مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

moer

کاربر سایت
Jun 20, 2009
528
نام
Masoud
عزيز دل ايران‌رهجو 30 40 هزار تومان از گارانتي هاي ديگه مثل ارتاك امرتات سازگار و ... بالاتر هست.
و نسبت به ديگر گارانتي ها تفاوتي نداره

mehdi64

کاربر سایت
Jul 23, 2009
17
سلام دوستان
من میخواستم یه لپ تاپ بخرم برامم چند تا فاکتور زیر خیلی مهم اند پیشنهاد شما عزیزان چه لپ تابیه؟
1.حتما core i7 باشه(ترجیحا 6 مگ کش یا بالاتر)
2.vaio یا hp یا toshiba باشه
3. وزنش بیشتر از 2 نباشه(نمیخوام کمردرد بگیرم:cheesygri)
4.کارت گرافیکی هم geforce 310 به بالا باشه

تا 1.600 هم میتونم هزینه کنم(می خوام هر چه زودتر بخرم ولی اگه بدونم با این مشخصات و تا 1 ماه آینده لپ تاپ مناسب من بیاد میتونم دست نگه دارم) پیشنهاد شما دوستان چیه؟
ممنون

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
سلام دوستان
من میخواستم یه لپ تاپ بخرم برامم چند تا فاکتور زیر خیلی مهم اند پیشنهاد شما عزیزان چه لپ تابیه؟

تا 1.600 هم میتونم هزینه کنم(می خوام هر چه زودتر بخرم ولی اگه بدونم با این مشخصات و تا 1 ماه آینده لپ تاپ مناسب من بیاد میتونم دست نگه دارم) پیشنهاد شما دوستان چیه؟
ممنون

شما هم خدا رو می خوای هم خرما رو... :smile:

برند HP مدل DV6-2170 پیشنهاد میشه.وزنش 2.8 کیلو هست.
برند Sony مدل F113 پیشنهاد میشه.وزنش 3.2 کیلو هست.

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
سلام دوستان

ممنون
این سیستم رو برای چی کاری میخوای - اگه برای دیدن فیلم میخوای من مدلهای Vaio رو به خاطر Display بهتر پیسنهاد میکنم - مدل F113 که Console جان پیشنهاد دادن خوبه - مگر اینکه بخوای بری برای 1920x1080 سری های 18 اینچ بهتره
اگه برای بازی میخوای میتونم بهتر راهنماییت کنم چون مدلهای کارت گرافیکی لپتاپها به مدل و عددش نیست که قوی باشه یا ضعیف - بر فرض مثال Geforce 310 m انداره یه 260m توی سری gts توانایی نداره -
لپتاپها هم روز به روز در حال پیشترفتن و هر روز جدید میاد - اما گزینه خوب زیاده
من Toshiba رو برای دیدن فیلم پیشنهاد نمیکنم چون desplay هاش به دلم نشسته و موندگار و خرکارن به قول معروف :p

ps3amir

کاربر سایت
Aug 19, 2008
677
نام
مسعود
سلام یه لپتاپ میخوام تو مایه های acer aspire 4736Z اگه میشه قیمت همین نوع بگین و اگه انتخاب بهتری هست هم اگه میشه لطف کنین.
حد اکثر قیمت هم 800 تومن هست.
ویژگی مهم هم برام این بود که اندازش کوچیک بود.
قیمت acer aspire 4740 که cpu i5 و ویندوز7 روش نصبه را هم بگین خیلی خوب میشه.(به محدوده قیمت برای این توجه نکنید)

پاسخ من را هم بدهید لطفا

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
این سیستم رو برای چی کاری میخوای - اگه برای دیدن فیلم میخوای من مدلهای Vaio رو به خاطر Display بهتر پیسنهاد میکنم - مدل F113 که Console جان پیشنهاد دادن خوبه - مگر اینکه بخوای بری برای 1920x1080 سری های 18 اینچ بهتره
اگه برای بازی میخوای میتونم بهتر راهنماییت کنم چون مدلهای کارت گرافیکی لپتاپها به مدل و عددش نیست که قوی باشه یا ضعیف - بر فرض مثال Geforce 310 m انداره یه 260m توی سری gts توانایی نداره -
لپتاپها هم روز به روز در حال پیشترفتن و هر روز جدید میاد - اما گزینه خوب زیاده
من Toshiba رو برای دیدن فیلم پیشنهاد نمیکنم چون desplay هاش به دلم نشسته و موندگار و خرکارن به قول معروف :p

gforce 330 M چی اونم نداره؟

سلام دوستان

ممنون

برو VPC F116 FG رو بگیر هم واسه فیلم خوبه هم بازی بهترین نیست واسه بازی ولی خوبه 1920x1080 FULL HD هم هست .16 اینچه.

Last edited by a moderator:

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
gforce 330 M چی اونم نداره؟
کلا سری 300 که nvidia زده به پای کارتهای غولی که سری GTX 260 به بالا زد نمیرسه - البته این کارتها ها هم رو هر لپتاپی نیست الا گرونها - سری 300 قیمت خیلی کمتری نسبت به سری GTX داره و با توجه به قیمتش performence خیلی خوبی هم داره- کارت 330 در مجموع برای اجرای بازی های روز روی سطح Medium خوب هستش یا یک cpu i5 و حتی روی خیلی بازیها چون Dragon Age و mass effect و خیلی های دیگه روی اخرین تنظیمات جواب گو هست و لپتاپهای زیادی هم دارن ازش استفاده میکنن - بیتشر رنج GTS 330 و GTS 360m و یا GTS260m که قدیمی این سری هستش- من یا این کارت رو قبلا با لپتاپ core i7 720 mq امتحان کردم روی benchmark بازی crysis روی GPU که روی تنظیمات high با رزولشن اون لپتاپ که متاسفانه خاطر ندادم 16 تا 18 تا فریم بیشتر نداد - اما کارت مناسبی برای اجرا بازی های سنگین روی medium هست - این در حالی بود که من با کارت Nvidia Geforce GTX 260m با Cpu Core i7 در حالت turbo mode رو لپتاپ alienware روی رز 1280x720 بدون AA روی Very high بین 28 تا 40 تا گرفتم روی مراحل مختلف نه بنچمارک;) دیگه بماند سری Sli یا crossfirex که راحت 50 تا رو با cpu i7 میده

در مورد سیستم گرافیکی لپتاپها سوالی دارید در خدمت هستم و میتونم بهتون بگم در چه سطحن

آخرین ویرایش:

nima masiha

کاربر سایت
Jul 8, 2008
92
سلام دوستان. لب تاب Dell Inspiron 1564-B الان تو بازار 670 تومنه.با کانفیگ زیر.خواستم نظرتون رو جویا شم تا اگه عمری باقی بود هفته آینده خریداری کنم. ممنون
مشخصات کلی:
لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.8 کیلوگرم
پردازنده:
Intel CFI i3 330M Core i3 2.13 GHz - Cache 3 MB - BUS 1066 MHz
حافظه:
2 GB DDR3
هارد دیسک:
250 GB 7200 RPM
کارت گرافیک:
Intel GMA 4500 MHD 128 MB UpTo 1500 MB
صفحه نمایش:
15.6" - Bright LED
امکانات:
DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات:
باتری 6 سلولی - DOS

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
سلام دوستان. لب تاب Dell Inspiron 1564-B الان تو بازار 670 تومنه.با کانفیگ زیر.خواستم نظرتون رو جویا شم تا اگه عمری باقی بود هفته آینده خریداری کنم. ممنون
مشخصات کلی:
لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.8 کیلوگرم
پردازنده:
Intel CFI i3 330M Core i3 2.13 GHz - Cache 3 MB - BUS 1066 MHz
حافظه:
2 GB DDR3
هارد دیسک:
250 GB 7200 RPM
کارت گرافیک:
Intel GMA 4500 MHD 128 MB UpTo 1500 MB
صفحه نمایش:
15.6" - Bright LED
امکانات:
DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات:
باتری 6 سلولی - DOS

inspiron سری خوبی هست - این لپتاپ توی نقدها هم خوب جواب داده = سخت اtزار در مقابل قیمتش خیلی خوبه , و کارت گرافیک هم سری انبرد cpu i3 هست که خوب جواب میده - خیلی بهتر از سری انبردهای قدیمی - وزن دستگاه 2.5 کیلو تغریبا اگه تصمیم یه خرید داری حواست باشه وزنش اذیتت نکته - هر چند سنگین نیست -
و رز تصویر دستگاه هم 1366x768 که تغریبا قابل قبول هستش و اما نه برای دیدن فیلم - dpi 120 هست و wxga اگه اشتباه نکنم و برای 13 اینچ استفاده میشه - اما در مجموع نسبتا جوابگو هست برای تصویر خوب
اگه برای کارای سنگین نیمخوای از نظر سخت افزاری مشکلی نداره ;)

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
کلا سری 300 که nvidia زده به پای کارتهای غولی که سری GTX 260 به بالا زد نمیرسه - البته این کارتها ها هم رو هر لپتاپی نیست الا گرونها - سری 300 قیمت خیلی کمتری نسبت به سری GTX داره و با توجه به قیمتش performence خیلی خوبی هم داره- کارت 330 در مجموع برای اجرای بازی های روز روی سطح Medium خوب هستش یا یک cpu i5 و حتی روی خیلی بازیها چون Dragon Age و mass effect و خیلی های دیگه روی اخرین تنظیمات جواب گو هست و لپتاپهای زیادی هم دارن ازش استفاده میکنن - بیتشر رنج GTS 330 و GTS 360m و یا GTS260m که قدیمی این سری هستش- من یا این کارت رو قبلا با لپتاپ core i7 720 mq امتحان کردم روی benchmark بازی crysis روی GPU که روی تنظیمات high با رزولشن اون لپتاپ که متاسفانه خاطر ندادم 16 تا 18 تا فریم بیشتر نداد - اما کارت مناسبی برای اجرا بازی های سنگین روی medium هست - این در حالی بود که من با کارت Nvidia Geforce GTX 260m با Cpu Core i7 در حالت turbo mode رو لپتاپ alienware روی رز 1280x720 بدون AA روی Very high بین 28 تا 40 تا گرفتم روی مراحل مختلف نه بنچمارک;) دیگه بماند سری Sli یا crossfirex که راحت 50 تا رو با cpu i7 میده

در مورد سیستم گرافیکی لپتاپها سوالی دارید در خدمت هستم و میتونم بهتون بگم در چه سطحن

اون لبتاپی که شما بازی کردی اگر FULL HD بوده باشه کاملا" مشخصه که 330 جواب نمیده رو رزولوشن بالا اکثر کارت گرافیک ها کم میارن شما برو با همون کارت GTX که میگی رو رزولوشن 1920x1080 اگر بازم رو very hight جواب داد به من بگو اون لب تاپی که شما میگی
P 1080 نیست احتمالا" ولی در مجموع 330 کارت قابل قبولیه برای بازی. ولی حرفه ای نیست.

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
اون لبتاپی که شما بازی کردی اگر FULL HD بوده باشه کاملا" مشخصه که 330 جواب نمیده رو رزولوشن بالا اکثر کارت گرافیک ها کم میارن شما برو با همون کارت GTX که میگی رو رزولوشن 1920x1080 اگر بازم رو very hight جواب داد به من بگو اون لب تاپی که شما میگی
P 1080 نیست احتمالا" ولی در مجموع 330 کارت قابل قبولیه برای بازی. ولی حرفه ای نیست.
دوست عزیز من که نوشتم کارت Nvidia GTX260m با CPU COre i7 720 mq با روشن بودن Turbo boost و روی High performence روی رزولشن 720 روی Very high بدون AA جواب گو هست -
در مورد رز 1080 هم حق با شماست کم میاره اما همین هم برای یه لپتاپ عالی هست !!!!!چون Alienware m15x تصویرش 15.6 اینچ با رز 1920x1080 و 120 dpi و LED هست که کنتراس تصویر هم عالی هست - واسه همین روی 720p هم حتی بسیار عالی هست - من تست کردم بازی های زیادی رو روی Alienware چون خودم دارم - روی high حتی با 4 aa هم زو رز 1333در 900 اگه اشتیاه نگنم به راحتی جواب میده
اما با سیستم Core i7 920 xm و ATI 4870 2x من قبلا تست گرفتم روی 1024x768 و روی high به من فریم 50 میده - روی لپتاپ Alienware m17x - حالا بعد میتونم تست بگیرم ببینم چند فریم روی veri high و 1080 میده ! ;) البته روان نخواهد بود اما بد نیست بدونیم
حق با شماست - کارت سری 330m خوبه - البته من کارت Nvidia geforce GTS 360m رو روی Toshiba Qosmio X505 کانفیگ Q870 تست گرفتم - برای بازی ها بسیار خوب بود - روی 1024در 768 برای بازی crysis روی high حدودا فریم پایداره بین 24 تا 30 رو میداد - اما یادم نیست AA گذاشته بودم با نه - بازیGTA IV هم روی مدیوم جواب میداد اما روی high بد بود - crysis warhead هم روی اخرین تنظیمات 12 تا فریم با همین رز میداد - کلا خوبه ;)
برای کسانی که برای سیستم گیم میخوان بازی کن و زیره 1500 دلار خزج کنن بسیار مناسبه - البته من بیشتر GTS 360m رو پیشنهاد میکنم چون کلاک و perferomence بسیار بهتری نسبت به 330m gts داره

آخرین ویرایش:

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
دوست عزیز من که نوشتم کارت Nvidia GTX260m با CPU COre i7 720 mq با روشن بودن Turbo boost و روی High performence روی رزولشن 720 روی Very high بدون AA جواب گو هست -
در مورد رز 1080 هم حق با شماست کم میاره اما همین هم برای یه لپتاپ عالی هست !!!!!چون Alienware m15x تصویرش 15.6 اینچ با رز 1920x1080 و 120 dpi و LED هست که کنتراس تصویر هم عالی هست - واسه همین روی 720p هم حتی بسیار عالی هست - من تست کردم بازی های زیادی رو روی Alienware چون خودم دارم - روی high حتی با 4 aa هم زو رز 1333در 900 اگه اشتیاه نگنم به راحتی جواب میده
اما با سیستم Core i7 920 xm و ATI 4870 2x من قبلا تست گرفتم روی 1024x768 و روی high به من فریم 50 میده - روی لپتاپ Alienware m17x - حالا بعد میتونم تست بگیرم ببینم چند فریم روی veri high و 1080 میده ! ;) البته روان نخواهد بود اما بد نیست بدونیم
حق با شماست - کارت سری 330m خوبه - البته من کارت Nvidia geforce GTS 360m رو روی Toshiba Qosmio X505 کانفیگ Q870 تست گرفتم - برای بازی ها بسیار خوب بود - روی 1024در 768 برای بازی crysis روی high حدودا فریم پایداره بین 24 تا 30 رو میداد - اما یادم نیست AA گذاشته بودم با نه - بازیGTA IV هم روی مدیوم جواب میداد اما روی high بد بود - crysis warhead هم روی اخرین تنظیمات 12 تا فریم با همین رز میداد - کلا خوبه ;)
برای کسانی که برای سیستم گیم میخوان بازی کن و زیره 1500 دلار خزج کنن بسیار مناسبه - البته من بیشتر GTS 360m رو پیشنهاد میکنم چون کلاک و perferomence بسیار بهتری نسبت به 330m gts داره

تو اینترنت من خوندم که نوشته بود این لب تاپ با کارت گرافیک 330M 1 GIG DDR3 و همین طور COREI7 720 که رو لب تاپ VPC F116 FG هست برای بازی خوبه ولی بهترین نیست .من چون می خوام فقط لب تاپ سونی FULL HD بگیرم یعنی دقیقا" همین مدل می خواستم ببینم همه بازی هارو رو MEDIUM جواب میده یا نه ؟ لب تاپ سونی هست که کارتش Nvidia geforce GTS 360m باشه و FULL HD و COREI7 و بلوری داشته باشه؟ این Alienware که شما گفتید مشخصات دقیقش چیه ؟ FULL HD هست بلوری داره؟ CORE I7?
Metro 2033 VPC F116 FG رو جواب میده؟

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
اقا من از خرید لب تاپ سونی منصرف شدم چون یه لب تاپ پیدا کردم با مشخصات همون سونی که گفتم حتی بهتر با همون قیمت تقریبا. اینو می خوام بخرم.چون طبق پرسو جو هایی که داشتم امار برگشتی های لب تاپ های ایسوز از همه کمتر بوده تا الان. این مدل مد نظر منه : ASUS G73JH

52b.jpg

Cyborg-Keyboard.jpg

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
اقا من از خرید لب تاپ سونی منصرف شدم چون یه لب تاپ پیدا کردم با مشخصات همون سونی که گفتم حتی بهتر با همون قیمت تقریبا. اینو می خوام بخرم.چون طبق پرسو جو هایی که داشتم امار برگشتی های لب تاپ های ایسوز از همه کمتر بوده تا الان. این مدل مد نظر منه : ASUS G73JH

52b.jpg
این لپتاپ خوبی هست - هنوز من دستم نرسیده بتونم چکش کنم ببینم چه طوره - چون asus تو سری g همیشه مشکلاتی از قبیل دمای زیاد داشت که perfermence رو کاهش میداد و بعدا با اپدیتهای bios اونها رو تغریبا حل میکرد - کارت 5870 هم از دسته high end هست و result های اون مشابه اونچه هست که من قبلا با GTX260m sli گرفتم - دمای GPU های ATI یه مقدار بالاست - لپتاپ بادی سیستم گرمایی قوی داشته باشه که با کاهش perfermence نشیم - من شخصا در نهایت پیشنهاد میکنم بریا بازی Nvidia کارتهای بهتری داره و کیفیت کاریشون هم از ATI خیلی بهتره مخصوصا اینکه به راحتی در oc جوابگو هم هستند و دماهاشون هم اونقدر بالا نیست -
ولی اگر این لپتاپ گیرت نبومد همون sony انتخاب خوبی هستش = قیمت asus رو نمیدونم این مدل که ببینم چقدر با sony تفاوت داره

تو اینترنت من خوندم که نوشته بود این لب تاپ با کارت گرافیک 330M 1 GIG DDR3 و همین طور COREI7 720 که رو لب تاپ VPC F116 FG هست برای بازی خوبه ولی بهترین نیست .من چون می خوام فقط لب تاپ سونی FULL HD بگیرم یعنی دقیقا" همین مدل می خواستم ببینم همه بازی هارو رو MEDIUM جواب میده یا نه ؟ لب تاپ سونی هست که کارتش Nvidia geforce GTS 360m باشه و FULL HD و COREI7 و بلوری داشته باشه؟ این Alienware که شما گفتید مشخصات دقیقش چیه ؟ FULL HD هست بلوری داره؟ CORE I7?
Metro 2033 VPC F116 FG رو جواب میده؟
گفتم که بازی های خیلی سنگین رو رز hd جواب میده روی میدیوم و بازی های سبک مثل mass effect و dragon age و اینها رو حتی روی high - لپتاپ Alienware رو تا اونجا که من میدونم ایران گیر نمیاد - اگع میگم بازی سنگین منظورم crysis - bad company 2 اینطوز بازی ها هست = که حتی با دستکاری تنظیمات بازی هم میشه فریم درست گرفت - بر فرض مثال گزینه shader و antiphorpsoric که اصلی هستن رو بزار رو very high و shdow رو medim و بقیه رو روی high - و 2 یا 4 تا و یا 0 تا aa هم بده و بازی کن - با لپتاپ بایذ کنار بیای
سری g لپتاپهای asus هست که این سیستم رو داشته باشه
بازی metro 2033 رو هنوز رو هیچ لپتاپی به جز Gtx 260m sli و 2x 4870 تست نگرفتم ببینم چه جوابی میده بقیه - اگه یه مقدار وایسی شاید بتونم رو 360 برات تست بگیرم - اما فکر کنم روی رز 720 باید به راحتی روی medium فریم پایدار بده - چون همونطور که اطلاع داری این بازی بسیار سنگینه - ولی فکر کنم sony هم جواب بده
Alienware هم مشخصاتش تو امضام هست -
البته به پول زیاد دادن بالای لپتاپ رو پیشنهاد نمیکنم چون روز به روز جدید میاد - مخصوصا گرون ها مثل alienware

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

• InfeR
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر