مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,097
نام
پوریا
خب Atmos تازه رسیده و هنوز تفاوتش با Flux قطعی نیست، اما بعیده که از FLux ضعیفتر باشه و بخاطر کم صدا بودن پمپ ترجیح خودم هم هست برای AIO.
موجودی EK در بازار داخلی زیاد نیست و گارانتی معتبرش هم کمه که بخوایم از اون مدل پیشنهاد داشته باشیم، وگرنه کیفیت و راندمان درجه یکی دارن.
Atmos فعلا توی نقدهایی که میبینم خیلی خوب عمل کرده، در مورد EK هم من ایران زندگی نمیکنم، و از خود سایتشون میتونم بخرم. قیمتش هم حدود 190 یورو میشه که دقیقا 100 یورو بیشتر از Arctic Liquid Freezer III میشه. ولی خب از نظر کیفیت واقعا عالیه.

fariddoraji

کاربر سایت
Apr 23, 2015
1
درود
آقا فرشید بین مدل های

Cooler Master MASTERLIQUID 360 ATMOS​

و

ROG RYUO III 360​

اختلاف قیمت حدود 4 میلیونی هست; اختاف کیفیت, دوام, بی‌صدا بودن و یا هر نوع تفاوت دیگه‌ای دارن با هم که قیمت توجیه‌پذیر باشه؟

==============================

و اینکه برای 14700k احتیاجی به مدل های‌اند یی مثل

ROG Ryujin III 360​

هست یا اینکه overkill حساب میشه؟
چرا که اختلاف قیمت‌شون با هم دیگه قابل توجه هست

ATMOS حدود 10​

RYUO حدود 14​

Ryujin حدود 25​

آخرین ویرایش:

DM.JAGUAR

کاربر سایت
Apr 11, 2022
108
درود
آقا فرشید بین مدل های

و

ROG RYUO III 360​

اختلاف قیمت حدود 4 میلیونی هست; اختاف کیفیت, دوام, بی‌صدا بودن و یا هر نوع تفاوت دیگه‌ای دارن با هم که قیمت توجیه‌پذیر باشه؟

ROG Ryujin III 360​

ATMOS حدود 10​

RYUO حدود 14​

Ryujin حدود 25​

سلام. میتونید lt720 رو خریداری کنید. برای 14700k بسیار مناسبه و نیاز به هزینه اضافی نیست. ریویجون خنک کنندگی خوبی داره ولی ارزش این همه اختلاف قیمت رو نداره و مصرف کننده داره پول برند رو پرداخت میکنه نه کارایی.

• Like
Reactions: pedram_sad

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
درود
آقا فرشید بین مدل های

و

ROG RYUO III 360​

ROG Ryujin III 360​

ATMOS حدود 10​

RYUO حدود 14​

Ryujin حدود 25​

شما باید بر اساس راندمان و بررسی فنی و توصیه کارشناس خرید رو انجام بدی. این که قیمت رو معیار گرفتی و مرتب بین این قطعه با اون قطعه مقایسه میکنی که فرق قیمتشون میلیون هست یا تریلیون اشتباهه!
همون ATMOS بهترین انتخاب هست که خودم این اواخر زیاد توصیه و خریداری کردم و اگر خواستم سری بعد واتر 360 برا خودم بگیرم هم همین مدل رو میگیرم.
ROG RYUO III هم رده بالاست و پمپ Asetek نسل 7 داره که نویز و راندمان مناسب داره.
Ryujin هم نسل 8 پمپ Asetek هست که در نتیجه نویز بالاتری داره و برای برخی روی مخه، اما با فن های عالی Noctua.

DM.JAGUAR

کاربر سایت
Apr 11, 2022
108
من یه cpu core i7 6700 برای یکی از دوستان نصب کردم . پس از روشن کردن سیستم دمای idle بین 35 تا 45 هست موقع اجرای بازی از ۷۰ رد میشه و حتی موقع نصب یک بازی که از پک های dodi بود دما به ۷۵ درجه میرسه !!!!
حالا کسی با این cpu آشنایی داره ؟؟! برام خیلی عجیبه انقدر دما بره بالا !!!! و اینکه چه راه حلی وجود داره برای این دما ؟؟؟
سلام. کولر درست نصب شده؟؟ از خمیر مرغوب استفاده شده؟ خمیر درست پخش شده؟ کولر توان دفع حرارت پردازنده رو داره. این ها باید بررسی بشه.

• Like
Reactions: tpouria

DM.JAGUAR

کاربر سایت
Apr 11, 2022
108
خمیر master gel v2 هست ? فن هم استوک intel هست ؟ از لحاظ نصب بودن هم درست انجام شده ? به نظرتون از کولر خاصی باید استفاده بشه ؟ چون cpu قبلیش i5 6400 بود و دماش با همین فن از ۶۰ بالاتر نمیره در سنگین ترین حالت !!!
خمیر درست پخش شده؟ این پردازنده قوی تر از نسخه ای 5 هست و طبیعی هست که اختلاف دما داشته باشن. دمای محیط گرم هست؟ تهویه کیس و محیط به چه صورتی هست؟ دمای 75 زیاد بالا نیست و مشکلی نداره. ولی اگه بخواید میشه کمترش کرد.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: tpouria

DM.JAGUAR

کاربر سایت
Apr 11, 2022
108
سلام
برای پردازنده 7600X و 7700X چه کولری پیشنهاد میکنید؟ اگر 13600K بشه چطور؟ ممنون.
سلام. برای دو پردازنده اولی ak620 یا اساسین 4 رو پیشنهاد میکنم. برای 13600k فقط اساسین 4 به بالا. البته باید مادربرد سری z داشته باشید تا جلوی بالا رفتن دمای پردازنده سری کا اینتل رو بگیره.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: 'USG Ishimura'

DM.JAGUAR

کاربر سایت
Apr 11, 2022
108
تهویه کیس خوبه طوری که دمای کارت گرافیک که مدل gtx 1650 gdd6 هست معمولا رو ۶۰ در بازی های سنگین هست دمای ssd هم حدود ۵۰ درجه هست . میگم با همین فن دمای core i5 6400 مثلا در بازی assassins creed unity زیر 60 هست و یه چیز جالب موقع اجرای همین بازی با cpu جدید دمای gpu میاد زیر ۵۰ درجه و دمای cpu بالای 70 درجه !!!!! البته میخواستم tekken 8 رو روش نصب کنم برای تست که موقع نصب آنقدر دما بالا رفت که ترسیدم و نصب رو انجام ندادم !!! مگه نصب بازی های dodi و fitgirl به cpu فشار میارند ؟؟؟
به خاطر اینکه فشرده میشن پردازنده رو زیر بار کامل میبرن تا نصب رو انجام بدن.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
من یه cpu core i7 6700 برای یکی از دوستان نصب کردم . پس از روشن کردن سیستم دمای idle بین 35 تا 45 هست موقع اجرای بازی از ۷۰ رد میشه و حتی موقع نصب یک بازی که از پک های dodi بود دما به ۷۵ درجه میرسه !!!!
حالا کسی با این cpu آشنایی داره ؟؟! برام خیلی عجیبه انقدر دما بره بالا !!!! و اینکه چه راه حلی وجود داره برای این دما ؟؟؟

تمام دماها خوب و نرمال هست. حتی پردازنده های رده بالای نسل های گذشته هم به خاطر فرکانس بالا هنگام لود سنگین مثل اجرای الگوریتم های فشرده سازی دمای بالایی رو تجربه میکنن. این پردازنده بالاتر از این دما هم مجال کار داره و مشکلی نیست.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
محافظ برقی خوب برای سیستم چی بگیرم؟ چه مدلی باید باشه؟

اگر منظورتون UPS هست که باید توانش بر اساس توان مصرفی سیستم شما، مانیتور و لوازم جانبی دیگه که باید همزمان روشن بمونن انتخاب بشه.
میتونید از برندهای معتبر داخلی مثل فاران و فاراتل مشاوره بگیرید.

• Like
Reactions: Rize Mize

MAG1991

کاربر سایت
Feb 3, 2018
440
دوستان من یه فروند رایزن 5600x دارم و مادر برد B550-F Gaming Asus
رمایی که دارم رو این مادربرد 2 تا 8 گیگ vengeance rgb pro هست 3200 مدل Tuf با cl16
قصد دارم رم بخرم دو تا 32 گیگ از همین مدل کورسیر vengeance rgb pro که همین 3200 هست با cl16 و فقط Tuf نیست
می خواستم ببینم امکانش هست که کار نکنه و جواب نده یا نه اکی هست برم بخرم

آخرین ویرایش:

Warwick

کاربر سایت
Jul 9, 2018
114
اگر منظورتون UPS هست که باید توانش بر اساس توان مصرفی سیستم شما، مانیتور و لوازم جانبی دیگه که باید همزمان روشن بمونن انتخاب بشه.
میتونید از برندهای معتبر داخلی مثل فاران و فاراتل مشاوره بگیرید.
UPS خیلی گرونه غیر از اون چی خوبه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
دوستان من یه فروند رایزن 5600x دارم و مادر برد B550-F Gaming Asus
رمایی که دارم رو این مادربرد 2 تا 8 گیگ vengeance rgb pro هست 3200 مدل Tuf با cl16
قصد دارم رم بخرم دو تا 32 گیگ از همین مدل کورسیر vengeance rgb pro که همین 3200 هست با cl16 و فقط Tuf نیست
می خواستم ببینم امکانش هست که کار نکنه و جواب نده یا نه اکی هست برم بخرم

به احتمال زیاد کار خواهد کرد، چون 3200 مگاهرتز فرکانس بالایی برای این مدل پردازنده محسوب نمیشه و به ساپورت رسمی AMD نزدیک هست.
برای اطمینان فهرست QVL سازنده مادربرد رو هم خودتون چک کنید که ببینید ماجولهای 32 گیگی رو تست کردن یا خیر.

UPS خیلی گرونه غیر از اون چی خوبه؟

راهکار علمی و فنی همین UPS هست. محافظ عادی برق اصولا کار خاصی انجام نمیده که بخوایم مدلی رو توصیه کنیم یا نکنیم.
محافظ برق دارای علامت استاندارد واقعی و با قابلیت قطع برق در محدوده ولتاؤ غیر مجاز و مخصوص کامپیوتر، ترجیحا دارای فیوز توصیه میشه.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر