مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام. یه سیستم تا ۸۰۰ هزار تومان میخوامدوستان لطفا قطعات رو پیشنهاد بدین.فقط یه خورده عجله ایه آخه فردا میخوام بخرم.
اینا پیشنهاد میشه :

CPU : intel i3 2120
RAM : adata gs 4gb 2x2gb ddr3 1600
MAIN :asus p8h61-m le usb3
VGA : n/a
HDD : seagate 500gb 16mb
ODD : samsung 24x sata
POWER : green gp480a-eu
CASE : green magnum 2

حدودا 900 در میاد دیگه کمتر از این باید قطعات اصلی رو تغییر بدیم که توصیه نمیشه !

mm65

کاربر سایت
Jul 8, 2012
142
نام
مجید
دوستان یه سوال:
این هدست Tiamat 7.1 ریزر که خودش ریزر میگه نخستین 7.1 واقعی هست,واقعا 7.1 واقعیه؟
Razer Tiamat 7.1 Gaming Headset: 7.1 Surround Sound Analog Headset
آخه ما تو یه جا خوندیم دالبی تا دو سال دیگه 7.1 واقعی را آماده نمیکنه.
پس این چیه؟ اصن خروجی 7.1 ریل داریم؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
دوستان یه سوال:
این هدست Tiamat 7.1 ریزر که خودش ریزر میگه نخستین 7.1 واقعی هست,واقعا 7.1 واقعیه؟
Razer Tiamat 7.1 Gaming Headset: 7.1 Surround Sound Analog Headset
آخه ما تو یه جا خوندیم دالبی تا دو سال دیگه 7.1 واقعی را آماده نمیکنه.
پس این چیه؟ اصن خروجی 7.1 ریل داریم؟

بله، واقعی هست ، برای اینکه 3 تا درایور مجزای صدا در هر طرف داره که صدای جهتی رو شبیه سازی می کنن
این صدای محیطی 7.1 برای بازیها مناسبه، دالبی یه استاندارد مجزا هست که برای سینمای خانگی و سینمای واقعی استاندارد میزاره!، با هم فرق دارن.

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
سلام !
فن CPU من ! صدا میده ، میخوام عوضش کنم ... همیشه خیلی ساده میگرفتم ولی رفتم تو مغازه که بگیرم ! گفت که باید مدل دقیقشو بگی (مدل سوکت) .
مدل من اینه : Intel(R) Pentium(R) 4 Cpu 3.60GHz ... مدل سوکت رو هم نمیدونم .
اونی داشت پایه فن (قسمت فلز شیار دار) کوتاه تر از مال من بود . گفتم شاید فرق کنه. ولی قیافش همون بود ... برم همونو بگیرم ؟
اگه کسی میتونه کمک کنه . تشکر

abolfazlkazem

کاربر سایت
Sep 17, 2012
11
سلام آقای فرشید و supra عزیز، میگم یه سوالی، من میخوام سی پی یو cori3 2100 و مادربرد ph61 usb3 بگیرم، چون دیدم تو پست ها هم شما این 2 تارو پیشنهاد داده بودین،حالا 2 تا سوال دارم:
1) من که خودم کارت گرافیک دارم و فقط میخام سی پی یو و مادربرد بگیرم آیا سی پی یو ای پیدا نمیشه که گرافیک روش نداشته باشه ولی مثل همین سی پی یو جدید و همطراز باشه؟ چون هزینه گرافیک آنبردش رو زوری باید بدیم به خاطر نبودن مدل دیگه
2) من هارد sata 6.0 دارم دور بالا seagate، این مادربرد این سرعت رو ساپورت نمیکنه؟ اخه معمولا مادربرد های قدیمیتر که usb3 داشتن sata 6 رو هم ساپورت میکردن ولی اینگار این مادربرد این امکانات رو نداره، یعنی من الان اشتباه کردم این هارد رو خریدم؟ سرعت پایین میخریدم بهتر بود؟
ممنون که وقت گذاشتین خوندین مطلب رو.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام !
فن CPU من ! صدا میده ، میخوام عوضش کنم ... همیشه خیلی ساده میگرفتم ولی رفتم تو مغازه که بگیرم ! گفت که باید مدل دقیقشو بگی (مدل سوکت) .
مدل من اینه : Intel(R) Pentium(R) 4 Cpu 3.60GHz ... مدل سوکت رو هم نمیدونم .
اونی داشت پایه فن (قسمت فلز شیار دار) کوتاه تر از مال من بود . گفتم شاید فرق کنه. ولی قیافش همون بود ... برم همونو بگیرم ؟
اگه کسی میتونه کمک کنه . تشکر
شما مدل مین رو بگی (میتونی رو خود مین رو بخونی یا از طریق CPU-Z اقدام کنی) مشخص میشه سوکتش چیه ولی خوب به نظر میاد 775 باشه !
سلام آقای فرشید و supra عزیز، میگم یه سوالی، من میخوام سی پی یو cori3 2100 و مادربرد ph61 usb3 بگیرم، چون دیدم تو پست ها هم شما این 2 تارو پیشنهاد داده بودین،حالا 2 تا سوال دارم:
1) من که خودم کارت گرافیک دارم و فقط میخام سی پی یو و مادربرد بگیرم آیا سی پی یو ای پیدا نمیشه که گرافیک روش نداشته باشه ولی مثل همین سی پی یو جدید و همطراز باشه؟ چون هزینه گرافیک آنبردش رو زوری باید بدیم به خاطر نبودن مدل دیگه
2) من هارد sata 6.0 دارم دور بالا seagate، این مادربرد این سرعت رو ساپورت نمیکنه؟ اخه معمولا مادربرد های قدیمیتر که usb3 داشتن sata 6 رو هم ساپورت میکردن ولی اینگار این مادربرد این امکانات رو نداره، یعنی من الان اشتباه کردم این هارد رو خریدم؟ سرعت پایین میخریدم بهتر بود؟
ممنون که وقت گذاشتین خوندین مطلب رو.
سلام
1-خیر ، تو اینتل همرده بدون گرافیک مجتمع نداره در کل این یه مزیته (نسل جدید CPUهای اینتل تو سری های مختلف و اکثر مدل ها گرافیک مجتمع با پردازنده دارن و محدود به سری خاصی نیست) حالا به کار شما نمیاد ولی کسی که نمیخواد برای VGA هزینه کنه (یا میخواد جمع کنه بعدا بگیره) این قابلیت به کارش میاد تا اگه بعدا هم خواست بتونه بدون مشکل یه کارت جدید اضافه کنه !
2-خیر این مین SATA 3 ساپورت نیست ولی اون SATA 3 بودن هارد شما هم فقط جنبه ی تبلیغاتی داره ، تو HDD سریعترین مدل ها هم پهنای باند SATA 2 رو کامل پر نمیکنن دیگه SATA 3 بماند ، هارد شما بدون مشکل رو SATA 2 کار میکنه !
خواهش

آخرین ویرایش:

abolfazlkazem

کاربر سایت
Sep 17, 2012
11
سلام آقا رامین ممنون جواب دادین، میگم من هاردم seagete 1T 7200 64MB Sata3 هست حالا میخوام مین بخرم، این مدل ASUS - P8B75-M LE هارد Sata 6.0 رو ساپورت میکنه ولی این مدل asus ph61 usb3 هارد Sata 6.0 رو ساپورت نمیکنه به نظرتون واسه اینکه سرعت هاردم پایینتر نیاد کدوم مین رو بخرم، البته بالا یه توضیح خوب داده بودین ولی شما خودتون واسه اینکه سرعت هارد پایین نیاد کدوم رو پیشنهاد میدین، درسته مدل اولی امکانات بیشتری داره ولی من محدودیت بودجه دارم میخوام ببینم اگه مدل asus ph61 usb3 سرعت انتقال اطلاعات هارد رو پایین نمیاره همین مدل رو بخرم. باتشکر فراوان

---------- نوشته در 07:09 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:07 PM ارسال شده بود ----------

آقا رامین یه لپ تاپ هم در حد 1300 میخوام، میخواستم ببینم چه مدلی میتونم بگیرم که بشه باهاش گیم هم بازی کرد ممنون.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
سلام آقا رامین ممنون جواب دادین، میگم من هاردم seagete 1T 7200 64MB Sata3 هست حالا میخوام مین بخرم، این مدل ASUS - P8B75-M LE هارد Sata 6.0 رو ساپورت میکنه ولی این مدل asus ph61 usb3 هارد Sata 6.0 رو ساپورت نمیکنه به نظرتون واسه اینکه سرعت هاردم پایینتر نیاد کدوم مین رو بخرم، البته بالا یه توضیح خوب داده بودین ولی شما خودتون واسه اینکه سرعت هارد پایین نیاد کدوم رو پیشنهاد میدین، درسته مدل اولی امکانات بیشتری داره ولی من محدودیت بودجه دارم میخوام ببینم اگه مدل asus ph61 usb3 سرعت انتقال اطلاعات هارد رو پایین نمیاره همین مدل رو بخرم. باتشکر فراوان

---------- نوشته در 07:09 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:07 PM ارسال شده بود ----------

آقا رامین یه لپ تاپ هم در حد 1300 میخوام، میخواستم ببینم چه مدلی میتونم بگیرم که بشه باهاش گیم هم بازی کرد ممنون.

هاردای معمولی و حتی دور بالا هم سرعتشون به سقف سرعت SATA 2 نمیرسه،بنابراین بابکار بردن مادربردی بدون قابلیت SATA III هم چیزی از راندمان اون رو از دست نمی دید، بیشتر برای SSD ها ضروری هست.

سلام و خسته نباشید خدمت اساتید سخت افزار

اسپیکر تو محدوده قیمت 70 تومن چی پیشنهاد میدید ؟!

از مدلای معمولی Creative دیگه چیزی توی بازار موجود نیست، شاید بتونی از Edifier یا برندای متفرقه با این سقف قیمت خرید کنی.

abolfazlkazem

کاربر سایت
Sep 17, 2012
11
آقا رامین یه لپ تاپ هم در حد 1300 میخوام، میخواستم ببینم چه مدلی میتونم بگیرم که بشه باهاش گیم هم بازی کرد ممنون. فقط اگه ممکنه سریع اطلاع بدید چون امروز میخوام بخرم ممنون.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
آقا رامین یه لپ تاپ هم در حد 1300 میخوام، میخواستم ببینم چه مدلی میتونم بگیرم که بشه باهاش گیم هم بازی کرد ممنون. فقط اگه ممکنه سریع اطلاع بدید چون امروز میخوام بخرم ممنون.

لپ تاپ با گرافیک مناسب بازی زیر 1800 تومن نمیشه خرید، با 1300 فقط دستگاه خیلی معمولی و با گرافیک اینتلی یا نهایتش گرافیک مجزای خیلی ضعیف میشه خرید، بنابراین با این بودجه اصلا توصیه ای نمیشه کرد

mehdi20001

کاربر سایت
Jul 18, 2008
136
با سلام خدمت دوستان الان قطعات زیر چه قیمت هست
CPU:INTEL Core I5 2400
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8Z77-LX
VGA:GEFORCE GTX 560 1GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:600EUW GREEN
CASE:GREEN X5
keyboard:microsaft x4
speaker:log z506
monitor:samsung22a360

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
با سلام خدمت دوستان الان قطعات زیر چه قیمت هست
CPU:INTEL Core I5 2400
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8Z77-LX
POWER:600EUW GREEN
CASE:GREEN X5
keyboard:microsaft x4
speaker:log z506
monitor:samsung22a360

حدود 2787 تومن میشه
فک کنم تا حالا یه 10 دفه ای این لیست رو آمار گرفتی! هنوز مونده به 3 تومن برسه جمعش!

با سلام خدمت دوستان گرامی
یک سیستم در حدود 1300 پیشنهاد بدید،البته بدون مانیتور و هارد.

CPU:INTEL Core I3 2120
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8H61M-PRO
POWER:535W GREEN
CASE:GREEN X3

حدود 1299 تومن میشه!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر