مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,769
نام
فرشید
به نظرتون ارزش داره صبر کنم لپتاپای نسل جدید (نسل ۱۲ سی پی یو) بیاد ایران؟ تا ۲ ۳ هفته دیگه میان تو بازار؟

همین الان هم در بازار موجود هستن اما فروشنده ها لیستشون نمی‌کنن، چون هم تعداد و انواعشون هنوز کمه، هم این که هنوز اونقدر نسل 11 اینتل و مدلهای رایزن در بازار فراوان هستن که تا اونا به فروش نره، تبلیغ و بازاریابی برای نسل 12 براشون منطقی نیست.

سلام
الان که بحث کیبورد مکانیکی هست
من هم می خواستم اخیرا تهیه کنم ولی چون تا الان باهاشون کار نکردم و تجربه استفادشو ندارم برای خرید بین سوییچ های Linear و Tactile شک دارم.
دوستان جایی هست تو تهران که بشه قبل خرید تست کرد و بعدش خرید رو انجام داد؟

من همچین امکانی رو در فروشگاههای سنتی بازار سراغ ندارم، حداقل این که فروشگاه زنجیره‌ای مثل مایکروسنتر امریکا که همه چیز رو بشه دید و انتخاب کرد در ایران نداریم هنوز.
مگر فروشگاهی باشه که موردی به خود شما اجازه بده کلیدهای کیبوردش رو تست کنید.

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,661
نام
iMAN
سلام
اقا فرشید یه سوال داشتم . این تجهیزات نوار ای ای دی RGB که یه مبدل همراهش هست تقریبا اندازه سوییچ شبکه معمولی ها هست و دو تا پورت HDMI ورودی و خروجی داره که رنگ صفحه مانیتور رو با RGB که پشت مانیتور میچسبونیم به صورت ambient نشون میده، پیدا میشه ؟ تو فروشگاه های خارجی پیدا کردم حدود 115 دلار قیمتشه .

• Like
Reactions: Arash-S212

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,769
نام
فرشید
سلام این سیستم مچ میشه؟
Rtx 3060ti
Core i7 11700k
tuf gaming b560-plus wifi
Ram:vengeance rgb pro 16gb
Case:hoenix g5

1tb hdd
1tb ssd
Power:rog strix 750g

مشکلی ندارن و متناسبه، فقط این که اگر نسل 12 میگرفتید بهتر بود
بعد هم این که مدل SSD هم مهمه که ننوشتید و کیس رو هم نمیشناسم.

سلام
اقا فرشید یه سوال داشتم . این تجهیزات نوار ای ای دی RGB که یه مبدل همراهش هست تقریبا اندازه سوییچ شبکه معمولی ها هست و دو تا پورت HDMI ورودی و خروجی داره که رنگ صفحه مانیتور رو با RGB که پشت مانیتور میچسبونیم به صورت ambient نشون میده، پیدا میشه ؟ تو فروشگاه های خارجی پیدا کردم حدود 115 دلار قیمتشه .

نه بازار داخلی همچین چیزی ندیدم. چه مدلی هست که شما پیدا کردید؟

BoxBox

کاربر سایت
Jun 16, 2014
3,208
نام
آریا
من میخوام یه هارد اکسترنال بگیرم

بین 1 تا 2 تومن چه برندی بگیرم که خوب باشه ؟ اصن تو این قیمت میشه هارد اکسترنال 1 ترابایت گیر آورد؟

کدوم فروشگاه توی تهران یا آنلاین بگیرم قیمتش مناسب تر باشه؟

آخرین ویرایش:
  • Like

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
خوب دوستان ما با زحمت های بسیار زیادی که به اقا فرشید عزیز دادیم قطعات رو تعویض کردیم
یک بار هم سال 88 بهشون زحمت داده بودیم
قطعاتی که زحمتش رو کشیدن

Intel 12700 K
Cooler master Hyper 212 ARGB
Asus Prime Z690-P D4
Gskill 16gb Trident Z 3200
Green G6 Griffin

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,370
دوستان یه ماوس و کیبورد بی سیم میخوام بخرم
کارم برنامه نویسی و وب گردی هست و روزانه حدود 12 الی 15 ساعت شاید ازش کار بکشم
اگه میشه یه چیز متوسط معرفی کنین
از لحاظ باطری زرت زرت خالی نشه :D
اینو یکی از دوستان معرفی کرد حالا اگه نظری داشتین بگین

کیبورد و ماوس بلوتوثی اسکپتر مدل titan بدون دانگل​

فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,769
نام
فرشید
این اواخر یه مشکل دیگه هم اضافه شده.
وقتی سیستم میره رو حالت Sleep کلا همه چیز سیستم همراه با RGB رم ها خاموش میشه.
ولی قبل از این مشکل وقتی میرفت تو حالت اسلیپ RGB رم ها و کارت گرافیک روشن میموند و با زدن یکی از کلید های کیبورد سیستم روشن میشد. ولی حالا کلآ همه چیز خاموش میشه و باید با دکمه پاور سیستم رو راه اندازی کرد.
این به نظرم فرضیه مشکل پاور رو تقویت میکنه. نه؟

یکبار هم این اواخر که از بیرون برگشتم خونه دیدم سیستم خاموش شده. ولی مطمئن نیستم برقا رفته بوده یا سیستم خودش خاموش شده. تاحالا پای سیستم در حین کار خاموش نشده و کرش نکرده. حالا اگه کسی تجربیات دیگه ای داره بگه.

پ.ن: البته پاور من 650 Gold green هست نه 650 کورسیر. چون تو سایت pcpartpicker.com برند گرین نبود من کورسیر رو انتخاب کردم که دوستان بدونن باید چی بخرن.

این چیزی که گفتید الان یا مشکل نرم افزاری با اسلیپ هست یا یکی از دیوایس ها، تا تست جامع نشه نمیشه گفت اصلا مشکل سخت افزاری هست یا این که کلا مشکل توی قطعات نیست.
شاید اصلا خرابی قطعه نداشته باشید.

پاور گرین گارانتی تعویض داره و در صورت مشکل براحتی و بدون سوال براتون عوضش میکنن.

درگاه usb کامپیوترمون اگه 2.0 باشه میشه هارد اکسترنالی که 3.0 باشه بهش وصل کرد ؟:-?

میشه 2.0 رو یجوری ارتقاء بدیم به 3.0 ؟

بله میشه، اما اونقدر کند انتقال اطلاعات میده که از خیر کپی کردن بگذرید!
اگر سیستمتون USB 3.0 نداره میتونید کارت اینترنال با 4 پورت USB 3.0 یا 2 پورت USB 3.1 بخرید که روی مادربرد نصب میشه.

دوستان یه ماوس و کیبورد بی سیم میخوام بخرم
کارم برنامه نویسی و وب گردی هست و روزانه حدود 12 الی 15 ساعت شاید ازش کار بکشم
اگه میشه یه چیز متوسط معرفی کنین
از لحاظ باطری زرت زرت خالی نشه :D
اینو یکی از دوستان معرفی کرد حالا اگه نظری داشتین بگین

کیبورد و ماوس بلوتوثی اسکپتر مدل titan بدون دانگل​

فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا

مدل ناشناخته رو هیچ وقت پیشنهاد نمیدیدم.
توصیه من Logitech MK270 هست که برای کار شما هم مناسبه.

NO ps3

کاربر سایت
May 5, 2009
2,165
نام
محسن
این چیزی که گفتید الان یا مشکل نرم افزاری با اسلیپ هست یا یکی از دیوایس ها، تا تست جامع نشه نمیشه گفت اصلا مشکل سخت افزاری هست یا این که کلا مشکل توی قطعات نیست.
شاید اصلا خرابی قطعه نداشته باشید.

پاور گرین گارانتی تعویض داره و در صورت مشکل براحتی و بدون سوال براتون عوضش میکنن.

بله میشه، اما اونقدر کند انتقال اطلاعات میده که از خیر کپی کردن بگذرید!
اگر سیستمتون USB 3.0 نداره میتونید کارت اینترنال با 4 پورت USB 3.0 یا 2 پورت USB 3.1 بخرید که روی مادربرد نصب میشه.

مدل ناشناخته رو هیچ وقت پیشنهاد نمیدیدم.
توصیه من Logitech MK270 هست که برای کار شما هم مناسبه.
آقا فرشید بی زحمت این قطعاتو قیمت گزاری کنین
CPU: I5 4690k
Mother board: B85 plus
Ram:4×4 16 gb ddr3
Power:700 gold green
Case: x1
پاور گارانتی داره

• Like

Iman Shadow

کاربر سایت
Apr 5, 2022
92
درود خدمت دوستان و آقا فرشید عزیز

من بعد از کلی تحقیق بالاخره این قطعات رو انتخاب کردم. چنتا سوال دارم.

آیا مادربورد همون لحظه اسمبل پردازنده رو پشتیبانی میکنه یا بایوس باید آپدیت بشه ؟ مادربورد بعد از پردازنده وارد بازار شده. تو سایت ایسوس زده چه ورژنی از بایوس این پردازنده رو پشتیبانی میکنه فقط نمیدونم مادربورد موقع خرید رو چه ورژنی هست.

مورد دوم اگه پردازنده رو به 4.6 هرتز اورکلاک کنم خنک کننده جوابگو هست ؟ تو یوتیوب خیلی از عملکرد این خنک کننده تعریف کردن فقط گفتن یکم نویزش زیاده ممنون.

قطعات:

CPU: Ryzen 7 5700G ⁣
Mobo: Asus Tuf A520-m plus 2⁣
Cooler: Gammaxx GTE V2⁣
Ram: corsair vengeance lpx 2*16 3600 c16 ⁣
SSD: firecuda m.2 510⁣
Power: green 700w gp700-a ged ⁣
Case: Gamemax G561 Or Green Aria⁣

• Like

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,769
نام
فرشید
آقا فرشید بی زحمت این قطعاتو قیمت گزاری کنین
CPU: I5 4690k
Mother board: B85 plus
Ram:4×4 16 gb ddr3
Power:700 gold green
Case: x1
پاور گارانتی داره

2100
1200
1600
2000
900

درود خدمت دوستان و آقا فرشید عزیز

من بعد از کلی تحقیق بالاخره این قطعات رو انتخاب کردم. چنتا سوال دارم.

آیا مادربورد همون لحظه اسمبل پردازنده رو پشتیبانی میکنه یا بایوس باید آپدیت بشه ؟ مادربورد بعد از پردازنده وارد بازار شده. تو سایت ایسوس زده چه ورژنی از بایوس این پردازنده رو پشتیبانی میکنه فقط نمیدونم مادربورد موقع خرید رو چه ورژنی هست.

مورد دوم اگه پردازنده رو به 4.6 هرتز اورکلاک کنم خنک کننده جوابگو هست ؟ تو یوتیوب خیلی از عملکرد این خنک کننده تعریف کردن فقط گفتن یکم نویزش زیاده ممنون.
قطعات:

CPU: Ryzen 7 5700G ⁣
Mobo: Asus Tuf A520-m plus 2⁣
Cooler: Gammaxx GTE V2⁣
Ram: corsair vengeance lpx 2*16 3600 c16 ⁣
SSD: firecuda m.2 510⁣
Power: green 700w gp700-a ged ⁣
Case: Gamemax G561 Or Green Aria⁣

این که مادربرد پردازنده رو ساپورت کنه بستگی به تاریخ تولیدش و مدل پردازنده داره. اگه بایوسش قدیمی تر باشه باید قبل از اسمبل آپدیت بشه.
بعضی مادربردا رو بدون پردازنده هم میشه آپدیت کرد که مدل گرونترها هستن، بقیه رو حتما باید با CPU یی که میشناسه اول آپدیت کرد.

موارد مربوط به اورکلاک بر اساس لاتاری هر پردازنده فرق داره و ارقام ثابتی نیست. باید خودتون تحقیق و آزمایش کنید.

dr.hamidreza

کاربر سایت
Feb 21, 2011
238
نام
حميدرضا
دوستان من چند ماهیه منظرم قیمت بیاد پایین یه کارت پایین رده بخرم چون اصلا نمیتونم خودمو راضی کنم 400 دلار بدم برای یه کارت پایین رده. الان 3050 و 6600 تو آمریکا و اروپا با قیمت زیر msrp هم گیر میاد ولی تو ایران و امارات همون قیمت یکی دو ماه پیش مونده کسی میدونه که این کاهش قیمت های کی به ایران می رسه یا اصلا میرسه؟

• Like

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,769
نام
فرشید
دوستان من چند ماهیه منظرم قیمت بیاد پایین یه کارت پایین رده بخرم چون اصلا نمیتونم خودمو راضی کنم 400 دلار بدم برای یه کارت پایین رده. الان 3050 و 6600 تو آمریکا و اروپا با قیمت زیر msrp هم گیر میاد ولی تو ایران و امارات همون قیمت یکی دو ماه پیش مونده کسی میدونه که این کاهش قیمت های کی به ایران می رسه یا اصلا میرسه؟

از زمانی که کاهش قیمت در بازار جهانی رخ میده تا زمانی که به بازار ایران و دوبی برسه حدود 2 ماه تاخیر داره.
ضمن این که بازار ایران متاثر از کمبود ارز وارداتی، قوانین گمرکی و هزینه های افزوده برای گارانتی کالا توسط شرکتهای ثالث هم هست که به پیچیدگی قیمتگذاری اضافه میکنه.

تازه اینا در صورتیه که نرخ دلار افزایش پیدا نکنه در این دو ماهی که قراره جنس با قیمت کمتر خریداری شده و به بازار برسه.

سلام
من دیروز 32 گیگ رم باس 3200 خریدم (Corsair Vengeance LPX) و داخل بایوس وقتی XMP رو فعال کردم سیستمم کرش می کرد و ناپایدار بود
تست Memtest86 و Memory Diagnostic رو هم انجام دادم که هر دو ارور میدادن
XMP رو غیر فعال کردم و رم روی 2133 که ست شد دیگه مشکلی نبود
بعد از اون با امتحان کردن سرعت های مختلف نهایتا تونستم روی 2933 رم رو ست کنم و تست ها هم بدون مشکل انجام شدن
الان سوالم اینه که ماژول های رم مشکل داشتن یا مین بورد یا CPU جواب نمیدادن؟
چون اگه رم ها مشکل دارن تا دیر نشده پس بفرستمشون

مین بوردم: MSI Z170 Gaming M5 هست که تا باس 3600 رو ساپورت میکنه
سی پی یو هم i7 7700K

مشخصا پردازنده یا مادربرد شما با فرکانسی که رم میتونه کار کنه، کنار نیومدن و این کاملا طبیعی هست. تنها فرکانسی که برای همه ی مدلها تضمینی قابل اجرا هست همون فرکانسی هست که اینتل اعلام میکنه و برای 7700 همون 2400 مگاهرتز هست. هر فرکانسی بالاتر باشه اورکلاک حساب میشه و هیچ تضمینی نداره که پایدار باشه، حتی اگر مادربرد ساپورتش کنه.

همین ماجولهایی که دارید رو اگر روی مادربرد نسل دوازدهمی اینتل از سری Z690 و پردازنده 12700 بزارید بدون مشکل کار خواهند کرد، چون به صورت رسمی فرکانس 3200 رو ساپورت دارند.
نسل به نسل که پردازنده ها معرفی میشن فرکانسهای بالاتر رو با مشکلات کمتری ساپورت میکنن، اما باز ملاک فرکانس رسمی اینتل هست.

Lord Bg

کاربر سایت
Dec 9, 2011
52
نام
Behnam
سلام دوستان
یه سیستم معقول برای گیمینگ چی پیشنهاد میدین ؟ (+ مانیتور + اسپیکر + موس + کیبورد )
محدودیت مالی خاصی نیست ولی دنبال گرفتن اخرین دونه فریم فریت هم نیستم همینکه روی تنظیمات بالا روون از پس کار بر بیاد کافیه

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر