مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
سلام بهتر از Alienware 18 هم لبتاب موجود هست؟ توصیه میکنید خریداری بشه؟ برای کارهای گرافیکی و همچنین بازی میخوام.
اگه تریلی داری و میتونی باهاش جا به جاش کنی خیلی چیز خوبیه!!:D ولی خیلی گرونه و سیستمشم خیلی بالاست! واسه حمل و نقلم که خوب نیست اصلن! پس اگه PC بگیری به صرفه تره!

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
سلام
بهتر از Alienware 18 هم لبتاب موجود هست؟ توصیه میکنید خریداری بشه؟
برای کارهای گرافیکی و همچنین بازی میخوام.
این مدل با کانفیگ gt780 sli میتونه هر بازی رو تو حالت ultra بالای 60فریم بیاره ولی واقعا ارزشش رو داره که 6000$ برای این لپتاپ که 5.5 کیلو وزنشه بدیم؟
شما اگرم بخواید بیرون از منزل با لپتاپ بازی کنی 1ساعت بیشتر روشن نمیمونه و نیاز به برق داره!
پس به نظر من بهترین کار خرید یه کیس قدرتمند و یک لپتاپ مولتی مدیای خوب هست.

Morteza

Temptation Resisted
گرافیست سایت
Mar 11, 2009
2,939
نام
مرتضی
فضای pc رو ندارم و با توجه به جایی که هستم برقش مشکل داره و لب تاب گزینه بهتری هست. قیمتش 6000 تا هست یا 4000 تا؟
بعدش من بیشتر برای Render و کارای گرافیکی میخوام. نمیخوام هیچ کندی داشته باشه. حجم کار هم بالاست. چی پیشنهاد میدین غیر از این که مطمئن باشیم.

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
فضای pc رو ندارم و با توجه به جایی که هستم برقش مشکل داره و لب تاب گزینه بهتری هست. قیمتش 6000 تا هست یا 4000 تا؟
بعدش من بیشتر برای Render و کارای گرافیکی میخوام. نمیخوام هیچ کندی داشته باشه. حجم کار هم بالاست. چی پیشنهاد میدین غیر از این که مطمئن باشیم.

هر لپ تاپی بگیری، واسه کارای گرافیکی نهایتش 2 ساعت شارژ نگه داره!!
اگه سیستم surface بالاتر بود میگفتم اونو بگیری چون خیلی شارژ نگه میداره و سبکم هست!
اگه با 5 اینچی مشکلی نداری اینا رو ببین!
MSI GE60 2OC - لپ تاپ ام اس آی GE60 مدل 2OC
MSI GT60 2OC 3K IPS Edition - لپ تاپ ام اس آی GT60 مدل 2OC 3K IPS Edition
البته اولی ممکنه گرافیک کمی واست داشته باشه!!(بودجه‎تم مشخص کن دقیق و اینکه فقط اونایی که وارد شدنو بگم یا نه!!)

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,228
نام
محمد
سلام . دوستان میخواستم Asus N550JV رو بخرم ولی مدلی که تاچ نباشه تو بازار گیر نمیاد . دلیل اینکه تاچ نمیخوام اینه که به دردم نمیخوره این قابلیت و صفحش هم رفلکشن داره که من باهاش مشکل دارم . یه کمی گشتم بعد رسیدم به N550VV-A یه جورایی مثل هم هستن فقط این صفحش ماته و بیشتر به درد من میخوره . فرق اصلیشون CPU هاشون هست که 550JV سی پی یوش 4700HQ ـه و اون یکی 56VV سی پی یوش 3630QM ـه . بنچمارکشون رو دیدم و دیدم خیلی فرق ندارن .
حالا سوالم اینه که کسی با این لپتاپ کار کرده یا از مشکلاتش خبر داره ؟ در کل نظرتون رو بگید . تو همین مرز 3500-4000 تومن میخوام لپتاپ بگیرم برای مالتی مدیا و بازی های آنلاین ( بازی های سنگین نمیخوام فقط MMO بازی میکنم ) . صفحش هم باید حتما فول اچ دی باشه .

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
سلام . دوستان میخواستم Asus N550JV رو بخرم ولی مدلی که تاچ نباشه تو بازار گیر نمیاد . دلیل اینکه تاچ نمیخوام اینه که به دردم نمیخوره این قابلیت و صفحش هم رفلکشن داره که من باهاش مشکل دارم . یه کمی گشتم بعد رسیدم به N550VV-A یه جورایی مثل هم هستن فقط این صفحش ماته و بیشتر به درد من میخوره . فرق اصلیشون CPU هاشون هست که 550JV سی پی یوش 4700HQ ـه و اون یکی 56VV سی پی یوش 3630QM ـه . بنچمارکشون رو دیدم و دیدم خیلی فرق ندارن .
حالا سوالم اینه که کسی با این لپتاپ کار کرده یا از مشکلاتش خبر داره ؟ در کل نظرتون رو بگید . تو همین مرز 3500-4000 تومن میخوام لپتاپ بگیرم برای مالتی مدیا و بازی های آنلاین ( بازی های سنگین نمیخوام فقط MMO بازی میکنم ) . صفحش هم باید حتما فول اچ دی باشه .
شما مطمئنی بازارو خوب گشتی که میگی نیست؟
مشخصات محصول - allDIGITall - فروشگاه اينترنتي موبايل و كامپيوتر آل دیجیتال

2تا لپتاپ دیگه با این قیمت هستن:
Acer Aspire V3-772G - لپ تاپ ایسر اسپایر V3-772G
ایسر اگه تو بازار باشه 4تا 4.5 میل قیمتشه

hat3ck

کاربر سایت
Nov 19, 2011
615
نام
امیر حسین
کجا با این قیمت میدن؟
این لپتاپ با توجه به مشخصاتش برای 4-5 سال پیش که خریدش ریسک زیادی داره.
گرافیکش 280m sli که تقریبا در حدود 760m قدرت داره.
با این قیمت مشخصات خوبی داره ولی همون طور که گفتم ریسک بالایی هم داره خریدش مخصوصا اگر طرف آشنا نباشه

الان که ازش پرسیدم میگه باتریش سلولاش مشکل داره که با ۱۰۰ تومان حل میشه فنش هم کمی صدا میده که با سی تومان عوضش میکنن ۲۰۰ هم بهم تخفیف داد میگه ۲۱۰۰ به نظرتون با این تفاسیر ارزش داره که بخرم ؟

Morteza

Temptation Resisted
گرافیست سایت
Mar 11, 2009
2,939
نام
مرتضی
هر لپ تاپی بگیری، واسه کارای گرافیکی نهایتش 2 ساعت شارژ نگه داره!!
اگه سیستم surface بالاتر بود میگفتم اونو بگیری چون خیلی شارژ نگه میداره و سبکم هست!
اگه با 5 اینچی مشکلی نداری اینا رو ببین!
MSI GT60 2OC 3K IPS Edition - لپ تاپ ام اس آی GT60 مدل 2OC 3K IPS Edition
البته اولی ممکنه گرافیک کمی واست داشته باشه!!(بودجه‎تم مشخص کن دقیق و اینکه فقط اونایی که وارد شدنو بگم یا نه!!)

دستت درد نکنه. اون هشت میلیونیه خوب بود میشه گفت. اما الان تکنولوژی GDDR5 اومده. مشکل بودجه ندارم. بنظرتون چیکار کنم. کاری به برقم نداشته باشید. قدرت مهمه برام.

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
دستت درد نکنه. اون هشت میلیونیه خوب بود میشه گفت. اما الان تکنولوژی GDDR5 اومده. مشکل بودجه ندارم. بنظرتون چیکار کنم. کاری به برقم نداشته باشید. قدرت مهمه برام.

GDDR5ـه! دیجی کالا نزده!!
کلن واسه کارای گرافیکی msi سره!
اینم هست که گرافیک gtx 780 داره و 17 اینچه! البته رزولوشنش فول اچ دیه که از اون 8تومنیه کمتره!
حالا انتخاب با خودته! رزولوشت بیشتر یا گرافیک و اندازه صفحه بزرگتر!

- - -ویرایش - - -

الان لپ تاب یا الترابوک زیر2کیلوگرم چی پیشنهاد میشه؟
بودجه 2میلیون وبرای کارهای دانشجویی

اگه بودجت بشه 000 400 2 میتونی اینو بگیری که گرافیکشم خیلی بالاست و بیشتر بازیای الانو بالا میاره!
http://www.digikala.com/Product/DKP-24008/Lenovo-IdeaPad-Z510-A/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D9%84%D9%86%D9%88%D9%88-%D8%A2%DB%8C%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D9%BE%D8%AF-Z510
وگرنه اینا رو ببین!
http://www.digikala.com/Product/DKP-24471/HP-Pavilion-Sleekbook-14-b065tx/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%A7%DA%86-%D9%BE%DB%8C-%D9%BE%D8%A7%D9%88%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D9%84%DB%8C%DA%A9-%D8%A8%D9%88%DA%A9-14
http://www.digikala.com/Product/DKP-24215/ASUS-X450LC-A/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3-X450
http://www.digikala.com/Product/DKP-24506/ASUS-K451LB-C/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3-K451LB

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
بیشتر نظرم رو این مدله ASUS K451LB - C - لپ تاپ ایسوس K451LB چه جور مدلیه از نظر پردازنده و..؟

الان که پستمو نگا کردم دیدم تا اولیو آدرس اشتبا دادم!!!:D
منظورم این مدل بود که وزنشم 2 کیلوه و گرافیک gt 750 داره!
Acer Aspire V5-573G-74508G1Taii - لپ تاپ ایسر اسپایر V5-573G
اون لپ تاپه تنها مشکلش به نظر من سی پی یوشه که سری uـه که البته فقط واسه کارای گرافیکی سنگین و امثالهم شاید اذیت کنه وگرنه تو کارای روزمره و یا حتی بازیا زیاد به چشم نمیاد!

hat3ck

کاربر سایت
Nov 19, 2011
615
نام
امیر حسین
الان که ازش پرسیدم میگه باتریش سلولاش مشکل داره که با ۱۰۰ تومان حل میشه فنش هم کمی صدا میده که با سی تومان عوضش میکنن ۲۰۰ هم بهم تخفیف داد میگه ۲۱۰۰ به نظرتون با این تفاسیر ارزش داره که بخرم ؟

دوستان من چه کنم اینو ارزش داره بخرم ؟ چون تو این قیمت هرچی گشتم لپ تاپ بالاتر از این نبود از طرفی تا عید هم میتونم صبر کنم به نظرشما قیمت ها پایینتر هم میاد؟

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,228
نام
محمد
دوستان تو این یزد خراب شده هیچ چی گیر نمیاد . همشون هم بی سواد هستن فقط میگن مثلا cpu ـش 4 هسته ایه نمیدونم گرافیکش 2 گیگه . کلا اینطوری مشخصات لپتاپ میدن به ملت :| .
میخوام بدونم این سایت Alldigital معتبره ازش اینترنتی بخرم ؟ دستگاهی که میفرستن مشکل دار یا نمیدونم تو ویترینی یا ضربه خورده و ... نیست که ؟
در ضمن من همین N550 JV رو میخوام بخرم ولی کانفیگ های مختلف داره . مساله اصلی این تاچه . اینطوری که دوستم بهم گفت بهتره مدلی که تاچ نباشه رو بخرم میگه رفلکشن داره اعصابت رو به هم میریزه ( برای من که بیشتر استفادم مالتی مدیا و گیم MMO ـه ) . در ضمن تاچش هم به درد من نمیخوره یعنی برام استفاده ایی نداره . الان این دو مدل هست :
این یکی گرافیکش 2 گیگه ( Gt750 ) . تاچ نیست و بلوری هم نداره قیمت 3500
این یکی گرافیکش 4 گیگه ( GT750) . تاچ نیست و بلوری هم داره قیمت 4000
http://www.alldigitall.ir/product/52822#page=1
اختلاف 500 تومنیش رو میتونم بدم ولی اگه اون 2 گیگ اضافه گرافیک و همینطور بلوریش به دردم نمیخوره همون مدل 3500 ـیش رو بگیرم . ( هر چی فکرش رو میکنم میبینم بلوری استفاده ایی نداره برام . فوقش بعدا میتونم اکسترنال بگیرم ) .
نکته دیگه اینکه باطریه این لپتاپ 4 سلولیه ولی تو همه نقد ها خوندم که نوشتن با اینکه باطریش 4 سلولیه ولی شارژ خیلی خوبی داره و به نسبت مشخصاتش خیلی خوب نگه میداره .
راستی این قضیه صفحه مات و تاچ که میگن کیفیتشون فرق میکنه چیه ؟ میگن مات خیلی بد تره . اگه صفحه تاچ قرار باشه آدم همش خودش رو توش ببینه ( به خاطر Glossy بودن ) اصلا چه فایده داره کیفیتش بهتر باشه ؟
راستی اصلا چرا MSI GE60 رو نخرم . سرعت هاردش 7200 ـه که از مدل های ایسوسی که گفتم بالاتره . گرافیکش 750 ـه Gddr5 ـه فول اچ دیه و صفحش هم تاچ نیست که اذیت کنه .
http://www.alldigitall.ir/product/50556/MSI-GE60#page=1
در نهایت چرا Y510 رو نخرم ( میدونم صفحش فول اچ دی نیست ) . ؟
http://www.alldigitall.ir/product/46279/Lenovo-IdeaPad-Y510P#page=3
آیا واقعا این فول اچدی بودن تو لپتاپی که صفحه نمایشش 15 اینچه خیلی مهمه ؟ یعنی تو بازی ها تو تصاویر خیلی فرق میکنه که من گیر دادم که حتما فول اچ دی باشه ؟ :D

آخرین ویرایش:

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
دوستان من چه کنم اینو ارزش داره بخرم ؟ چون تو این قیمت هرچی گشتم لپ تاپ بالاتر از این نبود از طرفی تا عید هم میتونم صبر کنم به نظرشما قیمت ها پایینتر هم میاد؟
والا دوست عزیز اگر من جای شما بودم این ریسک رو نمیکردم.قیمت ها رو هم نمیشه پیش بینی کرد ولی اگر دلار ثابت بمونه تا عید نهایت 100تومن جنس ها کاهش پیدا میکنن.
دوستان تو این یزد خراب شده هیچ چی گیر نمیاد . همشون هم بی سواد هستن فقط میگن مثلا cpu ـش 4 هسته ایه نمیدونم گرافیکش 2 گیگه . کلا اینطوری مشخصات لپتاپ میدن به ملت :| .
میخوام بدونم این سایت Alldigital معتبره ازش اینترنتی بخرم ؟ دستگاهی که میفرستن مشکل دار یا نمیدونم تو ویترینی یا ضربه خورده و ... نیست که ؟
در ضمن من همین N550 JV رو میخوام بخرم ولی کانفیگ های مختلف داره . مساله اصلی این تاچه . اینطوری که دوستم بهم گفت بهتره مدلی که تاچ نباشه رو بخرم میگه رفلکشن داره اعصابت رو به هم میریزه ( برای من که بیشتر استفادم مالتی مدیا و گیم MMO ـه ) . در ضمن تاچش هم به درد من نمیخوره یعنی برام استفاده ایی نداره . الان این دو مدل هست :
این یکی گرافیکش 2 گیگه ( Gt750 ) . تاچ نیست و بلوری هم نداره قیمت 3500
این یکی گرافیکش 4 گیگه ( GT750) . تاچ نیست و بلوری هم داره قیمت 4000
اختلاف 500 تومنیش رو میتونم بدم ولی اگه اون 2 گیگ اضافه گرافیک و همینطور بلوریش به دردم نمیخوره همون مدل 3500 ـیش رو بگیرم . ( هر چی فکرش رو میکنم میبینم بلوری استفاده ایی نداره برام . فوقش بعدا میتونم اکسترنال بگیرم ) .
نکته دیگه اینکه باطریه این لپتاپ 4 سلولیه ولی تو همه نقد ها خوندم که نوشتن با اینکه باطریش 4 سلولیه ولی شارژ خیلی خوبی داره و به نسبت مشخصاتش خیلی خوب نگه میداره .
راستی این قضیه صفحه مات و تاچ که میگن کیفیتشون فرق میکنه چیه ؟ میگن مات خیلی بد تره . اگه صفحه تاچ قرار باشه آدم همش خودش رو توش ببینه ( به خاطر Glossy بودن ) اصلا چه فایده داره کیفیتش بهتر باشه ؟
راستی اصلا چرا MSI GE60 رو نخرم . سرعت هاردش 7200 ـه که از مدل های ایسوسی که گفتم بالاتره . گرافیکش 750 ـه Gddr5 ـه فول اچ دیه و صفحش هم تاچ نیست که اذیت کنه .
داداش شما یه چیز میخوای بگیری ماشالا ریزش رو در میاری بعد میری سراغش :d(قضیه تی وی)
رفلکس نور هست و کمی هم اذیت میکنه و لمسی هم که بدردت نمیخوره.کیفیت ماتش فرقی با شیشه ایش نمیکنه کمااینکه بهتر هم هست!(فقط میگن که رنگ هارو بخصوص مشکی رو یکم پر رنگتر نشون میده)
ال دیجیتال معتبر هست و نمایندگیش تو کرمان.البته به پای دیجی کالا نمیرسه ولی از لحاظ قیمتی خوبه
شما اگر سادگی و زیبایی و صفحه نمایش با کیفیت براتون بیشتر اهمیت داره ایسوس بگیر اگر هم با ظاهر گیمری msi مشکل نداری ge60 رو بگیر.ولی در کل نظر من رو ایسوس n550 هست.
بلوری هم برمیگرده به اینکه شما فیلم بلوری نگاه میکنی یا نه! البته شاید برای آینده داشتن بلوری یه مزیت باشه...

موفق باشید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر