مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

r.t.1.n

کاربر سایت
Dec 4, 2008
2,942
نام
آرتین
دوستان پاور Corsair VS550 برای Gtx 960 و i3 6100 مناسب هستش؟
دوست عزیز خیلی جاها میگن با پاور 480 هم مشکلی نداره ولی خب بعضی مدل های 960 هست دو تا برق 6 پین میخوان یه مقدار برق زیاد میخوان مثل مدل 2 فن گیگا. اگه قطعات خیلی پر مصرف دیگه نداری همین 550 برات کفایت میکنه.

MMDMO

کاربر سایت
Mar 12, 2016
143
نام
Moein
سلام دوستان من دو تا رم 4 گیگ corsair xms3 دارم میخوام رم رو به 16 ارتقا بدم حال سوالی که مطرحه اینه که الان من یه رم هشت بگیرم اضافه کنم کاراییش بیشتره یا دوتاچهار دیگه ؟(اگه چهار تا رم بشه مشکلی واسه سیستم پیش نمیاد کند شدن و.. یه بحثایی در مورد تاخیر زمانی شنیدم؟ وایا چهار تا رم من رو به صورت دو تا دوکاناله میشناسه؟)
مدل مادربوردم asus z87 pro
ممنون

saeedx

کاربر سایت
Dec 29, 2007
205
نام
سعید
سلام دوستان من دو تا رم 4 گیگ corsair xms3 دارم میخوام رم رو به 16 ارتقا بدم حال سوالی که مطرحه اینه که الان من یه رم هشت بگیرم اضافه کنم کاراییش بیشتره یا دوتاچهار دیگه ؟(اگه چهار تا رم بشه مشکلی واسه سیستم پیش نمیاد کند شدن و.. یه بحثایی در مورد تاخیر زمانی شنیدم؟ وایا چهار تا رم من رو به صورت دو تا دوکاناله میشناسه؟)
ممنون
با سلام
دوست عزیز ، مادربورد شما رو که من توی مشخصاتش در سایت Asus بررسی کردم نوشته که Dual channel رو ساپورت میکنه و این یعنی که شما اگه بیشتر از دو اسلات از مادربورد رو رم بگذاری ، با اینکه هر چهارتا رو رم بگذاری ، هیچ فرقی نمیکنه و مادربورد شما فقط Dual channel یعنی بصورت دوکاناله ساپورت میکنه نه بصورت سه کاناله یا چهارکاناله !
اگر مادربورد شما Quad channel یا triple channel بود اونوقت تأثیر داشت ولی الان دیگه سه تا اسلات رم باشه یا چهارتا اسلات ، فرقی نمیکنه
ولی با این توضیحات ، باز من پیشنهاد میکنم که دوتا رم چهار گیگ دیگه که هم فرکانس با اون دوتا رم قبلی شما باشه بگیری و هرچهار تا اسلات رو رم بگذاری ... حتی المقدور اگه بتونی از همون برند رم قبلی یعنی corsair هم باشه بهتره که با هم مچ بشن

معمولا میگن که بهترین پرفورمنس رم ها موقعی هست که رم ها همه یه فرکانس باشن و یه حجم و حتی بهتره که یه برند باشن تا با هم بهتر کار کنن ....

دوستان این کامپیوتر یکم قیمتش اومد پایین میخواستم بگیرم.
میخوام بدونم نظر شما چیه؟ مشکلی درش نمیبینین؟ راستی من زیاد راجب ABS نشنیدم چه جور برندیه؟
ABS Vulcan GTX960 Gaming Desktop PC ALI041 Intel Core i5 4690 (3.50 GHz) 8 GB DDR3 1 TB HDD Windows 10 Home 64-Bit - Newegg.com
با سلام
سیستم خوبی هست ... میتونه اکثر گیم ها رو روی تنظیمات متوسط به بالا ، 50 تا 60 فریم اجرا کنه
ولی بنظرم تنها مشکل موجود ، پایین بودن کارت گرافیک هست ... بهتره که بجای 960 از کارت 970 استفاده بشه تا دیگه خیالتون راحت باشه که توی اکثر گیم ها مشکل پرفورمنس نداشته باشید
از لحاظ برند ABS هم که فرمودید ، فکر میکنم زیاد برند سازنده اهمیت نداره چونکه این سازنده درحقیقت فقط قطعاتی رو که ساخت کمپانی های دیگه هست ، روی هم اسمبل میکنه یعنی خود قطعات مهم هست که چه برندی باشن و چه مشخصاتی داشته باشن نه شرکت اسمبل کننده این قطعات !

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: MMDMO

afshin76

کاربر سایت
Dec 11, 2013
805
با سلام
سیستم خوبی هست ... میتونه اکثر گیم ها رو روی تنظیمات متوسط به بالا ، 50 تا 60 فریم اجرا کنه
ولی بنظرم تنها مشکل موجود ، پایین بودن کارت گرافیک هست ... بهتره که بجای 960 از کارت 970 استفاده بشه تا دیگه خیالتون راحت باشه که توی اکثر گیم ها مشکل پرفورمنس نداشته باشید
از لحاظ برند ABS هم که فرمودید ، فکر میکنم زیاد برند سازنده اهمیت نداره چونکه این سازنده درحقیقت فقط قطعاتی رو که ساخت کمپانی های دیگه هست ، روی هم اسمبل میکنه یعنی خود قطعات مهم هست که چه برندی باشن و چه مشخصاتی داشته باشن نه شرکت اسمبل کننده این قطعات !
خیلی خیلی ممنون از جواب. متاسفانه بودجم بیشتر از این نمیرسه که 970 بخرم. تا همین دو روز پیش میخواستم 950 بخرم.
فقط یه چیزی این که پاورش 400w هست مشکلی ایجاد نمیکنه?
از سیستم کولینگش شما اطلاعاتی نداری؟
بازم ممنون.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
مدل قبلیم TD-8901G بود . همین رو دوباره بگیرم ؟؟
من فقط برای PC , PS4 میخوامش .

نه، مدل رده پایین رو هم توصیه نمی کنم، بهتره حداقل یه مدل 100 تومنی یا یه گزینه ی قویتر بخری تا ریسک تکرار مشکلات قبلی هم کمتر بشه.

دوستان پاور Corsair VS550 برای Gtx 960 و i3 6100 مناسب هستش؟

بله، کافیه .

دوستان این کامپیوتر یکم قیمتش اومد پایین میخواستم بگیرم.
میخوام بدونم نظر شما چیه؟ مشکلی درش نمیبینین؟ راستی من زیاد راجب ABS نشنیدم چه جور برندیه؟
ABS Vulcan GTX960 Gaming Desktop PC ALI041 Intel Core i5 4690 (3.50 GHz) 8 GB DDR3 1 TB HDD Windows 10 Home 64-Bit - Newegg.com

سیستم خوبیه، اما به روز ترین سیستمنیست، برای همین هم تخفیف خورده، برای بازی هم در تنظیمات بالا یا متوسط خوبه،
چون از قطعات داخل کیس اطلاعی در دست نیست نمیشه با اطمینان نظر داد.

ممنون

باید ماجولهای فعلی رو بفروشید و از همون برند یا برند معتبر دیگه پک 16 گیگی (مشتمل بر دو ماجول 8گیگی) تهیه کنید، این حالت بهترین راندمان رو میده
البته می تونید یه پک 8 گیگی دیگه ( مشتمل بر دو ماجول 4 گیگی) هم مدل ماجولهای فعلی تهیه کنید و در کنار 8 گیگ رم فعلی استفاده کنید.

خیلی خیلی ممنون از جواب. متاسفانه بودجم بیشتر از این نمیرسه که 970 بخرم. تا همین دو روز پیش میخواستم 950 بخرم.
بازم ممنون.

پاور 400 وات هم مشکلی نداره، البته پاورهای OEM کیفیت بالایی ندارن معمولا، خنک کننده ی حرفه ای هم در این قبیل کیسها استفاده نمیشه و همون فن استوک نصب میشه در این رده قیمتی.

• Like
Reactions: MMDMO

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,628
نه، مدل رده پایین رو هم توصیه نمی کنم، بهتره حداقل یه مدل 100 تومنی یا یه گزینه ی قویتر بخری تا ریسک تکرار مشکلات قبلی هم کمتر بشه.

بله، کافیه .

سیستم خوبیه، اما به روز ترین سیستمنیست، برای همین هم تخفیف خورده، برای بازی هم در تنظیمات بالا یا متوسط خوبه،
چون از قطعات داخل کیس اطلاعی در دست نیست نمیشه با اطمینان نظر داد.

باید ماجولهای فعلی رو بفروشید و از همون برند یا برند معتبر دیگه پک 16 گیگی (مشتمل بر دو ماجول 8گیگی) تهیه کنید، این حالت بهترین راندمان رو میده
البته می تونید یه پک 8 گیگی دیگه ( مشتمل بر دو ماجول 4 گیگی) هم مدل ماجولهای فعلی تهیه کنید و در کنار 8 گیگ رم فعلی استفاده کنید.

پاور 400 وات هم مشکلی نداره، البته پاورهای OEM کیفیت بالایی ندارن معمولا، خنک کننده ی حرفه ای هم در این قبیل کیسها استفاده نمیشه و همون فن استوک نصب میشه در این رده قیمتی.
پس همینو بگیرم خوبه دیگه ؟ TP 8970 ؟؟

afshin76

کاربر سایت
Dec 11, 2013
805
بازم ممنون.
یه دنیا تشکر بابت جوابتون در باره ی سیستم
فقط یه نکته ای باقی میمونه
داشتم review ها رو میخوندم که یکی نوشته بود که انگاری power به کارت گرافیک وصل نیست یا یه همچین چیزی
متن رو تو اسپویل میزارم چون یه کم طولانیه و انگلیسیه اگه یکی از دوستان بخونه و درست برای من توضیح بده که جریان چیه ممنون میشم.
-Upon initial bootup I noticed that the power supply was not connected to the graphics card. Not just that, but the connector that was suppose to be attached was actually pinned with a zip tie against the far side of the case. Had to cut the zip tie with scissors. Then ran into an issue where the power connector would not go into the graphics card because part of the card's plastic outer case cracked and was blocking the path so I had to use tweezers to peel an opening so I could connect it. If I wasn't there to help my friend figure all of this out it probably would have been sent back. I don't know how these issues were not found out before it was sold to me

در آخر هم طرف خودش از اینکه این کامپیوتر رو خریده کاملا راضی بود و بهش چهار ستاره داد

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
پس همینو بگیرم خوبه دیگه ؟ TP 8970 ؟؟

بله، TP8970 یکی از بهترین مدلهای موجود با قیمت مناسب و سرعت بالا هست.

یه دنیا تشکر بابت جوابتون در باره ی سیستم
فقط یه نکته ای باقی میمونه
داشتم review ها رو میخوندم که یکی نوشته بود که انگاری power به کارت گرافیک وصل نیست یا یه همچین چیزی
متن رو تو اسپویل میزارم چون یه کم طولانیه و انگلیسیه اگه یکی از دوستان بخونه و درست برای من توضیح بده که جریان چیه ممنون میشم.
-Upon initial bootup I noticed that the power supply was not connected to the graphics card. Not just that, but the connector that was suppose to be attached was actually pinned with a zip tie against the far side of the case. Had to cut the zip tie with scissors. Then ran into an issue where the power connector would not go into the graphics card because part of the card's plastic outer case cracked and was blocking the path so I had to use tweezers to peel an opening so I could connect it. If I wasn't there to help my friend figure all of this out it probably would have been sent back. I don't know how these issues were not found out before it was sold to me

در آخر هم طرف خودش از اینکه این کامپیوتر رو خریده کاملا راضی بود و بهش چهار ستاره داد

زیاد به موارد اتفاقی اهمیت ندید.
در این مورد خاص مسول مونتاژ خط تولید باید کانکتور برق PCI-Express رو به انتهای کارت گرافیک متصل می کرده که گویا وصل نکردن یا از قلم افتاده و خود کاربر به کمک دوستش تونسته مشکل رو حل کنه.

• Like
Reactions: afshin76 and Horror

NewEvil

کاربر سایت
Nov 10, 2012
204
نام
محمد
اگه کار خاصی با مودم نمی کنید که مدل 100 تومنی هم جواب میده، مثل TP8968 یا Dlink 2750U یا نهایت ASUS N12
اگر یه دستگاه قوی و پر سرعت می خواید با زیر 200 تومن میشه TP 8970 رو خرید

400 تومن دیگه میره برای مودم روترهای سری AC که فقط سرعت شبکه ی وایرلسشون بیشتر هست و چند کاناله هستن.

Intel Core i5 6600K CPU
Asus Z170 Pro Gaming MotherBoard
GSkill RipjawsV 2*8GB DDR4 2400 RAM
GIGABYTE GTX 980 OC Xtreme Gaming WF 3X
VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
Samsung 24X SATA ODD
CORSAIR VS650 Power
GREEN X3 + Viper Case

پنج میلیون و 70 هزار تومان جمع کل‌ میشه حدودا

Intel Core i5 6600 CPU
Asus H170 Pro Gaming/Gigabyte GA-H170 Gaming 3 MotherBoard
GSkill RipjawsV 2*8GB DDR4 2400 RAM
GIGABYTE GTX 970 WF 3X OC G1 4GB DDR5 VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
ASUS 24X SATA ODD
CORSAIR VS650 Power
GREEN X3 + Viper Case
ASUS VX238H Monitor

پنج میلیون با مانیتور
اگه بجای 980 گرافیک 970 بر دارم
می شه cpu رو core i7 کرد؟
باز دهی بالا تر نمی ره؟
واسه بازی میخوام سیستمو

ممد آساسین

کاربر سایت
May 9, 2011
93
نام
محمد

سلام فرشید جان.میشه درباره ی این موضوع بیشتر توضیح بدین؟یعنی میشه در کنار دوتا ماژول 8گیگ دوتا 4گیگ هم نصب کرد؟بعدش دقیقن باید یه همون مدل فرکانس و تایمینگ باشن؟
برای سیستم زیر با امکان اضافه کردن یه گرافیک دیگه پاور چند وات لازمه؟

CPU: core i7 6700k

m/b: GIGABYTE Z170X-Gaming 5 LGA1151 Z170

ram: Gskill Ripjaws z16GB 8GBx2 3000Mhz CL15 DDR4

vga: gigabyte 980ti xtereme gaming

ssd: Samsung 850 EVO 250GB SATA3 SSD

hdd: Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff HDD

dvd/rw: pioneer s21fxv

case:crosair spec-03

cpu cooler: Deepcool captain120 liqid cooler

fan controller: AeroCool Touch 1000 Touch Panel

fan case:4X cougar vortex 12cm

network card: D-Link DWA-548 Wireless N300 PCI Express Desktop Adapter

keyboard: ASUS CERBERUS Gaming Keyboard

mouse: A4tech Bloody T5 Winner Gaming Mouse
فرشید جان،گرافیک 1080 چقدر از 980ti قویتره؟کی میاد تو بازار وقیمت احتمالیش چنده؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
اگه بجای 980 گرافیک 970 بر دارم
می شه cpu رو core i7 کرد؟
باز دهی بالا تر نمی ره؟
واسه بازی میخوام سیستمو

خیر، اتفاقا بر عکسه، اگه گرافیک بالاتر باشه راندمان در بازی بیشتر هست تا وقتی که CPU بالاتر باشه و گرافیک ضعیفتر، ما این موارد رو کاملا در نظر می گیریم موقع مشاوره به صورت پیش فرق

سلام فرشید جان.میشه درباره ی این موضوع بیشتر توضیح بدین؟یعنی میشه در کنار دوتا ماژول 8گیگ دوتا 4گیگ هم نصب کرد؟بعدش دقیقن باید یه همون مدل فرکانس و تایمینگ باشن؟
برای سیستم زیر با امکان اضافه کردن یه گرافیک دیگه پاور چند وات لازمه؟

CPU: core i7 6700k

m/b: GIGABYTE Z170X-Gaming 5 LGA1151 Z170

ram: Gskill Ripjaws z16GB 8GBx2 3000Mhz CL15 DDR4

vga: gigabyte 980ti xtereme gaming

ssd: Samsung 850 EVO 250GB SATA3 SSD

hdd: Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff HDD

dvd/rw: pioneer s21fxv

case:crosair spec-03

cpu cooler: Deepcool captain120 liqid cooler

fan controller: AeroCool Touch 1000 Touch Panel

fan case:4X cougar vortex 12cm

network card: D-Link DWA-548 Wireless N300 PCI Express Desktop Adapter

keyboard: ASUS CERBERUS Gaming Keyboard

mouse: A4tech Bloody T5 Winner Gaming Mouse
فرشید جان،گرافیک 1080 چقدر از 980ti قویتره؟کی میاد تو بازار وقیمت احتمالیش چنده؟

در مورد رم که خیر، تمام ماجولها باید هم مدل باشن، وقتی می گیم مدل یکی باشه یعنی باید هم ظرفیت و هم فرکانس هم باشن، بنابراین باید تماما ماجولهای 4 گیگی یا تماما ماجولهای 8 گیگی باشن، چیز واضحیه نمی دونم چرا شبهه ایجاد میشه. گاهی اوقات اگه هم ظرفیت و هم فرکانس باشن اما از برند دیگه باشن هم در کنار هم دو کاناله میشن، اما این کار اصلا توصیه نمیشه.

برای سیستم شما هم یه پاور 700 وات و برای اضافه کردن کارت دوم یه پاور 900 وات توصیه میشه از برند معتبر.

کارت 1080 هم توی تابستون میاد و با اینکه جانشین GTX 980 میشه احتمالا راندمانش از همین GTX 980Ti هم بالاتر هست.

afshin76

کاربر سایت
Dec 11, 2013
805
توی تاپیک مانیتور ها دو روزه پست گذاشتم ولی جوابم رو نمیدن واسه همین پست رو اینجا میزارم
دوستان نظرتون راجب این مانیتور چیه؟
Asus VE228H 21.5" Full HD LCD Monitor w/Speakers - Newegg.com
قیمت خیلی خوبی داره و اکثر کاستومر ها هم راضین
بعضی review ها رو هم خوندم خوب بودن
شما نظرتون چیه؟

The Sorrow

in Search of Peace and Sanity
کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
توی تاپیک مانیتور ها دو روزه پست گذاشتم ولی جوابم رو نمیدن واسه همین پست رو اینجا میزارم
دوستان نظرتون راجب این مانیتور چیه؟
Asus VE228H 21.5" Full HD LCD Monitor w/Speakers - Newegg.com
قیمت خیلی خوبی داره و اکثر کاستومر ها هم راضین
بعضی review ها رو هم خوندم خوب بودن
شما نظرتون چیه؟

خیر دوست عزیز اون مدل هایی که توی پیام خصوصی براتون فرستادم به مراتب گزینه های بهتری هستند.

• Like
Reactions: afshin76

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر