مرگ واقعي پلاسما و Lcd به زودي توسط تكنولوژي SED

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
خوب شايد بپرسيد كه اين تلويزيون ها چه هستند و يا بيشترتون شنيديد كه قرار بود در اوايل سال 2007 اين تلويزيون ها ي جديد SED وارد بازار بشن .
توليد تلوبزيونهاي SED بر عهده ي دوشركت بسيار بزرگ و قدر توشيبا و كانن(CANON ) ميباشد
خوب شما ميدونيد كه كانن يك شركت بسيار بزرگ و فوق العاده در زمينه ي دوربين عكاسي هست كه بزرگترين توليد كننده ي دوربين هاي ديجيتال در جهان هست . كانن دست به يه ابتكار زده كه باعث ميشه تصاوير نشان داده شده در تلويزيون ها با شفافيت و جزئيات فوقالعاده به نمايش در بياد كه با همكاري توشيبا اين تكنولوژي را به بازار جهان در تلويزيون جديد توشيبا نمايش خواهد داد .
SED_TV.JPG

Toshiba_SED_TV.jpg

toshiba_sed_ces.jpg

اين نمايشگرهاي پانل تخت كه نسل بعدي به شمار ميروند قرار است تلويزيون هاي لاغر LCD را به روشنايي و وضوح و سرعت تلويزيون هاي سنتي و و مانيتورهاي CRT را پيوند بدهند و يا به عبارت ديگر تمام محاسن مانيتو و تلويزيونهاي سنتي و `پلاسما LCD را در يك جا جمع اوري مكند .
عرضه ي SED ها به دليل گره هاي پيش آمده ما بين كانن و nano-proprietary به تعويق افتاده كه با مرتفع شدن اين مشكلات عرضه ي SED ها اغاز خواهد شد . توشيبا اعلام كرد :SED ها در سايز پلاسما و ال سي دي و با مبالغ همتراز با انها عرضه خواهند شد .
به گفته كازشناسان توشيبا اولين SED هاي 55 اينچي در اواخر سال 2007 وبازار جهان را يك تكان حسابي خواهد داد . انواع SED ها در محل نمايش ژاپني هاي CES و با توضيحات فني در مورد عملكرد تكنولوژي انحصاري ان به نمايش گذاشته شدند .
با اشاره به فناوري CRT قديمي كه شليك الكترون به فسفرهاي موجود در صفحه را با يك تفنگ انجام مي دادند عملكرد CRT ها را با به كارگيري تفنگ كوچك براي انتقال الكترون به هر فسفر عنوان كردند. يك پيكسل فرعي يكي از سه زنگ قرمز ابي و سبز را پوشش داده و مجموع پيكسل هاي فرعي آرايش شده يك پيكسل كامل را پيرايش مكنند .
در SED ها فناوري نمايشگر ساتع كننده ي الكترون با هدايت سطحي روي هر زير پيكسل (subpixel)صفحه ي نمايشگر از يك اسلحه الكتروني جداگانه استفاده ميكند و به اين ترتيب راه را براي نمايش تصاوير پروضوح و بسيار چشم گير باز مي كند .

ولي جالبتر از همه عمر بسيار عالي SED ها است به گفته ي توشيبا فقط 10 درصد از عمر كلي دستگاه پس از 60 هزار ساعت استفاده مداوم اشاره شده يعني شما اگه تقزيبا 7 سال تمام روز و شب تلويزيون رو روشن نگه داريد فقط 10 درصد از كيفيت تلويزيون بعد از 7 سال كم ميشه .

طبق گزارشات قرار بود اين SED TV ها در اويل 2007 محول شوند و
به گفته كارشناسان متفرقه تاخير عرضه SED به عنوان قاتل واقعي LCD و پلاسما شانس قهرمان مدعي قهرمان بازار لوازم تصويري را ميكاهد . فروش صعودي پلاسما و LCD در عين كاهش قيمت انها مطمئنا در فروش SED خلل ايجاد ميكنند .
ولي از طرفي براي مردم جنس بهتر مهم هست چون با مشاهده ي اين كه اكسر مردم دنبال تلويزيون هاي بهتر هستند و با اينكه قيمت تلويزيون هاي پلاسما و LCD بسيار گرانتر از تلويزيون هاي سنتي است ولي باز مرگ تلويزيون ها سنتي فرا رسيده و اين اتفاق هم در مور پلاسما و LCD خواهد افتاد .
از طرفي سخنگوي توشيبا اعلام كرد كه مشكل پيش امده هيچ ربطي به مسئله ي تكنيكي دستگاه ندارد و فقط بستگي به مرتفع شدن مشكلات كانن و nano-proprietary دارد و در اخر تاكيد كرد كه SED TV در اواخر سال 2007 به عنوان يك مدعي واقعي و حتمي در برابر ديگر قهرمان ها صنعت تصويري وارد بازار خواهد شد .

در اخر شما هم هر خبري از اين به بعد در مورد اين تلويزيون ها داريد لطفا اعلام كنيد ممنون ميشم منم سعي خودم را ميكنم .

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
اقا امروز داشتم در مورد اين تلويزيون ها در اينترنت تحقيق ميكردم كه فكم اومد پايين. خبر مربوط به چندتا سايت از جمله IGN هست كه اين سايت هم بسيار شگفت زده شده بود .
واقعا اين تلويزيون ها sed حيرت انگيز هستند . مطالب مربوط به نمايشگاه CES جديد بود كه توشيبا رسما همه را با كيفيت تلويزيون ها ميخكوب كرده بود . با اينكه هنوز ساخت تلويزيون به تكامل نرسيده توشيبا با يه عدد نجومي در مورد براي كنتراست بالاي اين تلويزيون ها . فكر ميكنين چه عددي باشه بد نيست كنتراست تلويزيون هاي پلاسما را بگم و تا اونجا كه من ميدونيم كنتراست انها در 3000:1 هست .

ولي توشيبا در اين نمايشگاه گفته بود كه محصول نهايي تلويزيون هاي 55 اينچ توشيبا در مدل SED كنتراست ان عدد شگفت انگيز 100000:1 خواهد بود : wow: :o
بله اشتباه نكنيد(صدهزار به يك ) خواهد بود .

سايت IGN گفته كه عمق رنگ در اين تلويزيونها به قدري زياد هست كه انسان را به مرز جنون ميبره :eek: در يك كلام ديوانه وار .
چندتا عكس از تصاوير اين تلوزيون ها در سايتها گذاشته شده كه بايد ببينيد تا موه ها در سرتان سيخ بشه .

انسان در موقع تماشاي اين تلويزيونها خيال ميكنه كه پنجره ي اتاقش را باز كرده و بيرونو نگاه ميكنه!!!!!تصاويري كه در روهايمان فكرش را ميكرديم .

قيمت اين تلويزيون وعده داده شده كه در حد تلويزيون ها LCD خواهد بود .

شما فقط تصور اين را بكنيد كه XBOX360 و PS3 را وصل تلويزيونهاي SED كرد حالا چه ميبينيد!!

اين تكنولوژي انحصاري توشيبا كه با همكاري كانن اختراع شده يك ضربه ي تمام عيار به پلاسما و LCD خواهد زد .
فقط من موندم سوني سامسونگ و ال جي و هزاران شركت ديگه چي ميخوان بكنن در مقابل تكنولوژي انحصاري توشيبا (SED ):-"

اين تلويزيون ها قرار اواسط يا اواخر 2007 وارد بازار بشن . من ميخواستم يه تلويزيون LCD بگيرم كه حالا ميبينم بايد مغز خر خرده باشم كه اين كار را بكنم فقط 5 يا 6 ماه صبر ميكنم تا SED بياد .
فقط كافي بريد كمي در مورد اين تلويزيون ها تحقيق كنيد كه بفهميد چي خلق كردند .

خداحافظ پلاسما و خداحافظ LCD و سلام SED

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
خوب از اولين حاميان تلويزيون هاي sed نام برده شد در يه خبر خوندم كه سامسونگ به شدت دنبال امتياز ساخت اين تلويزيون ها است . سامسونگ قبول كرده كه اين تلويزيون ها براي نسل اينده هست .

ولي بشنويد از محاسن ديگر اين تلويزيون ها گفته شده اين تلويزيون ها هيچ مشكلي در ساخت تلويزيون هاي خيلي بزرگ نداره و هزينه بسيار كمتري نسبت به lcd نياز داره . به طوري كه lcd ها در سايز هاي بزرگتر از 42 به بالا هزينه بسيار زيادي ميبره و بسيار گران بها ميشن ولي sed ها اينگونه نيستند و براحتي ميشه اينكار را كرد .
گفته شده حتي اين تلويزيونها از نظر رزوليشن يه غول حساب ميشن براحتي ميشه از 1080p استفاده كنه و حتي بسيار بيشتر از ان . به طوري كه هرچه قدر اندازه تلويزيون شما بزرگتر باشه ميشه رزوليشن بيشتري به انها داد . توشيبا اعلام كرده اين تلويزيونها تصاوير را در يك هزارم ثانيه جوابگو خواهد بود .

كانن به شدت داره روي nano-proprietary كار ميكنه تا بتونه در سال 2007 همراه با توشيبا اين تلويزيون ها وارد بازار كنند .
توشيبا بسيار خوشبينه كه با ورود اين تلويزيونها فروش بي نظيري خواهد كرد .
بعد اين پست ميخوام چند تا عكس از تصاوير اين تلويزيونها بزارم .

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
وارد شدن canon به دنياي تلويزيون اونم با چه قدرتي .
SED0601101528_jpg_27468d.jpg

اين عكس فقط براي نشان دادن كنتراست بالاي اين تلويزيون هاست
SEDTV2.jpg

اين عكس كه براي نمايش عمق رنگ در اين تلويزيون ها دقت به رنگ سياه در اين تلويزيون بشه !!!
10354.jpg

r_displaysed.jpg

آخرین ویرایش:

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
سامسونگ رسما به جمع سازندگان تلويزيون هاي SED پيوست و خبر ديگه اينكه CANON موفق به حل مشكلات Nano-Proprietary شده پس در نتيجه منتظر اين ابرتلويزيون در سال 2007 بايد بود .
مثل اينكه LG هم تمايل داره كه يكي از توليد كنندگان اين تلويزيون ها در سال 2007 باشه .
ولي اولين تلويزيون هاي SED كه در بازار موجود خواهد بود توشيبا و كانن خواهد بود .

اين تلويزيون ها حتي نسبت LCD و پلاسما برق خيلي كمتري مصرف ميكنه واقعا اين تلويزيون ها يه انقلاب هست و از هر جهت بر تمام تلويزيون هاي توليد شده برتري داره .

hamed123

کاربر سایت
Feb 7, 2007
66
منمنون از زحماتی که می کشی:love:

تو پست اول ذکر شده که قیمت تلویزیون های SED با پلاسما و ال سي دي تقریبا یکسانه ؟؟؟

اگه این طور باشه که باید فاتحه پلاسما و ال سي دي رو خوند....

Radian

کاربر سایت
Mar 28, 2007
122
برای در دست گرفتن بازار مجبورند قیمت ها رو متعدل اعلام کننید ...

و از طرفی برای اینکه محصولات Lcd خودشون رو هم به فروش برسونن باید قیمت برند جدید

رو بالا نگه دارند ...

باید دید کدوم یکی براشون بیشتر صرف داره !

vahidrezi16

کاربر سایت
Oct 4, 2005
864
نام
وحید
بروبچ
من زبونم بند اومده از کیفیت تلویزیون!!موهام به تنم راست شده:eek:
من می خواستم Tv عوض کنم .یه پروجکشن بگیرم.
ولی حالا که اینطور شد فقط S E D
من S E D می خوام!!!:((:blushing:
بی زحمت از تلویزیونو کیفیتش چند تا عکس بزرگ بذارید
ممنون

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
بروبچ
من زبونم بند اومده از کیفیت تلویزیون!!موهام به تنم راست شده:eek:
من می خواستم Tv عوض کنم .یه پروجکشن بگیرم.
ولی حالا که اینطور شد فقط S E D
من S E D می خوام!!!:((:blushing:
بی زحمت از تلویزیونو کیفیتش چند تا عکس بزرگ بذارید
ممنون

خوب منم گفتم عاقلانه ترين كار اينه كه همه وايسن تا اين ابر تلويزيون بيان .
لازمه يه اشاره و توضيخ كوچيك در مورد كنتراست بگم . اصلي ترين عامل و چيزي كه كنتراست واقعي تلويزيون را نشون ميده رنگ سياه هست به طوري كه هرچه قدر رنگ سياه عميقتر و شفافتر باشه كنتراست تلويزيون بيشتر ميشه . چيزيه كه بايد فهميد اگه اهل تحقيق و كنجكاو باشيد نقش بزرگ رنگ سياه را در تلويزيون ميدونيد چيزيه كه حتي در عالم طبيعت هم نگاه كنيد به هرچيزي دقت كنيد احميت رنگ سياه را خواهيد ديد .

خوب شما با توجه به مطالب بالا كنتراست تلويزيون هاي sed را متوجه ميشيد در اولين نمايش اين تلويزيون ها در نمايشگاه با اينكه هنوز تلويزيون ها اماده و محصول نهايي نبودند كنتراست انها در حالت 10000:1 (ده هزار به يك ) بود و طبق گفته توشيبا و كانن محصول نهايي كنتراست ان 100000:1 (صد هزار به يك )خواهد بود . چيزي كه بسيار فراتر از تلويزيون هاي lcd هست و اصلا نميشه با پلاسما و lcd مقايسه كرد .
و همچنين سرعت نمايش در اين تلويزيون هاي sed بسيار بالا هست و اين باعث ميشه كه تصاوير بسيار نرم و روان نشون داده بشه .

Ashlly

کاربر سایت
Jan 22, 2007
136
با اين تعاريفي كه شد معلومه كه محصول آينده داريه ولي من موندم شما كه تا حالا اونو نديدين چطور اينقدر از كيفيتش تعريف ميكنيد اگر از روي اين عكسها ميگيد در واقع داريد از مانيتور خودتون تعريف ميكنيد نه sed

tupac

کاربر سایت
Jan 22, 2008
485
عجب كيفيتي داره ،كي مي ادش، قيمتش چقدره ؟
حالا اين عكسه كه ازشون گرفتن ،خودشو از نزديك ببيني سكته ميكني...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر