مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
با سلام خدمت استاید گرامی. ;;)
دوستان بین gtx 980 ti و SLI 2x gtx 970 کدوم راندمان و کارایی بیشتری داره ؟ :-b
و بنظروتون ارزش داره 400-500 تومن افزایش 2 تا 970 رو بگیرم یا 980ti کفایت میکنه برای بازی های روز رو رزولوشن FHD ؟
با تشکر o:-)

دو تا 970 باز هم vram 4 گیگه.ولی 980ti شش گیگ.980 ti کافیه برای بازی های الان.اگه دیده باشید black ops 3 بیشتر از 4 گیگ vram مصرف میکنه پس احتمالا بازی های اینده هم همینطور باشن
در ضمن تو sli از همه قدرت کارت استفاده نمیشه:d

pouryaps3

کاربر سایت
Aug 29, 2009
576
نام
پوریا
چیو قراره ساپورت کنه مادربرد؟
شما امتحان کن اگه نکرد بعدا عوض کن!

تنها گزینه یمورد نیاز همون اسلات PCI Express هست که داره، بقیش ربطی به مادربرد نداره تا حد زیادی.

اصلا مشخصات دیگه ای از سیستم نگفتی که ما ببینیم چیا رو میشه عوض کرد.

مدل کامپیوتر با مشخصات.

مشکلی نیست ولی چندجا خوندم که با یه سری کارت‌های جدید مشکل داشته. دنگ و فنگ داره پس دادنش، برای همین میخواستم مطمئن بشم. چاره‌ای نیست مثل این که. ممنون.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید
مدل کامپیوتر با مشخصات.

مشکلی نیست ولی چندجا خوندم که با یه سری کارت‌های جدید مشکل داشته. دنگ و فنگ داره پس دادنش، برای همین میخواستم مطمئن بشم. چاره‌ای نیست مثل این که. ممنون.

دوست عزیز، به احتمال 99 درصد جواب میده، مادربردت هم زیاد قدیمی نیست، اما محصولات OEM رو نمیشه هیچ وقت 100 درصد روی قابلیت ارتقاشون تضمین داد.

.:Pouria:.

کاربر سایت
Sep 20, 2009
2,382
نام
-_-
سلام
اقا شرمنده من دوباره مزاحم می شم . برای استفاده از نرم افزار های شبیه سازی مثل vmware پردازنده های سری U مخصوص لپ تاپ جواب گو هست ؟

Deus EXX

کاربر سایت
May 22, 2015
132
سلام. جمیعا دوستان خسته نباشند.
اگر زحمتی نیست بهترین سیستمی که میشه با نهایت 3 تومن بست رو معرفی کنید منظورم سیستم کامل همراه با مانیتور و کیس کامل و ... هست.
اگر امکان داره فقط در مورد مانیتور به صرفه ترینش رو معرفی کنید که باقی مبلغ صرف قطعات کیس بشه. با تشکر.

راستی نظرتون در مورد R7370 2GD5 چیه؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید
سلام
اقا شرمنده من دوباره مزاحم می شم . برای استفاده از نرم افزار های شبیه سازی مثل vmware پردازنده های سری U مخصوص لپ تاپ جواب گو هست ؟

نه دوست عزیز، ماشین مجازی روی پردازنده های ضعیف هم اجرا خواهد شد اما بسیار کند عمل خواهد کرد، برای شبیه سازی حتما باید از پردازنده های رده بالا استفاده کنید تا راندمانی نزدیک به راندمان سیستم عامل اصلی یا میزبان رو در VM داشته باشید و همینطور حافظه ی زیاد.

سلام. جمیعا دوستان خسته نباشند.
اگر زحمتی نیست بهترین سیستمی که میشه با نهایت 3 تومن بست رو معرفی کنید منظورم سیستم کامل همراه با مانیتور و کیس کامل و ... هست.
اگر امکان داره فقط در مورد مانیتور به صرفه ترینش رو معرفی کنید که باقی مبلغ صرف قطعات کیس بشه. با تشکر.

راستی نظرتون در مورد R7370 2GD5 چیه؟

CPU:Core i5 4460
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:GTX 960 2GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1
MONITOR: Asus HD VS207TE

حدود 3100 میشه
کارت 370 هم از کارت 960 کمی ضعیفتر هست،

خرید یک msi 6850 به قیمت 250 هزار تومان ارزش داره؟

خب راندمانش دیگه از کارتای میان رده ی جدید هم کمتره، ولی خب 200 تا 250 تومن ارزش داره.

mr_bahram

کاربر سایت
Aug 31, 2011
63
نام
Bahram Khan
سلام
برای ارتقا سیستم به gtx980Ti با همین پاور کارم راه میفته ؟ و چند آمپر روی ریل ۱۲ ولت نیاز داره ؟
gtx 970
intel 4790
asus h97pro
8g ram
power : green gp700a - HP

آخرین ویرایش:

king677

کاربر سایت
Jan 18, 2014
74
نام
هادی
سلام و خسته نباشید ( بخصوص آقا فرشید ) - لطفا به سوالاتم پاسخ بدید
1 - یکی از آشنایان گرافیک دست دوم sapphire r9 290 4gb gddr5 به قیمت 850 میفروشه بنظرتون بخرم یا gtx 960 بگیرم
2 - در ضمن پاور 600 وات گرین برا این گرافیک و cpu اینتل 6500 i5 کافی هست ( اگر نه چی بگیرم )
3 -
مادربورد ایسوس H110M-c 1151 بخاطر قیمت مناسب بخرم (پاسخگو هست ؟) یا مدلی مثل MSI Z170 PC Mate بگیرم ( اهل sli و cross fire و اورکلاک نیستم )

4 - مانیتور ASUS-VX229H-IPS خوبه یا مدل بهتری هم با این قیمت هست ؟
5 - کیس x1 گرین یا x2 jaguar ?
با تشکر

آخرین ویرایش:

rsoft

کاربر سایت
Sep 14, 2007
1,008
نام
reza
سلام خدمت تمام استاید عزیز خصوصا آقا فرشید که تقریبا 7 سال پیش تو همین سایت به من مشاوره ی عالی دادن و زحمت بستن سیستم رو هم خودشون کشیدن..خداروشکر بعد از 7 سال با مشاوره ی عالی شما هنوز از سیستمم راضی هستم و کوچکترین خرابی و مشکلی با اینکه به شدت ازش کار میکشم ندارم..اما بالاخره دیگه تصمیم گرفتم سیستم رو عوض کنم.
حدود 5 میلیون در کل میخوام هزینه کنم که شامل مانیتور و موس و کیبورد هم میشه!
بیشتر برای گیمینگ میخوام البته بیشتر میخوام بتونم شبیه ساز پرواز رو با کلیه ی add-on هاش با بالاترین کیفیت و بدون افت فریم اجرا کنم.
ممنون میشم بازهم راهنماییم کنید.
یک سوال دیگه هم داشتم این سیستم با قمت 4 میلیون و100 مقرون به صرفه هستش یا خیر؟
Workstations
CPU :Intel Skylake Corei5 6600K Overclocked on 4.0GHZ
RAM :16GB Gskill DDR4 2400Mhz CL 15 ( 2x8GB) Dual
MainBoard :Asus Z170 Pro Gaming, 64GB Max DDR4 Memory Support
VGA :EVGA GeForce GTX 960 4GB SC ACX 2.0 Plus
HDD :WD 1TB Blue , 7200 rpm
PSU :COOLER MASTER PSU V650S A/EU
Case :AeroCool Battlehawk Black
CPU Cooler :DeepCool Gamerstorm Maelstrom 120K
Optical Drive :Pioneer DVD-RW 24X
LED Lighting :LED Lighting 1m RGB LED With Remote Control

به اضافه ی مونیتور با قیمت 820
[h=1]ASUS VX239H 23" Full HD AH-IPS Black [/h]
پیشاپیش ممنون

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,207
نام
امیر محمود
سلام
برای ارتقا سیستم به gtx980Ti با همین پاور کارم راه میفته ؟ و چند آمپر روی ریل ۱۲ ولت نیاز داره ؟
gtx 970
intel 4790
asus h97pro
8g ram

سلام
پاور 700 وات برای 980ti کافی هستش. روی ریل 12 ولت دقیقا اطلاع ندارم که چند آمپر نیاز هستش.

سلام و خسته نباشید ( بخصوص آقا فرشید ) - لطفا به سوالاتم پاسخ بدید
1 - یکی از آشنایان گرافیک دست دوم sapphire r9 290 4gb gddr5 به قیمت 850 میفروشه بنظرتون بخرم یا gtx 960 بگیرم
2 - در ضمن پاور 600 وات گرین برا این گرافیک و cpu اینتل 6500 i5 کافی هست ( اگر نه چی بگیرم )
3 -
مادربورد ایسوس H110M-c 1151 بخاطر قیمت مناسب بخرم (پاسخگو هست ؟) یا مدلی مثل MSI Z170 PC Mate بگیرم ( اهل sli و cross fire و اورکلاک نیستم )

4 - مانیتور ASUS-VX229H-IPS خوبه یا مدل بهتری هم با این قیمت هست ؟
5 - کیس x1 گرین یا x2 jaguar ?
با تشکر

سلام
1- کارت r9 290 که یک مقدار قدیمی محسوب میشه ولی خب از 960 سریعتر هستش و Vram اش هم 4 گیگابایت هستش که برای بازی های حال بهتر هستش. ضمنا توجه داشته باشید که کارت R9 290 اگر مدل رفرنس تهیه کنید ، دمای زیادی داره تا 94 هم در Load میرسه. و طبیعتا صدای فن کارت زیاد میشه و بخاطر کم شدن دما به طور خودکار کارایی کارت به مقدار کمی کاهش پیدا می کنه. اگر مدل غیر رفرنس با خنک کننده اختصاصی باشه که خوبه و مشکلات ذکر شده رو نداره. ضمنا خرید کارت گرافیک دست دوم هم نکاتی داره که باید در نظر بگیرید و حداقل 48 ساعت مهلت تست بگیرید.

2- پاور 700 وات رو به شما توصیه می کنم که مطمئن تر باشه. چون 290 هم مصرف برقش از 960 بیشتر است.

3- اگر اهل OC یا مواردی که ذکر کردین، نیستین برد های ارزان تر مثل H110 یا B150 کفایت می کنه.

4- در اون رنج قیمت مانیتوری که ذکر کردین خوب هستش

5- در مورد کیس به اندازه قطعات خصوصا کارت گرافیک و کولر سی پی یو توجه داشته باشین. و همچنین از نظر خنک بودن هم بررسی کنید.

سلام خدمت تمام استاید عزیز خصوصا آقا فرشید که تقریبا 7 سال پیش تو همین سایت به من مشاوره ی عالی دادن و زحمت بستن سیستم رو هم خودشون کشیدن..خداروشکر بعد از 7 سال با مشاوره ی عالی شما هنوز از سیستمم راضی هستم و کوچکترین خرابی و مشکلی با اینکه به شدت ازش کار میکشم ندارم..اما بالاخره دیگه تصمیم گرفتم سیستم رو عوض کنم.
بیشتر برای گیمینگ میخوام البته بیشتر میخوام بتونم شبیه ساز پرواز رو با کلیه ی add-on هاش با بالاترین کیفیت و بدون افت فریم اجرا کنم.
Workstations

ASUS VX239H 23" Full HD AH-IPS Black

پیشاپیش ممنون

سلام
سیستمی که خودتون مد نظر دارین ، نسبت به بودجه تون بد نیست.

فقط چند تا نکته:
1- کولری که انتخاب کردین برای اورکلاک 6600K با فرکانس بالا بیشتر از 4.4GHZ فکر نمی کنم خیلی مناسب باشه. بیشتر برای فرکانس پیش فرض خود 6600k یا با اورکلاک خیلی کم مناسب هستش. ضمنا همون کولری که نوشتین رو سعی کنین سری Captain که جدیدتر هستش رو تهیه کنید که کارایی نسبتا بهتری داره.
2- از اونجایی که گفتین بالاترین کیفیت بدون افت فریم رو مد نظر دارین، پیشنهاد می کنم اگر امکانش هست بودجه رو افزایش بدین و یک کارت 970 تهیه کنید. و یا مادربورد و سی پی یو یک مدل پایین تر تهیه کنید و روی کارت گرافیک بیشتر هزینه کنید.

نکته اخر: سیستم رو بیشتر از 3 تا 5 سال نگه ندارین. چون برای سیستمی که بیش از 3-4 سال عمرش باشه تقریبا از میدان خارجه و نمی تونید بازی ها رو با تنظیمات High یا Ultra بازی کنید. همچنین از تکنولوژی های جدیدتر هم محروم می شید.

سلام
می خواستم فقط یه کیس جمع کنم
با چهار تومن چی پیشنهاد می کنید
با تشکر

سلام
برای چه منظور و هدفی می خواین سیستم جمع کنید؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید
سلام
gtx 970
intel 4790
asus h97pro
8g ram

کارت 980Ti حدود 30 آمپر برای مدل مرجع روی ریل 12 ولت می کشه و مدلهای اورکلاک هم تا 38 آمپر نیاز دارند.
پاور 600 وات هم کافی بود اما این هم مناسبه.

Workstations

ASUS VX239H 23" Full HD AH-IPS Black

پیشاپیش ممنون

خواهش می کنم.
من به صحبت دوستمون اضافه کنم که مانیتور مناسب برای بازی بهتره از سری VX انتخاب بشه که پنل TN دارند و سرعت پاسخگویی بالاتر، در عوض کیفیت رنگ و زاویه ی دید کمتری دارند
در مورد کارت گرافیک هم باز تاکید میشه که مدل GTX 970 یا بالاتر رو بردارید اگر توقع زیادی از بازیها دارید.

سلام
می خواستم فقط یه کیس جمع کنم
با چهار تومن چی پیشنهاد می کنید
با تشکر

CPU:Core i5 6600
RAM:2*4GB 2133 DDR4
M/B:ASUS H170 PRO GAMIG
VGA:GTX 970 4GB GDDR5
SSD:SAMSUNG 850 EVO 120GB
POWER:GREEN 650w
CASE:GREEN X2

حدود 4050 درمیاد.

rsoft

کاربر سایت
Sep 14, 2007
1,008
نام
reza
کارت 980Ti حدود 30 آمپر برای مدل مرجع روی ریل 12 ولت می کشه و مدلهای اورکلاک هم تا 38 آمپر نیاز دارند.
پاور 600 وات هم کافی بود اما این هم مناسبه.

خواهش می کنم.
من به صحبت دوستمون اضافه کنم که مانیتور مناسب برای بازی بهتره از سری VX انتخاب بشه که پنل TN دارند و سرعت پاسخگویی بالاتر، در عوض کیفیت رنگ و زاویه ی دید کمتری دارند
در مورد کارت گرافیک هم باز تاکید میشه که مدل GTX 970 یا بالاتر رو بردارید اگر توقع زیادی از بازیها دارید.

CPU:Core i5 6600
RAM:2*4GB 2133 DDR4
M/B:ASUS H170 PRO GAMIG
VGA:GTX 970 4GB GDDR5
SSD:SAMSUNG 850 EVO 120GB
POWER:GREEN 650w
CASE:GREEN X2

حدود 4050 درمیاد.

ممنون از شما و جناب امیر محمود عزیز.
پس آقا فرشید لطف میکنید سیستم پیشنهادی خودتون رو بگید؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر