd7850 بگیر وگرنه میتونی با 700 تومن gtx 560 بگیری
(اگرم بودجت کمتره که اقا مسعود داره 560 میفروشه میتونی با قیمت پایینتر ازش بخری)

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI

دوستان یه سوال داشتم !
مشخصات بقیه قطعات هم میدادی بهتر میشد

habibmp3

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,236
نام
ابوالفضل
دوستان یه مشاوره میخواستم ...
من کارت خودم الان :
ATI Radeon HD 5670 Club 3D.1Gig DDR3 هستش. الان دست دوم این کارت رو تا چقدر میتونم بفروشم؟!
150 و نهایتش 200 تومن هم میتونم بذارم رو پول این کارت. به نظرتون مناسب ترین کارت برای این سیستم چیه؟
cpu : coreI3
ram : 4gig
یعنی بیشترین کارایی رو برا این سیستم داشته باشه.
پیشاپیش ممنون. :)

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
دوستان یه مشاوره میخواستم ...
من کارت خودم الان :
ATI Radeon HD 5670 Club 3D.1Gig DDR3 هستش. الان دست دوم این کارت رو تا چقدر میتونم بفروشم؟!
150 و نهایتش 200 تومن هم میتونم بذارم رو پول این کارت. به نظرتون مناسب ترین کارت برای این سیستم چیه؟
cpu : coreI3
ram : 4gig
یعنی بیشترین کارایی رو برا این سیستم داشته باشه.
پیشاپیش ممنون. :)
سیتمت که میکشه برای کارتای بالاتر تا 700 تومن
در مورد کارتت نوش باید 230 باشه حدودا بعد شما دست دو بفروشی نهایت 120 بعد 200 هم بزاری روش پولت میشه 320 که باز کارتی که میتونی بخری 6770 هست تقریبا 330 تومنه ولی بهتره این کارو بکنی شما بودجتون نزدیک 100 تومن اضافه کنی 430 میتونی hd7770 بخری
اگه نتونستی همون 6770 هم خوبه
در مورد بیشترین کارایی میتونی 560 بخری 700 تومن
یا hd6850 بخری 550 تومن

آخرین ویرایش:

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial
Overpriced ...

باید قبل از Feb کارت گرافیک را عوض کنم قیمت ها هم که فقط صعود داره ! دنبال یک کارت گرافیک هستم که Crysis 3 را بشه بازی باهاش بازی کرد
امان از نداری ! به نظر شما اگر از گزینه Anti aliasing صرف نظر کنم و بازی را درحالت 2x در نظر بگیریم میشه بازی را با VGA 640GT , SR 1600x900 Ultera Graphic بازی کرد ! رم من 8 هست و CPU Dualcore 5700 ... گرونترین کارت گرافیکی که میتونم بخرم 550GTX هست که آن هم باید تا دو سه ماه صبر کنم تا پول دستم بیاد ... ولی اگر مجبور شم صبر میکنم !​

Hi-performance
system requirements for Crysis 3

• Windows Vista, Windows 7 or Windows 8
  • Latest DirectX 11 graphics card
  • Latest quad core CPU
  • 8GB Memory
  • Nvidia/Intel example setup: NVidia GTX 680, Intel Core i7-2600k
  • AMD example setup: AMD Radeon HD7970, AMD Bulldozer FX4150

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر