مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام به داداشا ی گل دوستان یه 6870 خریدم بالاخره می خواستم ببینم با پاور460وات راحت کار میکنه دیگه؟
به سلامتی مبارکه.
خیر جوابگو نیست با این پاور کارتت خیلی زود به مشکل میخوره !

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
سلام خدمت دوستان عزیز
من چند وقت پیش تو همین تاپیک اومده بودم مشاوره بگیرم و دوستان زحمت کشیدند و سیستم متناسب با بودجه من رو بهم پیشنهاد دادند
که البته قبل از خرید خاله ام برای تعطیلات اومد خونه ما و به عنوان کادو ۱۸ سالگی یه asus rog خوشگل بهم داد
و از یه جای دیگه هم ۳۵۰۰ دلار رسیده بهم خلاصه اینکه فعلا مشکل مالی و نیاز به دسکتاپ ویندوزی کامل حل شده:d
میخواستم اگر ممکنه دوستان یه سیستم خوب بهم معرفی کنند میخوام فقط روش اوبونتو بریزم
کار سنگین روش نمیکنم به جز برنامه نویسی که خوب اون هم نسبت به ادیت عکس و گیم و... هیچی نیست به جز این فقط برای وبگردی و تماشای فیلم میخوام
البته نقاشی دیجیتال هم میکنم ولی نه حرفه ای
ولی همزمان کار زیاد انجام میدم ترجیح میدم که رم بالا داشته باشم (باز میگم استفاده معمول)
اصلا دلم نمیخواد فریز کنه
ممکنه بخوام به دو تا مانیتور وصل کنمش واسه همین مطمپن نیستم ولی شنیدم باید گرافیک خوب داشته باشه اگر این ویژگی قیمت رو خیلی میبره بالا لطفا قیمتش رو جدا ذکر کنید
کارت صدا میخوام خوب باشه (منaudiophile هستم)
حجم هارد میخوام بالا باشه حداقل ۳ ترابایت سرعتش هم زیاد باشه
ssd خوب میخوام قیمتش مهم نیست فقط حجمش کم باشه (خود سیستم عامل ۵ گیگ جا میگیره برنامه ها هم کم حجمه واسه همین فکر کنم ۶۴ گیگ کافی باشه)
رایترش میخوام خوب باشه
usb 3 هم میخوام حداقل ۲-۳ تا داشته باشه

شرمنده اینقدر دقیق نوشتم :|

ممنون‌:x
------------
پ.ن: یادم رفتم بگم من کامپیوتر رو بعضیوقت ها چند روزروشن میزارم واسه همین میخوام سیستم خنک کننده اش خوب باشه ولی میخوام تا حد ممکن هم کم صدا باشه

CPU:INTEL Core I5 3550
FAN:DEEPCOOL 400XT
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8B75V
VGA:Geforce GTX 630 2GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 3 TB
SSD:OCZ VERTEX 4 60GB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:685W GREEN
CASE:GREEN DRAGON PRO

حدود 2810 تومن میشه، تمام خواسته های مطرح شده ی شما رو برآورده می کنه، برای کارت صدا هم تراشه ی آنبردش کیفیت خوبی داره، اگر برای موزیک کیفیت بالاتری مدنظر داشتی می تونی از کارتای CREATIVE X-FI استفاده کنی که قیمتی بالای 300 تومن دارن ولی فکر نمی کنم توی لینوکس بخوبی پشتیبانی نرم افزاری داشته باشن.

مطمئنی داداش چو ن من قبلش 460gtx داشتم مشکلی نداشتم :-/

چه ربطی داره؟! شاید شما با پاور 230 ازش کار کشیده باشی، دلیل میشه ما استاندارد سازنده رو ول کنیم بیام از خودمون رای صادر کنیم؟ اصلا تفاوت راندمان 460 با 6870 اونقدر نیست که تعویض کارت شما ارتقا محسوب بشه
در هر حال توصیه ی سازنده یه پاور 500 وات به بالا هست، هر چند که میزان مصرف واقعی بستگی به تک تک قطعات سیستم شما داره که یکیش هم کارت گرافیک هست.

دوستان از کجا میشه فهمید چه میزان از پاورت مورد استفاده قرار گرفته؟ برنامه ای چیزی داره عایا؟ :D

منظورت اینه که سیستم به چه میزان داره از توان پاور استفاده می کنه؟؟
پاور کنترل کننده ای نداره که به مادربرد اطلاعات بفرسته و تمام پاورهای ما هم آنالوگ هستن(بجز چند مدل دیجیتالی که اخیرا CORSAIR معرفی کرده)، تنها راه سنجش میزان واقعی توان مصرفی سیستم در هر لحظه فقط استفاده از ابزارهای الکتریکی خاص با نام POWER METER برای مانیتور فاکتورهای خروجی الکتریکی هست، این وسیله بین پریز برق و کابل برق سیستم قرار می گیره:
productLarge_9299.jpg

راه حل نرم افزاری با دقت کمتر و تخمینی هم نرم افزار Joulemeter مایکروسافت هست.

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
دقیقا منظورم همین بود فرشید جان. ممنون عزیز.
توی سایت گرین یه دستگاه مشابه اینو دیدم گفتم ببینم راه حل نرم افزاری داره یا نه! مرسی!

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
درود
قیمت این SSDها رو اگه میشه لطف کنین:
Intel 520 120gb
Corsair force gt 120gb
OCZ vertex 4 128gb
Trancend 720 128gb
پیشاپیش ممنون.
Intel 520 120gb >> 440
Corsair force gt 120gb >> 500
OCZ vertex 4 128gb >> n/a
Trancend 720 128gb >> 385~395

حدودا همیناس Vertex 4 هم چیزی موجود نیست یا حداقل من ندیدم Force GT 120GB هم یه مدته نایاب شده !

systemman

کاربر سایت
Sep 1, 2012
62
نام
Arian
درمورد CPU باهات موافقم من فقط گول فرکانس 4.3 گیگا هرتز و 12 مگ کش رو خوردم . اینار دیگه اشتباه نمیکنم یا پول بیشتر میدم جنس درست و حسابی میگیرم یا اصلا چیزی نمیگیرم ..در مورد رم 16 گیگ جل 1600 بسته بودم ....

فقط یک راهنمایی لطفا بفرمایید احیانا اگر گرافیک 680 یا 690 بخوام بگیرم باس 1600 همین رمها مناسب هست یا بالاتر میخواد .

و از کجا باید بفهم این رمی که دارم برای اینتل دیتکت شده یا ای ام دی و ایا سرعت باس رم میتونه برای گرافیک گلوگاه ایجاد کنه یانه

و سوال اخر از کجا باید بدونم برقی که میرسه به گرافیک کافیش هست

doflamingo

کاربر سایت
Jun 21, 2012
221
نام
کامیار
من یه سوال دیگه هم داشتم
تا ۶ ماه دیگه محصول خاصی قرار هست بیاد که خیلی بهتر از اینها باشه؟
چون استفاده اصلی من از این سیستم ۶ ماه دیگه شروع میشه
تا اون موقع میتونم با لپتاپم بسازم
اگر هست بگید که من دست نگهدارم

NeveRest

کاربر سایت
Jan 17, 2013
52
سلام
قیمت یه مادربورد با سوکتAMD و پشتیبانی از DDR3 چند هست الان؟توی رنج متوسط میخوام، یه CPU چهار هسته ای AMD (مناسب قیمت با کارایی خوب!) هم میخوام،لطفا راهنمایی کنید و قیمت رو هم بگید.

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
درود

قیمت بروز این قطعات الان چند درمیاد ؟

cpu: core i3 2120
vga: 7850 2gb msi
ram: 4gb
power: 530w green
در مورد mb هم راسیتش یه نمونه میخوام که کارت صداش 6 channel باشه ، و زیاد هم مدلش بالا نباشه .

hamid1182

کاربر سایت
Jan 18, 2013
2
سلام قیمتقطعات زیر رومیخواستم
MB:asus p8z77vگارانتی ویستا
cpu:I5-3470

سلام من میخوام یه سیستم ببندم واسه بازی ازقطعات فقط چندتاشوخریدم میخواستم یه راهنمایی کنید قطعات زیر روخریدم
مانیتور23a560سامسونگ
رم8گیگابایتcorsair XMS3 1600دوتا4گیگی
هارد2ترابایت سیگیت
دی وی دی رایترایسوس
سی پی یوi5 5550
مادربورد همasus p8z77v انتخاب کردم
یه پاور ویه گرافیک2گیگ هم میخام بخرم گرافیک با مارک ایسوس باشه اگه گرافیک بین مدلهای660تا690بگیرم پاور روباید چند وات بگیرم
کامپیوتر فروشه گفته یه پاور600وات گرین باید بگیری ایا این پاور کافی هستش

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
درمورد CPU باهات موافقم من فقط گول فرکانس 4.3 گیگا هرتز و 12 مگ کش رو خوردم . اینار دیگه اشتباه نمیکنم یا پول بیشتر میدم جنس درست و حسابی میگیرم یا اصلا چیزی نمیگیرم ..در مورد رم 16 گیگ جل 1600 بسته بودم ....

فقط یک راهنمایی لطفا بفرمایید احیانا اگر گرافیک 680 یا 690 بخوام بگیرم باس 1600 همین رمها مناسب هست یا بالاتر میخواد .

و از کجا باید بفهم این رمی که دارم برای اینتل دیتکت شده یا ای ام دی و ایا سرعت باس رم میتونه برای گرافیک گلوگاه ایجاد کنه یانه

و سوال اخر از کجا باید بدونم برقی که میرسه به گرافیک کافیش هست
بحث پول بیشتر نیست شما قبل از خرید میومدی مشاوره میگرفتی این مشکلات رو الان نداشتی !
باس 1600 در حال حاضر کاملا کافیه باس های بالاتر تاثیر خاصی تو بازی ندارن !
در مورد دیتکت هم متوجه نشدم بیشتر توضیح بده ، خیر تاثیری تو روند کارایی کارت نداره کارت گرافیک حافظه اختصاصی خودش رو داره !
رم باید یه سقف مشخصی داشته باشه حالا اگه از اون سقف مورد نیاز بیشتر باشه اتفاقی از نظر کارایی نمیفته و اگه کمتر باشه مشکلاتی که ایجاد میشه >> قفل کردن های پی در پی ، طولانی شدن لود بازی ، هنگ سیستم و...
شما 2 مشخصه رو باید در نظر بگیری یکی مدل و خروجی پاور و یکی هم حداقل پاور مورد نیاز برای کارت گرافیک (و یا دقیقتر مصرف خود کارت در بالاترین حالت) به کمک این 2 تا میشه حدس زد که پاور جوابگو هست یا نه !
من یه سوال دیگه هم داشتم
تا ۶ ماه دیگه محصول خاصی قرار هست بیاد که خیلی بهتر از اینها باشه؟
چون استفاده اصلی من از این سیستم ۶ ماه دیگه شروع میشه
تا اون موقع میتونم با لپتاپم بسازم
اگر هست بگید که من دست نگهدارم
تا 6 ماه (CPU) سری خاصی وارد نمیشه اواخر 2013 به احتمال زیاد سوکت 1150 و کلا سری جدید Intel معرفی و عرضه میشه و تا معرفی نشه نمیشه نظر خاصی برای مشاوره و خرید داد !
هر چند معرفی هم بشه تا وارد بازار ما و قیمتاش هم مشخص بشه زمان زیادی مونده و همینطور قیمتای فضایی !
سلام قیمتقطعات زیر رومیخواستم
MB:asus p8z77vگارانتی ویستا
cpu:I5-3470
برای قیمت دقیق باید تا شنبه صبر کنید !
سلام
قیمت یه مادربورد با سوکتAMD و پشتیبانی از DDR3 چند هست الان؟توی رنج متوسط میخوام، یه CPU چهار هسته ای AMD (مناسب قیمت با کارایی خوب!) هم میخوام،لطفا راهنمایی کنید و قیمت رو هم بگید.
شما بودجه + قطعاتی که نیاز داری رو بگو تا بشه نظر داد ، اینجوری به نتیجه نمیرسی !
درود

قیمت بروز این قطعات الان چند درمیاد ؟

cpu: core i3 2120
vga: 7850 2gb msi
ram: 4gb
power: 530w green
در مورد mb هم راسیتش یه نمونه میخوام که کارت صداش 6 channel باشه ، و زیاد هم مدلش بالا نباشه .
برای قیمت دقیق باید تا شبه صبر کنی !
شما هم مثل دوست قبلی اگه تو فکر خرید قطعه هستی بودجه + قطعاتی که نیاز داری رو بگو بقیه ش با ما !
سلام من میخوام یه سیستم ببندم واسه بازی ازقطعات فقط چندتاشوخریدم میخواستم یه راهنمایی کنید قطعات زیر روخریدم
مانیتور23a560سامسونگ
رم8گیگابایتcorsair XMS3 1600دوتا4گیگی
هارد2ترابایت سیگیت
دی وی دی رایترایسوس
سی پی یوi5 5550
مادربورد همasus p8z77v انتخاب کردم
یه پاور ویه گرافیک2گیگ هم میخام بخرم گرافیک با مارک ایسوس باشه اگه گرافیک بین مدلهای660تا690بگیرم پاور روباید چند وات بگیرم
کامپیوتر فروشه گفته یه پاور600وات گرین باید بگیری ایا این پاور کافی هستش
به سلامتی مبارکه !
i5 5550 که نداریم احتمالا منظورت 3550س !
در مورد گرافیک هم بگو چقدر میخوای هزینه کنی تا بشه نظر داد و بعد از مشخص شدن مدل گرافیک هم میشه پاور رو در نظر گرفت !

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر