مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
بله متاسفانه کارت PCI بود و اسلات مادربرد PCI-E .

حالا سوال من اینه که pci e X1 کلا نوع های مختلفش باهم همخونی دارن ؟ مثلا برای مادربرد من زده X1 v3.0 اگه فرض کنیم کارت X1 v2.0 باشه مشکلی پیش میاد ؟

مدل کارت تگزاس اینسترومنت 1394b و مدل مادربرد Asus tuf A520 هستش.

بله کلا PCI Express ها با هم سازگاری دارن و میتونید PCIe 3.0 X1 رو در اسلات PCIe 2.0 X1 هم نصب کنید و بالعکس. کارت X1 رو حتی میتونید در اسلات X4 و X16 مادربرد هم اگر داشته باشه نصب کنید.

سلام
ارادتمند دوستان به ویژه فرشیدخان عزیز
مخلصم
یه سوال فوری دارم
یه کارت گرافیک gtx650 هست برای داداشم چند وقتی بلااستفاده بوده
دیروز انداختم روی سیستمش اما یه مشکلی هست
کارت روی سیستم تصویر میده، آخرین نسخه درایور روش نصب میشه و هیچ مشکلی نیست حتی تست گرافیکی رو رد میکنه
اما به محض ریستارت کردن سیستم، بلافاصله بعد از زدن پسورد سیستم یه صفحه سیاه نشون میده و گیر میکنه، انگار ویندوز اکسپلورر لود نمیشه
حتی میشه Alt+Ctrl+Shift زد و وارد تسک منیجر شد.
باید درایور رو تو safe mode پاک کرد
سیستم
C2D E8600
MB P43
8GB Ram
PSU 535w green
چقدر احتمال داره کارت خراب باشه؟

احتمالش هست که خراب باشه، چون با توضیح شما وقتی درایور بارگزاری میشه به این مشکل میخوره.
اما اول DDU کنید و بعد اگر فرقی نکرد ویندوز رو Clean نصب کنید تا به یقین برسید که کارت خرابه یا مشکل نرم افزاری بوده.

mehrdad122

کاربر سایت
Sep 8, 2012
194
سلام وقت بخیر
یکی از دوستان میخواست یک سیستم تهیه بکنه که خواستم از شما مشورت بگیرم بابتش پیشاپیش هم خیلی ممنونم.
هدفشون از این سیستم انجام کار ها و پروژه های برنامه نویسی هست و یک سری کار های جزئی گرافیکی مثل استفاده از فتوشاپ و برنامه های در این ولی در حد رندر گرفتن و این مسائل استفاده نمی کنند. کلا هم مد نظرشون هست که سیستم برای کار هست و بازی باهاش مد نظر نیست همچنین ترجیحشون این هست اگر بشه تا چند سال برای این کار جواب بده.
جدا از اس اس دی ای (که این هم اگر ممکن باشه مد نظرشون هست۵۱۲ باشه اگر هم نشد ۲۵۶ هم اوکی هست) که که در نظر می گیرید دو ترابایات هارد معمولی رو هم در نظر بگیرید.
کلا هیچ قطعه و قسمتی رو از قبل ندارند و همچنین مانیتور هم نیاز دارند که همونطور گفتم برای بازی مد نظر و بین اندازه ۲۴ و ۲۷ مد نظرش هست.
بودجه ترجیحشون تا ۳۵ هست اگر تا ۳۵ با توجه به خواسته ها چیز خوبی ممکن نبود تا ۴۰ هم اوکی هستند.
با تشکر و سپاس فراوان.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
سلام وقت بخیر
یکی از دوستان میخواست یک سیستم تهیه بکنه که خواستم از شما مشورت بگیرم بابتش پیشاپیش هم خیلی ممنونم.
هدفشون از این سیستم انجام کار ها و پروژه های برنامه نویسی هست و یک سری کار های جزئی گرافیکی مثل استفاده از فتوشاپ و برنامه های در این ولی در حد رندر گرفتن و این مسائل استفاده نمی کنند. کلا هم مد نظرشون هست که سیستم برای کار هست و بازی باهاش مد نظر نیست همچنین ترجیحشون این هست اگر بشه تا چند سال برای این کار جواب بده.
جدا از اس اس دی ای (که این هم اگر ممکن باشه مد نظرشون هست۵۱۲ باشه اگر هم نشد ۲۵۶ هم اوکی هست) که که در نظر می گیرید دو ترابایات هارد معمولی رو هم در نظر بگیرید.
کلا هیچ قطعه و قسمتی رو از قبل ندارند و همچنین مانیتور هم نیاز دارند که همونطور گفتم برای بازی مد نظر و بین اندازه ۲۴ و ۲۷ مد نظرش هست.
بودجه ترجیحشون تا ۳۵ هست اگر تا ۳۵ با توجه به خواسته ها چیز خوبی ممکن نبود تا ۴۰ هم اوکی هستند.
با تشکر و سپاس فراوان.

قیمتمدلنام قطعه
یازده میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
(دوازده میلیون و ۵۰۰ هزار تومان)
AMD Ryzen 7 5800X
(Intel Core i7 12700K)
CPU
یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومانCooler Master HYPER 212 Turbo ARGBCOOLING
شش میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
(هشت میلیون و ۲۵۰ هزار تومان)
ASUS TUF X570-Plus Wi-Fi AM4
(ASUS PRIME Z690-P D4)
MotherBoard
چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومانGskill Ripjaws V 16GBx2 3200Mhz DDR4 - 32GBRAM
نه میلیون و ۲۰۰ هزار تومانASUS PH GeForce GTX 1650 OC 4GVGA
یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومانWD Blue 3.5" Desktop 64MB 2TBHDD
سه میلیون و ۷۵۰ هزار تومان
-
SAMSUNG 980 PRO 500GB M.2
( ADATA Ultimate SU800 256GB)
SSD
۴۴۰ هزار تومانSamsung 24X SATAODD
دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومانGREEN GP700A-GEDPower
چهار میلیون و ۹۰۰ هزار تومانGREEN Z4Case
چهل و شش میلیون و ۴۹۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)

برای مانیتور هم مدلی مثل SAMSUNG LF24T350FH با پنل IPS برای کار شما مناسبه.

robot.boy81

کاربر سایت
Dec 12, 2011
1,309
نام
Farzad
هدست مخصوص بازی اگه وایرلس باشه فقط با دانگل وایرلس عرضه میشه، بلوتوث فقط برای مدلهایی هست که همزمان از ارتباط با موبایل ها هم پشتیبانی می‌کنند و البته احتمالا رده بالا هم نیستن.
اما مدلی مثل هدست SteelSeries Arctis Pro Wireless از معدود مدلهای رده بالای وایرلس هست که کنسول رو هم پشتیبانی میکنه و ارتباط بلوتوث هم داره. کیفیت هم فوق العاده بالا.
درود فرشید جان، اقا این هدستی که معرفی کردید یه مقدار قیمتش بالاست، نظرتون در مورد SteelSeries Arctis 9 wireless چیه؟ توی این رنج قیمتی sony wh-1000xm3 هم هست که گرچه دانگل وایرلس نداره و گیمینگ نیس، اما برای من اهمیتی نداره این مورد و همینکه برای بازی (کنسول) از طریق جک 3.5 mm هم صدا بگیرم کفایت میکنه، بیشتر کیفیت صداش مهمه و اینکه بلوتوث هم باشه، چون برای بازی کابل هم کاملا کارم رو راه میندازه.

• Like
Reactions: Arash-S212

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
سلام
میشه لطف کنید یه سیستم با بودجه 45 تا 50 برای استریم و ریکورد کردن معرفی کنید.
موس، کیبود و مانیتور هم لازم نیست.

اگر صرفا قراره در کنار سیستم گیمینگ اصلی برای استریم استفاده بشه البته، نه گیمینگ و استریم همزمان.

قیمتمدلنام قطعه
AMD Ryzen 7 5800X
(Intel Core i7 12700K)
CPU
(ASUS PRIME Z690-P D4)
MotherBoard
-
SSD

کارت کپچر اینترنال یا اکسترنال بسته به انتخاب به سیستم اضافه میشه.

درود فرشید جان، اقا این هدستی که معرفی کردید یه مقدار قیمتش بالاست، نظرتون در مورد SteelSeries Arctis 9 wireless چیه؟ توی این رنج قیمتی sony wh-1000xm3 هم هست که گرچه دانگل وایرلس نداره و گیمینگ نیس، اما برای من اهمیتی نداره این مورد و همینکه برای بازی (کنسول) از طریق جک 3.5 mm هم صدا بگیرم کفایت میکنه، بیشتر کیفیت صداش مهمه و اینکه بلوتوث هم باشه، چون برای بازی کابل هم کاملا کارم رو راه میندازه.

SteelSeries Arctis 9 wireless هم در رده قیمتی خودش خیلی خوبه،
SONY WH-1000XM3 رو هم وقتی XM4 نبود توصیه میکردیم، برای کنسول البته.

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
سلام دوستان. کیبوردهای مکانیکی ردراگون چطور هستند؟ کسی تجربه کار با اونها رو داره؟ 90 درصد برای کدنویسی میخوام

آخرین ویرایش:
  • Like

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
با استفاده از این برنامه هم مشکل حل نشد و دوباره error اومد

ویندوز رو از روی یک نسخه معتبر و دستکاری نشده از اول روی درایو فرمت شده نصب کنید.

برای مادبرد asus h61mc برای سی پی یو و گرافیک کدوم یک از اخرین مدل های رو میشه نصب کرد ممنون میشم کمک کنید

H61 که خودش منسوخ هست و بهترین پردازنده ای هم که ساپورت میکنه باز مناسب بازیهای امروزی نیست و ارزش خرید نداره.
اما برای کارت گرافیک محدودیت ندارید و فقط باید پاور مناسب رو هم براش داشته باشید.

اگر بخواید در بازیهای جدید راندمان مناسب بگیرید، اول از همه کارت گرافیک نسل جدید بخرید و بعد هم حتما قطعات اصلی شامل CPU، مادربرد و رم رو باید ارتقا بدید تا برای کارت گرافیک گلوگاه ایجاد نشه.

سلام دوستان. کیبوردهای مکانیکی ردراگون چطور هستند؟ کسی تجربه کار با اونها رو داره؟ 90 درصد برای کدنویسی میخوام

برند معتبری نیست، فقط ارزون قیمت هست و برخی مدلهاش فقط به خاطر قیمت خیلی پایین فروش زیاد دارند.

mehrdad122

کاربر سایت
Sep 8, 2012
194
قیمتمدلنام قطعه
AMD Ryzen 7 5800X
(Intel Core i7 12700K)
CPU
(ASUS PRIME Z690-P D4)
MotherBoard
-
SSD

برای مانیتور هم مدلی مثل SAMSUNG LF24T350FH با پنل IPS برای کار شما مناسبه.
خیلی ممنون بابت راهنمایی
فقط امکانش هست برای کیس، کیس دیگه ای رو مثلا استفاده کرد؟ مثلا کیس z5 سورنا گرین؟
همچنین کلا به نظر شما آیا جا داره که بعضی از قسمت هایی این سیستمی رو که معرفی کردید رو کمتر کرد که یک مقدار قیمت مجموعش کمتر بشود؟

• Like

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,390
سلام ممنون از فرشید عزیز بابت راهنمایی شون
یه کبیرد لاجیتک خریدم و ازش خیلی راضی ام

قبلا فرشید عزیز یه کیس برام لیست کرده بود و امروز سفارش دادم
دوتا سوال داشتم
اول لیست قطعات:
Case Green Z1
Ram GSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3200MHz
MotherBoard ASUS B660M-A
Power GREEN GP700
SSD Samsung 970 EVOPLUS 1TB
CPU CoreI5 12400
HDD 2TB
VGA 3060 که هنوز نخریدم

حالا سوالم اینکه من نتونستم MSI PRO B660A پیدا کنم. آیا مادربرد بالایی اکی هست؟ جواب میده؟
آیا پاور برای این قطعات اکیه؟
راستی برای این سیستم کولینگ لازمه؟ یا همون فنس سی پی یو فعلا جوابه؟
اگه نیازه چه کولری براش بخرم؟

• Like

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
برند معتبری نیست، فقط ارزون قیمت هست و برخی مدلهاش فقط به خاطر قیمت خیلی پایین فروش زیاد دارند.
ممنون. اون مدلی که من میخوام رو (K530) بررسی های خارجی و یوتیوب که دیدم انگار تقریبا نظرات مثبت بوده. سایت یوروگیمر هم به عنوان 5 تا بهترین کیبوردهای 60 درصدی اقتصادی معرفیش کرده بود. برای همین کنجکاو شدم ببینم اینجا کسی تجربه کار باهاش رو داره یا نه

• Like

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,855
نام
حامد
ممنون. اون مدلی که من میخوام رو (K530) بررسی های خارجی و یوتیوب که دیدم انگار تقریبا نظرات مثبت بوده. سایت یوروگیمر هم به عنوان 5 تا بهترین کیبوردهای 60 درصدی اقتصادی معرفیش کرده بود. برای همین کنجکاو شدم ببینم اینجا کسی تجربه کار باهاش رو داره یا نه
من یه مکانیکال از تی دگر گرفتم. تو رنج همین ردراگون و ایناست. سویچ های آبی داره.
بسته به پولی که میدی رنج 500 ایناست فک کنم کیفیت قابل قبولی داره. قرار نیست اندازه یه کیبورد 2 میلیونی ازش توقع داشته باشین.
فقط دقت داشته باش که سویچ های آبی صدای زیادی دارن. برای من که شخصا صداش رو دوست دارم یه حس ماشین تایپ رایتر میده ولی برای شب اگر تو خونه استفاده کنی ممکنه ازار دهنده باشه. ضمن اینکه اینا حروف فارسی هم ندارن. یا باید برچسب بگیرین و یا از حفظ تایپ کنید.
ولی این مدلی که گذاشتی قیمتش بیشتره کیبورد های بهتری شاید بشه تو این رنج قیمت پیدا کنی.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
خیلی ممنون بابت راهنمایی
فقط امکانش هست برای کیس، کیس دیگه ای رو مثلا استفاده کرد؟ مثلا کیس z5 سورنا گرین؟
همچنین کلا به نظر شما آیا جا داره که بعضی از قسمت هایی این سیستمی رو که معرفی کردید رو کمتر کرد که یک مقدار قیمت مجموعش کمتر بشود؟

امکان تغییر مدل کیس هست، به شرط این که با کولر و قطعات دیگه سازگار باشه و تهویه متناسب داشته باشه.
اگر بخواید قطعات رو برای کاهش قیمت تغییر بدید بالانسشون بهم میخوره، مگر این که کلا یک سیستم رده پایینتر پیشنهاد بدیم.

سلام ممنون از فرشید عزیز بابت راهنمایی شون
یه کبیرد لاجیتک خریدم و ازش خیلی راضی ام

قبلا فرشید عزیز یه کیس برام لیست کرده بود و امروز سفارش دادم
دوتا سوال داشتم
اول لیست قطعات:
Case Green Z1
Ram GSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3200MHz
MotherBoard ASUS B660M-A
Power GREEN GP700
SSD Samsung 970 EVOPLUS 1TB
CPU CoreI5 12400
HDD 2TB
VGA 3060 که هنوز نخریدم

حالا سوالم اینکه من نتونستم MSI PRO B660A پیدا کنم. آیا مادربرد بالایی اکی هست؟ جواب میده؟
آیا پاور برای این قطعات اکیه؟
راستی برای این سیستم کولینگ لازمه؟ یا همون فنس سی پی یو فعلا جوابه؟
اگه نیازه چه کولری براش بخرم؟

بله مادربرد نام برده شده هم گزینه خوبی هست در این رده بودجه ای.
پاور هم کاملا متناسبه.
فن استوک برای راه اندازی و استفاده معمولی کفایت میکنه، اما از نظر سروصدا و حرارت مشخصه که گزینه های افترمارکت یا همون کولینگ های یک میلیونی در بازار انتخاب بهتری هستند. بستگی به انتظارات خودتون داره که بخرید یا به کولر خودش قناعت کنید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر