مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,183
نام
عارف واعظ قائمی
دوستان من تجربه بدی از ایسوس دارم دوتا لپتاپ داشتم سری N و هر دو مشکل باتری مشکل USB و مشکل داغ کردن داشتند. در کمتر از یک سال استفاده! ۶-۷ ساله دارم باهاشون سر و کله میزنم. تا حالا یک هارد اینترنال و یک اکسترنال من رو سوزوندند. با خودم گفتم دیگه از ایسوس نمیخرم خیلی جذاب به نظر میان از نظر ارزش سخت افزار و قیمت ولی ارزشش رو ندارند. خب حتما الان میگید برم مک بوک بخرم که در حال حاضر بی رقیب و همه چی تکمیله ولی من نرم افزارهایی که استفاده میکنم همه ویندوز بیس هستند و ویندوز هم روی اپل سیلیکون به دردسرش نمیارزه.
الان لپتاپی رو میخوام که :
۱- سبک باشه و بیشتر از ۲ کیلو نباشه (ایسوس ها با شارجراشون قشنگ حمالی بود)
۲- قدرت خوبی داشته باشه حداقل ۸ هسته و حداقل 3.5 GHz ‌کلاک رو بتونه بده
۳- شارج رو خوب نگه داره.
۴- اسکرین از ۱۵.۶ اینچ کوچکتر نباشه
۵- محدودیت بودجه ندارم

با تحقیقات خودم به Dell XPS15و Lenovo
Thinkpad X1 extremeو حتی مدل Carbon با اینکه ۱۴ اینچه( چون خییییلی سبکه ) رسیدم که تقریبا هم قیمت در میان. در مورد Dell واقعا قیافه اش رو میبینم میخوام خرید رو نهایی کنم ولی توی نت خیلی بد شنیدم که مشکل تراتل داره و باتریش داغونه ولی با سه سال گارانتی میخرم یعنی هر چی خراب بشه درست میکنند. در مورد لنووو هیچ ایده ای ندارم که چقدر از Dellبهتره ولی گارانتیش اصلا در حد Dellنیست. از دوستانی که تجربه thinkpadهای جدید دارند خواشمند راهنماییم!همچنین اگر XPS جدید داشتید آیا همه چیزهای منفی که دربارش میگن درسته؟

همچنین اگر لپتاپی با مشخصات بالا هست غیر از این دوتا لطفا پیشنهاد بدید. فقط لطفا این ایسوس لعنتی نباشه.
به شخصه من Dell Hater هستم و اصلا خرید لپ تاپ های این برند رو پیشنهاد نمی‌کنم (به علاوه Alienware شرمنده دوستان عزیزی که اخیرا هم سیستم های این شرکت رو تهیه کردن هم هستم و مشکل شخصی با کسی ندارم).
ولی مشکلات الکی که مثلا در ابتدا هست و باید Bios رو آپدیت کنی، یا مثلا برای حرارت کمتر اومدن فلان درایور رو دستکاری کردن که نتیجه میشه Blue screen های زیاد با راه حل های ساده مثلا ریختن درایور از خود Intel مشکل حل شده، لپتاپ های این شرکت کم نداره. به همین صورت مثلا تو سیستم های Prebuild میره مثلا 12900K قرار میده با AIO 120mm که خوب اصلا جواب گو نیست، بعد میره نرم افزاری جوری پردازنده رو محدود میکنه که در عمل خروجی 12700 رو به زور داره...
لنوو در مقابل به خصوص سریه ThinkPad یک سر و گردن از Dell بالاتر هستن و خیلی بیزینسمن ها یا اپل دارند یا Thinkpad. کیبورد Thinkpad ها که دیگه یکی از خوش دست ترین کیبورد های لپتاپی هست. سریه جدید ThinkPad Carbon هم که پردازنده های سریه 12 اینتل رو داره (نسل 6 یا 7ام میشه اگر اشتباه نکنم) با دیسپلی های OLED اگر محدودیت بودجه ندارید خیلی لپتاپ های سبک جمع و جور و با کیفیتی هستن، اگر باتری خیلی مهم هست البته بهتره برای مدل های با پنل IPS سرمایه گذاری کنید که مصرفش از OLED کمتر ولی کیفیت تصویر پایینتری هم داره.

• Like
Reactions: Amir09

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
865
نام
محسن
دوستان من تجربه بدی از ایسوس دارم دوتا لپتاپ داشتم سری N و هر دو مشکل باتری مشکل USB و مشکل داغ کردن داشتند. در کمتر از یک سال استفاده! ۶-۷ ساله دارم باهاشون سر و کله میزنم. تا حالا یک هارد اینترنال و یک اکسترنال من رو سوزوندند. با خودم گفتم دیگه از ایسوس نمیخرم خیلی جذاب به نظر میان از نظر ارزش سخت افزار و قیمت ولی ارزشش رو ندارند. خب حتما الان میگید برم مک بوک بخرم که در حال حاضر بی رقیب و همه چی تکمیله ولی من نرم افزارهایی که استفاده میکنم همه ویندوز بیس هستند و ویندوز هم روی اپل سیلیکون به دردسرش نمیارزه.
۳- شارج رو خوب نگه داره.
۵- محدودیت بودجه ندارم

Thinkpad X1 extremeو حتی مدل Carbon با اینکه ۱۴ اینچه( چون خییییلی سبکه ) رسیدم که تقریبا هم قیمت در میان. در مورد Dell واقعا قیافه اش رو میبینم میخوام خرید رو نهایی کنم ولی توی نت خیلی بد شنیدم که مشکل تراتل داره و باتریش داغونه ولی با سه سال گارانتی میخرم یعنی هر چی خراب بشه درست میکنند. در مورد لنووو هیچ ایده ای ندارم که چقدر از Dellبهتره ولی گارانتیش اصلا در حد Dellنیست. از دوستانی که تجربه thinkpadهای جدید دارند خواشمند راهنماییم!همچنین اگر XPS جدید داشتید آیا همه چیزهای منفی که دربارش میگن درسته؟

همچنین اگر لپتاپی با مشخصات بالا هست غیر از این دوتا لطفا پیشنهاد بدید. فقط لطفا این ایسوس لعنتی نباشه.
گرافیک مجزا حتما داشته باشه؟ برای بازی و رندرینگ و...
لپ تاپ من هم ایسوسه (G14) و خب تایید میکنم که مشکل داغ کردن بی دلیل داشت اولش که گرفتم! ولی نرم افزاری بود و با یکم سرچ درستش کردم. الان هم البته تو بازی خیلی داغ میکنه ولی دیگه این هزینه ای هست که اگر میخوای سبک باشه و در عین حال باهاش گیم بزنی باید پرداخت کنی.
ولی اگر کلا گرافیک مجزا نمیخوای گزینه های بهتری هست. یه حالت بینابینی هم داره البته مثل همون xps15
خلاصه که انتظاراتت رو به لحاظ گرافیکی بگو بهتر راهنمایی کنیم

• Like

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,634
سلام
دوستان یه لپ تاپ تا ۶ تومن برای دانش اموز راهنمایی معرفی میکنید ممنون
کاربریش رو نگفتی ولی توی این رنج قیمت لپ تاپ پیشنهاد نمی شه، تبلت بهتره و بازی هم می تونه بکنه، توی این رنج قیمت تبلت لنوو خوبه، K10 گزینه مناسبیه نسبت به قیمت، لپ تاپ زیر 20 چوق از نظر من پول دور ریختنه

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: blak

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,364
نام
بابک
کاربریش رو نگفتی ولی توی این رنج قیمت لپ تاپ پیشنهاد نمی شه، تبلت بهتره و بازی هم می تونه بکنه، توی این رنج قیمت تبلت لنوو خوبه، K10 گزینه مناسبیه نسبت به قیمت، لپ تاپ زیر 20 چوق از نظر من پول دور ریختنه
کاربری عادی در حد انتقال فایل اینا

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,364
نام
بابک
6 میلیون فقط دو نوع لپتاپ هست. نوع اول لپتاپی که پردازنده اینتل n4020 داره که خیلی داغونه و نوع دوم لپتاپی که پردازنده ای ام دی اتلون سیلور 3050e داره که این هم ایده آل نیست اما نسبت به پردازنده اینتل n4020 در حد دو برابر قویتره. ولی خب در نظر داشته باشین که اندازه صفحه نمایش لپتاپ نوع دوم فقط 11.6 اینچ هست ولی سرعت انتقال فایل خوبی داره.

Code:
https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-Celeron-N4020-vs-AMD-Athlon-Silver-3050e/3683vs3876

https://itsenf.com/ideapad-1-11ada05-3050e-radeon
این لپتاپ با اس اس دی 128 گیگ 6.5 میلیونه و با اس اس دی 256 گیگ 7 میلیونه
مدلی که amd هست داخل بازار هست؟

Amir09

کاربر سایت
Aug 10, 2008
1,720
نام
امیر
گرافیک مجزا حتما داشته باشه؟ برای بازی و رندرینگ و...
لپ تاپ من هم ایسوسه (G14) و خب تایید میکنم که مشکل داغ کردن بی دلیل داشت اولش که گرفتم! ولی نرم افزاری بود و با یکم سرچ درستش کردم. الان هم البته تو بازی خیلی داغ میکنه ولی دیگه این هزینه ای هست که اگر میخوای سبک باشه و در عین حال باهاش گیم بزنی باید پرداخت کنی.
ولی اگر کلا گرافیک مجزا نمیخوای گزینه های بهتری هست. یه حالت بینابینی هم داره البته مثل همون xps15
خلاصه که انتظاراتت رو به لحاظ گرافیکی بگو بهتر راهنمایی کنیم
یادم رفت اضافه کنم که اصلا گیم نمیزنم روی لپتاپ! کاری که باهاش میکنم سیالات محاسباتی هست و کمی رندرینگ با Revit که اونم GPU زیاد قوی نیاز نداره البته من همیشه لپتاپ هام GPU مجزا داشته بنابراین نمیدوم اصلا GPU مجزا نیاز دارم یا نه ولی Geforce 840M همچنان برام کافیه اگر کارت گرافیکم فیلم 4k رو بکشه برای من آپگرید محسوب میشه :D و دوست دارم در این حد آپگرید داشته باشم از لپتاپ قبلی.

من خلاصه بخوام بهت بگم اینه که چیزی شبیه مک بوک پرو میخوام ولی با سیستم ویندوز.

CaeZer

کاربر سایت
Sep 20, 2014
289
سلام
دوستان یه لپ تاپ تا ۶ تومن برای دانش اموز راهنمایی معرفی میکنید ممنون
سلام ، لپ تاپ پیشنهاد نمیشه با این بودجه خرید کنید ، مخصوصا برای دانش آموز راهنمایی

درود
لپ تاپ استوک برا خرید مناسبه ؟
بودجم حدود 15 هست
مدنظرم این مشخصاته
SSD TB 1
Monitor IPS 1080 یا بالاتر
16 اینچ
رم بیشتر از 8
CPU i5
لپ تاپ های استوک بر اساس موجودی که در بازار هست باید انتخاب کنید، چون نه به قیمتش دسترسی داریم و نه مشخصاتی که موجوده

۳- شارج رو خوب نگه داره.
۵- محدودیت بودجه ندارم

سلام ، یک موردی درباره گارانتی خدمتتون اطلاع بدم.
که اصلا و به هیچ عنوان روی گارانتی حساب باز نکنید،

لپ تاپ برند ایسر مدل Predator Helios 300 پارت مدل PH317-55-743T وزنش سه کیلو هست، کمی ورزش کنید دستتون تقویت میشه ، اگر که نه نمیتونید سرفیس مایکروسافت

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,364
نام
بابک
سلام ، لپ تاپ پیشنهاد نمیشه با این بودجه خرید کنید ، مخصوصا برای دانش آموز راهنمایی

لپ تاپ های استوک بر اساس موجودی که در بازار هست باید انتخاب کنید، چون نه به قیمتش دسترسی داریم و نه مشخصاتی که موجوده

سلام ، یک موردی درباره گارانتی خدمتتون اطلاع بدم.
که اصلا و به هیچ عنوان روی گارانتی حساب باز نکنید،

لپ تاپ برند ایسر مدل Predator Helios 300 پارت مدل PH317-55-743T وزنش سه کیلو هست، کمی ورزش کنید دستتون تقویت میشه ، اگر که نه نمیتونید سرفیس مایکروسافت
فعلا برای شروع می‌خواد خیلی هزینه نکنه مثلا در حد وب گردی و انتقال فایل و…

• Like
Reactions: Game of Death

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
865
نام
محسن
یادم رفت اضافه کنم که اصلا گیم نمیزنم روی لپتاپ! کاری که باهاش میکنم سیالات محاسباتی هست و کمی رندرینگ با Revit که اونم GPU زیاد قوی نیاز نداره البته من همیشه لپتاپ هام GPU مجزا داشته بنابراین نمیدوم اصلا GPU مجزا نیاز دارم یا نه ولی Geforce 840M همچنان برام کافیه اگر کارت گرافیکم فیلم 4k رو بکشه برای من آپگرید محسوب میشه :D و دوست دارم در این حد آپگرید داشته باشم از لپتاپ قبلی.

چیزی شبیه مک بوک پرو قطعا بین این 2 گزینه که دادی (thinkpad x1 extreme و xps 15) دِل میشه. شدیدا شیک تره. به نسبت ارزون تر. من مدل 13 اینچی ش رو داشتم البته، تقریبا بی نقصه
تنها موردی که یه مقدار منو دچار تردید میکنه نداشتن پورت USB type A هست که باید یه دانگل همراهت باشه (البته مدل سال های قبل ترش همچنان داره)
اگر قصد بازی نداری دنبال x1 extreme نرو

• Like

emaad.mir

کاربر سایت
May 26, 2020
624

Microsoft surface laptop studio
Microsoft surface laptop
Microsoft surface book

CaeZer

کاربر سایت
Sep 20, 2014
289
فعلا برای شروع می‌خواد خیلی هزینه نکنه مثلا در حد وب گردی و انتقال فایل و…
بنده نظرم رو گفتم ، رایانه چیزی بعنوان شروع و انتها نداره ،

اگر شما یک لپ تاپ همه چی تمام برای این دانش آموز تهیه کنید بیشتر ترغیب میشه که باهاش کار کنه و این سیستم رو به چالش بکشونه ، ولی وقتی شما یک لپ تاپ که زمان روشن شدنش 10 دقیقه طول بکشه و موقع کار کردن باهاش همش هنگ بکنه ، یقینا بعد یه مدت از سیستم زده خواهد شد و اون در هایی که باید باز بکنه رو بیخیال میشه.

• Like
Reactions: SleepyTurtel

HIGH VOLTAGE

Gold User
Dec 2, 2011
1,538
نام
علی
دوستان سلام
یه مشورت میخواستم
من میخوام از Google Authenticator روی دستگاه دیگه بک آپ بگیرم
روی مایکروسافت نشد و محدود به گوگل هستم
گوگل پلی هم این اواخر خیلی اذیت میکنه
از جاهای دیگه هم میترسم برنامه های امنیتی رو بگیرم
بهم پیشنهاد دادن از اپ استور استفاده کنم
الان سوالم اینه
از دوستان کسی تجربه آیپد رو داشته ؟
کیفیت و نرم افزار منظورمه
من 8 سال هست که آیفون نداشتم
آیپد هم نسل 2 داشتم
ممنون میشم اگر راهنماییم بکنین
سپاس

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,985
نام
محسن
سلام، بچه ها من یه لپ تاپ Legion Pro 16 اینچ دارم، یه مشکلی که باهاش دارم اینکه
این چرا وقتی تو صفحاتی که رنگ سفید دارن نور صفحه ارو خودش زیاد میکنه؟! جالبیش اینکه این لپ تاپ اصلا سنسور نور یا تنظیم نور اتومات برای دیسپلی نداره!
یهو مثلا داری با نور 60% کار میکنه گوگل باز میکنم چون زمینه سفید هست یهو میبینم نور صفحه اشو برا خودش برده بالا.
اینو چطوری میشه قطع کرد؟ تو display setting هم چیزی نبود!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر