مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
میخواستم بپرسم این Gainward کیفیت هاش پایینه که قمیت هاش هم پایینه !؟ یا در راه رضای خدا کار میکنه ؟

---------- نوشته در 02:50 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 02:47 AM ارسال شده بود ----------

راستی این کارت تو بازار هست ؟ قیمتش چنده اگه هست ؟
Amazon.com: GIGABYTE GV-N670OC-2GD GeForce GTX 670 Windforce OC 2048MB GDDR5 256-bit PCI Express 3.0 x16 HDCP Ready SLI Support Graphics Card: Electronics
خیر قیمت رسمی تو مدلای Ref یکیه ولی اینکه تو بازار ما کمتر از مدلای دیگه در میاد رو باید از وارد کننده این برند پرسید !
تا اونجایی که من اطلاع دارم خیر موجود نیست !
سلام داداش . میخواستم بدونم به کارت گرافیک من امیدی هستش یا نه ؟ کارت من ATI Radeon HD 5570 هستش .
و CPU من 2.6 دو هسته ای . CPU من خیلی پایینه نه ؟
واسه همین تو اکثر بازیها بیشتر از 30 ، 35 فریم نمیگیرم ( در رزولوشن 1360 در 768 ) .
نظر شما چیه ؟

---------- نوشته در 05:15 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 05:14 AM ارسال شده بود ----------

البته اینو بگم که رمم 3 گیگه و سیستممو 3 سال پیش جمع کردم که غولی بود برا خودش اون موقع !
5570 از روزی که عرضه شد هم امیدی بهش نبود اصلا کارت بازی نیست که بخوایم بهش امید داشته باشیم ، 5570 در حد یه خروجی برای مانیتور هستش نه چیز دیگه !
مشخصات سیستم ناقصه و چیزی معلوم نیست دقیقتر بگید ببینیم چی به چیه !
درود
دوستان کارت 550tiپیشنهاد میشه برای بازی؟؟
این بستگی به بودجه و مدلی که مد نظر هستش داره ، در کل با توجه به قیمتش با 25 30 تومن بالاتر HD6850 پیشنهاد به مراتب بهتری میتونه باشه !
مرسی رامین جون.
رامین جون رز مانیتور ما هم 1920x1200 هستش دیگه بالاتر از این که نداریم مگه مدل ها خاص که زور ما بهشون نمیرسه:">
رامین جان قیمتاشون تقریبا یکی میشه.حالا به نظرت یک 680 بهتر نیست؟ بعدا هم میشه یک 680 دیگه گرفت با هم بستشون رو سیستم مثلا 2 سال دیگه.که برای اجرای بازی های اون موقع هم جوابگو باشه.نظرت چیه؟
خواهش
Resـه بالاتر که هست ولی خوب نوع مصرفش فرق میکنه !
درسته از نظر قیمت حدودا اندازه ی یدونه 680 در میاد (البته تو بازار ما) ولی از نظر کارایی گفتم قابل مقایسه نیستن خود 670 با 680 نهایت اختلافشون 10 12 درصد هستش حالا فک کن 2 تا 670 رو با 680 مقایسه کنیم در کل تو بنچا مشخصه وضعیت !
والا قبلا هم گفتم یدونه 670 به تنهایی قدرتمند هستش دیگه ترکیب 2 یا 3 تاش یجورایی سوزوندن پوله البته به نظر من !
با توجه به راهنمایی دوستان تصمیم گرفتم 560 gtx بخرم
دوستان این مدل رو سفارش دادم:
EVGA GeForce GTX 560
برند خوبی هست؟چون گیگا هم موجود بود که فروشنده میگفت این کارت بهتر از مدل 560 gtx گیگا هست

به سلامتی
بارها گفته شده تو مدلای Ref یا مرجع هیچ تفاوتی از نظر کارایی بین برندا نیست چون مسیر طراحی و در نهایت تولید این سری کارتا دقیقا با مدل مرجع (سازنده ی اصلی) یکیه و هیچ فرقی بینشون نیست !

آخرین ویرایش:

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
درود
خوب امروز با یکی از دوستان بازار بودیم قیمت چند تا کارت پرسیدم
بد نیست بدونید
510 هزارتومان gtx560
890 هزار تومان 570 gtx
1میلیون 100 هزا ز تومان gtx580
!

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
درود
خوب امروز با یکی از دوستان بازار بودیم قیمت چند تا کارت پرسیدم
بد نیست بدونید
510 هزارتومان gtx560
890 هزار تومان 570 gtx
1میلیون 100 هزا ز تومان gtx580
!
حسین جان ممنون.
560 معمولی اینقدر بود یا 560ti ?

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
میخواستم بپرسم این Gainward کیفیت هاش پایینه که قمیت هاش هم پایینه !؟ یا در راه رضای خدا کار میکنه ؟

---------- نوشته در 02:50 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 02:47 AM ارسال شده بود ----------

راستی این کارت تو بازار هست ؟ قیمتش چنده اگه هست ؟
Amazon.com: GIGABYTE GV-N670OC-2GD GeForce GTX 670 Windforce OC 2048MB GDDR5 256-bit PCI Express 3.0 x16 HDCP Ready SLI Support Graphics Card: Electronics

شرکتایی مثل EVGA و Gainward کارتاشون رو عین مدل مرجع می زنن و هیچ قطعه ی اضافه ای روی بردشون نیست، اما شرکتایی مثل MSI علاوه بر طراحی جدید و تقویت قطعات بکار رفته روی برد تراشه های کنترلی برای مصرف انرژی یا اورکلاک بالاتر و سنجش ولتاژهای بخشهای مختلف رو به بردای گرافیکشون اضافه می کنن که در نتیجش قیمتشون هم بالاتر هست، البته نه اونقدری که بردای ASUS توی ایران گرون هستن.

حسین جان ممنون.
560 معمولی اینقدر بود یا 560ti ?

DCII ایسوس بود

قیمت گرافیک این 1 هفته خیلی بالا رفت، همون کارت Gainward GTX 670 که هفته ی پیش حدود 900 تومن بود الان 1050 تومن نمایندگی اعلام می کنه، اصن یه وضعی!

دوستان من بگم داداشم برام از اونور بفرسته با پست گمرگ پست گیر میده ؟

گیر مدن گمرک،جنس بالای 100 دلار رو گیر می دن و اجازه ی ترخیص عادی نمی دن. این راهش نیست.

سلام . بنظر شما R7850 Twin Frozr 2GD5-2GB DDR5 از MSI رو 543 تومن بگيرم و خوبه ؟ بهتر از اين پيدا ميشه با اين رنج قيمت ؟

همرده ی 560Ti هست، اتفاقا هم 7850 می تونی بگیری و هم MSI GTX 560Ti Twin Frozr OC، هر دوتا خوبن، بهتر هم نداره.

mm65

کاربر سایت
Jul 8, 2012
142
نام
مجید
قیمت گرافیک این 1 هفته خیلی بالا رفت، همون کارت Gainward GTX 670 که هفته ی پیش حدود 900 تومن بود الان 1050 تومن نمایندگی اعلام می کنه، اصن یه وضعی!

فرشیدجان مثکه قیمت در خارج هم بالا پایین زیاد داره.مثلا ببین اینجا قیمت P9X79 DELUXE بین $374.99 تا $395.89 زده!

Asus P9X79 DELUXE Desktop Motherboard - Intel X79 Express Chipset - Socket LGA-2011 - Overclockers Club

حالا نکته جالبش اینجاس که اینجا همینو میگن 950 تومن! دلار هر جور عشقشون میکشه حساب میکنن.

مخلصیم

q23p

کاربر سایت
Jul 6, 2009
268
نام
نیما
همرده ی 560Ti هست، اتفاقا هم 7850 می تونی بگیری و هم MSI GTX 560Ti Twin Frozr OC، هر دوتا خوبن، بهتر هم نداره.
ممنون از راهنماییت دوسته عزیز . کلا کدوم بهتره ؟ بازی هارو راحت میتونم با کیفیت خوب بازی کنم ؟ مانیتورم Full HD هست . کارت قبلیم 4870x2 بود ک سوخت .
قیمتی ک دادم مناسب بود ؟ ارزونتر سراغ ندارین شما ؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
فرشیدجان مثکه قیمت در خارج هم بالا پایین زیاد داره.مثلا ببین اینجا قیمت P9X79 DELUXE بین $374.99 تا $395.89 زده!

Asus P9X79 DELUXE Desktop Motherboard - Intel X79 Express Chipset - Socket LGA-2011 - Overclockers Club

حالا نکته جالبش اینجاس که اینجا همینو میگن 950 تومن! دلار هر جور عشقشون میکشه حساب میکنن.

مخلصیم

اون که داستانش فرق می کنه، اون تفاوت قیمت بخاطر قیمت مارکتای مختلف در نقاط مختلف و احتساب مالیات بر اساس قانون خودشون هست، ملاک ما قیمت MSRP و قیمت اعلام شده ی رسمی هست،
تفاوت قیمت اینجا 90 درصد بخاطر نوسان نرخ ارز هست، واکنش بازار همیشه هیجانی و سریع هست.

ممنون از راهنماییت دوسته عزیز . کلا کدوم بهتره ؟ بازی هارو راحت میتونم با کیفیت خوب بازی کنم ؟ مانیتورم Full HD هست . کارت قبلیم 4870x2 بود ک سوخت .
قیمتی ک دادم مناسب بود ؟ ارزونتر سراغ ندارین شما ؟

گفتم هر دو خوبن، هر دو هم حداقل ها برای رزولوشن HD هستن، هر چی بیشتر برای گرافیک بودجه اضافه کنی و مدل بالاتری برداری فریم روونتری می گیری،
این کارتا هم دارن کمیاب میشن، شما توی این اوضاع دنبال قیمت مناسبتر نباش!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر