مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام من میخوام یه گرافیک تو رنج قیمت 300 تومان بگیرم اما انتظار دارم که جی تی ای.وی.به اسونی اجراع کنه اگه دست دو ام تو این قیمت پیدا شد من خریدارم .مشخصات سیستم cpu.i3 2120 3.30gh ram.4gb.power 300w
سلام بین این دو مدل گرافیک کدومشون بهترن.gtx550.....gtx460
اگه میشه قیمتشم بگین چنده؟
دست رو یه بازی هم گذاشتی که سَوای گرافیک به CPU وابستگی زیادی داره یعنی CPU باید 4 هسته ای باشه وگرنه برای سریعترین گرافیک ها هم گلوگاه و در نهایت افت فریم شدید ایجاد میشه !
در کل تا 300 میتونی GTS450 1GB GDDR5 رو در نظر بگیری ، حداقل کارت پیشنهادی برای بازی هستش و اکثر بازیهارو با تنظیمات و جزئیات متوسط رو به پایین تو Resـه 1280x1024 خوب و روون اجرا میکنه این از این اما پاورت به شدت ضعیفه GTS450 حداقل به یه پاور 400w نیاز داره در نتیجه یه هزینه ی جدا هم باید برای پاور کنار بذاری !
در مورد بخش 2وم سوال GTX460 خودش 4 تا زیر مجموعه داره با ضعیفترین مدلش که SE باشه بخوایم در نظر بگیریم باز هم 460 سریعتره ! (محسوس نیست)
سلام میخواستم ببینم با توجه به مشخصات پایین( پی سی خودمه ماله 5 سال پیشه :biggrin1: ) یه گرافیک در حد 150 تومن گیرم میاد که یکی دوتا گیم مثل MOH یا Battle رو بزنم :d کنسول سه چراغه شده حسش نیست ببرم تعمیرش کنم:|

MB:asus p5k
cpu 8200 core2
vga: 8600
ram:4
تا 150 (حتی 200) چیز بدرد بخوری نمیشه در نظر گرفت یجورایی فقط پولت نابود میشه اتفاق خاصی از نظر کارایی نمیفته !
سلام بر آقا رامین بزرگ
من ی GTX 550 Ti دارم.میخواستم بدونم میشه یه کارت دیگه که از این بالاتر باشه کنارش Sli کرد میخوام مترو 2033 رو بدون مشکل ران کنم.
ممنون
سلام
تو SLI هر دو کارت باید از یه سری و مدل باشن در نتیجه شما باید یدونه 550Tiـه دیگه بندازی کنار کارتت تا بشه پیکربندی SLI رو ایجاد کرد !
در کل SLIـه یه همچین کارتی با وضع فعلی منطقی نیست از اونطرف SLI قطعات بالاتری برای راندمان بدون مشکل نیاز داره مثل CPU بالاتر ، پاور قویتر و... که اگه این حداقل ها تامین نباشه یعنی هزینه ی اضافی و به نظر من کارتی مثل 550 ارزش انقدر هزینه رو نداره !
سلام دوستان
الان تو بازار یه کارت گرافیک که قیمتش بین500تا700تومن باشه و برای بازی هم عالی باشه چی سراغ دارید؟
با 60 تومن بالاتر میشه ASUS GTX560Ti DCII رو در نظر گرفت البته اگه شنبه باز قیمتا بالا نره !

آخرین ویرایش:

MR TASH

کاربر سایت
Mar 6, 2011
454
نام
محمدحسن
دوستان فعلا برای گیمرهای که نمیتونن هزینه خیلی بالایی خرج کنند بهترین انتخاب و تنها امید میتونه کارت گرافیک GTX650 TI باشه که قرار است به قیمت 150$ به فروش برسه که تو ایران با این وضعیت دلار اگه بیاد چیزی بین 500تا 700 هزار تومان قیمت میخوره اما به نظر من که ارزش خرید رو داره.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
اگه پاورم 330 real باشه چی؟ایا به 400w میرسه؟یه پاور بهم معرفی میکنی که قیمتش تا حدود 100 تومان باشه و به درده کارم بخوره
خیر ، طبق توصیه NVIDIA حداقل باید 400w باشه حالا با توجه به قطعات دیگه پاور باید تو همین حدود یا بالاتر باشه !
کمترین مدل پیشنهادی GREEN GP430A-EU هستش که 120 تومن در میاد و اگه بخوایم آینده رو هم در نظر بگیریم GP480ش پیشنهاد میشه و اینم 150 تومن در کمترین حالت هزینه شه !

آخرین ویرایش:

! Devil !

کاربر سایت
Mar 28, 2011
15
دوستان اگه تخصصی دارید به ما هم کمک کنید :

سیستم من اینه :
CPU : Pentium(R) Dual-Core E5300 @ 2.60 GHz
Ram : 4Gb Gell
HDD : 500 Gb MAX SATA
VGA : sparkle 9500 GT

به نظرتون واسه اینکه GTA V رو راحت اجرا کنم فقط اگه گرافیکم رو تغییر بدم کافیه؟ لطفا اگه قطعه ای هم معرفی میکنید قیمتش رو هم بگذارید.بودجه مورد نظر هم حدود 300 تومن باشه.
ممنون

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
دوستان اگه تخصصی دارید به ما هم کمک کنید :

سیستم من اینه :
CPU : Pentium(R) Dual-Core E5300 @ 2.60 GHz
Ram : 4Gb Gell
HDD : 500 Gb MAX SATA
VGA : sparkle 9500 GT

به نظرتون واسه اینکه GTA V رو راحت اجرا کنم فقط اگه گرافیکم رو تغییر بدم کافیه؟ لطفا اگه قطعه ای هم معرفی میکنید قیمتش رو هم بگذارید.بودجه مورد نظر هم حدود 300 تومن باشه.
ممنون
خوب GTA V که هنوز برای PC تائید نشده چه برسه به سیستم مورد نیاز این از این اما اگه بخوایم وضعیتش رو مثل GTA IV در نظر بگیریم سیستم شما بدرد استارت این بازی هم نمیخوره چه برسه به رفتن به منو و ادامه ماجرا...
قطعات فعلی شما ضعیفه و دیگه ارزش ارتقاء نداره حتی کارتی مثل GTS450 یا HD6770 که حداقل کارت پیشنهادی واسه بازی هستش رو هم در نظر بگیریم به دلیل محدودیت CPU افت کارایی داره !
در کل اول باید تو فکر ارتقاء قطعات اصلی یعنی CPU , RAM ,MAIN (و احتمالا POWER) باشی بعد کارت گرافیک و جزئیات دیگه که با وضع فعلی بازار هزینه ی کمی هم نیست !

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
سلام
ارزانترین مدل کارت گرافیکی که الان توی بازار هست چه مدل و با چه قیمتی هست؟
سیستمم مشخصات خوبی داره ولی کارت گرافیکش خیلی قدیمی هست و خیلی صدا میده ، با تمیز کردن فن هم مشکل حل نشد ، بعضی وقت ها هم تصاویر رو بد نشون میده ، میخوام فقط یه کارتی باشه که تصویر داشته باشم ، اصلا کار خاصی (مخصوصا بازی) با سیستم انجام نمیدم ، اینترنت و فیلم HDRip و نهایت کار گرافیکی فتوشاپ
مشخصات سیستم:
CPU = AMD PhenomII X4 3.4GHz Black Edition
MB = GIGABYTE GA-770T-UD3
HDD = 500GB Sata
RAM = Corsair 2*2GB 1333 DDR3
VGA = nVidia 7300GS
DVD-RW = Plextor
Power = Green GP635B-US

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام
ارزانترین مدل کارت گرافیکی که الان توی بازار هست چه مدل و با چه قیمتی هست؟
سیستمم مشخصات خوبی داره ولی کارت گرافیکش خیلی قدیمی هست و خیلی صدا میده ، با تمیز کردن فن هم مشکل حل نشد ، بعضی وقت ها هم تصاویر رو بد نشون میده ، میخوام فقط یه کارتی باشه که تصویر داشته باشم ، اصلا کار خاصی (مخصوصا بازی) با سیستم انجام نمیدم ، اینترنت و فیلم HDRip و نهایت کار گرافیکی فتوشاپ
مشخصات سیستم:
CPU = AMD PhenomII X4 3.4GHz Black Edition
MB = GIGABYTE GA-770T-UD3
HDD = 500GB Sata
RAM = Corsair 2*2GB 1333 DDR3
VGA = nVidia 7300GS
DVD-RW = Plextor
Power = Green GP635B-US
فتوشاپ رو فاکتور بگیریم و فقط بحث خروجی تصویر مطرح باشه میشه HD5450 یا GT210 رو در نظر گرفت زیر 100 تومن در میان !

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام آقا رامین.
اگه کارت گرافیکی PCI Express 3.0 باشه و مادربرد PCI Express 2.0 باشه چه اتفاقه ناخوشایندی میافته؟!
سلام
هیچ اتفاق خاصی نمیفته چون تفاوت کارایی ناچیزشون تو تست و بررسی کارتای قدرتمندی مثل GTX690 , GTX680 , HD7970 و... تائید شده !

Rize Mize

کاربر سایت
Oct 28, 2008
514
نام
حمید رضا
سلام
هیچ اتفاق خاصی نمیفته چون تفاوت کارایی ناچیزشون تو تست و بررسی کارتای قدرتمندی مثل GTX690 , GTX680 , HD7970 و... تائید شده !
یعنی اگه کارتی با PCI Express 3.0 باشه میشه روی مادربردی ک PCI Express 2.0 هست انداخت؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
یعنی اگه کارتی با PCI Express 3.0 باشه میشه روی مادربردی ک PCI Express 2.0 هست انداخت؟
پست قبلی که واضح بود !؟
وقتی تست و بررسی شده یعنی کارتای 680 ، 690 یا 7970 که PCIE 3.0 هستن رو PCIE 2.0 این نتیجه براشون ثبت شده !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر