مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

Emin3mzizou

کاربر سایت
Sep 9, 2006
2,025
نام
امین
با اون کانفیگ توی دل یه چیزی همون حدود هست.

Dell Latitude E6500

Cpu : 2.93
Ram : 4GB
HDD : 250GB
VGA : Quadro NVS160 M

اما باید بگردی شاید یکی بتونه برات بیاره.
در ضمن Sony Vaio تولید چین نگیر.چیزای جالبی نیستن.
بهتر هست رو مدل های تولید USA دست بذاری.
سطح انتظاراتت هم هیچ وقت از یه لپ تاپ بالا نباشه.
این گزینه هم انتخاب خوبیه که قبلا معرفی کردم : FW490DFB

مرسی از راهنماییت اما رو دل نظری ندارم .

والا من از هر کسی که Sony Vaio تولید چین داشته سوال کردم هیچ مشکلی نداشته و اکثرا میگن که کیفیتش هیچ تفاوتی با تولید امریکا یا ژاپن نداره . (به غیر از یه تعداد محدودی مثل شما که نمیدونم با چه دلیل و منطقی این حرفو میزنن ..... .)
تازه واسه ما که تو ایران زندگی میکنیم گارانتی 3 ساله ی ایران رهجو خیلی مزیته . ( که اونم فقط Sony Vaio های تولید چین رو میاره . )

این مدلی که معرفی کردید هم خوب کانفیگی داره . فقط من Blu-ray Disc™ drive و Full HD: 1920 x 1080 رو میخوام حتما داشته باشه که این مدل نداره ..... .

در هر صورت ممنون ...... .

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
مرسی از راهنماییت اما رو دل نظری ندارم .

والا من از هر کسی که Sony Vaio تولید چین داشته سوال کردم هیچ مشکلی نداشته و اکثرا میگن که کیفیتش هیچ تفاوتی با تولید امریکا یا ژاپن نداره . (به غیر از یه تعداد محدودی مثل شما که نمیدونم با چه دلیل و منطقی این حرفو میزنن ..... .)
تازه واسه ما که تو ایران زندگی میکنیم گارانتی 3 ساله ی ایران رهجو خیلی مزیته . ( که اونم فقط Sony Vaio های تولید چین رو میاره . )

این مدلی که معرفی کردید هم خوب کانفیگی داره . فقط من Blu-ray Disc™ drive و Full HD: 1920 x 1080 رو میخوام حتما داشته باشه که این مدل نداره ..... .

در هر صورت ممنون ...... .

1. فکر کنم دیگه صحبتی نکنم در این مورد بهتر باشه.
2. شما متاسفانه گول یه گارانتی رو می خری که بیخود یه مدل رو گرون تر از هر جای دیگه توی بازار میده به اشخاصی امثال شما.ببین سونی شرکتای زیادی گارانتیش می کنن.امرتات،پارس ارتاک،الماس،ایران رهجو و ... .ایران رهجو با ادعای این که بزرگترین نمایندگیه سونی هست(منکر این مورد نمی شیم) هر جنسی رو 2 برابر قیمت همون جنس تو بازار می فروشه به مردم.چه جنسایی که گارانتی های دیگه دارن چه گارانتی ندارن.همیشه یه گارانتی مزیت نیست.اونم گارانتی های ایران که به هر دلیل مشتری رو می پیچونن.
3. من تجربه زیادی توی لپ تاپ ندارم اما اون چیزایی رو که تجربه کردم و می دونم رو در اختیارت گذاشتم.دیگه با خودته.اگر یه رزولوشون Full HD و یه درایو Blu-Ray مد نظرت هست،بسم الله!
اما یادت باشه قرار نیست XBox 360 وصل کنی به LCD لپ تاپ و یا بشینی با درایوش PS3 بازی کنی(جدای از این که با Bluray درایو اکثرا روی لپ تاپ فیلم نگاه می کنن مثل خودم).بازم میگم انتظارت رو از یه لپ تاپ بالا نبر،اون موقع پول و وقتت رو هم باید بالا ببری.
4. ببین چین سابقه خوبی توی ساخت قطعات لپ تاپ نداره.تو مدل های تولید چین شرکت های Sony و Dell و Acer زیاد خرابی دیدم.حتی همون HP که خودم دارم و تولید چین هست هم یکی از دوستان یکی از مدل هاش رو خریده بود که CPU ش سوخت.به هر حال من نظر و تجربه خودم رو اینجا گذاشتم.منطق بنده تجربه ای هست که دارم.اما منطق شما چیزایی هست که ندیدی.قرار نیست لپ تاپ های ساخت چین همه آشغال باشن یا حتی مدل های سونی ساخت چین.اما اگه بهت میگم بیخیالش شو به این دلیله که دوست ندارم همون احتمال خرابی که توش وجود داره،برای شما پیش بیاد.همون دوستی که HP داشت و CPU ش سوخته بود من خیلی ناراحت شدم،چون مدلی که خریده بود پیشنهاد من بود.دوست ندارم شما هم همچین مشکلی برات پیش بیاد.

در آخر می تونی روی مدل های AR و AW دست بذاری.Full HD هستن.درایو هم Bluray هست اکثرا و تولید چین که شما دوست داری.مشخصات قوی و مورد نظر شما هم توش پیدا میشه.البته LCD های بزرگی دارن.مثلا مدل : AW290

آخرین ویرایش:

Emin3mzizou

کاربر سایت
Sep 9, 2006
2,025
نام
امین
1. فکر کنم دیگه صحبتی نکنم در این مورد بهتر باشه.
2. شما متاسفانه گول یه گارانتی رو می خری که بیخود یه مدل رو گرون تر از هر جای دیگه توی بازار میده به اشخاصی امثال شما.ببین سونی شرکتای زیادی گارانتیش می کنن.امرتات،پارس ارتاک،الماس،ایران رهجو و ... .ایران رهجو با ادعای این که بزرگترین نمایندگیه سونی هست(منکر این مورد نمی شیم) هر جنسی رو 2 برابر قیمت همون جنس تو بازار می فروشه به مردم.چه جنسایی که گارانتی های دیگه دارن چه گارانتی ندارن.همیشه یه گارانتی مزیت نیست.اونم گارانتی های ایران که به هر دلیل مشتری رو می پیچونن.
3. من تجربه زیادی توی لپ تاپ ندارم اما اون چیزایی رو که تجربه کردم و می دونم رو در اختیارت گذاشتم.دیگه با خودته.اگر یه رزولوشون Full HD و یه درایو Blu-Ray مد نظرت هست،بسم الله!
اما یادت باشه قرار نیست XBox 360 وصل کنی به LCD لپ تاپ و یا بشینی با درایوش PS3 بازی کنی(جدای از این که با Bluray درایو اکثرا روی لپ تاپ فیلم نگاه می کنن مثل خودم).بازم میگم انتظارت رو از یه لپ تاپ بالا نبر،اون موقع پول و وقتت رو هم باید بالا ببری.
4. ببین چین سابقه خوبی توی ساخت قطعات لپ تاپ نداره.تو مدل های تولید چین شرکت های Sony و Dell و Acer زیاد خرابی دیدم.حتی همون HP که خودم دارم و تولید چین هست هم یکی از دوستان یکی از مدل هاش رو خریده بود که CPU ش سوخت.به هر حال من نظر و تجربه خودم رو اینجا گذاشتم.منطق بنده تجربه ای هست که دارم.اما منطق شما چیزایی هست که ندیدی.قرار نیست لپ تاپ های ساخت چین همه آشغال باشن یا حتی مدل های سونی ساخت چین.اما اگه بهت میگم بیخیالش شو به این دلیله که دوست ندارم همون احتمال خرابی که توش وجود داره،برای شما پیش بیاد.همون دوستی که HP داشت و CPU ش سوخته بود من خیلی ناراحت شدم،چون مدلی که خریده بود پیشنهاد من بود.دوست ندارم شما هم همچین مشکلی برات پیش بیاد.

در آخر می تونی روی مدل های AR و AW دست بذاری.Full HD هستن.درایو هم Bluray هست اکثرا و تولید چین که شما دوست داری.مشخصات قوی و مورد نظر شما هم توش پیدا میشه.

1. !!!!!!
2
. والا در مورد این شرکتای گارانتی کننده من تجربه ای ندارم اما فک نمیکنم تفاوت قیمت هاشون نسبت یه قیمت اصلی لپتاپ خیلی بیشتر باشه . اگه اینجوره مثال بزنید خواهشا ..... .
3
. من خیلی ازت سپاسگذارم به خاطر قصد و نیت خیرت و راهنماییات .... اما من کی گفتم میخوام XBox 360 وصل کنم به LCD لپ تاپ و یا بشینم با درایوش PS3 بازی کنم .
البته مورد اول که شدنیه اما مورد دوم نه ..... .
همون جور که خودت گفتی Blu-ray Disc™ drive واسه فیلم دیدن هسش .
بعدم من انتظارم در حد نیازها و استفاده هایی هست که از یه لپتاپ دارم . نه بیشتر نه کمتر .... .

4. ببین من مشکلم چینی یا امریکایی بودن نیست . اگه امریکایی باشه که خوب چه بهتر.
اما مساله اینجاست که اون کانفیگی که مدنظرمه رو تو مدل ساخت چین پیدا کردم .(تو ایران البته)

من یه لپتاپ میخوام با کانفیگی که این مدل داره :http://www.sony-asia.com/product/vgn-fw46gj [URL="http://www.sony-asia.com/product/vgn-fw46gj"]VGN-FW46GJ/B
[/URL]
صفحشم نمیخوام از 16.4" بالاتر باشه و همچنین قیمتش از 1.700 بالاتر ...... .

آخرین ویرایش:

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
1. !!!!!!
2
. والا در مورد این شرکتای گارانتی کننده من تجربه ای ندارم اما فک نمیکنم تفاوت قیمت هاشون نسبت یه قیمت اصلی لپتاپ خیلی بیشتر باشه . اگه اینجوره مثال بزنید خواهشا ..... .
3
. من خیلی ازت سپاسگذارم به خاطر قصد و نیت خیرت و راهنماییات .... اما من کی گفتم میخوام XBox 360 وصل کنم به LCD لپ تاپ و یا بشینم با درایوش PS3 بازی کنم .
البته مورد اول که شدنیه اما مورد دوم نه ..... .
همون جور که خودت گفتی Blu-ray Disc™ drive واسه فیلم دیدن هسش .
بعدم من انتظارم در حد نیازها و استفاده هایی هست که از یه لپتاپ دارم . نه بیشتر نه کمتر .... .

4. ببین من مشکلم چینی یا امریکایی بودن نیست . اگه امریکایی باشه که خوب چه بهتر.
اما مساله اینجاست که اون کانفیگی که مدنظرمه رو تو مدل ساخت چین پیدا کردم .(تو ایران البته)

مدل های AR و AW ؟؟!!! مال کدوم برند هستن ؟ مشخصات ؟ قیمت ؟

2. نمونش CS36GJ هست که تو بازار 1.200 هست حدودا اما همین با گارانتی ایران رهجو حدود 200 تا 250 هزار تومان گرون تر هست.این یه نمونش هست تازه.مدل هایی هم هستن که اختلاف قیمت ایران رهجوشون با قیمت بازار حدود 300 تا 400 هم باشه.
3. در مورد وصل کردن XBox هم باید بگم خدمتت که اکثر مانیتورهای لپ تاپ ها خروجی هستن و ورودی ندارن.من خودم هنوز مدلی ندیدم که ورودی داشته باشه.البته Search هم نکردم توی اینترنت که ببینم هست یا نه.
4. تو برندهایی مثل سونی که از قدیم الایام ساخت USA و در بعضی مدل ها(که اکثرا سری اول مدل های جدیدش بوده) ساخت Japan بوده،این مورد خیلی مهم هست.حتی توی Dell که کیفیت ساختش الان در حد جنس پلاستیک دمپاییه.

AR و AW هم سری 17 و 18 اینچیه Sony Vaio هستن.

شما هم خدا رو می خوای هم خرما رو.

توی مدل های ساخت آمریکا همون FW490DFB پیشنهادمه.در مورد مدل های چینی هم می تونی صبر کنی همون مدل جدیدی که گفتی بیاد و بخری که البته ماه های اول گرون هست اون مدل جدید اگر بیاد تو ایران.

Emin3mzizou

کاربر سایت
Sep 9, 2006
2,025
نام
امین
2. نمونش CS36GJ هست که تو بازار 1.200 هست حدودا اما همین با گارانتی ایران رهجو حدود 200 تا 250 هزار تومان گرون تر هست.این یه نمونش هست تازه.مدل هایی هم هستن که اختلاف قیمت ایران رهجوشون با قیمت بازار حدود 300 تا 400 هم باشه.
3. در مورد وصل کردن XBox هم باید بگم خدمتت که اکثر مانیتورهای لپ تاپ ها خروجی هستن و ورودی ندارن.من خودم هنوز مدلی ندیدم که ورودی داشته باشه.البته Search هم نکردم توی اینترنت که ببینم هست یا نه.
4. تو برندهایی مثل سونی که از قدیم الایام ساخت USA و در بعضی مدل ها(که اکثرا سری اول مدل های جدیدش بوده) ساخت Japan بوده،این مورد خیلی مهم هست.حتی توی Dell که کیفیت ساختش الان در حد جنس پلاستیک دمپاییه.

AR و AW هم سری 17 و 18 اینچیه Sony Vaio هستن.

شما هم خدا رو می خوای هم خرما رو.

توی مدل های ساخت آمریکا همون FW490DFB پیشنهادمه.در مورد مدل های چینی هم می تونی صبر کنی همون مدل جدیدی که گفتی بیاد و بخری که البته ماه های اول گرون هست اون مدل جدید اگر بیاد تو ایران.

2. اهان ! ممنون . من اطلاع نداشتم اصلا ..... .

3. متوجه نمیشم . یعنی وقتی کابل HDMI میخوره چرا نتونه ؟؟! پس اصلا این خروجیش به چه دردی میخوره ؟!

4. تو همون پست قبلی گفتم مساله چیه ...... .

این رو هم تو با ویرایش پست قبلی گفتم ...... .

من نه خدا رو میخوام نه خرما رو . همون جور که گفتم لپتاپی میخوام که کانفیگ مورد نظرمو داشته باشه که البته خودم پیدا کرده بودم . یعنی : VGN-FW46GJ/B رو که تموم شده .... .

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
2. اهان ! ممنون . من اطلاع نداشتم اصلا ..... .

3. متوجه نمیشم . یعنی وقتی کابل HDMI میخوره چرا نتونه ؟؟! پس اصلا این خروجیش به چه دردی میخوره ؟!

4. تو همون پست قبلی گفتم مساله چیه ...... .

این رو هم تو با ویرایش پست قبلی گفتم ...... .

من نه خدا رو میخوام نه خرما رو . من همون جور گفتم لپتاپی میخوام که کانفیگ مورد نظرمو داشته باشه که البته خودم اینو پیدا کرده بودم . یعنی : VGN-FW46GJ/B رو که تموم شده .... .

استفادش اینه که شما وصل کنی به یه HD TV.لپ تاپ ما هم پورت HDMI داره اما تنها حسنش اینه که وصل می کنی به HD TV می شینی یه تصویر رو بزرگتر از اندازه لپ تاپ می بینی با کیفیت خوب.
بهتر هست صبر کنی شاید مدل های بهتر هم اومد تو بازار با مشخصاتی که شما می خوای.

nima masiha

کاربر سایت
Jul 8, 2008
92
سلام . از برندهای HP یا dell میشه لب تابی رو معرفی کنید که بازی کرایسیس رو با رزولوشن بالا اجرا کنه تا سقف 1500000 تومن.البته من برند سونی رو ترجیح می دم که دوستان گفتند با این قیمت نمی تونی پیدا کنی.

AmirX2

کاربر سایت
Aug 3, 2007
7
نام
amir
سلام . از برندهای HP یا dell میشه لب تابی رو معرفی کنید که بازی کرایسیس رو با رزولوشن بالا اجرا کنه تا سقف 1500000 تومن.البته من برند سونی رو ترجیح می دم که دوستان گفتند با این قیمت نمی تونی پیدا کنی.
مدل Dv6-1215 هست با گرافیک 4650 Ati 1GIg حدود 1.300.000
دل سری XPS ها هم میگن خیلی داغ میکنه و کاربرا ازش ناراضی ان بهتره سراغش نری
کلا این گرافیک 4650 خوب در اومده اکثر بازی های روز با جزییات بالا میتونه اجرا کنه

nima masiha

کاربر سایت
Jul 8, 2008
92
مدل Dv6-1215 هست با گرافیک 4650 Ati 1GIg حدود 1.300.000
دل سری XPS ها هم میگن خیلی داغ میکنه و کاربرا ازش ناراضی ان بهتره سراغش نری
کلا این گرافیک 4650 خوب در اومده اکثر بازی های روز با جزییات بالا میتونه اجرا کنه
سلام . تو مشخصات این لب تاب نوشته modem:no یعنی باید مودم اکسترنال براش بخریم؟

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
سلام . تو مشخصات این لب تاب نوشته modem:no یعنی باید مودم اکسترنال براش بخریم؟

بله اگه مودم نداشته باشه،باید External بخرید.Dell خودش یه مدل داره اکسترنال هست.عکسش رو در زیر آوردم :

530-11793.jpg

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین
سلام به دوستان عزیز. دیدم بحث خرید لپ تاپ هست گفتم یه سری نکات کوچیک رو خدمتتون عرض کنم. من تا به حال سه تا لپ تاپ عوض کردم تو این چند سال. اولی که فوجیتسو زیمنس بود که خداییش تا اخرین لحظه برام کار کرد و بعدش هم دادمش به کسی. دومی توشیبا ست لایت بود که این بنده خدا بسیار مورده لطف بنده قرار گرفت. نکته مورده بحث من گارانتی لپ تاپ هست و کلا شرکت های گارانتی کننده. توشیبا که صدمه خورد بدین صورت بود که درش بسته بود و داشت اهنگ اجرا میکرد روی مبل شوخی شوخی یکی از رفیقام اون یکی رو هل داد این بنده خدا هم از خدا بی خبر خودش رو رها کرد رو مبل. نتیجه اینکه ال سی دی مرحوم گشت سی رامش هم همین طور. گارانتی که مطمئنا قبول نمیکرد اما برای تعویض و پرداخت از جیب رفتیم خدمتشون گفتن که دستگاه رو بزارید چندین روز دیگه بیاد بگیرید. برای یه تعویض ال سی دی و سی دی رام؟

بعد هم که این کار رو سپردم به یک مغازه دیگر و صبح دستگاه رفت و عصر هم سالم برگش داده شد. برای این کار که یک روز هم طول نکشید شرکت چندین روز رو طلب میکرد.

مورد اخر هم که ماله این لپ تاپ کامپک بنده هست که مثل قبلی بسیار ضربه دیده. اولین ضربه مربوط بود گوشه کنار لپ تاپ با پروفیل اهنی درب که اصلا جای ضربه مشخص نبود اما صدای ویزو ویز عجیبی در هنگام کار نمود پیدا کرد. بردمش گارانتی بعد از صرف چند روز وقت و بد قولی موقع تحویل نماینده مربوطه فرمودند که مشکل مربوط به مادر برد دستگاه هست. ما کاری نمیتونیم بکنیم. دستگاه باید فرستاده بشه امارات. مدت زمان برای انجام این پروسه چقدر هست؟ در جواب فرمودند حداقل یکماه. از ایشون سوال کردم که چه کار کنم؟

گفتند که از دستگاه استفاده کن تا بسوزه. بنده هم گفتم که این مورد در طول دوره گارنتی پیش اومده شاید گارانتی تموم شد بعد مشکل حاد شد اون وقت تکلیف چیه؟ جواب نداشتند. دستگاه جایگزین چی؟ جواب نداشتند.

با این اوصاف که حداقل من از گارانتی تجربه دارم در دفعه بعد پول بابت گارانتی لپ تاپ نمیدم. یه نمونه دیگه هم مربوط به فراخوان HP بود برای تعویض باتری دستگاه ها به علت ایراد که دستگاه من نیز شامل میشد. طی تماس اظهار بی اطلاعی میکنند. حال گارانتی ایران رهجو باشه. امرتات باشه. الماس و... هیچکدوم به درد نمی خورند. شما دستگاه با کیفیت تر بخر اما گول گارانتی رو نخورید.

خوشبختانه با اکثر برند ها هم کار کردم. دستگاهی که کیفیت داشت جون سالم به در برد. دستگاه بی کیفیت شب خاموشش میکنید صبح دیگه روشن نمیشه. همین کامپک رو از ارتفاع 1 متری از دستم افتاد روی کفپوش بتنی. به جز لب پر شدن کناره لپ تاپ هیچ مشکل دیگه ای نداره. به غیر از همون صدای ویز ویز.

nima masiha

کاربر سایت
Jul 8, 2008
92
سلام دوستان. قصد خرید لب تاب Dv6-1215 از برند HP رو دارم به مبلغ 1300000 تومن. به نظر شما انتخاب خوبیه یا با این مبلغ می تونم لب تاب بهتری تهیه کنم؟

Bax

کاربر سایت
Aug 16, 2009
1,235
نام
حمید
با سلام خدمت تمامی دوستان ...
راستش بنده می خواستم که یک لپ تاپ جمع و جور اما قوی بخرم .. رنج قیمت تا 2.000.000 باشه ...
راستش منظورم از جمع و جور که گفتم ، یعنی این که سبک باشه ( حداکثر یک کیلو ) سایز کوچکی داشته باشه ...
اما قدرتش برام بسیار مهمه ، چون که برای کارای برنامه نویسی و گرافیکی لازم دارم ...
شنیدم جدیدا msi توی این زمینه داره ، مدل های جالبی رو ارائه میکنه ....
ممنون می شم اگه راهنماییم بکنید ....

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
سلام دوستان. قصد خرید لب تاب Dv6-1215 از برند HP رو دارم به مبلغ 1300000 تومن. به نظر شما انتخاب خوبیه یا با این مبلغ می تونم لب تاب بهتری تهیه کنم؟

مدل خوبیه.می تونی پول روش بذاری و DV6-1199 هم بخری.مشخصات خوبی داره.

با سلام خدمت تمامی دوستان ...
راستش بنده می خواستم که یک لپ تاپ جمع و جور اما قوی بخرم .. رنج قیمت تا 2.000.000 باشه ...
راستش منظورم از جمع و جور که گفتم ، یعنی این که سبک باشه ( حداکثر یک کیلو ) سایز کوچکی داشته باشه ...
اما قدرتش برام بسیار مهمه ، چون که برای کارای برنامه نویسی و گرافیکی لازم دارم ...
شنیدم جدیدا msi توی این زمینه داره ، مدل های جالبی رو ارائه میکنه ....
ممنون می شم اگه راهنماییم بکنید ....

من بهت Sony Vaio SR490DEB پیشنهاد می کنم.مشخصاتش اینه :

CPU : 2.66
RAM : 4GB
HDD : 320GB
VGA : ATI 4650

مدل SR هست و 13 اینچه.شیک و جمع و جور.ویندوز Vista روش نصبه و همراهش DVD های ریکاوری XP هست.
قیمتش 1.600 یا شاید پایینتر هست.ساخت USA.
MSI فکر نمی کنم مدلهای شاخی که میزنه راحت پیدا بشه تو ایران.
اما کُلا این مدل که معرفی کردم از نظر قدرت و کیفیت خیلی خوبه.خودم باهاش کار کردم.تا 8GB هم می تونی RAM ها رو ارتقا بدی.

mehdi64

کاربر سایت
Jul 23, 2009
17
سلام پدرام جان
من ازت یک راهنمایی میخواستم
من احتیاج به یک لب تاپ دارم تا بتونم کارای مهندسی باهاش انجام بدم. بعضی موقع ها هم یه بازی باهاش بکنم (بازی که میگم نه هر بازیی !بازیایی که برای خودشون شاخن میگم مثلا برای امسال میدونم assassin's creed 2 و modern warfare 2 و mafia2 رو باید بازی کنم . منظورم اینه که دوست دارم بازی هایی که میان حداقل تا دو سال بتونم بازیم بکنم)قیمتشم حدود 1.5 باشه حالا یکم بالاتر یا پایین تر فرقی نمیکنه خودتون به من چی پیشنهاد میکنید؟
latitude e6400 بگیرم یا همین Sony Vaio SR490DEB ؟
نظرتون در مورد asus g50vt-x1 چیه؟کدوم مدل پیشنهاد میکنین؟
دستت درد نکنه

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر