مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
سلام دوستان
قصد خرید کارت گرافیک 6600xt را دارم(بدون گارانتی)
از بین این برندها کدوم را پیشنهاد میدید؟

gigabyte eagle
gigabyte gaming oc
Msi
Msi Gamaing X

سری MSI Gaming X کیفیت بالاتری بین مدل های ذکر شده داره.

Design_47Graph

کاربر سایت
Nov 30, 2012
28
سری MSI Gaming X کیفیت بالاتری بین مدل های ذکر شده داره.
با تشکر
از نظر فریم ریت در بازی ها چطور؟
تفاوت زیادی دارند این مدل ها؟
گرافیک قبلی خودم گیگابایت بود و 6 سال بدون مشکل کار داد

• Like
Reactions: Arash-S212

Uchiha Itachi

کاربر سایت
Feb 15, 2012
320
سلام
کابل hdmi 2 میخوام بخرم
از چه برندی باشه؟ چطور میشه تشخیص داد که واقعا ورژن 2 هست؟ چون شنیدم که مدل تقلبی توی بازار کم نیست!
و آیا برای hdr روی مانیتور باید حتما HDMI 2a باشه یا همون 2 معمولی هم باشه، اوکی هست؟
ممنون

• Like

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
با تشکر
از نظر فریم ریت در بازی ها چطور؟
تفاوت زیادی دارند این مدل ها؟
گرافیک قبلی خودم گیگابایت بود و 6 سال بدون مشکل کار داد

خیر، تفاوت راندمان بینشون ناچیز هست.
مدل گیگابایت هم بد نیست، فقط در مقایسه و نسبی Gaming Xبرتری داره.

سلام
کابل hdmi 2 میخوام بخرم
از چه برندی باشه؟ چطور میشه تشخیص داد که واقعا ورژن 2 هست؟ چون شنیدم که مدل تقلبی توی بازار کم نیست!
و آیا برای hdr روی مانیتور باید حتما HDMI 2a باشه یا همون 2 معمولی هم باشه، اوکی هست؟
ممنون

از برند فرانت
تشخیصش سخته و باید تستش کرد. فقط کیفیت مواد اولیه و ساختش هست که باعث میشه در طول مورد نظر بتونه سیگنال رو با استاندارد تعیین شده منتقل کنه.
بهترین مدل موجود رو انتخاب کنید تا پهنای باند مناسب رو فرآهم کنه.

MAG1991

کاربر سایت
Feb 3, 2018
442
سلام بر اقا فرشید و دوستان
اقا برای 5600x کولر میخوام بگیرم
Hyper 212 کافیه ؟
این دیپ کول های gammax چجوریاس قیمتش پایین تره میشه روش حساب کرد ؟؟
و اینکه تو رنج قیمت یک تا دو تومن چه‌ کولر بادی خوبی پیشنهاد میدید ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
سلام بر اقا فرشید و دوستان
اقا برای 5600x کولر میخوام بگیرم
Hyper 212 کافیه ؟
این دیپ کول های gammax چجوریاس قیمتش پایین تره میشه روش حساب کرد ؟؟
و اینکه تو رنج قیمت یک تا دو تومن چه‌ کولر بادی خوبی پیشنهاد میدید ؟

مدل Hyper 212 Evo برای 5600X حداقل توصیه هست. برای نویز و حرارت کمتر هم مدل 610/612 از همین سری کولرمستر توصیه میشه، اگر ارتفاعش با کیس شما مشکلی نداشته باشه.
در مورد دیپ کول هیچ وقت توصیه ای نداشته و نخواهم داشت، چون از نظر کیفیت تولید و ساخت پایینتر هستند.

MAG1991

کاربر سایت
Feb 3, 2018
442
مدل Hyper 212 Evo برای 5600X حداقل توصیه هست. برای نویز و حرارت کمتر هم مدل 610/612 از همین سری کولرمستر توصیه میشه، اگر ارتفاعش با کیس شما مشکلی نداشته باشه.
در مورد دیپ کول هیچ وقت توصیه ای نداشته و نخواهم داشت، چون از نظر کیفیت تولید و ساخت پایینتر هستند.
والا سایز رو نمیدونم
کیسم ازین گرین های قدیمیه gaming x3 که البته در خود کیس رو برداشتم و جاش طلق شفاف گذاشتم
مادر بورد asus b550 rog
این مدل 612 یا 610 به رم ها گیر نمی کنه ؟

آخرین ویرایش:
  • Like

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,183
نام
عارف واعظ قائمی
سلام خسته نباشید
بین دو مدل لپ تاپ گیمینگ legion و zephyrus کدوم از کیفیت ساخت بهتری برخورداره و کدوم پیشنهاد میدین؟
من خودم در حال حاضر Legion (5800H, RTX 3060) دارم و ازش فعلا رضایت دارم.
دوتا مشکل درباره لپتاپ خودم لازم هست ذکر کنم، خوب مثلا 3060 داخل این لپتاپ TDP 115W داره که حداکثر مقدار برای 3060 هست که مثلا با Dynamic boost انویدیا تا 130 هم جا داره بالابره، ولی بعضی بازی ها به طور کلی مشکل های مسخره دارند مثلا برای من Assassin's creed Valhalla نمی‌دونم چرا بالای 80W مصرفش نمیره، برای همین فریم با توجه به چیزی که ازش انتظار داری خیلی پایین تره، بعضی وقتی چندبار تو بازی Fast Travel میکنی البته اکی میشه و تا 115 میره و میشه بازی کرد و یا تو Benchmark بازی هم حتی تا 130 میره ولی زمانی که 80W هست رسما باید گرافیک رو روی مدیوم بزاری تا یک فریم قابل قبول بهت بده. این مشکل تو Doom Eternal هم بود برای من که به صورت مسخره‌ای وقتی تو تنظیمات گرافیک DLSS رو خاموش روشن می‌کردم دوباره درست میشد. در کل بدون که لپتاپ گیم کم اذیت نمی‌کنه. (راستی به توان مصرفی گرافیک ها هم به طور کلی دقت کن، به طور مثال لپتاپی هست مثل Asus TUF Dash F15 که مثلا 3070 داره ولی سر محدودیت 80W که داره عملا فریم پایین تری از یک 3060 115W میده.)
مورد دوم تو لپتاپ های Legion آپدیت بایوس آخرش هست که به صورت مسخره‌ای در وقتی دمای لپتاپ به 80°C برسه دوباره توان مصرفی گرافیک رو محدود به 80W میکنه و مثلا وسط Warzone فریم از 100 میرسه به 50. (البته این مشکل به نظر همگانی نیست و فقط محدود به آپدیت ورژن 53 و 54 بایوسش هست که به راحتی با استفاده از ورژن 50 حل میشه)
ولی فکر کنم لپتاپ های سری Zephyrus ایسوس کیفیت بالاتری داشته باشند و به همون صورت هم قیمتشون در یک سخت افزار مشابه کمی احتمالا بالاتره.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
سلام خسته نباشید
بین دو مدل لپ تاپ گیمینگ legion و zephyrus کدوم از کیفیت ساخت بهتری برخورداره و کدوم پیشنهاد میدین؟

اینا دو سری مختلف هستن که هر کدوم شامل صدها مدل میشن در سالهای متفاوت، همیشه بر اساس مدل انتخاب کنید، نه سری و نه برند.
بستگی به بودجه، مشخصات و موجودی بازار داره.

اقا فرشید با بودجه ی 7 میلیون تومن کارت گرافیک میشه پشنهاد بدید برای رندر و کار با adobe premiere

خب کارتی که برای Premiere استفاده بشه حتما بر اساس CUDA خروجی میگیره و مثل سیستم گیمینگ، هر چقدر کارت گرافیک بالاتری بخرید، راندمان بهتر خواهد بود.
در واقع با 7 تومن فقط کارت رده پایین میشه برداشت که در اینصورت شاید راندمانش از پردازنده های رده بالا بیشتر نباشه.

در مجموع و در شرایط فعلی کمترین مدل قابل توصیه برای Premiere کارتی مثل GTX 1660 یا بالاتر هست که ارزش واقعی موقع استفاده داشته باشه.

موسی که گیمنگ باشه. بیسیم باشه و گرون هم نباشه وجود داره؟

چه رقمی باید هزینه کرد؟
چه برند و مدل هایی پیشنهاد میدید؟

فکر نکنم ارزونتر از Logi G502 Hyperion Fury در بازار داشته باشیم که برند معتبر و با کیفیت ساخت باشه.
قیمت حدود 1200 هست. مراقب محصولات کپی و تقلبی لاجیتک هم باشید.

والا سایز رو نمیدونم
کیسم ازین گرین های قدیمیه gaming x3 که البته در خود کیس رو برداشتم و جاش طلق شفاف گذاشتم
مادر بورد asus b550 rog
این مدل 612 یا 610 به رم ها گیر نمی کنه ؟

کیس viper با ارتفاع این مدلهای ذکر شده مشکلی نداره.
در مورد فن ها هم اکثر مدلها جای فن قابل تنظیم هست و میشه بالاتر آورد، فکر نکنم با رم‌ها مشکلی داشته باشن.

سلام
میشه لطف کنید یه لپ تاپ بین 40 تا 45 برای گیمینگ معرفی کنید.

Asus TUF Dash F15 FX516PM
اگر مدل با مشخصات بالاتر و رده قیمت مشابه باشه هم دوستان معرفی کنن، مدل های جدید مرتب وارد بازار میشه و گزینه ها تغییر میکنن.

echoes

کاربر سایت
Sep 6, 2010
75
CPU: Core i9 12900K or i7 12700k
Motherboard: ROG STRIX Z690 F GAMING WIFI DDR5
RAM: CORSAIR DOMINATOR PLATINUM RGB 32GB 16GBx2 6000MHz CL36 DDR5
VGA: ROG STRIX RTX 3080 O10G GAMING V2
SSD: SAMSUNG 980 PRO 1TB
CASE: Cooler Master H500M
سلام
از این قطعات مادربرد و کیس خریداری کردم بقیه رو هم طی ماه اینده میخرم. میدونم که تفاوت 12700k با 12900k تو بازی ها خیلی کم .
سوالم این که در برنامه افتر افکتس و پریمیر چقدر تفاوت هست بین این دو تا و ایا ارزش داره i9 بخرم با توجه به قیمت بالاتر و مصرف برق بیشتر.
مدل رم هم خوب بنظرتون؟
همچنین یه خنک کننده و پاور مناسب برای این سیستم معرفی کنید.
خیلی ممنون

آخرین ویرایش:
  • Like

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
CPU: Core i9 12900K or i7 12700k
Motherboard: ROG STRIX Z690 F GAMING WIFI DDR5
RAM: CORSAIR DOMINATOR PLATINUM RGB 32GB 16GBx2 6000MHz CL36 DDR5
VGA: ROG STRIX RTX 3080 O10G GAMING V2
SSD: SAMSUNG 980 PRO 1TB
CASE: Cooler Master H500M
سلام
از این قطعات مادربرد و کیس خریداری کردم بقیه رو هم طی ماه اینده میخرم. میدونم که تفاوت 12700k با 12900k تو بازی ها خیلی کم .
سوالم این که در برنامه افتر افکتس و پریمیر چقدر تفاوت هست بین این دو تا و ایا ارزش داره i9 بخرم با توجه به قیمت بالاتر و مصرف برق بیشتر.
مدل رم هم خوب بنظرتون؟
همچنین یه خنک کننده و پاور مناسب برای این سیستم معرفی کنید.
خیلی ممنون

در پردازش های ویدیویی و سه بعدی تفاوت بین این دو مدل اونقدر هست که خرید 12900K رو توجیه کنه.
خنک کننده ی قوی برای 12900K نیاز هست که حتما باید واترکولر 360 مثل Coolermaster MasterLiquid ML360 باشه.
پاور 850 وات گلد گرین یا ایسوس کمترین توصیه هست. اگر 1000 وات هم باشه برای ارتقای احتمالی مناسب خواهد بود.

رم هم یکی از مدلهای برتر هست، اما تضمینی نیست که با فرکانس 6000 مگاهرتز پایدار باشه و فقط بعد از آزمایش مشخص میشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر