مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
حدس میزدم. پس انگار دنبال کنسول برم بهتره هم ارزونتره برام هم خیالم از کیفیت بازیا راحته ولی فرضا اگه بودجه بتونم تهیه بکنم چی؟؟؟

خب اول ببین چقدر می تونی بودجه تهیه کنی بعد می شه گفت. در کل همون رو بده یه نسل بعد بگیر حال کن اگر امکان افزایش به حداقل 2.5 تا 3 رو نداری.

arashstar

کاربر سایت
Jun 25, 2013
33
باسلام خدمت همه اساتید محترم
شما کلا پی سی رو برای بازی ترجیح میدید یاکنسول رو.اگه میشه دلایلتون روهم بگید.
من چهارتومن بودجه دارم بااین پول شماخرید کدوم رو پیشنهادمیدین.البته پول مانیتور یاتی وی رو هم ازش کم کنین.
مشکلی که من باکنسول دارم بازیهای گرونشه بعضیا میگن میتونی تا چندماه انلاین بازی کنی ولی مثلا میشه سه ماه فقط بتل4 انلاین زد؟نمیشه واقعا.خواهشایه توضیح کلی به سوالاتم بدین.ممنون

Si@mak

کاربر سایت
Jan 22, 2010
163
خب اول ببین چقدر می تونی بودجه تهیه کنی بعد می شه گفت. در کل همون رو بده یه نسل بعد بگیر حال کن اگر امکان افزایش به حداقل 2.5 تا 3 رو نداری.

اوه چقدر دنيا تغيير كرده lol براي يه سيستم بازي 2.5 بايد خرج كرد؟! نه امكان افزايش به اين حد رو كه ندارم فعلا ولي منظورت درست متوجه نشدم. چي رو بدم يه نسل بعد بگيرم؟ الان كنسول ندارم اگه منظورت كنسوله. يكي از بچه ها ميگه 1.5 بده ps4 بگير ولي حدس ميزنم قيمتش بيشتر از اين حرفا باشه فعلا پيگير قيمتشم هنوزم تصميم نگرفتم چه انتخابي داشته باشم...

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
دوستان یه توضیحی در باره این چیپ Iris تو مک بوک های اپل میدین ؟
حداقل تا چند سال اینده ساپرت میکنه ؟

همون تراشه ی گرافیکی نسل جدید اینتل هست که علاوه بر GPU ی داخل پردازنده یک حافظه ی کش فوق سریع از نوع SDRAM داره که باعث افزایش کارایی اون تا حدود 20 درصد نسبت به گرافیک آنبرد HD 4600 میشه.

ممنون.سیستم جالبی از اب درنمیاد،نظرتون راجبه این سیستم چیه؟دست دوم قیمت ۱۶۰۰

،CPU : AMD FX-8120
خنک کننده سی پی یو DEEP COOL ICE-EDGE-400FS

با پورت یو اس پی 3 M.B : ASROCK 970 Extreme4

،،،GPU : ASUA NVIDIA GEFORCE ، GTS 450 - 1GIG DDR5

RAM : 8G - 2*4 DDR3 BUS 1600 Kingston HyperX

اسپیکردار LG ، : LCD 17 MODEL ، : L1710M

کیس با یک فن اضافه GREEN X3

پاور GREEN 480W

HDD: Western Digital ، Green 500Gb-64

DVD-RW: ، Pioneer ،

موس: A4TECH

کیبرد : Viera

به همراه فن اصلی سی پی یو + یک عدد کارت DVB
گارانتی کارت گرافیک : 22/12/2014

گارانتی مادبرد : 30/04/93

گارانتی پاور : 15/01/94

این سیستمی که نوشتید از سیستم پیشنهادی من هم ضعیفتره اگه اون جالب نیست!
مخصوصا کارت گرافیکش DX10 و قدیمی هست و جوابگوی بازیهای امروزی نیست.

ممنون بابت جواب.
آره واسه بازی میخواستم و فقط وفقط فوتبال مخصوصا آنلاین PES13.با این کارت گرافیک خودم تنظیمات رو روی low گذاشتم و رزولیشن رو هم 1280*720.فقط اگه بتونه فوتبال رو روی 1080 و تنظیمات high بکشه کفایت میکنه

در اینصورت همون کارت 400 تومنی هم تا نسخه ی FIFA 2014/PES 2014 جوابگو هست و مشکلی نداره
اما نسخه های آتی این بازیها هم قراره از انجین بازیهای کنسولی نسل بعد استفاده کنن که اونموقع پردازنده ی شما جوابگو نخواهد بود.

من چهارتومن بودجه دارم بااین پول شماخرید کدوم رو پیشنهادمیدین.البته پول مانیتور یاتی وی رو هم ازش کم کنین.
مشکلی که من باکنسول دارم بازیهای گرونشه بعضیا میگن میتونی تا چندماه انلاین بازی کنی ولی مثلا میشه سه ماه فقط بتل4 انلاین زد؟نمیشه واقعا.خواهشایه توضیح کلی به سوالاتم بدین.ممنون

هیچ پاسخ کلی برای سوال شما وجود نداره!
کاملا بستگی به شرایط هر فرد و خواستش از دستگاه PC یا کنسول داره

با 4 تومن میشه یه PC خوب برای گیمینگ خرید که تا 2 سال براحتی جوابگو باشه، بازیهای آنلاین PC رو هم باید مبلغی حدود 100 تا 230 هزار تومن بدید و اوریجینال بخرید، از این نظر با کنسول فرقی نداره! تا هر وقت بخواید میشه بازی کرد، تاریخ انقضا نداره!

اوه چقدر دنيا تغيير كرده lol براي يه سيستم بازي 2.5 بايد خرج كرد؟! نه امكان افزايش به اين حد رو كه ندارم فعلا ولي منظورت درست متوجه نشدم. چي رو بدم يه نسل بعد بگيرم؟ الان كنسول ندارم اگه منظورت كنسوله. يكي از بچه ها ميگه 1.5 بده ps4 بگير ولي حدس ميزنم قيمتش بيشتر از اين حرفا باشه فعلا پيگير قيمتشم هنوزم تصميم نگرفتم چه انتخابي داشته باشم...

2.5 الان خیلی زیاده به نظر شما؟
تازه این مبلغ من برای یه PC متوسط هست، نه خیلی قوی

PS4 هم فعلا خیلی گرونتر از این حرفاست، شما روی 2 تومن قیمت تموم شده حساب کن.

- - -ویرایش - - -

دوستان یه توضیحی در باره این چیپ Iris تو مک بوک های اپل میدین ؟
حداقل تا چند سال اینده ساپرت میکنه ؟

همون تراشه ی گرافیکی نسل جدید اینتل هست که علاوه بر GPU ی داخل پردازنده یک حافظه ی کش فوق سریع از نوع SDRAM داره که باعث افزایش کارایی اون تا حدود 20 درصد نسبت به گرافیک آنبرد HD 4600 میشه.

ممنون.سیستم جالبی از اب درنمیاد،نظرتون راجبه این سیستم چیه؟دست دوم قیمت ۱۶۰۰

،CPU : AMD FX-8120
خنک کننده سی پی یو DEEP COOL ICE-EDGE-400FS

با پورت یو اس پی 3 M.B : ASROCK 970 Extreme4

،،،GPU : ASUA NVIDIA GEFORCE ، GTS 450 - 1GIG DDR5

RAM : 8G - 2*4 DDR3 BUS 1600 Kingston HyperX

اسپیکردار LG ، : LCD 17 MODEL ، : L1710M

کیس با یک فن اضافه GREEN X3

پاور GREEN 480W

HDD: Western Digital ، Green 500Gb-64

DVD-RW: ، Pioneer ،

موس: A4TECH

کیبرد : Viera

به همراه فن اصلی سی پی یو + یک عدد کارت DVB
گارانتی کارت گرافیک : 22/12/2014

گارانتی مادبرد : 30/04/93

گارانتی پاور : 15/01/94

این سیستمی که نوشتید از سیستم پیشنهادی من هم ضعیفتره اگه اون جالب نیست!
مخصوصا کارت گرافیکش DX10 و قدیمی هست و جوابگوی بازیهای امروزی نیست.

ممنون بابت جواب.
آره واسه بازی میخواستم و فقط وفقط فوتبال مخصوصا آنلاین PES13.با این کارت گرافیک خودم تنظیمات رو روی low گذاشتم و رزولیشن رو هم 1280*720.فقط اگه بتونه فوتبال رو روی 1080 و تنظیمات high بکشه کفایت میکنه

در اینصورت همون کارت 400 تومنی هم تا نسخه ی FIFA 2014/PES 2014 جوابگو هست و مشکلی نداره
اما نسخه های آتی این بازیها هم قراره از انجین بازیهای کنسولی نسل بعد استفاده کنن که اونموقع پردازنده ی شما جوابگو نخواهد بود.

هیچ پاسخ کلی برای سوال شما وجود نداره!
کاملا بستگی به شرایط هر فرد و خواستش از دستگاه PC یا کنسول داره

با 4 تومن میشه یه PC خوب برای گیمینگ خرید که تا 2 سال براحتی جوابگو باشه، بازیهای آنلاین PC رو هم باید مبلغی حدود 100 تا 230 هزار تومن بدید و اوریجینال بخرید، از این نظر با کنسول فرقی نداره! تا هر وقت بخواید میشه بازی کرد، تاریخ انقضا نداره!

2.5 الان خیلی زیاده به نظر شما؟
تازه این مبلغ من برای یه PC متوسط هست، نه خیلی قوی

PS4 هم فعلا خیلی گرونتر از این حرفاست، شما روی 2 تومن قیمت تموم شده حساب کن.

sherlock1854

R3ZA
کاربر سایت
Aug 18, 2010
526
نام
sherlock1854
شرمنده من هی سوال میپرسم.به نظر شما من اون سیستم رو بخرم بعدش یه گرافیک بالا زمانی ک پول داشتم بخرم؟مثلا ۵۶۰؟مینش ساپورت میکنه این گرافیک و؟پاورش چی؟

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,950
نام
malek
فقط اگه مدلشون رو بگی ممنون میشم.میترسم بخرم و مادربورد ساپورتش نکنه .
اینم مدل مادربورد
775Dual-VSTA

riden.17

کاربر سایت
Jul 25, 2012
273
نام
محمد
دوستان چندتا سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید هارد sdd به صرفه هست خریدش یهنی تاثیر آنچنانی داره رو بازی یا نه از بین دو کارت گرافیک 780ti و r9 290x کذوم رو بگیرم بهتره یا گزینه بهتری هم هست یا نه مشخصات سیستم من ram 8 ddr3 cpu amd phenom II X4 3.40 GHZ MAIN msi مدلشو نمی دونم بعد با یکی از این دوتا گرافیک باید حتما سیستم کولینگ هم گرفت یا نه سیستم خنک کننده خودشون جواب میده

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
دوستان چندتا سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید هارد sdd به صرفه هست خریدش یهنی تاثیر آنچنانی داره رو بازی یا نه از بین دو کارت گرافیک 780ti و r9 290x کذوم رو بگیرم بهتره یا گزینه بهتری هم هست یا نه مشخصات سیستم من ram 8 ddr3 cpu amd phenom II X4 3.40 GHZ MAIN msi مدلشو نمی دونم بعد با یکی از این دوتا گرافیک باید حتما سیستم کولینگ هم گرفت یا نه سیستم خنک کننده خودشون جواب میده

ssd که تاثیر داره خوب هم داره. بین اون دو تا هم 780ti بهتره و البته فکر کنم گرون تر! سیستم خنک کننده هم اگر مدل رفرنس نباشه به اندازه کافی جواب میده فقط ممکنه صدای بالایی داشته باشه.

اساسین پیر

کاربر سایت
Mar 5, 2012
31
نام
فرشاد
سلام . من میخوام یه سیستم خوب برای گیم طوری که بازی های نسل بعدو ساپورت کنه تا چند ماه دیگه بگیرم . بودجه هم 2.500.000 . مانیتور هم دارم . شما چه قطعاتی رو یشنهاد میکنید؟

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
سلام . من میخوام یه سیستم خوب برای گیم طوری که بازی های نسل بعدو ساپورت کنه تا چند ماه دیگه بگیرم . بودجه هم 2.500.000 . مانیتور هم دارم . شما چه قطعاتی رو یشنهاد میکنید؟

RAM:2*4GB 1333 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
VGA:ASUS GTX 650 1GB GDDR5
Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff HDD
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1
Farassoo FCR-6160 Keyboard
اینو صفحه قبل زد فرشیو که میشه 2.050. شما میتونی 500 اضافه رو بذاری روش و gefrorce 760 بگیری.

Sierra-117

کاربر سایت
Jan 18, 2012
900
نام
سامان
CPU: i5 4430
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:ASUS GTX 650Ti Boost OC DCII 2GB GDDR5
POWER:GREEN 600W

این سیستم پیشنهادی منه دو رو بره 2500 میشه! اگر میخوای پردازندت قویتر باشه میتونی کارت گرافیک رو یه GTX 650 معمولی بخری و پردازنده یه دونه i5 4670 بگیری!اگر میخواید خیالتون راحت بشه فرشید جانم یه نظر بدن!
VGA:ASUS GTX 650 1GB GDDR5

اینو صفحه قبل زد فرشیو که میشه 2.050. شما میتونی 500 اضافه رو بذاری روش و gefrorce 760 بگیری.

والا من هر چی حساب کردم قیمتش به 2050 نرسید!

آخرین ویرایش:

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
CPU: i5 4430
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:ASUS GTX 650Ti Boost OC DCII 2GB GDDR5
POWER:GREEN 600W

این سیستم پیشنهادی منه دو رو بره 26500 میشه! اگر میخوای پردازندت قویتر باشه میتونی کارت گرافیک رو یه GTX 650 معمولی بخری و پردازنده یه دونه i5 4670 بگیری!اگر میخواید خیالتون راحت بشه فرشید جانم یه نظر بدن!

والا من هر چی حساب کردم قیمتش به 2050 نرسید!

cpu جا مونده خوب!

اساسین پیر

کاربر سایت
Mar 5, 2012
31
نام
فرشاد
بعد این بازی ها رو با بالاترین تنظیمات راحت رندر (چی میگن !!!) میکنه یا عامیانه تر بگم غوله یا نه ؟ :d من pc gamer نیستم اما میخوام در کنار کنسول اینو هم داشته باشم .

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
فقط اگه مدلشون رو بگی ممنون میشم.میترسم بخرم و مادربورد ساپورتش نکنه .
اینم مدل مادربورد
775Dual-VSTA

مدل کارتا رو در پاسخ پست قبلی شما گفته بودم، حواست نیستا!
وقتی می گم مادربرد ساپورت می کنه یعنی می کنه! هر بردی که مثل برد شما PCI-ex داشته باشه ساپورت می کنه.

SSD روی فریم بازی تاثیری نداره، اما روی سرعت لود بازی و وقفه نداشتن در هنگام لود بین مراحل تاثیر بسزایی داره

از اون دوتا کارت قدرتمند، کارت GTX 780Ti کمی سریعتر هست، کارت 290X هم فعلا هیچ رقمش موجود نیست.
اگر 780Ti بگیری که چه با فن استوک باشه و چه فن اختصاصی غیر رفرنس جواب میده، اما اگر 290X بگیری حتما باید با کولینگ غیر رفرنس و اختصاصی باشه/

CPU:Core i3 4310
VGA:ASUS GTX 760 OC 2GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB

اینا حدود 2590 میشه.

بعد این بازی ها رو با بالاترین تنظیمات راحت رندر (چی میگن !!!) میکنه یا عامیانه تر بگم غوله یا نه ؟ :d من pc gamer نیستم اما میخوام در کنار کنسول اینو هم داشته باشم .

نه عزیز، برای غول باید دست کم 2 برابر این بودجه هزینه کنی، تا 3 برابر هم باز جا داره!
همین سیستم تا 50 درصد از کنسول نسل جدید قویتر هست، برای شما که کنسول هم داری کاملا مناسبه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر