مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,987
نام
محمود
واقعا لطف کردید اول قصد داشتم همون ایسر رو بگیرم ولی شنیدم زیاد مطمئن نیست یه نفر هم این مدل رو پیشنهاد داد Dell Inspiron 5110-B با این مشخصات پردازنده:
Intel 2410M 2.3GHz Core i5 2.90 GHz - Cache 3 MB - BUS 1066 MHz
حافظه:
4 GB DDR3
هارد دیسک:
500 GB 5400 RPM
کارت گرافیک:
Nvidia GeForce GT525M 1024 MB UpTo 4096 MB این چطوره؟ اون مدلی هم که شما گفتید به نظر خیلی خوب میاد

خواهش می کنم لطف دارید. :)

ایشون هم لپ تاپ خوبی رو معرفی کردند. نسبت به مدل هایی که من گفتم CPU قوی تر، ولی کارت گرافیک ضعیف تری داره (برای مقایسه گرافیک لپ تاپ ها با هم اینجا و برای مقایسه سی پی یو ها اینجا رو ببینید).

البته اگر خواستید دل بگیرید دقت کنید که گارانتی درست و حسابی داشته باشه، چون دل توی ایران خرابی زیاد داشته و فقط هم گارانتی زیگورات رو بچه ها ازش تعریف می کنند (یه مدت گارانتی های خوب دیگه هم داشت، الان فکر نمی کنم دیگه غیر از زیگورات خوب باشه شرکت دیگه ای).

البته گارانتی زیگورات هم متاسفانه یه پول حسابی روی لپ تاپ میاره و همون حول و حوش 950 باید انتظار داشته باشید گیر بیاد.

به نظر شخصی من بهترین کار اینه که همون مدل ASUS رو هر جوری هست با یه کم تخفیف گیر بیارید. :)

riddickmybio

کاربر سایت
Jun 10, 2009
116
خواهش می کنم لطف دارید. :)

ایشون هم لپ تاپ خوبی رو معرفی کردند. نسبت به مدل هایی که من گفتم CPU قوی تر، ولی کارت گرافیک ضعیف تری داره (برای مقایسه گرافیک لپ تاپ ها با هم اینجا و برای مقایسه سی پی یو ها اینجا رو ببینید).

البته اگر خواستید دل بگیرید دقت کنید که گارانتی درست و حسابی داشته باشه، چون دل توی ایران خرابی زیاد داشته و فقط هم گارانتی زیگورات رو بچه ها ازش تعریف می کنند (یه مدت گارانتی های خوب دیگه هم داشت، الان فکر نمی کنم دیگه غیر از زیگورات خوب باشه شرکت دیگه ای).

البته گارانتی زیگورات هم متاسفانه یه پول حسابی روی لپ تاپ میاره و همون حول و حوش 950 باید انتظار داشته باشید گیر بیاد.

به نظر شخصی من بهترین کار اینه که همون مدل ASUS رو هر جوری هست با یه کم تخفیف گیر بیارید. :)

ممنونم از شما منم واقعا از این لپ تاپ ایسوس خوشم اومده فقط فکر کنم که یو اس بی 3 نداره که زیاد مهم نیست فقط اگه شما لطف کنید به غیر از اون سایت که معرفی کردین جاهای دیگه هم بهم معرفی کنین که این مدل رو داشته باشه و برا شهرستان بفرسته (شماره تلفن فروشگاه یا سایت فروشگاهی) ممنون میشم پیام خصوصی هم بفرستید مشکلی نداره :)

Jesper Kyd

کاربر سایت
Oct 28, 2005
933
نام
محمدحسن
سلام دوستان.
پستای قبلی رو نخوندم،برا همین اگه جواب من توو پستای قبلی بود عذر خواهی می کنم،پیشاپیش...
برا خرید لپ تاپ تا 1 میلیون و چهارصد بودجه دارم،و میخوام یه لپ تاپی بگیرم که بشه روش بازی کرد،من یه سری از لپ تاپای وایو رو دیدم که خیلی ضعف سخت افزاری داشتن،مثلا کیبوردشون خیلی راحت خراب میشد،یا دی وی دی رام...چه طور لپ تاپی هست،که هم بشه باهاش بازی کرد (بعد از 4-5 سال،ناسلامتی میخوایم وارد عرصه گیم شیم:d ) هم مشکلات این چنینی مثه کیبورداش نداشته باشه،هر چند اکثرا پیشنهاد میدن که باید کیبورد یا ماوس جدا بگیری...
خودم یه همچین مدلایی رو مدنظر دارم:
Asus:N43JQ
Asus:N53JQ
Dell:Inspiron5110
Dell:XPSL502
یادمه اون موقعه ها خودم کارت گرافیک جی فورس داشتم که یه همچین مدلایی داشت،MX یا FX یا GT که از یه عدد 4 رقمی شروع میشد،مثلا مال خودم FX 5200 بود،ولی الانا میبینم 3 رقمیه،مثلا GT435 ،خوب اینا یعنی چی؟یعنی از 9800 هم بیشتره؟ راستش من خیلی وقته این چیزارو کنار گذاشتم یه توضیح مختصر در این مورد هم بدین،ممنون میشم...
راستی،برای اجرا بازیای روز،سی پی یو باید Ci7 باشه دیگه؟

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
سلام دوستان.
پستای قبلی رو نخوندم،برا همین اگه جواب من توو پستای قبلی بود عذر خواهی می کنم،پیشاپیش...
برا خرید لپ تاپ تا 1 میلیون و چهارصد بودجه دارم،و میخوام یه لپ تاپی بگیرم که بشه روش بازی کرد،من یه سری از لپ تاپای وایو رو دیدم که خیلی ضعف سخت افزاری داشتن،مثلا کیبوردشون خیلی راحت خراب میشد،یا دی وی دی رام...چه طور لپ تاپی هست،که هم بشه باهاش بازی کرد (بعد از 4-5 سال،ناسلامتی میخوایم وارد عرصه گیم شیم:d ) هم مشکلات این چنینی مثه کیبورداش نداشته باشه،هر چند اکثرا پیشنهاد میدن که باید کیبورد یا ماوس جدا بگیری...
یادمه اون موقعه ها خودم کارت گرافیک جی فورس داشتم که یه همچین مدلایی داشت،MX یا FX یا GT که از یه عدد 4 رقمی شروع میشد،مثلا مال خودم FX 5200 بود،ولی الانا میبینم 3 رقمیه،مثلا GT435 ،خوب اینا یعنی چی؟یعنی از 9800 هم بیشتره؟ راستش من خیلی وقته این چیزارو کنار گذاشتم یه توضیح مختصر در این مورد هم بدین،ممنون میشم...

من این مدلا را بت پیشنهاد میکنم
Dell studio 1558
Hp dv6-3190
Asus N53sv
البته نظر خودم بیشتر رو اون asus هست چون بلوری درایو هم داره
در رابته با کارت گرافیک هم تعداد رقم کاری به برتری نداره و اون مدل ها دیگه قدیمی شده
در رابطه با cpu هم الان اکثر بازی ها بر اساس 2 هسته ای بهینه میشن ولی برای کارکرد مناسب core i5 بهترین انتخابه core i7 بیشتر برای کارهای سنگین محاسباتی استفاده میشه

آخرین ویرایش:

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,987
نام
محمود
ممنونم از شما منم واقعا از این لپ تاپ ایسوس خوشم اومده فقط فکر کنم که یو اس بی 3 نداره که زیاد مهم نیست فقط اگه شما لطف کنید به غیر از اون سایت که معرفی کردین جاهای دیگه هم بهم معرفی کنین که این مدل رو داشته باشه و برا شهرستان بفرسته (شماره تلفن فروشگاه یا سایت فروشگاهی) ممنون میشم پیام خصوصی هم بفرستید مشکلی نداره :)
خواهش می کنم. :)

اینجا هم بد نیست (مغازه اش ارزون فروش هستش نسبتا، زنگ بزنید نسبت به قیمت اینترنتی تخفیف هم میدن).

همچنین رحا سیستم هم بد نیست. تلفن شون 02166976375 هستش.

اینها رو هر سه تا شون رو تلفن بزنید، فکر نمی کنم برای ASUS ارزون تر از اینها فروشگاه پیدا بشه (اون موقع که من تهران رو کامل گشتم که نبود).

البته یه جورایی انقدر اون مدل Dell که دوست تون گفته هم مشخصات و قیمتش خوبه که آدم دچار تردید میشه، ولی چه میشه کرد که دل حرف و حدیث پشت سر خرابی هاش زیاده و آدم نمی تونه با خیال راحت توصیه کنه و گارانتی درست و حسابیش هم قیمتش رو خیلی گرون می کنه. :(
سلام دوستان.

جدا؟ من فک می کردم برا بازیای یه سال 2 سال بعد، i7 ها (4 هسته ایه؟) خیلی غول تره؟

سلام. :)

قبل از هر چیز: برای مقایسه گرافیک لپ تاپ ها با هم اینجا و برای مقایسه سی پی یو ها اینجا رو ببینید.

از لحاظ آماری کمترین خرابی در بازار متعلق به لپ تاپ های ASUS و توشیبا هستش، که دومی در ایران خیلی گیر نمیاد.

منتها شما اگر کی برد براتون مهمه ممکنه مدل ASUS خیلی براتون جالب نباشه. بنابراین اگر تهران هستید بهتون توصیه می کنم برین یه روز مرکز کامپیوتر پارسیان (بین چهار راه ولیعصر و میدون ولیعصر)، هم قیمت های روز همه لپ تاپ ها رو می بینید و هم می تونید برین فروشگاه رحا سیستم که لپ تاپ ها رو حضوری هم ببینید (نمایشگاه هم هستش). اونجا کی بردش رو می تونید تست کنید (کلیدهای کی برد به هم چسبیده و یک کی برد واحد دارید).

در مورد مقایسه سی پی یو ها در گیم (من فقط نظر خودم رو می نویسم): بعضی گیم ها، خصوصا بعضی گیم های استراتژی، خیلی CPU خور هستند، و به شدت سی پی یوی بالاتر توشون فریم رو بهتر می کنه (بعضی ها هم رم خور، و بعضی هم گرافیک خورند). در کل تو هر گیمی هر سه اینها مهمه، ولی توی بعضی ها (مثلا در گذشته Company of Heroes و سری Dawn of War که همگی بازی های Relic هستند و بازی Supreme Commander و نسخه الحاقی اش) CPU بهتر، بسیار بازی رو جالب تر می کنه. بنابراین اگر پول دارید i7 قطعا برای گیم بهتره، ولی i5 هم کاملا کافیه.

کلا مدل های زیر توصیه میشن:
- از دل همون XPSL502 که خودتون گفتید (تنها گارانتی خوبش زیگوراته که بسیار گرونه و 1500 میدنش).

- از ASUS مدل N53SV حتما New Revision باشه، و اگر به بازار اومد N53SN عالی تره.

- از HP لپ تاپ DV6-6080 بسیار لپ تاپ عالی یی هستش (حیف که آمار ها یه کم خرابی بالای اچ پی در گذشته رو نشون داده، و گرنه فقط همین رو توصیه می کردم برای گیم).

- از MSI، لپ تاپ GE 620 نسبتا خوب هستش.

حالا دیگه خودت نمودارها و مشخصات رو ببین و تصمیم بگیر. :)

• Like
Reactions: 4th

riddickmybio

کاربر سایت
Jun 10, 2009
116
ممنونم جناب mahi58 من واقعا بین این دو مدل گیر کردم ولی اگه ایسوس کیفیت ساختش خیلی بالاست من همینو میگیرم یعنی جناب mahi58 ایسوس خرابی تو کارش نیست مطمئن باشم؟:)

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,987
نام
محمود
ممنونم جناب mahi58 من واقعا بین این دو مدل گیر کردم ولی اگه ایسوس کیفیت ساختش خیلی بالاست من همینو میگیرم یعنی جناب mahi58 ایسوس خرابی تو کارش نیست مطمئن باشم؟:)

خواهش می کنم. :)

والله این جوری که می پرسید آدم می ترسه بگه آره!
icon10.gif

هر چیزی خرابی داره. من خودم برای پسرخاله ام ASUS حریدم و لپ تاپش بعد 6 ماه رایترش خراب شد (البته گارانتی اش عوض کرد و یه نکته مثبت ASUS همین گارانتی خوبشه).

ولی در هر صورت واقعیت اینه که به گواهی این نمودارها که خرابی 2 و 3 ساله لپ تاپ ها رو نشون میدن احتمال اذیت ASUS براتون کمتره (و به تجربه هم به بسیاری از این کاره های بازار لپ تاپ ثابت شده که خرابی ASUS کمتر از لپ تاپ های دیگه است).

Jesper Kyd

کاربر سایت
Oct 28, 2005
933
نام
محمدحسن
دوستان ممنون از توجه تون،جناب pengel و mahi کامل توضیح دادین،تشکر.
نمی دونستم بلو ری برا لپ تاپ عرضه شده،چقد زود اومد :d فک می کردم یه 2 سالی طول میکشه تا جا بیفته...

Mandozma.

کاربر سایت
Jun 28, 2009
396
نام
علی
درود
دوستان نظرتون در مورد لپتاپ HP Envy 14 یا HP dm4 1090 چیه؟ هر دو هم با سیستم i7 .
اگر قیمت این مدل ها رو هم دارین ممنون میشم بگین.
با تشکر

Blackberry

کاربر سایت
May 28, 2011
113
درود
دوستان نظرتون در مورد لپتاپ HP Envy 14 یا HP dm4 1090 چیه؟ هر دو هم با سیستم i7 .
با تشکر
من پیشنهاد میکنم hp نگیری. من خودم یه 13 اینچ داشتم پاویلیون گرافیکش شوخت 150 تومن افتادم تو خرج. الان 6 ماهه اپل دارم هیچ مشکلی نداره خیلی عالی هست.

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
درود
با تشکر
اگه میخوای hp برداری مدل dm4 1090 را بردار قیمتش هم حدود 1400 هست
حالا دقیقا برا چه کاری میخوای بگو تا بهتر راهنمایت کنم

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
من پیشنهاد میکنم hp نگیری. من خودم یه 13 اینچ داشتم پاویلیون گرافیکش شوخت 150 تومن افتادم تو خرج. الان 6 ماهه اپل دارم هیچ مشکلی نداره خیلی عالی هست.

دوست عزیز این دلیل نمیشه جون مال شما سوخته hp برند بیخودی هست

riddickmybio

کاربر سایت
Jun 10, 2009
116
با سلام دوستان شاید بیام تهران برا خرید لپ تاپ کجا هست که با انصاف باشه و همه مدلی مخصوصا ایسوس داشته باشه لطفا آدرس بدین ممنون:)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر