مشاوره در امر خرید مانیتور

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,398
نام
مهدی یوسفی اصیل
درست می فرمایید اما چند تا مشکل داره مانیتور 4k توی سایز 27
اولیش اینه که نوشته ها بسیار ریز میشن توی این مانیتور و شما باید اسکیل 150 درصد استفاده کنی که باعث میشه کیفیت نوشته ها و آیکون ها پایین بیاد
مورد بعدی هم برای کسانی که بازی های سبک بتل رویال یا آنلاین بازی میکنن همیشه فریم اولویت بوده و حتی سمت مانیتور FHD با هرتز 240 یا بالاتر میرن چون جزئیات زمین بازی خیلی براشون مهم نیست دیگه
مورد بعدی هم که اشاره کردید دقیقا درسته باید گرافیک 3090 یا 3090ti براش بخری که واقعا گرونه و با توجه به اینکه یک سری بازی های مهم مثل cod جدید قفل آنلاین دارن و دیگه قابل هک شدن نیستن خرید کارت گرافیک های به این قیمت شخصا برای من که معقول نیست

در کل من با توجه به هزینه ای که باید بکنید و کاربردش گفتم خیلی ارزش خرید نداره وگرنه اینکه مانیتوری بهتری هست که شکی هست
داداش من جای شما بودم مانیتور ۲۸۰ هرتزی یا ۳۶۰ هرتزی FHD ایسوس رو میگرفتم
بزودی شاید اینکارو انجام بدم
بنظرم 2k برای مانیتور کمی زیاده هنوزم با گرافیک rtx 3080 توی بازی های جدید فریم خیلی بالایی نمیشه گرفت مخصوصا اون داستان scale منم اذیت میکنه
امید بخدا ۶۰۸۰ بیاد برنامه ها هماهنگ بشن باهاش بعد یک فکری میکنیم 😐🤣

این یک مدلش
مانیتور گیمینگ ایسوس:ASUS- GAMING Monitor: TUF VG279QM- 27 inches

اینم یک مدل دیگه

مانیتور گیمینگ 24.5 اینچ ایسوس مدل Asus ROG SWIFT 360Hz PG259QN - شهر فافا

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: dooste.man83

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
مانیتور هرتز بالا پول دور ریختنه. صرفا به درد پلیر های eSport حرفه ای می خوره.
در حال حاضر 2k 144hz از لحاظ قیمتی و کارایی بهترین گزینست. مانیتور های 1080 اه 240 و 360hz پول دور ریختنه به خصوص توی ایران.

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,147
نام
محمد علی
اتفاقا اصلا کالیبره کردن هم نمی خواد
من فکر میکردم رنگاش رنگ و رو رفته باشه ولی کاملا هم رنگاش زنده و خوب هست احتیاج به هیچی نداره
نزدیک 7000 نفر هم توی آمازون از 5 بهش 4.7 دادن که قطعا بیشترشونم نه کالیبره کردن نه چیزی( بالاترین نمره ای بوده که با تعداد این تعداد خریدار مانیتور دیدم )
واقعا بالاتر از 15 تومن برای مانیتور دادن اشتباه هست مگر اینکه پول اضافه داشته باشید
اتفاقا HDR اش هم خوبه و توی بازی هم قابل قبول بود البته HDR خوب باید روشنایی 1000 نیت به بالا داشته باشه که فقط توی تلویزیون های بالارده هست نه مانیتور

اگر تونستی برام لینک نرم افزار ASUS برای کالیبره کردن رو بزاری ممنون میشم
نه رنگ‌هاش بد نیست. مشکل اصلی اینه که یکنواختی نداره. مثلا ممکنه پنل شما پیشفرضش به قرمزی بزنه مال یکی به آبی و ...
غیر یکنواختیش انقدر زیاده که پنل بعضی‌ها بالای ۶۰۰ نیت روشنایی میده و خوش به حالشون شده:D

واقعا کیفیت تصویرش در رده قیمتی خودش خیلی هم خوبه. من یک-دو ساله که دارم و واقعا راضی هستم اما با تنظیمش ممکنه راضی‌تر هم بشی:>
من مشکلی که با HDR اش داشتم این بود که توی بازی‌های مختلف نتایج مختلفی میداد. الان با اون نرم افزار خود MS سه تا پروفایل رنگی جدا ساختم و توی بازی‌های مختلف بهترین‌شون رو تست می‌کنم و با اون میرم.

TUF Gaming VG27AQL1A|Monitors|ASUS Global

• Like
Reactions: dooste.man83

H a M e D

کاربر سایت
Jul 10, 2012
1
نام
Hamed
سلام دوستان میخوام کافی نت بزنم یه مانیتور میخوام بگیرم ips باشه حتما چون 12ساعت تو مغازه ام ، چشام اذیت نشه ، در حد 3 ونیم تا 4ت هزینه میخوام بکنم

این 2 مدل برخوردم به نظرتون کدوم بهتره؟

LG 22MK430H
و
samsung LS22R350FH-M

بازم مدلی پیشنهاد داشتید بگید

RaminZero21

کاربر سایت
Jan 29, 2014
738
نام
Ramin
امروز دیدم قیمت دلار سر به فلک کشید و اگر مانیتور نخرم اینم مثل خرید ماشین و خونه و زن گرفتن تبدیل به رویا میشه :D !!!
بعد از یک ماه تحقیق هم به این نتیجه رسیدم بهترین مانیتور به قیمت ASUS TUF Gaming VG27AQL1A هست و همین رو گرفتم.تقریبا کم نقص ترین مانیتور بازاره.قیمت هم همین فروشگاه های اینترنتی از بازار ارزونتر هستن
رفتم ولیعصر پاساژ ایران و رضا و مجتمع نور برای خرید
توی پاساژ نور مانیتور g7 رو دیدم واقعا نمیدونم کی همچین مانیتوری رو میخره که اینقدر منحنی هست و شما هر تصویری که توش میبینی انگار زاویه داره باهات !!!! متن ها و نوشته ها بصورت هلالی حرکت میکنن !!! با اینکه 20 دقیقه به مانیتور منحنی نگاه کردم حالت تهوه و سرگیجه هم نگرفتم اما در کل مانیتور منحنی رو بهش فکر هم نکنید
از نظر سایز هم حداکثر 27 مناسبه . 32 واقعا بزرگه و اصلا حس مانیتور نمیده بهتون و بخرید پشیمون میشید مگر بخواید صفحه رو دو قسمت کنید
مانیتور 27 اینچ 4k و 2k برند ایسوس رو در پاساژ ایران برای تست گزاشته بودن من 10 دقیقه نگاه کردم هیچ تفاوتی ندیدم نه رنگ نه جزئیات ... تازه اونی که 2k بود چون هرتز بالاتری داشت توی بازی کاملا نرم تر از نمونه 4k بود در نتیجه خریدن 4k هم اشتباه بزرگی هست و بهش فکر نکنید از نظر قیمتی هم که توجیه نداره

در انتها از دوستانی که به من کمک کردن این مدت بسیار سپاسگزارم :Rose:

به نظرت با full hd چه قدر فرق داره ؟

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,922
به نظرت با full hd چه قدر فرق داره ؟
ببینید سایز 27 همه پیشنهاد 2k میدن ( نه بیشتر نه کمتر )
سایز زیر 27 هم full hd
سایز بالای 27 هم 4k

مانیتور بر عکس بقیه سخت افزار های کامپیوتر که بعد 1 سال که مدل جدید میاد قدیمی حساب میشه میتونه تا سال های سال نیازتون رو برطرف کنه برای همین ارزش هزینه کردن تا 14 یا 15 رو داره اما نه بیشتر ( نظر شخصیه من هست )

فکر میکنم یه مقدار تند رفتید، قطعا میارزه بیشتر از 15 تومن هزینه کردن برای مانیتور و کاملا هم فرقش مشخص هست با مانیتور های پایین رده و میان رده
درباره hdr هم اگر ی فیلمی ک واقعا hdr باشه رو پخش کنید تو مانیتورتون متوجه تاریک بودن تصویر میشید کلا به غیر از مانیتور های mini-led و oled بقیه ی lcd های معمولی hdr شون فقط تبلیغاتیه و چیزی اضافه نمیکنه به تصویر
ولی اینی ک گفتید فقط تلویزیونای بالارده دارن و مانیتورا ندارن درست نیس، 3 تا مانیتور سری neo سامسونگ یا pg42uq و pg32uqx ایسوس و aw3423dw الین ویر چندتا نمونش هستن که تجربه hdr شون واقعا عالیه
ببینید من شخصا همیشه کارایی به قیمت رو میبینم در کنارش میبینم می خوام با اون قطعه یا وسیله چیکار کنم
مثلا برای یک ماینر کارت 3090ti تفاوتش با 3070 خیلی زیاده و روی درآمدش تاثیر مستقیم داره اما برای من که کاربر خونگی هستم 3070 کاملا جواب گو هست
در مورد hdr هم شخصا فیلم و حتی بازی های آقلاین رو کاملا روی تلویزیون 55 اینچ بالارده ترجیه میدم تا مانیتور 27 و 4k چون لذتش خیلی متفاوته اما برای بازی آنلاین مانیتور قطعا بهتره که بازم اونجا چون گرافیک مهم نیست پس مانیتور 4k هم شاید لازم نباشه
اون 3 مانیتور هم دقیقا درست می فرمایید ولی بخاطر قیمت بسیار بالا شون و ارزش پول مسخره ما اکثرا سمت همون تلویزیونی مثل c1 میرن

نه رنگ‌هاش بد نیست. مشکل اصلی اینه که یکنواختی نداره. مثلا ممکنه پنل شما پیشفرضش به قرمزی بزنه مال یکی به آبی و ...
غیر یکنواختیش انقدر زیاده که پنل بعضی‌ها بالای ۶۰۰ نیت روشنایی میده و خوش به حالشون شده:D

واقعا کیفیت تصویرش در رده قیمتی خودش خیلی هم خوبه. من یک-دو ساله که دارم و واقعا راضی هستم اما با تنظیمش ممکنه راضی‌تر هم بشی:>
من مشکلی که با HDR اش داشتم این بود که توی بازی‌های مختلف نتایج مختلفی میداد. الان با اون نرم افزار خود MS سه تا پروفایل رنگی جدا ساختم و توی بازی‌های مختلف بهترین‌شون رو تست می‌کنم و با اون میرم.

TUF Gaming VG27AQL1A|Monitors|ASUS Global
حالا مال من این مورد که می فرمایید رو نداشت اما بنظرم رنگ قبل کالیبرش میشد بهتر باشه
کلا مانیتور توی این رنج قیمت hdr خیلی براش معنی نداره چون hdr واقعی بالای 1000 نیت روشنایی می خواد

rasool66

کاربر سایت
Apr 3, 2019
40
نام
rasool
دوستان مانیتور گیمینگ تا مبلغ 5 میلیون تومان چی پیشنهاد میدین بهم؟
انلاین بازی نمیکنم بیشتر واسه بازیهای داستانی و تماشای فیلم میخوام.
گرافیکمم rx 6600xt

VENOMEM

کاربر سایت
May 4, 2020
490
حالا مال من این مورد که می فرمایید رو نداشت اما بنظرم رنگ قبل کالیبرش میشد بهتر باشه
کلا مانیتور توی این رنج قیمت hdr خیلی براش معنی نداره چون hdr واقعی بالای 1000 نیت روشنایی می خواد
شما VG27AQL1A خریدی؟ پیکسل سوخته نداشت؟ از یکی شنیدم این مدل یکم مشکل داره تو این زمینه
اگه از سایت گرفتی بی‌زحمت بفرست خصوصی

آخرین ویرایش:

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,922
شما VG27AQL1A خریدی؟ پیکسل سوخته نداشت؟ از یکی شنیدم این مدل یکم مشکل داره تو این زمینه
اگه از سایت گرفتی بی‌زحمت بفرست خصوصی
نه اتفاقا نظر شخصی من اینه که مانیتورهای ایسوس از بقیه برند های بازار حداقل از نظر کنترل کیفیت بهتره ( چون مثلا از آشناها کیگابایت گرفت که پیکسل سوخته داشت یا سامسونگ و الجی هم که تعریفی نیستن و عیب و ایراد دار توشون زیاده )

• Like
Reactions: VENOMEM

prometheus

کاربر سایت
Jun 26, 2012
623
نام
امیرحسین
دوستان تفاوت کیفیت تصویر بین این دو مدل ایسوس زیاد هست ؟ VG27AQL1A و VG27AQ1A
جایی هست هر دو مدل رو کنار هم گذاشته باشن ؟

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,922
دوستان تفاوت کیفیت تصویر بین این دو مدل ایسوس زیاد هست ؟ VG27AQL1A و VG27AQ1A
جایی هست هر دو مدل رو کنار هم گذاشته باشن ؟
VG27AQL1A کامل شده و به نوعی اشکالات مدل VG27AQ1A توش رفع شده و بهینه شده
ولی خوب به خاطر قیمت بسیار بالای مانیتور کل تهران رو هم بگردید شاید بتونید یکی دو تا مانیتور روشن کنار هم پیدا کنید پس اصلا امیدی به اینکه دقیقا این دو مدل رو روشن در کنار هم پشت مغازه ای ببینید نداشته باشید

• Like
Reactions: prometheus

Masood1992sdt

کاربر سایت
Oct 2, 2018
578
سلام.
دوستان دو تا مانیتور 27 inch مدنظرمه
یکی ال سیدی با کیفیت 2کی philips 275m8
یکی هم ال ای دی با کیفیت فول اچ دی: benq ew2780
بنظرتون کدوم بهتره برا گیم نیمه حرفه ای؟
بودجم ب اینا میخوره
ال سی دی ۲کی بهتره یا ال ای دی فول اچ دی؟؟
ویژگی های جفتشون نزدیک ب همن.ips هستن
ممنون از راهنماییتون پیشاپیش💪

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,375
نام
بابک
سلام.
دوستان دو تا مانیتور 27 inch مدنظرمه
یکی ال سیدی با کیفیت 2کی philips 275m8
یکی هم ال ای دی با کیفیت فول اچ دی: benq ew2780
بنظرتون کدوم بهتره برا گیم نیمه حرفه ای؟
بودجم ب اینا میخوره
ال سی دی ۲کی بهتره یا ال ای دی فول اچ دی؟؟
ویژگی های جفتشون نزدیک ب همن.ips هستن
ممنون از راهنماییتون پیشاپیش💪
روی 27 اینچ کیفیت full hd خوب نیست

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,375
نام
بابک
ینی میگین پنل ال سی دی با بکلایت ال ای دی بگیرم ولی 2k باشع بهتره؟
ینی همون philips 275m8
تجربه ای که روی ۲۷ اینچ داشتم باید روزولیشن 2k باشه وگرنه اگر 1080 باشه پیکسلا تو ذوق میزنن یکم
چقدر میخواید هزینه کنید ؟
و اینکه سخن افزارتون کشش 2k رو داره ؟

• Like
Reactions: Masood1992sdt

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر