مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

Download off

کاربر سایت
Apr 22, 2007
728
نام
OldMan
خوب دوست عزیز اینجا دو تا راه حل داری :

۱- خرید روی سیستم عامل ویندوز :
الف) لپ تاپ های فوق العاده Dell Precision که با وجود کارت های گرافیک ATI Fire Pro و کارتهای گرافیک فوق العاده NVidia Quadro برای کارهای قدرتی بی نظیر عمل میکنند.

ب) لپ تاپ های فوق العاده سریع Alienware با دو کارت گرافیک به صورت NVidia SLI یا ATI CrossFire میتونند فوق العاده باشن.

۲- خرید روی سیستم عامل مک (Macbook) :
اگر نرم افزار گرافیکی که میخوای باهاش کار کنی روی MAC OS موجوده ، این گذینه هم میتونه فوق العاده باشه.
سری جدید MacBook Pro با CPU intel i7 و کارت گرافیک NVidia GT 300 Series و رم DDR3 جدیدا معرفی شدن.
من خودم از اپل استفاده میکنم (البته نه در کارهای گرافیکی) اگه سوالی داشتی بپرس.

با تشکر از شما دوست عزیز.

امروز رفتم HP Pavilion DV6-2300 به قیمت 1.600.000 گرفتم.

با این مشخصات:
2.8GHz Core i7 720QM
6M Cash
8GB DDR3
H.D.D 500GB
DVD+RWDl
15.6LED HD
WIN7
4GB Geforce GT230 1GB Dedicate
Modem+Lan+WIFI+HDMI+Esata
Made in China

http://www.speedyshare.com/files/22147449/Photo044.jpg

آخرین ویرایش:

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
با سلام
لطفا یه لپ تاپ مخصوص بازی تا حدود1500معرفی کنین.
فکر کنم مدل های msiخوب باشه.g720خوبه؟چنده؟

دوست عزیز این لپ تاپ msi که نام بردید ، لطف کنید و مشخصاتش رو هم بذارید یا لینک بدید.
دوست عزیز در این رنج قیمتی که گفتید با توجه با بازیهای جدید و بسیار سنگین عرضه شده ، خرید لپ تاپ مخصوص بازی پیشنهاد نمیشه.
اگه امکانش رو دارید لپ تاپهای گیمینگ Alienware با توجه به داشتن CPU i7 Extreme Edition ، تکنولوژی گرافیکی NVidia SLI و ATI Crossfire X و پشتیبانی از دو کارت گرافیک ،‌ پشتیبانی از ۸ گیگ رم DDR3 و انواع هارد دیسکها و SSDها گذینه فوق العاده ای برای بازیهای رایانه ای هستند که البته قیمتهای بسیار بالایی هم دارند.

moer

کاربر سایت
Jun 20, 2009
528
نام
Masoud
دوست عزیز این لپ تاپ msi که نام بردید ، لطف کنید و مشخصاتش رو هم بذارید یا لینک بدید.
دوست عزیز در این رنج قیمتی که گفتید با توجه با بازیهای جدید و بسیار سنگین عرضه شده ، خرید لپ تاپ مخصوص بازی پیشنهاد نمیشه.
اگه امکانش رو دارید لپ تاپهای گیمینگ Alienware با توجه به داشتن CPU i7 Extreme Edition ، تکنولوژی گرافیکی NVidia SLI و ATI Crossfire X و پشتیبانی از دو کارت گرافیک ،‌ پشتیبانی از ۸ گیگ رم DDR3 و انواع هارد دیسکها و SSDها گذینه فوق العاده ای برای بازیهای رایانه ای هستند که البته قیمتهای بسیار بالایی هم دارند.
اين مدل تو بازار نيست - بايد سفارش بدي بيارن برات

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
اين مدل تو بازار نيست - بايد سفارش بدي بيارن برات

دوست عزیز یکم صحبتت ایهام داشت ! :cheesygri
اگه منظورت مدل Alienware بود ، بله به احتمال بسیاز زیاد تو بازار موفق به پیدا کردن نه تنها این مدل ، بلکه هیچ کدوم از مدلهای Gaming قوی نمیشید.
پس یا باید سفارش بدی برات بیارن یا خودت اگه شرایطش رو داری بری بیاری.
(البته میدونم چندتا فروشگاه تو پاساژ پایتخت با گرفتن درصدی سود براتون سیستم Personalize میکنند.)

MRezaY

کاربر سایت
May 1, 2010
1
نام
رضا یوسفی
سلام

یه راهنمایی میخواستم ازتون
نظرتون کلا درمورد لپ تاپ های ASUS چیه؟ کیفیت و عمر ...
من میخواستم یه لپ تاپ خوب (1.300 تومان) بخرم
ASUS N61VN چطوره؟
اینم مشخصاتش:
16" HD LED
C2D 2.66 GHZ(FSB 1066 3ML2
RAM 4GB DDR3 1066
H.D.D 500 GB
NVIDIA GEFORCE G 240M 1GB DDR3
DVD SUPER MULTI
WIN7 P
باتریشم 6 سلولیه میخواستم بدونم حدودا چقدر کار میکنه؟
اصلا صلاحه که ایسوس بخرم یا نه؟
عمر و کیفیت قطعات و گارانتیش هم مهمه
برا کارای گرافیکی و نرم افزار های مهندسی میخوام

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
سلام

ASUS N61VN چطوره؟
اینم مشخصاتش:
16" HD LED
RAM 4GB DDR3 1066
H.D.D 500 GB
DVD SUPER MULTI
WIN7 P
Asus مذلهای خوبی داره ! اما خب مثل همه لپتاپها مشکلاتی هم داره = ایت مدل خوبه اما وزن 3 kg هست و res تصویر هم 1366x768 pixels هستش که در محموع تصویر خوبی رو میده البته بعضی موقعها asus تو Display عالی کار نمیکنه برای همین در مورد کیفیت تصویر این مدل اطلاعات دقیقی ندارم = اما اگر میخوای فیلم ببنی خب پیشنهاد ما Vaio خواهد بود ! ظاهرا از Bluray هم خبری نیست ! البته به external optical drive حل مبشه :cheesygri .
CPU خوبی داره و کارت گرافیک هم نسیتا خوبه از پس کارها بر میاد ! البته رو Gaming روش حساب باز نکن - چون محبوری با رز پایین و med یا low بازی کنی -
از نظر باطزی فکر کنم رو load کامل 1 ساعت و نیم میده = چون بستگی به لپتاپ داره همه اینا -
در کل برای چه کاری میخوای --- لپتاپ تغریبا خوبی هست = و توی review ها هم نمره میانگین 79% رو داره

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,693
نام
alireza
ا
گه امکانش رو دارید لپ تاپهای گیمینگ Alienware با توجه به داشتن CPU i7 Extreme Edition ، تکنولوژی گرافیکی NVidia SLI و ATI Crossfire X و پشتیبانی از دو کارت گرافیک ،‌ پشتیبانی از ۸ گیگ رم DDR3 و انواع هارد دیسکها و SSDها گذینه فوق العاده ای برای بازیهای رایانه ای هستند که البته قیمتهای بسیار بالایی هم دارند.
دوست عزیز با عرض شرمندگی که دخالت میکنم........Alienware خیلی گرونه........ اگه تو سایتش برید و لپ تاپ سفارش(customize) بدید( البته یه لپ تاپ قوی) یه چیزی حدود 6 هزار دلار می شه!!!!!!! با این پول میشه یه لپ تاپ خوب و یه دسکتاپ خیلی خوب خرید. :cool:*

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
دوست عزیز با عرض شرمندگی که دخالت میکنم........Alienware خیلی گرونه........ اگه تو سایتش برید و لپ تاپ سفارش(customize) بدید( البته یه لپ تاپ قوی) یه چیزی حدود 6 هزار دلار می شه!!!!!!! با این پول میشه یه لپ تاپ خوب و یه دسکتاپ خیلی خوب خرید.

دوست عزیز دشمنت شرمنده.
در رابطه با قیمت Alienware همانطور که خودم هم به آن اشاره کردم بسیار گرونه ، فکر میکنم خیلی واضحه که داشتن بهترینها همیشه خرج داره. البته مدلهای مختلفی داره که میشه با قیمتهای بسیار خوبی (زیر ۱۰۰۰ دلار) تا بالاتر از اونی که شما گفتی تهیه کرد.
اما در رابطه با جمله آخرت کاش یکم بهتر منظورت بیان میکردی ! خرید یک لپ تاپ خوب و یک دسکتاپ خوب میتونه قیمت خیلی خیلی پائین تر از این هم داشته باشه به شرط اینکه زیاد توقع خودتون بالا نبرید ! ولی دوست عزیز فراموش نکن اینجا ما داریم از بهترین یعنی Alienware صحبت میکنیم.

سلام

ASUS N61VN چطوره؟
اینم مشخصاتش:
16" HD LED
RAM 4GB DDR3 1066
H.D.D 500 GB
DVD SUPER MULTI
WIN7 P

سلام دوست عزیز.
سیستمی که گفتی در مجموع خوبه اما چرا با این قیمت سراغ سیستمهایی که دارای CPU i7 هستند نمیری ؟ تا اونجا که من اطلاع دارم فعلا سیستمهای بسیار خوبی با قیمتهای عالی مثل Dell Studio و HP Pavilion در بازار هستند که فکر میکنم بیشتر به کار شما بیان.
در رابطه با باطری ، دوست من بستگی به کارکرد و سیستمت داره ، ناگفته نمونه که الان سیستمهایی با باطریهای ۹ سلولی نیز موجودند.
در رابطه با خود برند ایسوس : این برند امتحان خودش اساسی تو سخت افزار پس داده و در شاخه لپ تاپ تا به حال ضعف بزرگی درونش دیده نشده.
در رابطه با گارانتی هم به علت اینکه تا به حال از لپ تاپهای ایسوس استفاده نکردم اطلاع دقیقی ندارم.

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
ا
دوست عزیز با عرض شرمندگی که دخالت میکنم........Alienware خیلی گرونه........ اگه تو سایتش برید و لپ تاپ سفارش(customize) بدید( البته یه لپ تاپ قوی) یه چیزی حدود 6 هزار دلار می شه!!!!!!! با این پول میشه یه لپ تاپ خوب و یه دسکتاپ خیلی خوب خرید. :cool:*
حالا اونقدر هم حفن costumize نکن :cheesygri من خودم m17x رو تا 3500 us dollar کاستومایز کردم گرفتم ! سیستمش هم عالی ;) ولی منم خودم میگم والا صرف نداره انقدر خرج لپتاپ بشه = بجاش یا 3500 تا جنان PC میشه جم کرد که crysis 2 رو بزاری خوده کیس فقط بخنده و فریم بده 50 تا 60 تا :cheesygri
ولی میتونی سراع Asus g series هم بری که اونها هم خوبن و Toshiba Qosmio x505 هم همه سیستمهای خوبی دارن و gaming perfermence هم بسیار خوبه ==== ;)

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,693
نام
alireza
اما در رابطه با جمله آخرت کاش یکم بهتر منظورت بیان میکردی ! خرید یک لپ تاپ خوب و یک دسکتاپ خوب میتونه قیمت خیلی خیلی پائین تر از این هم داشته باشه به شرط اینکه زیاد توقع خودتون بالا نبرید !

حالا اونقدر هم حفن costumize نکن من خودم m17x رو تا 3500 us dollar کاستومایز کردم گرفتم ! سیستمش هم عالی
بله دوستان حق باشماست. من cpu&gpu&ram رو آخرین گزینه هاشمونو انتخاب کردم. :blushing:
SYSTEM COLOR Nebula Red - Special Edition - Anodized Aluminum
PROCESSOR Intel® Core™ i7 920XM 2.0GHz (3.2GHz Turbo Mode, 8MB Cache)
OPERATING SYSTEM Genuine Windows® 7 Ultimate, 64bit, English
WARRANTY AND SERVICE 3 Year Basic Serivce Plan
VIDEO CARD Dual 1GB ATI Radeon™ Mobility HD 4870 in CrossfireX™
LCD PANEL 17-inch WideUXGA 1920 x 1200 RGB LED (1200p)
MEMORY 8GB Dual Channel DDR3 at 1333MHz
HARD DRIVE 256GB Raid 0 (2x 128GB Solid State HDDs)
INTERNAL OPTICAL DRIVE Slot-Loading Dual Layer Blu-ray Burner (BR-R, DVD+-RW, CD-RW)
WIRELESS CARDS Wireless 1520 802.11n Half Mini-Card
TV TUNERS ExpressCard Digital TV Tuner
TV TUNERS TV Tuner remote control
قیمت:5,243.00 +هزینه ی حمل نقل.

mrg66

کاربر سایت
Feb 4, 2010
128
دوستان این لپتاب بدرد بازیهای امروزی می خوره؟
تا سقف 1.500 تومن

asus
N61JQ : مدل

راستی میگن لپتاب های ایسوز داغ می کنه و باتری ضعیفتری دارند.!!!!

به نظر شما اون مدل بالایی رو بگیرم یا hp dv6 2190 ?

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
دوستان این لپتاب بدرد بازیهای امروزی می خوره؟
تا سقف 1.500 تومن

asus
N61JQ : مدل

راستی میگن لپتاب های ایسوز داغ می کنه و باتری ضعیفتری دارند.!!!!

به نظر شما اون مدل بالایی رو بگیرم یا hp dv6 2190 ?

دوست عزیز قبل از هر چیز خواهش میکنم اطلاعات سیستمایی رو که نام میبرید رو لینکش رو بذارید.

asus :
http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=ZfpnPRZ5UxVOtrHJ

HP :
http://www.shopping.hp.com/store/product/product_detail/WA783UA%23ABA?

دوست عزیز هر دو مدلی که نام بردید سیستمهای خیلی خوبی هستند و تقریبا دارای Specs یکسانی هستند جز کارت گرافیک.
Nvidia GT 230M 1GB Or ATI 5730 1GB

Nvidia :
http://www.nvidia.com/object/product_geforce_gt_230m_us.html

ATI :
http://www.amd.com/uk/products/notebook/graphics/ati-mobility-hd-5700/Pages/hd-5730-specs.aspx

من که خودم اصولا به Nvidia خیلی بیشتر تمایل دارم حالا دیگه خود دانی. :cheesygri
اگه از کاستومایزم داخل ایرانشون + قیمتشون بگی خیلی بهتر میشه تصمیم گرفت.

mrg66

کاربر سایت
Feb 4, 2010
128
ببین دوست عزیز قیمت مدل HP حدود 1.300 و مدل ایسوز 1.450 تومن .من می دونم کارت 5730 خیلی از GT230M قویتره اما بعضی ها می گن لپ تاپ ASUS داغ می کنه و کیفیت خوبی ندارند؟!!!

من این لپ تاب رو فقط واسه بازی می خوام و بالطبع کارت بهتری باش برام خیلی خوبه.

ممنون میشم راهنمایی کنید

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
ببین دوست عزیز قیمت مدل HP حدود 1.300 و مدل ایسوز 1.450 تومن .من می دونم کارت 5730 خیلی از GT230M قویتره اما بعضی ها می گن لپ تاپ ASUS داغ می کنه و کیفیت خوبی ندارند؟!!!

من این لپ تاب رو فقط واسه بازی می خوام و بالطبع کارت بهتری باش برام خیلی خوبه.

ممنون میشم راهنمایی کنید
5730 بهتره از gt 230m اما نه خیلی - خدودا 20 تا 25 % دارای perfermence بهتری هست - سیستم هاشون رو هم بگی خوبه - asus خوبه اما خوب هر برندی ضعفهای خودش رو داریه - از نظر داغ کردن نگران نیاش ! جیزیش نمیشه اما خوب ممکنه سطح دستگاه داغ کنه = از نظر اجرای بازی هم باید خوب باشه - رزولشن 1366x768 هم خوبه هرچند Full HD نیست - در مورد HP هم بازی مشخصات رو دقیق بگی بهتر میشه راهنمایی کرد

mrg66

کاربر سایت
Feb 4, 2010
128
منظورت از مشخصات چیه؟
راستی باتریشون 3 ساعت دوام داره؟

کیفیت ساخت ایسوز چطوره؟می گن کیفیت خوبی نداره؟و میگن ایسوز زود خراب میشند.

تو محدوده قیمت 1.400 بهترین لپتاب گیم چیه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر