مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

|Night|

کاربر سایت
Aug 14, 2014
93
CPU:Core i5 4460
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:GTX 960 2GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
خوب بالاخره با راهنمایی دوستان و آقا فرشید من این سیستم رو خریدم...کیس هم به ناچار گرین x2 خریدم. فقط یه چن تا سوال رم رو اجباری مدل کینگ مکس خریدم خوبه برندش مشکلی نداره؟؟ گرافیک هم از سری ایسوس برام گذاشت.بعد دیسک s.s.d هم مدل سامسونگ evo 850 120 خواستم اما مدل ocz trion 100 برام روی کیس گذاشت...الان که چک کردم فهمیدم ولی برام دردسره عوض کنم دوباره باید ببرم پیشش و سفارش بده و ...خیلی فرق نداره که؟؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,784
نام
فرشید
یک پرسش درباره پانل های لپتاپ ها دارم
آیا پانل همه لپتاپ ها تعویض پذیره؟
مثلا پانل ips رو میشه روی یک لپتاپ core i3 انداخت؟

Sent from my iPod touch using Tapatalk

بله، قابل تعویضن
باید ابعاد و مدل پنل با دستگاه سازگار باشه.

سلام میخواستم بدونم فرق کارت صدا یی مثل تیتانیوم hd با سری z-zx-zxr در چی هستش و من برای گوش کردن موزیک میخوام کارت صدا بگیرم کدوم بهتره و در اینده میخوام اسپیکر z906 یا s730 بگیرم کدوم بیشتر به درد من میخوره؟باتشکر

خب تیتانیوم HD و Z/ZX/R هر دو کارتهای سری گیمینگ و فوق حرفه ای هستندو اما تیتانیوم مدلیه که برای موزیک مناسبتر هست و بهینه شده و دو نسل قدیمیتره، اما سری Z آخرین نسله و برای بازی مناسبتره
مدل Z906 که دیجیتال هست و کابل SPDIF ورودی داره و فوق حرفه ای هست برای صدای محیطی و بازی، مدل s730 ولی 2.1 هست و بیشتر برای موزیک با حجم بالا مناسبه.

دوستان عزیز واساتید گرامی
بعد از شیش یا هفت سال تصمیم گرفتم سیستمم رو ارتقا بدم:-o
اصلا هم به قطعات وارد نیستم چون تنوعشون خیلی زیاده
بریم سر اصل مطلب
بودجه من 3 تومنه ویه سیستم برای گیم میخواستم
درضمن قطعات فقط اینا باشه بقیشون رو دارم
(مادربرد،کارت گرافیک،رم،سی پی یو،پاور)

بعد یه چند تا سوال داشتم
1- توی مادربرد و کارت گرافیک و رم و cpu بهترین مارک کدوم هست؟
2-amd بهتره یا nvida
3-با این بودجه که من دارم و قطعاتی که شما معرفی میکنید تا چند سال این Pc برای گیم جواب میده

با این بودجه یک سال تا 18 ماه رو میشه تضمینی بازی کرد، بعدش گرافیک نیاز به ارتقا خواهد داشت احتمالا.
هر برندی که معرفی شده مشخصا انتخاب اول هست.

CPU:Core i5 6400
RAM:2*4GB 2133 DDR4
M/B:ASUS H170 PRO GAMIG
VGA:GIGA GTX 970 4GB GDDR5

CPU:Core i5 4460
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:GTX 960 2GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
خوب بالاخره با راهنمایی دوستان و آقا فرشید من این سیستم رو خریدم...کیس هم به ناچار گرین x2 خریدم. فقط یه چن تا سوال رم رو اجباری مدل کینگ مکس خریدم خوبه برندش مشکلی نداره؟؟ گرافیک هم از سری ایسوس برام گذاشت.بعد دیسک s.s.d هم مدل سامسونگ evo 850 120 خواستم اما مدل ocz trion 100 برام روی کیس گذاشت...الان که چک کردم فهمیدم ولی برام دردسره عوض کنم دوباره باید ببرم پیشش و سفارش بده و ...خیلی فرق نداره که؟؟

برند رم شما معمولی هست، گرافیک هم عالیه،
SSD رو هم بیخود عوض کرده، معلومه که کندتره، اگر قرار بود همه چی رو هر چی فروشنده میلش کشید بزاره دیگه برا چی مشاوره میدیم؟! باید قبل از تحویل سیستم خودت چک می کردی.

lona1386

کاربر سایت
Jan 20, 2013
8
قیمت پایینش مشکلی نداره ولی وقتی اون X6 هم هست بنظر من بهتر بود همین قوی تره رو میگرفتید.

همین X1 هم دستگاه خوبیه. روی یه مدل مشابه GTA: San Andreas رو امتحان کردم مشکلی نداشت.

ممنون از شما
والا دیگه احساس کردم بیشتر از این بالای این دستگاه ها هزینه نکنم
حالا به قول شما همین هم خوبه
یه فیلم با فورمت 4k بهش زدم خیلی سریع اجرا شد و نشون داد بدون کوچک ترین تیک . مشخصه مشخصات الکی نیست
حالا بحث من سر بازی است
ببینید من یه کنترل کیبورد دار هم باهاش گرفتم که بدرد بازی بخوره
ولی چیزی که مشخصه چون بازی های اندرویدی تاچ هستند نمیشه با این اجرا کرد . واسه همین باید بگردم دنبال بازی هایی که با دسته و این کیوبرد و یا کنترل خودش اجرا بشه
الان من چه جوری باید بگردم که چه بازی هایی با دسته اجرا میشه ؟
سوال بعدی هم اینه که در سایت یه دسته بیسیم گذاشته قیمت 95 تومان . رفتم از بازار سوال کردم گفتند دسته دارند بیسیم 40 تومان . حالا به نظر شما ممکنه اون دسته که تو بازار هست بهش نخوره ؟ این دسته ها همراه یه دانگل وایرلس هم داره . خودش گفت اجرا نمیشه و باید مال خودمون رو بگیرید .و گفت فقط با سیم ها مشکلی ندارن .
الان این حرف درسته ؟ یا من میتونم از بازار همون 40 تومانی که مثل همین که تو سایتش هست رو بگیرم ؟

ممنون میشم منوم راهنمایی کنید 1 در پیدا کردن بازی هایی که با دسته اجرا میشه و خرید دسته
سپاس

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
ممنون از شما
والا دیگه احساس کردم بیشتر از این بالای این دستگاه ها هزینه نکنم
حالا به قول شما همین هم خوبه
یه فیلم با فورمت 4k بهش زدم خیلی سریع اجرا شد و نشون داد بدون کوچک ترین تیک . مشخصه مشخصات الکی نیست
حالا بحث من سر بازی است
ببینید من یه کنترل کیبورد دار هم باهاش گرفتم که بدرد بازی بخوره
ولی چیزی که مشخصه چون بازی های اندرویدی تاچ هستند نمیشه با این اجرا کرد . واسه همین باید بگردم دنبال بازی هایی که با دسته و این کیوبرد و یا کنترل خودش اجرا بشه
الان من چه جوری باید بگردم که چه بازی هایی با دسته اجرا میشه ؟
سوال بعدی هم اینه که در سایت یه دسته بیسیم گذاشته قیمت 95 تومان . رفتم از بازار سوال کردم گفتند دسته دارند بیسیم 40 تومان . حالا به نظر شما ممکنه اون دسته که تو بازار هست بهش نخوره ؟ این دسته ها همراه یه دانگل وایرلس هم داره . خودش گفت اجرا نمیشه و باید مال خودمون رو بگیرید .و گفت فقط با سیم ها مشکلی ندارن .
الان این حرف درسته ؟ یا من میتونم از بازار همون 40 تومانی که مثل همین که تو سایتش هست رو بگیرم ؟

ممنون میشم منوم راهنمایی کنید 1 در پیدا کردن بازی هایی که با دسته اجرا میشه و خرید دسته
سپاس

من روی دستگاه خودم یه رام بخصوصی هست که هم دسته 360 و هم PS3 رو میشناسه و کامل ساپورت میکنه. اگر هم دسته سیمی 360 دارید حتما میشناستش. بنظر من بهترین دسته برای این دستگاه همینه.

اگه میخواید مطمئن باشید همون دسته که تو سایتش هست رو بگیرید چون هم بی سیمه و تست شده باهاش.

بازی هایی هم که با دسته اجرا میشن مهم ترینش همین GTA ها و اون Modern Combat هستن. میتونید emulator های مختلف رو هم بریزید و بازیهای قدیمی رو اجرا کنید.

lona1386

کاربر سایت
Jan 20, 2013
8
من روی دستگاه خودم یه رام بخصوصی هست که هم دسته 360 و هم PS3 رو میشناسه و کامل ساپورت میکنه. اگر هم دسته سیمی 360 دارید حتما میشناستش. بنظر من بهترین دسته برای این دستگاه همینه.

اگه میخواید مطمئن باشید همون دسته که تو سایتش هست رو بگیرید چون هم بی سیمه و تست شده باهاش.

بازی هایی هم که با دسته اجرا میشن مهم ترینش همین GTA ها و اون Modern Combat هستن. میتونید emulator های مختلف رو هم بریزید و بازیهای قدیمی رو اجرا کنید.

ممنون و سپاسگذارم
خواستم پیغام خصوصی بدم به شما که دیدم نمیشه
قبل از هر چیز تشکر میکنم بابت پاسخگویی شما . من سوال زیاد میکنم چون زیاد سررشته ندارم از این موارد . دستگاه رو خریدم واسه همین نمیخوام بی افته کنار
الان درباره بازی های اجرا با دسته متوجه شدم . فکر میکنم باید این جمله رو سرج کنم android games with gamepad support
ولی دیشب سرج میکردم با برنامه ایی روبه رو شدم که کارش تنظیم بازی ها با دسته و اجرای اونها USB_BT_Joystick_Center . نصب کردم ولی چیزی متوجه نشدم
ولی شما اینجا گفتید امولاتور های مختلف رو نصب کنم برای اجرای بازی های قدیمی تر و معمولی تر
میشه بگید این امولاتور ها چی هستند ؟
و کلا منو راهنمایی کنید که من الان این وسیله رو خریدم برای بازی چه کار کنم ؟ هم دسته میگیرم . هم کنترل کیبورد دار خریدم و هم کنترل خودش هست . یعنی همه وسایل برای بازی هست .فقط مونده بازی که بشه اجرا کرد
خیلی ازتون ممنون میشم

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,055
سلام به همه.
دوستان یک راهنمائی خیلی قوی و مهم می خوام!

بنده اول قصد نداشتم برای سیستم خرج کنم و یک عدد کارت گرافیک GTX 950 روی سیستم ضعیفم انداختم و خدا رو شکر تمام بازی ها رو به راحتی اجرا می کرد.
حالا تصمیم گرفتم سر کیسه رو یکم شل کنم و یک تحول ایجاد کنم تو سیستمم! :d
می خوام یک سیستم خیلی خوب برای گیم ببندم! کارت گرافیک حال حاضر بنده که GTX 950 هست و یک مانیتورِ 1080 دارم!
تنها کمکی که از شما می خوام این هست که، یک مُدل رَم و مادربورد برای گیم با قیمت خیلی خوب به بنده پیشنهاد بدید.
به احتمال زیاد سی پی یو رو Core i7 انتخاب می کنم، ولی مهمترین نکته ای که می خوام بهش توجه کنم، مدل و کیفیت رَم و مادربورد هست!
بنده یک سِرچی کردم و قیمت های نجومی مادربوردهای خیلی خوب بازار رو دیدم! اما می خوام یک مادربورد و رَم رو پیشنهاد بدید که اینقدر قیمتش بالا نباشه!!! :d آخه یک میلیون و هشتصد برای مادربورد؟؟؟ :d
مادربوردی نداریم که با قیمت 500-600 تومن برای گیم و نهایت قدرتنمائی سی پی یو، رَم و کارت گرافیک مناسب باشه؟ :d و یا شما یک رَم خوب برای گیم رو چی پیشنهاد می کنید؟ یک رَم خیلی خوب 8 گیگ کفایت می کنه یا نیاز هست برای گیم رَم رو تا 16 ارتقا داد؟
یک سیستمی می خوام که تا چند سال بتونه منو پشتیبانی کنه و اگر قرار باشه قطعه ای رو بعد از چند سال ارتقا بدم، اون قطعه فقط کارت گرافیک باشه! نه مادربورد و رَم و سی پی یو!!!
پیشنهاد شما چیه؟؟

علی_م

کاربر سایت
Apr 15, 2013
45
سلام دوستان
میخواستم یه سیستم جمع کنم برای بازی تا قیمت 1.500 کمی بیشترم شد مشکلی نیست(فقط ماردر بورد .کارت گرافیک.سی پی یو .رم.پاور)که تا دو سه سال راحت جواب بده اگر نیاز به ارتقا داشت فقط کارت گرافیکو عوض کنم. حالا از شما میخوام قطعاتشو بهم بگید که چی انتخاب کنم ?

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
ممنون و سپاسگذارم
خواستم پیغام خصوصی بدم به شما که دیدم نمیشه
قبل از هر چیز تشکر میکنم بابت پاسخگویی شما . من سوال زیاد میکنم چون زیاد سررشته ندارم از این موارد . دستگاه رو خریدم واسه همین نمیخوام بی افته کنار
الان درباره بازی های اجرا با دسته متوجه شدم . فکر میکنم باید این جمله رو سرج کنم android games with gamepad support
ولی دیشب سرج میکردم با برنامه ایی روبه رو شدم که کارش تنظیم بازی ها با دسته و اجرای اونها USB_BT_Joystick_Center . نصب کردم ولی چیزی متوجه نشدم
ولی شما اینجا گفتید امولاتور های مختلف رو نصب کنم برای اجرای بازی های قدیمی تر و معمولی تر
میشه بگید این امولاتور ها چی هستند ؟
و کلا منو راهنمایی کنید که من الان این وسیله رو خریدم برای بازی چه کار کنم ؟ هم دسته میگیرم . هم کنترل کیبورد دار خریدم و هم کنترل خودش هست . یعنی همه وسایل برای بازی هست .فقط مونده بازی که بشه اجرا کرد
خیلی ازتون ممنون میشم

میتونید لیست بازی هایی که از دسته پشتیبانی میکنند رو ببینید. در کل باید بگم زیاد روی بازی کردن روی این دستگاه حساب نکنید، بیشتر برای پخش ویدیو استفاده میشن.

از بین این کنترل هایی که گفتین فقط همون دسته بی سیم برای بازی مناسبه. اگه همون رو بگیرید نیازی به برنامه ی اضافی روی دستگاه هم نیست. مهم اینه که بازی ساپورتش کنه.

Emulator ها شبیه ساز کنسول های قدیمی مثل سگا و میکرو هستن. برای هر کنسول یه برنامه هست. (بهترینش RetroArch) همه شون هم از کنترلر پشتیبانی میکنن.

اگه سوالی هست میتونید توی پیام خصوصی بپرسید.

abouzar337

کاربر سایت
Jul 2, 2009
687
میخواستم ببینم داخل کیس Green x3 ver2 خنک کننده Thermalright HR-02 Rev.A(BW) Macho بدون باز کردن فن بزرگ امکان پذیره؟
یه بنده خدایی بما گفته میشه ولی تو اطلاعات خود کیس که نوشته نمیشه

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,641
نام
Leo Fitz
میخواستم ببینم داخل کیس Green x3 ver2 خنک کننده Thermalright HR-02 Rev.A(BW) Macho بدون باز کردن فن بزرگ امکان پذیره؟
یه بنده خدایی بما گفته میشه ولی تو اطلاعات خود کیس که نوشته نمیشه
منظورت اینه؟

من خودم همین مدل خنک کننده رو گرفتم نصب کردم و خیلی خوشحال میخواستم درب کیس رو ببندم که ناگهان متوجه شدم فن بزرگ کناره کیس گیر میکنه به خنک کننده...:-o
میخواستم برش دارم کلا که دیدم بدون بستن پیچ هاش میشه پایین تر گذاشت...
روی پایه پیچ ها...اینجوری

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
سلام دوستان

کانفیگ سیستمم الان اینه:

Cpu : Intel Core I5 4460
Mb : Asus B85-Plus
Ram: 2*4GB DDR3 Kingmax
Vga: Asus GTX 750 TI OC 2GB
Hdd: WD 1TB Green
Odd: Samsung Dwr 24x
Psu: Green GP635B-US
Case : Green Orbit

چند تا سوال دارم

1 - این گرافیک رو چند میتونم بفروشم ؟ منظورم قیمت معقولی هست که برای فروش بزارم و فروخته بشه و بهترین قیمت باشه
2 - با این psu و دقیقا همین config حداکثر گرافیکی که میشه عوض کرد چه مدلی هست ؟
3 - گرافیک 960 مدل 2 گیگ الان توصیه میشه برای خرید ؟ از نظر فریم که تقریبا 2 برابر کارت کنونی من هست اما مساله اون رم 2 گیگی هست که بازی ها الان برای very high رفتن سراغ 4 گیگ به بالا.

ممنونم

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
سلام دوستان

کانفیگ سیستمم الان اینه:

Cpu : Intel Core I5 4460
Mb : Asus B85-Plus
Ram: 2*4GB DDR3 Kingmax
Vga: Asus GTX 750 TI OC 2GB
Hdd: WD 1TB Green
Odd: Samsung Dwr 24x
Psu: Green GP635B-US
Case : Green Orbit

چند تا سوال دارم

1 - این گرافیک رو چند میتونم بفروشم ؟ منظورم قیمت معقولی هست که برای فروش بزارم و فروخته بشه و بهترین قیمت باشه
2 - با این psu و دقیقا همین config حداکثر گرافیکی که میشه عوض کرد چه مدلی هست ؟
3 - گرافیک 960 مدل 2 گیگ الان توصیه میشه برای خرید ؟ از نظر فریم که تقریبا 2 برابر کارت کنونی من هست اما مساله اون رم 2 گیگی هست که بازی ها الان برای very high رفتن سراغ 4 گیگ به بالا.

ممنونم
کارتتون رو بسته به شرایط گارانتی دوروبره 400 حالا چند ده تومن بالا پایین بفروشید قیمت خوبیه براش.
پاور برای کارتی مثله GTX 980 هم مناسبه. 960 هم برای قدرتش همون 2 گیگ کافیه. درسته برای اولترا های گیم های روز رم بالای 3 گیگ نیازه ولی 960 قدرت اجرای اون گیم ها رو برای اولترا نداره که رم مشکل ساز بشه. بودجه برای خرید هم مشخص کنید بهتر میشه راهنمایی کرد.

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
کارتتون رو بسته به شرایط گارانتی دوروبره 400 حالا چند ده تومن بالا پایین بفروشید قیمت خوبیه براش.
پاور برای کارتی مثله GTX 980 هم مناسبه. 960 هم برای قدرتش همون 2 گیگ کافیه. درسته برای اولترا های گیم های روز رم بالای 3 گیگ نیازه ولی 960 قدرت اجرای اون گیم ها رو برای اولترا نداره که رم مشکل ساز بشه. بودجه برای خرید هم مشخص کنید بهتر میشه راهنمایی کرد.
خوب پس psu نیاز به تعویض نداره اینطور بهتر شد.

میتونم به 970 هم فکر کنم .
ارزونترین 970 موجود چند قیمت هست ?
در مورد 960 یعنی خرید مدل 4 گیگش دلیلی نداره ؟
رمش مطمنن 4 باشه بهتره تا 2 درسته ؟

Sent From Samsung Galaxy Note 4 Tapatalk

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
خوب پس psu نیاز به تعویض نداره اینطور بهتر شد.

میتونم به 970 هم فکر کنم .
ارزونترین 970 موجود چند قیمت هست ?
در مورد 960 یعنی خرید مدل 4 گیگش دلیلی نداره ؟
رمش مطمنن 4 باشه بهتره تا 2 درسته ؟

Sent From Samsung Galaxy Note 4 Tapatalk
970 که بتونید تهیه کنید حتی کارکردش که بهترین انتخابه و تفاوتش با کارت های یک رده پایینترش مثله 960 یا 380 زیاده.
الان از برند گلکس هست تو بازار حدود 1280.
960 تو تست ها تفاوتی تو رزولشن 1080 بینه 2 و 4 گیگ دیده نمیشه. خب رمه بیشتر بهتره هر چند تاثیر نداشته باشه! ولی ارزشه اون اختلاف قیمتشونو برای 960 نداره.

علی_م

کاربر سایت
Apr 15, 2013
45
سلام برای این مادر برد و cpu چه کارت گرافیک و رمی پیشنهاد میدید ؟در حد متوسط میخوام
GIGABYTE GA-Z170X-Gaming 5
ASUS Z170 Maximus VIII Gene
Intel Core i5-6600

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر