مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

jdepp

کاربر سایت
May 29, 2021
822
دوستان این لپ‌تاپ ها رنج پایین
مثلا تا ۱۰ میلیون تومان
برای وب گردی ، مولتی مدیا پلیر و .... خوبن؟
چقدر باتریشون جواب میده ؟
خراب نمیشه باتری ؟
روش میشه گیم ها قدیمی pc اجرا کرد ؟
برای اجرا شبیه ساز چطورن؟
من یدونه استوک با مشخصات پایین مثل رم ۴ گیگ و سی پی یو i5 قدیمی دارم که اس اس دی هم خودم انداختم روش. ویندوز ۱۰ هم روش نصبه با آخرین آپدیت ها.
چند سالیه دارم برای کارای روزمره و نت گردی کاملا اوکیه. فیلم و موزیک هم تقریبا اوکیه اما حتما اس اس دی می خوان وگرنه هنگ می کنن.
اما برای بازی من تا الان فقط کانتر ۳.۴ آنلاین باهاش پلی دادم که روی آخرین تنظیمات گرافیکی اگه آنلاین پلی بدی ممکنه دچار لگ بشی یا بطور کلی کند اجرا بشه. در محیط های خیلی شلوغ هم باز یه لگی ایجاد می کنه. حالا دلیلش بخاطر آنلاین بودنش هست یا هرچی به این شکله.
بنظرم اگه بگردی الان لپ تاپ دست دوم با رم ۸ و حتی با سی پیو آی سون هم حول حوش همین ۱۰ میلیون گیر میاد که بنظرم دیگه کاملا جواب باشه برای کارت. ولی باید حواست باشه مشکل خاصی نداشته باشه من زیاد دیدم از برند های مختلف که ملت دارن با همین مشخصاتی که گفتم ۱۰ تومن می دن اما نمی دونم مشکل دارن یا نه.

• Like
Reactions: Sega_genesis

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
من یدونه استوک با مشخصات پایین مثل رم ۴ گیگ و سی پی یو i5 قدیمی دارم که اس اس دی هم خودم انداختم روش. ویندوز ۱۰ هم روش نصبه با آخرین آپدیت ها.
چند سالیه دارم برای کارای روزمره و نت گردی کاملا اوکیه. فیلم و موزیک هم تقریبا اوکیه اما حتما اس اس دی می خوان وگرنه هنگ می کنن.
اما برای بازی من تا الان فقط کانتر ۳.۴ آنلاین باهاش پلی دادم که روی آخرین تنظیمات گرافیکی اگه آنلاین پلی بدی ممکنه دچار لگ بشی یا بطور کلی کند اجرا بشه. در محیط های خیلی شلوغ هم باز یه لگی ایجاد می کنه. حالا دلیلش بخاطر آنلاین بودنش هست یا هرچی به این شکله.
بنظرم اگه بگردی الان لپ تاپ دست دوم با رم ۸ و حتی با سی پیو آی سون هم حول حوش همین ۱۰ میلیون گیر میاد که بنظرم دیگه کاملا جواب باشه برای کارت. ولی باید حواست باشه مشکل خاصی نداشته باشه من زیاد دیدم از برند های مختلف که ملت دارن با همین مشخصاتی که گفتم ۱۰ تومن می دن اما نمی دونم مشکل دارن یا نه.

ممنونم از راهنمایی
نگاه کردم مدلی که سی پیوش کمی قویتر باشه و رم ۸ گیگ
آکبندش از ۱۳ خورده ای تا ۱۵ خورده ای هم پیدا میشه
مثل این ۳ تا
لینک
لینک
لینک

• Like
Reactions: jdepp

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
این چنتا نمونه برای تا ۱۰ میلیون و ۱۰ میلیون به بالا
لینک

اتفاقا تازه داشتم تو یوتیوب نگاه میکردم
تست شبیه ساز wii روی Intel Celeron N4020
با گرافیک انبورد ، چون سی پیو لپ تاپ این بود
تو چنتا کلیپ دیدم طرف بازی سونیک کالر اجرا کرد و یه کلیپ دیگه بازی new super mario bros اجرا کرد بدون مشکل
تست بازی ها قدیمی هم دیدم بدون مشکل بود

از نظر باتری پرسیدم چون هم حالا آشناییان لپ تاپ داشتن و اینور اونورم شنیده بودم می‌گفتن که باتری کم نگه می‌داره و سریع هم باتری‌ها خراب میشن
که اگه درست خاطرم باشه و اشتباه نکنم بعضیا بود دیگه یکسره تو برق بودن چون باتری جواب نمی‌داد
خودمم یه دونه handheld PC داشتم
باتری داستان خودش داشت

الان مثلاً این لپ تاپ رده پایین چون سخت افزار قوی ندارن مثلاً باتری چقدر نگه می‌دارن به نظرت؟
ببین الان تو بخوای یه یه تبلت بخری زیاد قابلیتی هم نداره همون اندرویده ، چیز نرمال خوب مثلا سامسونگ و ... حدوداً باید ۱۰ تومن بدی به بالا
این لپ تاپ ها اگر ضعیف هم باشن که هستن کار منو راه می‌ندازن و نیاز منو رفع میکنن و کاربرد بیشتری دارن تا تبلت

چون مدت‌هاست دیگه کامپیوتر کلاً ندارم
کیس جمع کردن هم با قیمت‌های امروز گرون در میاد
بعد اون قدیم بود ما همه کارمون رو با کامپیوتر می‌کردیم الان دیگه خیلی کارا با گوشی انجام میدیم یا بیرونیم و غیره
خوبی این لپ‌تاپ‌ها اینه که قابل حمله
دنگ و فنگ کیس ندارن
و نیاز الانم در حد همون شبیه ساز اجرا کردن و چند تا بازی کلاسیک و ریترو و وب گردی و اینجور کارهاست
احسان جان
با توجه به نیازهای کاربری که داری و موارد مهمی که ذکر کردی:
۱. مشخصات سخت افزاری سه قطعه
پردازنده
گرافیک
رم
رو اول از همه اهمیت بده!

۲. با توجه به نیازهای روز و وبگردی شاید ۴ گیگ رم اوکی باشه ولی در کل به علاوه کارهای شبیه سازی زیر ۸ گیگ رم (این میزان حداقل مقدار لازمه) توصیه نمیشه!

۳. در مورد باطری، به هر حال همیشه این مشکل لوازم قابل حمل بوده و هست. عملا در اجرا یا استفاده های شدیدتر باطری بیشتر مصرف میشه و در هر صورت این محدودیت رو نمیشه نادیده گرفت. به عبارتی این قابلیت حمل تعریف دقیقش در بلند مدت اینه: "میشه وسیله رو با دردسر کمتری نسبت به یک کامپیوتر جابجا کرد!"

۴. برای استفاده معمول و رترو شاید ویندوز اکس پی و ۷ اوکی باشند اما در عمل به لطف تغییرات وسیع و از طرف دیگه با وجود لایه های قابل نفوذ ویندوزهای قدیمی در آسیب پذیری ویروسی (اینترتی یا فلش و هاردهای اکسترنال آلوده) به هیچ وجه ویندوزهای قدیمی توصیه نمیشه!!!

۵. همون طور که قبلا هم بهت گفته بودم و دوستان هم پیشنهاد دادن شاید گزینه های دست دوم خوش قیمت و مناسب از لحاظ کارایی، تجربه بهتری برات به ارمغان بیارند. مثلا اون سیستم دست دو که قبلا برات توضیح داده بودم: یعنی اولویت
اون مورد قابل حمل بودن (لپتاپ)
یا
کارایی بالاتر در قیمت مشابه (کامپیوتر)
در انتخاب قطعات یا سیستم دست دوم نسبت به نو به شدت تعیین کننده میشه.

با تمام این اوصاف اگر نسبت به انتخاب دست دوم دو دل هستی همون لپتاپ نو با حداقل هایی که گفتم بتونی گیر بیاری عالیه.

• Love

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
احسان جان
با توجه به نیازهای کاربری که داری و موارد مهمی که ذکر کردی:
۱. مشخصات سخت افزاری سه قطعه
پردازنده
گرافیک
رم
رو اول از همه اهمیت بده!

۲. با توجه به نیازهای روز و وبگردی شاید ۴ گیگ رم اوکی باشه ولی در کل به علاوه کارهای شبیه سازی زیر ۸ گیگ رم (این میزان حداقل مقدار لازمه) توصیه نمیشه!

۳. در مورد باطری، به هر حال همیشه این مشکل لوازم قابل حمل بوده و هست. عملا در اجرا یا استفاده های شدیدتر باطری بیشتر مصرف میشه و در هر صورت این محدودیت رو نمیشه نادیده گرفت. به عبارتی این قابلیت حمل تعریف دقیقش در بلند مدت اینه: "میشه وسیله رو با دردسر کمتری نسبت به یک کامپیوتر جابجا کرد!"

۴. برای استفاده معمول و رترو شاید ویندوز اکس پی و ۷ اوکی باشند اما در عمل به لطف تغییرات وسیع و از طرف دیگه با وجود لایه های قابل نفوذ ویندوزهای قدیمی در آسیب پذیری ویروسی (اینترتی یا فلش و هاردهای اکسترنال آلوده) به هیچ وجه ویندوزهای قدیمی توصیه نمیشه!!!

۵. همون طور که قبلا هم بهت گفته بودم و دوستان هم پیشنهاد دادن شاید گزینه های دست دوم خوش قیمت و مناسب از لحاظ کارایی، تجربه بهتری برات به ارمغان بیارند. مثلا اون سیستم دست دو که قبلا برات توضیح داده بودم: یعنی اولویت
اون مورد قابل حمل بودن (لپتاپ)
یا
کارایی بالاتر در قیمت مشابه (کامپیوتر)
در انتخاب قطعات یا سیستم دست دوم نسبت به نو به شدت تعیین کننده میشه.

با تمام این اوصاف اگر نسبت به انتخاب دست دوم دو دل هستی همون لپتاپ نو با حداقل هایی که گفتم بتونی گیر بیاری عالیه.

ممنونم از این راهنمایی کامل و جامعه‌ای که انجام دادی و وقت گذاشتی برای من 🌹💐

چشم حتماً این موارد که گفتی رو بررسی میکنم
و در اولویت قرار میدم 🌺

• Love
Reactions: highlight

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,880
نام
malek
ممنونم از این راهنمایی کامل و جامعه‌ای که انجام دادی و وقت گذاشتی برای من 🌹💐

چشم حتماً این موارد که گفتی رو بررسی میکنم
و در اولویت قرار میدم 🌺
تو نت و ایسام دنبال dell precision m4700 استوک باش.هم کانفیگشون بالاست و هم خرکارن و قیمتشون هم زیر ۱۰ تومنه
بهترین نکتشون صفحه نمایش فول اچ دی و کاملا ماتشون هستش

jdepp

کاربر سایت
May 29, 2021
822
ممنونم از راهنمایی
نگاه کردم مدلی که سی پیوش کمی قویتر باشه و رم ۸ گیگ
آکبندش از ۱۳ خورده ای تا ۱۵ خورده ای هم پیدا میشه
مثل این ۳ تا
لینک
لینک
لینک
خب این قیمت آکبند عالیه اگه رم ۸ و cpu قوی تر از اون چیزی که من داشتم باشه.
یه موردی هم که من فراموش کردم بگم اینکه چون بازی برات مهمه سعی کن گرافیک مجزا رو حتما داشته باشه و آنبورد نباشه چون برای من آنبورد هست و ضعیف عمل می کنه حداقل یه گرافیک ۲ هم شده داشته باشه.
در آخر اینکه این نظر من بود و کارشناسی شده نیست و احتمال می دم اگه این مشخصات رو داشته باشه اوکی باشه و مشکلی پیش نیاد. بازم از کارشناس اگه داخل انجمن هست یا بیرون سوال کن. راستی در مورد باتری اگه برات مهمه حتما نو بگیر چون دست دوم یا استوک اکثرا زود خراب می شن.

• Love

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
تو نت و ایسام دنبال dell precision m4700 استوک باش.هم کانفیگشون بالاست و هم خرکارن و قیمتشون هم زیر ۱۰ تومنه
بهترین نکتشون صفحه نمایش فول اچ دی و کاملا ماتشون هستش
خب این قیمت آکبند عالیه اگه رم ۸ و cpu قوی تر از اون چیزی که من داشتم باشه.
یه موردی هم که من فراموش کردم بگم اینکه چون بازی برات مهمه سعی کن گرافیک مجزا رو حتما داشته باشه و آنبورد نباشه چون برای من آنبورد هست و ضعیف عمل می کنه حداقل یه گرافیک ۲ هم شده داشته باشه.
در آخر اینکه این نظر من بود و کارشناسی شده نیست و احتمال می دم اگه این مشخصات رو داشته باشه اوکی باشه و مشکلی پیش نیاد. بازم از کارشناس اگه داخل انجمن هست یا بیرون سوال کن. راستی در مورد باتری اگه برات مهمه حتما نو بگیر چون دست دوم یا استوک اکثرا زود خراب می شن.

ممنونم از شما بزرگواران 💐🌹
ممنونم که وقت گذاشتید و راهنمایی کردید
باید برم یه سری تحقیق کنم و ببینم چی میشه و چیکار میکنم

• Love
Reactions: jdepp

VITAMIN2X

کاربر سایت
Jul 8, 2021
328
ممنونم از شما بزرگواران 💐🌹
ممنونم که وقت گذاشتید و راهنمایی کردید
باید برم یه سری تحقیق کنم و ببینم چی میشه و چیکار میکنم
اگر تا 13.5 اوکیه این مدل پردازده نسل 12 داره . کلا celeron پردازنده ضعیفیه بیشتر به درد افیس و وب گردی میخوره . اگر میخوای هزینه زیاد نکنی میتونی بری سمت خرید مینی کیس استوک مثلا مینی کیس hp 705 g5 که پردازنده 3400g داره و گرافیک vega که از gt 1030 کمی قویتره .

آخرین ویرایش:
  • Love

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
دوستان سلام
میگم لپتاپ استوک از کجا میشه گرفت؟کجا معتبر هست؟
استوک نخرید. این استوک های توی بازار هیچکدوم ریفر و اوپن باکس نیست همشون دست دوم هستند. با کمی هزینه بیشتر نو و آکبند بخرید

Rolet

کاربر سایت
Apr 30, 2014
66
دوستان تا ۴۵ تومن چی پیشنهاد میدید؟
بنده برا طراحی‌گرافیک میخوام نمیخوام گیمینگ باشه. بعد کلی تحقیق به دو مدل ایسوس
N7600pc
X1605va
رسیدم

Ƥ.s.Y.c.H.o

Hala Madrid ...y nada más
کاربر فعال
Apr 5, 2012
7,362
نام
Matthew
سلام دوستان.
یه لبتاب میخواستم بخرم با بودجه ی 55-65 (حالا اگر یکم بالاتر، به شرط بازدهی بیشتر هم اوکیه)
برای کار گرافیک معماری (رندرینگ با نرم افزار هایی مثل آنریل که ریل تایم هم هست)

خودم بین TUF FX507 و ROG G614 موندم.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,364
یکی از دوستان لپ تاپ میخواد برای گیم/برنامه نویسی و کارهای عادی
گیم در حد 1080 و گرافیک مدیوم باشه حله چون ماهی یکی دو ساعت بیشتر نمیزنه
ایسوس میخواد

بودجه ترجحا 50 تومن ولی یکم اینور اونور اکیه

چی پیشنهاد میدیدن؟

CaeZer

کاربر سایت
Sep 20, 2014
289
دوستان تا ۴۵ تومن چی پیشنهاد میدید؟
بنده برا طراحی‌گرافیک میخوام نمیخوام گیمینگ باشه. بعد کلی تحقیق به دو مدل ایسوس
N7600pc
X1605va
رسیدم
هم سطح نیستن ، ولی N7600pc
سلام دوستان.
یه لبتاب میخواستم بخرم با بودجه ی 55-65 (حالا اگر یکم بالاتر، به شرط بازدهی بیشتر هم اوکیه)
برای کار گرافیک معماری (رندرینگ با نرم افزار هایی مثل آنریل که ریل تایم هم هست)

خودم بین TUF FX507 و ROG G614 موندم.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

کدوم کانفینگش ؟

• Smile
Reactions: Ƥ.s.Y.c.H.o

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر