مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
3,042
گیم پد اصلی XBOX One S یا سری X/S رو بخرید که هم اصل هست و هم کاملا سازگاره با ویندوز. مدلهای 360 همگی تقلبی هستن.
اگر نشد گیم پدهای لاجیتک هم که هم سیمی و هم بی سیم هستن رو میشه خرید که کاملا با کنترلر ایکس باکس سازگار هستن.

تبدیل متفرقه برای دسته نخرید که ممکنه مشکل ساز باشه.

خیر، اونی که اینجا هست برند داخلیه و محصولات درجه متوسط رو در بهترین حالت عرضه میکنه.
فیک که هستن اما خوب و بد دارن
اما در کل درست میگید
تصمیم گرفتم fantech Wpg13 بگیرم تو ردیت و... تعریف کرده بودن ازش
لاجیتکهایی که هستن طرح دسته ایکس باکس ندارن

• Like
Reactions: Arash-S212

darksider666

کاربر سایت
Mar 8, 2016
1,049
نام
رضا قاسمی
متاسفانه خیلی گرون شده الان و بصرفه نیست
وگرنه میگرفتم
pc و حتماً باید یک کنترلر باهاش باشه برای خیلی از بازی ها- مخصوصا بازیهایی که زمان زیاد میبرن که ریلکس آدم بشینه لم بده یا دراز بکشه . موس و کیبورد فقط شوتر - بقیه کنترلر .الان استیم سه تا کنترلر رو ساپورت میکنه - پرو کنترلر نینتندو بهترینه ولی برای سازگاری کامل قفط کنترلر سریز. دسته 360 اصلا دیگه تولید نمیشه - هر چی دسته غیر از ps نینتندو یا ایکس باکس هست همه تقلبی هستند بجز برندهای خاصی مثل ریزر یا نایکان یا برندهای حرفه ای که اونا هم قیمتشون دوبرابر کنترلر عادی است .

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
3,042
pc و حتماً باید یک کنترلر باهاش باشه برای خیلی از بازی ها- مخصوصا بازیهایی که زمان زیاد میبرن که ریلکس آدم بشینه لم بده یا دراز بکشه . موس و کیبورد فقط شوتر - بقیه کنترلر .الان استیم سه تا کنترلر رو ساپورت میکنه - پرو کنترلر نینتندو بهترینه ولی برای سازگاری کامل قفط کنترلر سریز. دسته 360 اصلا دیگه تولید نمیشه - هر چی دسته غیر از ps نینتندو یا ایکس باکس هست همه تقلبی هستند بجز برندهای خاصی مثل ریزر یا نایکان یا برندهای حرفه ای که اونا هم قیمتشون دوبرابر کنترلر عادی است .
آره صد در صد. اما وقتی قیمت custom controller میدن دسته وان اصلیو ترجیح میدم نگیرم. کارکرده هم دیوار بگردی قیمت نوئه، در حالیکه گوگل کنی زده 14 الی 21 دلار
Fantech موس و کیبرداشو استفاده کردم خوب بودن. Razer یا Nacon وسعم نمیرسه حقیقتا. همین Fantech برند budget خوبیه
تو ردیت و یوتوب هم چک کردم اوکی بود نظراتی که پیرامونش داده بودن.

--DARK-MAN--

کاربر سایت
Aug 20, 2012
63
اقا فرشید استفاده از براکت 1200lga خنک کننده روی مادربرد های 1700 lga ایسوس ک قابلیت پشتیبانی از 1200 رو دارن بعدا مشکل ساز نمیشه ؟
مثلا بعد ی مدت باعث فشار اوردن و خم شدن مادر برد بشه ؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,787
نام
فرشید
اقا فرشید استفاده از براکت 1200lga خنک کننده روی مادربرد های 1700 lga ایسوس ک قابلیت پشتیبانی از 1200 رو دارن بعدا مشکل ساز نمیشه ؟
مثلا بعد ی مدت باعث فشار اوردن و خم شدن مادر برد بشه ؟

همه ی مادربردها یکسان تولید نمیشن و در مدلهای ارزونتر لایه های کمتری استفاده میشه. اما در مورد فشار خنک کننده روی مادربرد خیر، مشکلی برای مادربرد ایجاد نمیشه.
اونچه که تا اکنون صحبتش بوده احتمال کم بودن فشار روی سطح IHS پردازنده هست که در برخی شرایط و پس از مدتی ممکنه باعث افزایش دما بشه

توصیه جاری و استاندارد اینه که برای پردازنده های قدرتمند سری 12 و کولرهای گرون قیمت از براکت 1700 استفاده کنید بهتر هست، چون راندمان ایده‌آل رو ضمانت میکنه.

ROONEY190

کاربر سایت
Jun 24, 2012
233
نام
علیرضا
سلام فرشید جان
برادر قصد خرید یک مانیتور دارم تو بازه 10-12 میلیون چندتا مدل پیدا کردم و می خواستم باهات مشورت کنم و ترجیحا فکر کنم مدلش curve باشه جذابتره برای گیم و... ولی تاحالا تجربه کار با مانیتور curve نداشتم ممنون می شم راهنماییم کنی که مانیتور تخت بگیرم یا کرو و اینکه کدوم مدل خوبه؟ فاصله ام با مانیتور هم زیر یک و نیم متر هست حدودا برای pc هست

MSI Optix G27CQ4 27 Inch WQHD Gaming Monitor​

SAMSUNG LC27RG50FQMXUE 27 InchC​

ASUS TUF GAMING VG27VQ 27Inch Full HD Curved​

MSI Optix MAG301RF 29.5 Inch Monitor​

G27QC​

Gigabyte G27QC 2‎7" Gaming Monitor​

• Like

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,787
نام
فرشید
سلام فرشید جان
برادر قصد خرید یک مانیتور دارم تو بازه 10-12 میلیون چندتا مدل پیدا کردم و می خواستم باهات مشورت کنم و ترجیحا فکر کنم مدلش curve باشه جذابتره برای گیم و... ولی تاحالا تجربه کار با مانیتور curve نداشتم ممنون می شم راهنماییم کنی که مانیتور تخت بگیرم یا کرو و اینکه کدوم مدل خوبه؟ فاصله ام با مانیتور هم زیر یک و نیم متر هست حدودا برای pc هست

MSI Optix G27CQ4 27 Inch WQHD Gaming Monitor​

SAMSUNG LC27RG50FQMXUE 27 InchC​

ASUS TUF GAMING VG27VQ 27Inch Full HD Curved​

MSI Optix MAG301RF 29.5 Inch Monitor​

G27QC​

Gigabyte G27QC 2‎7" Gaming Monitor​

فاصله با مانیتور پی سی باید بین 70 سانت تا 1 متر باشه، یک و نیم متر خیلی زیاده برای کار و میره توی بازه ی بازی با کنسول و دیدن فیلم.
این که صفحه منحنی بخرید یا مسطح بستگی به تشخیص دیداری خودتون داره، صفحه تخت برای کاراداری و گرافیکی هم مناسبه، اما منحنی فقط برای بازی و فیلم تجربه ی خوبی ارائه میکنه.

از بین مدلهای نوشته شده اولی و آخری به نسبت سایزشون رزولوشن مناسب 2K دارن، بقیه دقت 1080p دارند که برای مانیتور 27 اینچی و استفاده ی پی سی مناسب نیست. این دو مدل احتمالا پنل یکسانی هم داشته باشن، اما لزوما راندمان و کیفیتشون یکی نخواهد بود.

ROONEY190

کاربر سایت
Jun 24, 2012
233
نام
علیرضا
فاصله با مانیتور پی سی باید بین 70 سانت تا 1 متر باشه، یک و نیم متر خیلی زیاده برای کار و میره توی بازه ی بازی با کنسول و دیدن فیلم.
این که صفحه منحنی بخرید یا مسطح بستگی به تشخیص دیداری خودتون داره، صفحه تخت برای کاراداری و گرافیکی هم مناسبه، اما منحنی فقط برای بازی و فیلم تجربه ی خوبی ارائه میکنه.

از بین مدلهای نوشته شده اولی و آخری به نسبت سایزشون رزولوشن مناسب 2K دارن، بقیه دقت 1080p دارند که برای مانیتور 27 اینچی و استفاده ی پی سی مناسب نیست. این دو مدل احتمالا پنل یکسانی هم داشته باشن، اما لزوما راندمان و کیفیتشون یکی نخواهد بود.
خیلی هم عالی پس من همون مدل تخت باید انتخاب کنم چون هم با این سیستم کار می کنم و گهگاهی بازی شاید سالی دو سه تا بازی کلا، برند و یا مدل خاصی مد نظرت هست که کیفیت و کارایی خوبی داشته باشه.

• Like

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,787
نام
فرشید
خیلی هم عالی پس من همون مدل تخت باید انتخاب کنم چون هم با این سیستم کار می کنم و گهگاهی بازی شاید سالی دو سه تا بازی کلا، برند و یا مدل خاصی مد نظرت هست که کیفیت و کارایی خوبی داشته باشه.

TUF VG27AQ1A از ایسوس توی این بازه قیمتی انتخاب مناسبیه.

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,375
نام
بابک
سلام خدمت دوستان و آقا فرشید عزیز
یه کیس (بدون کارت گرافیک) تا ۲۰ تومن لطف میکنید معرفی کنید
و همینطور کارت گرافیکی که به این کیس بخوره
Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

• Like

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,787
نام
فرشید
سلام خدمت دوستان و آقا فرشید عزیز
یه کیس (بدون کارت گرافیک) تا ۲۰ تومن لطف میکنید معرفی کنید
و همینطور کارت گرافیکی که به این کیس بخوره
Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

قیمتمدلنام قطعه
پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومانIntel Core i5 12400FCPU
(یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان)(Cooler Master HYPER 212 ARGB)COOLING
هفت میلیون و ۵۵۰ هزار تومان
(هفت میلیون و ۴۵۰ هزار تومان)
ASUS PRIME Z690-P D4
(MSI PRO Z690-A)
MotherBoard
دو میلیون و ۶۵۰ هزار تومانGSkill Ripjaws V 2*8GB DDR4 3200MHz -16GBRAM
یک میلیون و ۵۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومانWD Blue SN550 250GBSSD
۴۴۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
دو میلیون و ۱۳۰ هزار تومانGREEN GP500A-UK PlusPower
یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانGREEN Z1 ARIOCase
حدود بیست و یک میلیون تومانجمع کل‌ (تومان)---

برای این سیستم RTX 3060/3060Ti توصیه میشه.

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,375
نام
بابک
قیمتمدلنام قطعه
پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومانIntel Core i5 12400FCPU
(یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان)(Cooler Master HYPER 212 ARGB)COOLING
هفت میلیون و ۵۵۰ هزار تومان
(هفت میلیون و ۴۵۰ هزار تومان)
ASUS PRIME Z690-P D4
(MSI PRO Z690-A)
MotherBoard
دو میلیون و ۶۵۰ هزار تومانGSkill Ripjaws V 2*8GB DDR4 3200MHz -16GBRAM
یک میلیون و ۵۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومانWD Blue SN550 250GBSSD
۴۴۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
دو میلیون و ۱۳۰ هزار تومانGREEN GP500A-UK PlusPower
یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانGREEN Z1 ARIOCase
حدود بیست و یک میلیون تومانجمع کل‌ (تومان)---

برای این سیستم RTX 3060/3060Ti توصیه میشه.
مرسی فرشید جان
آیا منطقی هست که از قیمت مادربرد زده بشه و به قطعات دیگه ای مثل پردازنده اضافه بشه‌؟
و اینکه این پردازنده حتما به کولر احتیاج داره؟
و پاورش ضعیف نیست برای 6700xt با 3060ti
و اینکه یه سوال دیگه فرشید جان اینکه شما پردازنده میان رده با کارت یکم قوی تر ترجیح میدی یا برعکس پردازنده قوی تر با کارت متوسط تر؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,787
نام
فرشید
مرسی فرشید جان
آیا منطقی هست که از قیمت مادربرد زده بشه و به قطعات دیگه ای مثل پردازنده اضافه بشه‌؟
و اینکه این پردازنده حتما به کولر احتیاج داره؟
و پاورش ضعیف نیست برای 6700xt با 3060ti
و اینکه یه سوال دیگه فرشید جان اینکه شما پردازنده میان رده با کارت یکم قوی تر ترجیح میدی یا برعکس پردازنده قوی تر با کارت متوسط تر؟

انتخاب مادربرد ضعیف تر بستگی به پردازنده و بودجه کلی سیستم داره، اما با توجه به موجودی بازار و قیمت های فعلی خیلی نمیتونه به انتخاب پردازنده سریعتر منتهی بشه.
پردازنده لزوما به کولر افترمارکت نیاز نداره، اما اگه استفاده بشه حرارت و نویز کمتری خواهد داشت.
پاور هم بله، بهتره یه مدل 600 یا 650 وات برای RTX 3060Ti انتخاب بشه.

بر اساس بنچمارکها مشخصه که پردازنده میان رده با کارت گرافیک قویتر همیشه راندمان و فریم بیشتری در بازیها تولید میکنه. اما علتی که برخی پردازنده های قویتر رو از اول انتخاب میکنن اینه که در آینده با ارتقای گرافیک راندمان متناسب CPU رو هم داشته باشن و در واقع پردازنده به این زودیها براشون گلوگاه نشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر