مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

rezaafsharpoor

کاربر سایت
Jan 28, 2010
29
سلام آقا فرشید.
من مشخصات سیستمم اینه:
MAIN:Z87 G45 GAMING MSI
CPU:CORE i5 4440
RAM:2x4GB OCZ 1600
VGA:GTX 750 TI OC

من می خواستم 2 تا رم دیگه اضافه کنم ولی مث رم خودم دیگه کم پیدا می شه.مارک دیگه بندازم با همین ظرفیت و فرکانس و تایمینگ سیستم به مشکل می خوره؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
عذر میخوام قیمت هرکدوم رو جدا میخوام...(برا هرقطعه جدا خریدار داره)قیمت کارکرده میخوام
با تشکر

core i5 4570 460T
asus z97-pro gamer 350T
700HP GREEN 250T
gigabyte 970 g1 1400T
RAM 2*4GB PATRIOT 1600 150T
green x3 gaming 150T
Thermalright HR-02 Rev.A(BW) Macho 120T

بهترين رم ٨ گيگ گيمينگ براي لب تاب چه مدلي هست و قيمتش چقدره ؟ مرسي .

باید ببینید چه ماجولایی بهش می خوره و قبلیا رو چند برمیدارن، مثل رمهای PC برند و مدل زیاد نداره.

سلام آقا فرشید.
من مشخصات سیستمم اینه:
MAIN:Z87 G45 GAMING MSI
CPU:CORE i5 4440
RAM:2x4GB OCZ 1600
VGA:GTX 750 TI OC

من می خواستم 2 تا رم دیگه اضافه کنم ولی مث رم خودم دیگه کم پیدا می شه.مارک دیگه بندازم با همین ظرفیت و فرکانس و تایمینگ سیستم به مشکل می خوره؟

احتمالش هست کار کنه ، ولی ممکن هم هست با هم کنار نیان و صفحه آبی و کندی سیستم رو باعث بشه، اما مادربرد شما احتمال اینکه کار کنه بیشتر هست.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
سلام ممنون بابت پاسخگویی یسوال میشه روی مادربورد h170 از گرافیک amd استفاده کرد؟ r9 380

بله دوست عزیز، فرقی نمی کنه که، از هر گرافیکی می تونید استفاده کنید اگر PCI Express باشه.

nemesis 547

کاربر سایت
Apr 17, 2013
170
نام
علی
سلام
میخواستم دوستان درمورد خرید یه سیستم تا نهایت 3 تومن کمکم کنن (فقط کیس)
سیستم رو برای بازی میخوام :d و اینکه سیستم پیشنهادیتون به نظر تا چند سال بازیارو با یه تنظیمات معقول(:-b )ساپورت میکنه؟:)
من خیلی اطلاعات ندارم تو زمینه کامپیوتر
پیشاپیش ممنونم:x

آخرین ویرایش:

Silent Dream

In madness you dwell
کاربر سایت
Jan 3, 2010
1,831
سلام دوستان
قصد دارم یه هارد اکسترنال بگیرم (3 ترابایت) برای آرشیو کردن فیلم سریال بازیهام...ولی نمیدونم چه برندی خوب هست! اگر میشه در این مورد راهنمایی بفرمایید.
ممنون

rezacenter2009

کاربر سایت
Apr 15, 2013
25
فرشیدجان اگه ممکنه قیمت تکی قطعات کارکرده رو بم بگو بعدش گفتی گرافیکم 200 تومن می ارزه ولی نگفتم ک خنک کنندش خراب شده و الان فن سه تایی روش نصب کردم 25تومن ودماش حداکثر 60درجس با این حساب چند می ارزه؟
MB: GA-MA770T-UD3
GRAPHIC: gigabyte HD 5770 1GB
CPU: AMD ATHLON II X4 635
RAM: 3* 2GB KINGMAX DDR3 1333
POWER:GREEN 535A

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
باید ببینید چه ماجولایی بهش می خوره و قبلیا رو چند برمیدارن، مثل رمهای PC برند و مدل زیاد نداره.
مدلش msi ge 60 هست . حودش الان دو تا 4 گیگ ddr 3 داره . از کجا بفهمم چه مدلی بهش می خوره و بهم نندازن ؟ زیاد وارد نیستم !

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
سلام
میخواستم دوستان درمورد خرید یه سیستم تا نهایت 3 تومن کمکم کنن (فقط کیس)
سیستم رو برای بازی میخوام :d و اینکه سیستم پیشنهادیتون به نظر تا چند سال بازیارو با یه تنظیمات معقول(:-b )ساپورت میکنه؟:)
من خیلی اطلاعات ندارم تو زمینه کامپیوتر
پیشاپیش ممنونم:x

CPU:Core i5 6400
RAM:2*4GB 2133 DDR4
M/B:ASUS H170 PRO GAMIG
VGA:GTX 960 4GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

سلام
کسی از دوستان سایتی رو سراغ داره که قطعات کامپیوتر دسته دوم علل خصوص گزافیک به غیر از دیوار و شیپور.
ممنون ....

همین بازارچه ی بازیسنتر

سلام دوستان
قصد دارم یه هارد اکسترنال بگیرم (3 ترابایت) برای آرشیو کردن فیلم سریال بازیهام...ولی نمیدونم چه برندی خوب هست! اگر میشه در این مورد راهنمایی بفرمایید.
ممنون

مدل اکسترنال USB 3.0 از برند WD خوبه و بیشتر هم موجوده، یه سری برندها هم ملهای ضد ضربه و محافظ دار می زنن که در واقع همون هاردها داخلشون هست.
تا 2 ترابایت بیشتر موجوده

فرشیدجان اگه ممکنه قیمت تکی قطعات کارکرده رو بم بگو بعدش گفتی گرافیکم 200 تومن می ارزه ولی نگفتم ک خنک کنندش خراب شده و الان فن سه تایی روش نصب کردم 25تومن ودماش حداکثر 60درجس با این حساب چند می ارزه؟
MB: GA-MA770T-UD3
GRAPHIC: gigabyte HD 5770 1GB
CPU: AMD ATHLON II X4 635
RAM: 3* 2GB KINGMAX DDR3 1333
POWER:GREEN 535A

قطعات شما کلا قیمتی ندارن که بشه تکی گفت، یکجا هم بفروشی بهتره.
کارتت هم باز همون قیمته، فرقی نمی کنه.

مدلش msi ge 60 هست . حودش الان دو تا 4 گیگ ddr 3 داره . از کجا بفهمم چه مدلی بهش می خوره و بهم نندازن ؟ زیاد وارد نیستم !

بهترین کار اینه که دستگاه رو ببری در حضور فروشنده با رمهای جدید تست کنی و تحویل بگیری، اگه ماجولهای قبلی رو بفروشی و ماجولهای جدید یک مدل تحویل بگیری مشکلی نخواهی داشت.
باید دو تا ماجول هشت گیگی DDR3L با فرکانس 1600 مگاهرتز بخری از یه برند معتبر مثل ADATA یا کینگستون یا هر اسمی که مشخص باشه یه برند شناخته شده هست.

Good Guy Greg

کاربر سایت
Jan 13, 2011
4,407
نام
حمید ؟ تبرکه !
سلام عرض شد خدمت دوستان سخت افزار

دوستان تفاوت راندمان Skylake ها نسبت به هم چقدر هست توی بازی ؟ آخه بین i5 یا i7 و سری K من نمیتونم انتخاب کنم تفاوت قیمت تا 2 برابر هم میرسه . Hyperthreading قبلا دربارش خوندم ولی نمیدونم تاثیرش چقدره اخه فقط i7 داره . لطف کنید یه راهنمایی بفرمایید اخه میخوام بر اساس CPU یه سیستم گیم ببندم راهنمایی شما خیلی به من کمک میکنه .
با تشکر .

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
سلام عرض شد خدمت دوستان سخت افزار

دوستان تفاوت راندمان Skylake ها نسبت به هم چقدر هست توی بازی ؟ آخه بین i5 یا i7 و سری K من نمیتونم انتخاب کنم تفاوت قیمت تا 2 برابر هم میرسه . Hyperthreading قبلا دربارش خوندم ولی نمیدونم تاثیرش چقدره اخه فقط i7 داره . لطف کنید یه راهنمایی بفرمایید اخه میخوام بر اساس CPU یه سیستم گیم ببندم راهنمایی شما خیلی به من کمک میکنه .
با تشکر .

i7 اه Skylake فقط و فقط به دلیل نبود بار گرونه، صبر کنید ارزون می شه

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
سلام یک کارت دسته دوم zotac gt 730 ساده دارم چند خوبه قیمت برای فروش؟
و بعد این کارت قابلیت پردازش و چخش 3d هم داره؟

حدود 150 تومن میشه قیمت گذاشت، تمام قابلیتهای تعریف شده در دایرکت ایکس 11 و 12 رو هم ساپورت می کنه.

i7 اه Skylake فقط و فقط به دلیل نبود بار گرونه، صبر کنید ارزون می شه

بله، البته فقط مدل K این مشکل رو داره و مدل معمولی 6700 با قیمت مناسب موجود هست. پروسه ی ساخت اسکای لیک هنوز به بلوغ نرسیده و بازدهی خط تولید و کیفیت ویفرهاش زیاد نشده.

Good Guy Greg

کاربر سایت
Jan 13, 2011
4,407
نام
حمید ؟ تبرکه !
بله، البته فقط مدل K این مشکل رو داره و مدل معمولی 6700 با قیمت مناسب موجود هست. پروسه ی ساخت اسکای لیک هنوز به بلوغ نرسیده و بازدهی خط تولید و کیفیت ویفرهاش زیاد نشده.
فرشید جان سلام داداش خسته نباشی .
من اطلاعاتی به دقیقی شما درباره سخت افزار ندارم و همچنین سخت افزارهای جدید مدارم . پردازنده هایی که به تازگی وارد بازار شده ارزش داره یه خیز بردارم به سمتش (میخوام یه کیس کامل ببندم ارتقاء ندارم) یا برم سمت معماری های کمی قدیمی تر مثلا Haswell/Broadwell (اگرچه Broadwell از لحاظ کارایی ثابت شده هست) یا صبر کنم و منتظر ورژن به بلوغ رسیده Skylake یا همون kabylake بمونم ؟
و سوال اخر , گرافیک رو بخرم یا منتظر حافظه های GDDR5X باشم ؟ نظرت دربارشون چیه ؟
خلاصش اینه که برم سمت کدوم معماری ؟ برند یا قطعه خاصی مدنظر ندارم .
با تشکر .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر