مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

samua

کاربر سایت
Oct 7, 2014
13
بهترین موقع همیشه الانه که قطعات هنوز گرونتر نشدن!
کارت گرافیک شما هم نسبتا برای بازیهای جدید ضعیف شده و حتی اگر پردازنده و مادربرد رو هم عوض کنید باز هم به تنهایی کفاف بازیهای جدید رو با تنظیمات بالا نمی دن. رم 4 گیگ هم کافی نیست، تعویض یا ارتقای پردازنده بدون مادربرد هم امکانپذیر نیست چون منسوخ شده
من توصیم اینه که شما اول کارت گرافیک رو برای بازیهای جدید ارتقا بدی و بعد دو قطعه ی دیگه رو، تاثیرش توی بازی بیشتر خواهد بود.

اما دو قطعه ی پیشنهادی:

CPU:Core i5 4460
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS B85-PRO GAMER

حدود 1080 میشه بدون رم، با رم هم 280 تومن دیگه اضافه میشه.

خیر، نمیشه! سوکتشون فرق داره

چون گفتی 10 11 تومن یه سیستم بالاتر از حد معمول توصیه می کنم:

CPU:INTEL CORE i7 5930K
FAN:CORSAIR H110i
RAM:4*4GB 2400 DDR4
M/B:ASUS X99-A
VGA:ASUS GTX 980 4GB*2
HDD:SEAGATE 2TB
SSD:SAMSUNG 850 120GB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 850W PLATINIUM
CASE:GREEN X8

حدود 11820 میشه.
میشه یه مقایسه در مورد کارت گرافیک ۳x gtx970 با ۲x gtx980 میخواستم بدونم چرا برتری با ۲x gtx 980 هستش ممنون میشم

Argada

کاربر سایت
Jan 25, 2013
708
نام
محمد رضا
سه تا مازول 2گیگ رم 1333 ddr3 با باس cl7 دارم... یه کی دیگه هم می خوام اضافه کنم تا هشت گیگ بشه و بتونم دو تا دو کاناله داشته باشم... اگه cl و فرکانس رمی که می خوام بخرم با بقیه یکی باشه کفایت می کنه یا اینکه برای دو کاناله شدن حتما باید برندها و مدل یکی باشه!؟

یه سوال دیگه هم دارم... احتمالا پردازنده و مادربرد رو عوض کنم... ایا یه core i5 4690 با همین رم های 1333 به نسبت کارایی و قیمت فرقی با core i5 4690k و رم ddr3 2400 داره؟

dashte laleha

عضو جدید
Mar 31, 2015
35
سلام.1-اگه 3تا رم 4گیگ یه اندازه مثلن kingeston hyper x 3*4gb 1866 cl9 رو با هم استفاده کنیم مشکلی پیش میاد؟

2-به نظر شما مادربورد
EliteGroup L337 Gaming Series Z97-MACHINE میتونه جانشین GIGABYTE Gaming Series GA-Z97X-Gaming 3 بشه؟چون 100 تومن ارزونتره امکاناتشم نزدیک به اونه. 3- هاردهای وسترندیجیتال سری خاویار کدومش بهتره؟سبز،بنفش،آبی؟
4-
Kingston HyperX 3K Series 120GB SH103S3 یا samsung 850 evo 120gb کدوم ssd بهتره؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
میشه یه مقایسه در مورد کارت گرافیک ۳x gtx970 با ۲x gtx980 میخواستم بدونم چرا برتری با ۲x gtx 980 هستش ممنون میشم

من جایی نگفتم دوتا 980 به سه تا 970 برتری داره! من اصلا ترکیب 3 کارتی رو کمتر توصیه می کنم!
اول به خاطر اینکه راندمان ترکیب دوتایی کارتها بهترین حالت هست و وقتی 3 تا میشه راندمان کارت سوم فقط 30 یا 40 درصد راندمان رو بالا می بره، مصرف زیاد میشه و صدای زیادی تولید می کنن.
دوم اینکه برای 4K در بیشتر موارد به 3 تا کارت نیازی نیست و دوتا 980 هم راندمان قابل قبولی رو برای 4K تولید می کنن.

سه تا مازول 2گیگ رم 1333 ddr3 با باس cl7 دارم... یه کی دیگه هم می خوام اضافه کنم تا هشت گیگ بشه و بتونم دو تا دو کاناله داشته باشم... اگه cl و فرکانس رمی که می خوام بخرم با بقیه یکی باشه کفایت می کنه یا اینکه برای دو کاناله شدن حتما باید برندها و مدل یکی باشه!؟

یه سوال دیگه هم دارم... احتمالا پردازنده و مادربرد رو عوض کنم... ایا یه core i5 4690 با همین رم های 1333 به نسبت کارایی و قیمت فرقی با core i5 4690k و رم ddr3 2400 داره؟

اگه عین قبلیا بشه که دیگه احتمال ایجاد مشکل صفر میشه، اگه ماجول از برند دیگه یا فرکانس کاری دیگه باشه یا ممکنه درست کار نکنه یا اگرم کار کنه با سرعت ماجولهای قدیمی کار خواهد کرد.
ماجول 1333 هم کمی از سرعت نهایی پردازنده ی قدرتمند شما کم می کنه، بهتره 1600 به بالا استفاده کنید تا بهینه کار کنن. اما به 2133 یا 2400 نیازی نیست.

سلام.1-اگه 3تا رم 4گیگ یه اندازه مثلن kingeston hyper x 3*4gb 1866 cl9 رو با هم استفاده کنیم مشکلی پیش میاد؟

2-به نظر شما مادربورد
EliteGroup L337 Gaming Series Z97-MACHINE میتونه جانشین GIGABYTE Gaming Series GA-Z97X-Gaming 3 بشه؟چون 100 تومن ارزونتره امکاناتشم نزدیک به اونه. 3-هاردهای وسترندیجیتال سری خاویار کدومش بهتره؟سبز،بنفش،آبی؟
4-
Kingston HyperX 3K Series 120GB SH103S3 یا samsung 850 evo 120gb کدوم ssd بهتره؟

بله که مشکل پیش میاد، اما مشکل در سرعت، نه در کار کردن یا کار نکردن
اگه بخواین ماجولهای شما دو کاناله کار کنن حتما باید تعدادشون زوج باشه.
2- بله که می تونه، اما مادربردهای ارزونقیمت همیشه یه چیزی از همرده های گرونترشون کم دارن و به جزییات درشون کمتر توجه میشه، مادربرد رو هیچ وقت فدا نکنید.
3- اگه سریعترین منظورتون هست که فقط سری Black سرعتی هستن و برای PC، سری بنفش هم 7200 هستن اما برای سرورها بهینه شدن و سری Blue هم که 7200 هست اما تا 1 ترابایت فقط ظرفیت داره
4-مشخصا مدل EVO بهتره.

samua

کاربر سایت
Oct 7, 2014
13
من جایی نگفتم دوتا 980 به سه تا 970 برتری داره! من اصلا ترکیب 3 کارتی رو کمتر توصیه می کنم!
اول به خاطر اینکه راندمان ترکیب دوتایی کارتها بهترین حالت هست و وقتی 3 تا میشه راندمان کارت سوم فقط 30 یا 40 درصد راندمان رو بالا می بره، مصرف زیاد میشه و صدای زیادی تولید می کنن.
دوم اینکه برای 4K در بیشتر موارد به 3 تا کارت نیازی نیست و دوتا 980 هم راندمان قابل قبولی رو برای 4K تولید می کنن.

اگه عین قبلیا بشه که دیگه احتمال ایجاد مشکل صفر میشه، اگه ماجول از برند دیگه یا فرکانس کاری دیگه باشه یا ممکنه درست کار نکنه یا اگرم کار کنه با سرعت ماجولهای قدیمی کار خواهد کرد.
ماجول 1333 هم کمی از سرعت نهایی پردازنده ی قدرتمند شما کم می کنه، بهتره 1600 به بالا استفاده کنید تا بهینه کار کنن. اما به 2133 یا 2400 نیازی نیست.

بله که مشکل پیش میاد، اما مشکل در سرعت، نه در کار کردن یا کار نکردن
اگه بخواین ماجولهای شما دو کاناله کار کنن حتما باید تعدادشون زوج باشه.
2- بله که می تونه، اما مادربردهای ارزونقیمت همیشه یه چیزی از همرده های گرونترشون کم دارن و به جزییات درشون کمتر توجه میشه، مادربرد رو هیچ وقت فدا نکنید.
3- اگه سریعترین منظورتون هست که فقط سری Black سرعتی هستن و برای PC، سری بنفش هم 7200 هستن اما برای سرورها بهینه شدن و سری Blue هم که 7200 هست اما تا 1 ترابایت فقط ظرفیت داره
4-مشخصا مدل EVO بهتره.

یه سوال دیگه داشتم با افزایش بودجه خرید گرافیک titan x منطقی تره یا همین دو تا gtx 980 ؟

Hamed Vincent

کاربر سایت
Dec 15, 2007
1,391
نام
حــــــامــد
سلام فرشید جان

CPU Intel Core i-7 4790K
RAM 12GB Corsair Vengeance
MB X-Gaming 3 Gigabyte
Power 850W Corsair
GPU R9 280X 3GDDR5 DC II

منهای اون مشکل زوج نبودن سری Ram ـم که همیشه بهم گفتی (:D) برای ارتقا به یه کارت گرافیک خیلی بهتر چه گزینه هایی رو پیشنهاد میکنی ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
سلام فرشید جان

CPU Intel Core i-7 4790K
RAM 12GB Corsair Vengeance
MB X-Gaming 3 Gigabyte
Power 850W Corsair
GPU R9 280X 3GDDR5 DC II

منهای اون مشکل زوج نبودن سری Ram ـم که همیشه بهم گفتی (:D) برای ارتقا به یه کارت گرافیک خیلی بهتر چه گزینه هایی رو پیشنهاد میکنی ؟

کارت خیلی بهتر برای شما که 280X داشتی فقط میشه GTX 980 ، پایینتر برداری تفاوتی نمی کنه
بقیه ی قطعات که خوبن.

albatraox

کاربر سایت
Apr 18, 2015
1
سلام به همه دوستان و اساتید......من ی سیستم برای طراحی صنعتی ( برنامه Solidworks , Catia , Rhino ) دارم میبندم و 100 البته بازی هم میکنم باهاش...
به نظرتون مشخصات زیر خوبه؟

asus sabertooth mark 1
i7 4790k
gskill trident x 2*4gb 2400
inno3d ichill gtx 970 herculez x4 airboss

این مدل مادربرد رو بیشتر به خاطر دوام و خنک کنندگی خوبش انتخاب کردم چون حداقل 5 سال میخام نگهش دارم و اینکه بسیار زیباست...usb 3.1 هم داره...

در مورد رم نمیدونم کدوم شرکت بهتره خودم دنبال رم های corsair بودم ولی انگار نیست اصلا تو بازار.. صرف نظر از مشخصات فرقی داره برندش چی باشه؟ adata از همه ارزونتره!!!

گرافیک هم اول 960 تو نظرم بود ولی وقتی دیدم تفاوتش با 970 خیلییی زیاده ترجیه دادم 970 بگیرم...

پاور 750 کفایت میکنه؟ چه برندی خوبه و قیمتش مناسبه؟! ( green نمیخام... )

برای این پردازنده کولر هوایی کافیه یا کولر ابی میخاد؟

کیس هم لطفا ی چیزی نهااااایتا تا 400 تومن پیشنهاد بدید که تا جای ممکن درش شیشه ای باشه و بزرگ :)

نهایت بودجه من 5 میلیونه... مانیتور هم دارم.. شرمنده اگه ناشی هستم :D

آخرین ویرایش:

sami_villa

کاربر سایت
Jan 20, 2011
151
سلام...
کسی هست یه کانفیگ به من بده تا بتونم بازیهای نسل جدیدم بازی کنم؟
فعلا با 1 تومن نهایت 1.5 میخوام سیستم جمع کنم( تا چند سال اینده بازی هارو بکشه) ولی سیستمی میخوام که بعدا بشه براحتی تکه تکه قطعاتو اپگرید کرد.

sghl.

arnino

کاربر سایت
Jun 15, 2012
1,495
نام
آرمین ریاضی
دوستان من یه CPU میخواستم , میخواستم ببینم کسی جایی یا کسی رو میشناسه که گیر بیارم این سی پی یو رو.قدیمیه یجورای
AMD Phenom X4 9850 Socket AM2+/AM3

samua

کاربر سایت
Oct 7, 2014
13
آيا موس
Naga2014 موس خوبيه؟
بين
Abyssus
naga
deathadder
كودومو پيشنهاد ميكنيد
اگه يه توضيح كلي بديد ممنون ميشم

برای چه سبک بازی میخوای این مهمه اگه بازی های مثل دوتا بازی میکنی naga موس خوبیه در غیر این صورت deathadder 2014 رو چیشنهاد میدم بهت

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
سلام به همه دوستان و اساتید......من ی سیستم برای طراحی صنعتی ( برنامه Solidworks , Catia , Rhino ) دارم میبندم و 100 البته بازی هم میکنم باهاش...
به نظرتون مشخصات زیر خوبه؟

asus sabertooth mark 1
i7 4790k
gskill trident x 2*4gb 2400
inno3d ichill gtx 970 herculez x4 airboss

این مدل مادربرد رو بیشتر به خاطر دوام و خنک کنندگی خوبش انتخاب کردم چون حداقل 5 سال میخام نگهش دارم و اینکه بسیار زیباست...usb 3.1 هم داره...

در مورد رم نمیدونم کدوم شرکت بهتره خودم دنبال رم های corsair بودم ولی انگار نیست اصلا تو بازار.. صرف نظر از مشخصات فرقی داره برندش چی باشه؟ adata از همه ارزونتره!!!

گرافیک هم اول 960 تو نظرم بود ولی وقتی دیدم تفاوتش با 970 خیلییی زیاده ترجیه دادم 970 بگیرم...

پاور 750 کفایت میکنه؟ چه برندی خوبه و قیمتش مناسبه؟! ( green نمیخام... )

برای این پردازنده کولر هوایی کافیه یا کولر ابی میخاد؟

کیس هم لطفا ی چیزی نهااااایتا تا 400 تومن پیشنهاد بدید که تا جای ممکن درش شیشه ای باشه و بزرگ :)

نهایت بودجه من 5 میلیونه... مانیتور هم دارم.. شرمنده اگه ناشی هستم :D

در مورد مادربرد خب انتخاب خوبیه، البته دلیل نمیشه که مدلای دیگه دوام نداشته باشن اما اون اولویتش کار در شرایط دشوار و مانیتور عوامل محیطی هست. برای بازی مادربردهای سری گیمینگ هم عالی هستن.
در مورد رم هم از برند GSKILL الان موجوده که اونم حرفه ای هست و کیفیت بالایی داره.

گرافیک هم 970 انتخاب خیلی خوبیه
پاور 750 وات از برند گرین توصیه میشه، برند خارجی می گیرید حتما معتبر باشه.
کولر هوایی رده حرفه ای بالای 100 تومن مثل Thermalright Mach 02 براش بخرید.
کیس هم X7 یا X8 که دومی بزرگتره و جادار

سلام...
کسی هست یه کانفیگ به من بده تا بتونم بازیهای نسل جدیدم بازی کنم؟
فعلا با 1 تومن نهایت 1.5 میخوام سیستم جمع کنم( تا چند سال اینده بازی هارو بکشه) ولی سیستمی میخوام که بعدا بشه براحتی تکه تکه قطعاتو اپگرید کرد.

sghl.

کار درستی نیست که یه سیستم محدود و ضعیف بخرید به امید اینکه بزودی تمام قطعاتش رو ارتقا بدید، این سیستم توصیه میشه:

CPU:Core i3 4130
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
VGA:ASUS GTX 650Ti 1GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

این سیستم نزدیک 2 تومن میشه

لطفا اگر امکانش هست میشه بهترین برند و مدل رو با ذکر لینک معرفی کنید ممنون میشم

GIGA GTX 980 G1 Gaming
ASUS GTX 980 OC StriX
MSI GTX 980 Gaming

دوستان من یه CPU میخواستم , میخواستم ببینم کسی جایی یا کسی رو میشناسه که گیر بیارم این سی پی یو رو.قدیمیه یجورای
AMD Phenom X4 9850 Socket AM2+/AM3

من که جایی سرا ندارم، کلا بجای خرید پردازنده ی قدیمی خیلی بهتره که مادربردتون رو هم به یه مدل نسل جدید ارتقا بدید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر