مایکروسافت کنسول نسل بعدی ایکس باکس را تایید کرد | یک کنسول فوق العاده قدرتمند

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
این روز ها اخبار مختلفی از شرکت مایکروسافت و ایکس باکس به گوش می‌رسد. از مولتی پلتفرم شدن بازی های این کنسول تا ساخت کنسول دستی و اما و اگر هایی پیرامون آینده برند ایکس باکس. یکی از این خبر ها مربوط به کنسول نسل بعدی ایکس باکس می شود. با ادامه خبر با سایت بازی سنتر همراه باشید.

1000021526.jpg

ساعاتی قبل و در طول پادکست رسمی ایکس باکس که به برنامه های آینده شرکت مایکروسافت در قبال بخش سرگرمی و ایکس باکس می‌پرداخت، شاهد تایید کنسول نسل بعدی ایکس باکس بودیم.

به نظر می‌رسد مایکروسافت یک بار دیگر همان سیاست مشابه برای ساخت کنسول ایکس باکس سری ایکس را در پیش گرفته و برای مارکتینگ و معرفی جدیدترین کنسول ایکس باکس از کلید واژه «فوق العاده قدرتمند» یا همان «ultrapowerful» استفاده کرده است.

1000021525.jpg

سارا باند مدیر ایکس باکس در این خصوص در طول پادکست گفت:

«تعطیلات پایانی امسال منتظر خبر های هیجان انگیزی باشید و موردی که ما روی آن تمرکز کرده‌ایم، ارائه بزرگترین جهش فنی است که تا به حال در یک نسل سخت‌افزاری دیده‌اید. این مورد باعث تجربه بهتر برای گیمران و همچنین کمک به سازندگان بازی برای ساخت دیدگاه خود می شود.»

در اطلاعات قبلی که در دادگاه مایکروسافت در مقابل FTC به بیرون درز پیدا کرده بود، سال ۲۰۲۸ به عنوان سال عرضه نسل جدید ایکس باکس در نظر گرفته شده بود. با این حال شایعات دیگری مبنی بر عرضه کنسول نسل بعدی ایکس باکس در سال ۲۰۲۶ هم به گوش می‌رسد.

1000021527.jpg

کنسول ایکس باکس سری ایکس در طول مراسم The Game Awards سال ۲۰۱۹ معرفی شد و دور از ذهن نیست که مایکروسافت یک بار دیگر برای معرفی کنسول جدید ایکس باکس از این مراسم استفاده کند. مراسم The Game Awards در ماه دسامبر سال ۲۰۲۴ برگزار خواهد شد.

منبع

Attachments

• 1000021525.jpg
    1000021525.jpg
    54.3 KB · مشاهده: 50
آخرین ویرایش:

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,588
همونطور که گفتم مسئله الان دیگه صرفا چیزای سخت افزاری مثل چیپ ست و اورکلاک سخت افزاری کنسول نیست.
الان هوش مصنوعی داره ورود می کنه به این موضوع و این کاملا روند قبلی را تغییر میده.
الان پردازش تصویر با کمک هوش مصنوعی و موارد مرتبط بهش مطرحه.
این بحثی که ما تا الان داشتیم این همه سال این بود که x از y قوی تره و خب تاثیرش را اکثرا فقط تو انحصاری ها میدیدیم.
در این لحظه واقعا نمیشه حرف قطعی زد، چون هیچی به صورت واضح معلوم نیست، اما صد در صد دلایل مشخصی داره که سونی از الان برای ۱۰-۱۲ سال بعد نگرانه.
سناریویی که من به ذهنم می‌رسه، اینه که در نسل های آینده، با یه سخت افزار کاملا برابر، دو تا کنسول به لطف تفاوت های ساختاری نرم افزاری و دخیل شدن هوش مصنوعی در الگوریتم های پردازش تصویر و…، تفاوت فاحش داشته باشن.
اینجا هم دیگه مثل قبل نیست که بگیم برون سپاری می کنن. قدرت نرم افزاری مایکروسافت چیزی نیست که بشه به راحتی در برابرش قد علم کرد.
دقیقا این هوش مصنوعی که سونی قراره نگرانش باشه تو بازی ها چی هست؟

• Like
Reactions: Cait Sith

RedShift

کاربر سایت
Dec 5, 2013
1,517
سه تا نکته:
۱. داداش گلم ، من از نسل هفت فن سونیم. فقط ۳ تا ps3 خریدم اون نسل. این بحثایی هم که شما الان داری تو فروم می کنی را من تو نوجوونی خودم کردم، سال هاست هم ازش رد شدم رفته. قبلش هم با PC بازی می کردم.
و هیچ وقت هم از مایکروسافت خوشم نیومده.
حداقل به لیست پلتفرم هام تو پروفایلم یه نگاه میکردی :D

۲.یه سری اخبار/شایعه اومده که سونی نگران نسل ۱۱ هست از الان که میتونید سرچ کنید و بخونید. به نظرم با توجه به شرایط فعلی صنعت گیم و تحولات فعلی، واقعا بجاست این نگرانی. اینکه کم و کیف قضیه چیه، هنوز مشخص نیست و باید بود و دید. اما همین اخبار فعلی هم که به گوش من و شما رسیده درسته ترول می کنیم تو فروم، اما دورنماش واقعا ترسناکه.

۳. هوش مصنوعی به صورت پایه، تا جایی که من میدونم، ربط خاصی به کلاد نداره. اگه قضیه کلاد بود، خیلی راحت‌تر می‌شد ازش گذشت.

با این حال بازم میگم باید بود و دید چی میشه.
تا نسل ۱۱ قدرت کنسول ها میره دور و بر ۶۰۰TFs (اگه روند جهش بین نسلی مثل قبل باشه)، که خب برای ساخت یه بازی جهان باز با گرافیک فوتو ریالیستیک ، از کافی هم کافی تره و شاید حتی این حرفا اهمیت خاصی نداشته باشه. شایدم بالعکس.
“حاجی اینده گیم کلاده دیگه سگ PS4-PS5 نمیخره”
”حاجی اینده گیم گیم پسه دیگه سگ بازی نمیخره“
”حاجی اینده گیم هوش مصنوعیه باور کن من از روزی که سونی تاسیس شذ طرفدارش بودم ولی اینده دست مایکرویه و قدرتمند برمیگردن”

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,994
نام
احمد
وقتی ماکرو وارد نسل بعد میشه و در نبود سونی خیلی از گیمر ها به سمت ماکرو جذب میشن دقیقا مثل اتفاقی که برای 360 افتاد و PS3 یکسال دیرتر عرضه شد و ماکرو از نبود سونی حسابی استفاده کرد .

زودتر عرضه شدن تاثیر داشت ولی گندگاریای خود سونی تاثیرش بیشتر بود به نظرم (کنسول گرونتر داد بیرون و به خاطر طراحی خاص پردازندش ، بازیاش کلی مشکل داشت)

یعنی اگه یه کنسول آدیمزای و با قیمت معقول میداد خیلی زودتر جلو میزد

Starless

کاربر سایت
Jan 25, 2022
1,509
نام
عرفان
“حاجی اینده گیم کلاده دیگه سگ PS4-PS5 نمیخره”
”حاجی اینده گیم گیم پسه دیگه سگ بازی نمیخره“
”حاجی اینده گیم هوش مصنوعیه باور کن من از روزی که سونی تاسیس شذ طرفدارش بودم ولی اینده دست مایکرویه و قدرتمند برمیگردن”
انصافا اگر بازی ها بشه 100 دلار دیگه راهی جز گیم پس و پلاس نمیمونه برای ما حداقل :))

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,499
خب دیگه رسما با اعلامی که مایکروسافت کرد پس قطعا مطمئن شدیم کنسول اکسباکس میان نسلی در کار نیست،این دقیقا همون حرفیه که فیل اسپنسر چندماه پیش هم گفته بود و همونطور که قبلا خود مایکروسافت گفته کنسول میان نسلی اونها همون سری اکس هست. و کنسول پایه هم سری اس هست.
جالبه یعنی از اول این نسل تا الان PS5 استاندارد داشته با کنسول میان نسلی اکسباکس رقابت میکرده.
با این اوصاف تا اخر نسل که حدود ۴ سال دیگه هست بهترین خروجی کنسولی برای بازیها را با اختلاف زیاد در PS5 Pro خواهیم دید.

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
من به کنسول وار کاری ندارم ولی قطعا برای پوشش هزینه های ساخت گیم و درآمدزایی به اندازه ی کافی بنظرم گیم انحصاری بزودی در کنسول ها به پایان خواهد رسید و بازی ها در همه ی کنسول ها منتشر خواهد شد

Hamed_nx

کاربر سایت
Dec 13, 2015
170
ا
من به کنسول وار کاری ندارم ولی قطعا برای پوشش هزینه های ساخت گیم و درآمدزایی به اندازه ی کافی بنظرم گیم انحصاری بزودی در کنسول ها به پایان خواهد رسید و بازی ها در همه ی کنسول ها منتشر خواهد
غیر ممکنه ! یه سری بازیا اصن کنسول سلر حساب میشن برای سونی ، بعد چطور همچین چیزی ممکنه ، شما به حرفای اسپنسر مغز پفکی توجه نکن ، اون‌ یه تنه ایکس باکس رو تو نسل ۹ داره نابود میکنه 🤣🤣🤣
بعد فک کن همه‌ی بازیای این دو کنسول مشترک باشن ! اینجوری کاملا بازار به ضرر سونی میشه

ehsan M

کاربر سایت
Sep 12, 2015
1,824
بزرگوار یه چه چیزی شنیدی اما ظاهرا اون نسل ندیدی :D
360 به خاطر اختلاف گرافیک / فیزیک / انیمیشن / رزولوشن و.. نسبت به پادشاه نسل 6 موفق شد
View attachment 328826View attachment 328828View attachment 328830
اون زمان نسخه 360 نسبت به تمام کنسول ها چند لول بهتر بود و با خروجی بهترین سخت افزار pc برابری می کرد + بازی های انحصاری 360 استاندارد جدیدی در گرافیک / فیزیک / تخریب پذیری دنیای گیم به وجود اوردن

اختلاف گرافیک / فیزیک / انیمیشن / رزولوشن نسل 6 و 7 دیگه تکرار نشده و نخواهد شد
------------
Mar 8, 2016 فیل اسپنسر رسما تایید کرد که تمام بازی های xbox روی pc عرضه نمیشه
Phil Spencer says not every Xbox game will come to PC
نکته جالب چیه ؟ از اون تاریخ دیگه هیچ بازی انحصاری برای xbox one عرضه نشد :)) تمام فرست پارتی ها همزمان روی pc و xbox عرضه شدن
فیل اسپنسر این بار حتی حاضر نشد تکذیب کنه :))
? You mentioned that Starfield and Indiana Jones aren’t part of the four despite rumors, but will those ever come to PS5? Can you rule that out

I don’t think we should as an industry ever rule out a game going to any other platform. We’re focused on these four games and learning from the experience​
از کجا میگی اون نسل رو ندیدم ؟

درسته یکی از تخصصات شما جمع کردن سند و مدرکه و توی تایپیک های دیگه همه فهمیدن این موضوع رو
ولی اینکه اصلا به سند مدرک نیاز نداشت که ثابت کنی ۳۶۰ از ps2 قویتره 🤔 اون زمان gear 1 اومد لقب اولین بازی نسل جدید رو گرفت و کلی ترکوند و تازه یکسال بعد از gears کنسول سونی عرضه شد .

بنظرت اگر ایکس باکس نسل بعد رو زودتر شروع کنه و یه انحصاری گرافیک بالای نسل بعدی بده که نمره خوب هم بگیره نمیتونه در نبود کنسول نسل بعدی سونی به تنهایی بتازونه ؟

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: pbgame and Hamed_nx

ehsan M

کاربر سایت
Sep 12, 2015
1,824
خب دیگه رسما با اعلامی که مایکروسافت کرد پس قطعا مطمئن شدیم کنسول اکسباکس میان نسلی در کار نیست،این دقیقا همون حرفیه که فیل اسپنسر چندماه پیش هم گفته بود و همونطور که قبلا خود مایکروسافت گفته کنسول میان نسلی اونها همون سری اکس هست. و کنسول پایه هم سری اس هست.
جالبه یعنی از اول این نسل تا الان PS5 استاندارد داشته با کنسول میان نسلی اکسباکس رقابت میکرده.
با این اوصاف تا اخر نسل که حدود ۴ سال دیگه هست بهترین خروجی کنسولی برای بازیها را با اختلاف زیاد در PS5 Pro خواهیم دید.
البته باید این مورد رو در نظر بگیریم که وقتی ایکس باکس کنسول بین نسلی نداره احتمالا داره کنسول نسل بعدش رو زودتر عرضه کنه
مثلا یک یا دو سال بعد از ps5 pro عرضه بشه اینجوری دیگه ۴ سال بهترین خروجی با کنسول سونی نمیتونه باشه

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,202
نام
ماکان
من به کنسول وار کاری ندارم ولی قطعا برای پوشش هزینه های ساخت گیم و درآمدزایی به اندازه ی کافی بنظرم گیم انحصاری بزودی در کنسول ها به پایان خواهد رسید و بازی ها در همه ی کنسول ها منتشر خواهد شد

همه کنسول ها نه، همه پلتفرم هایی که سود ده هستن. در حال حاضر این اتفاق افتاده. یعنی بازی های Xbox به قول بابک انحصارن برای PS نمیومدن و بازی های PS هم انحصارن برای Xbox. وگرنه همه دارن برای PC بازی میدن بیرون. سوییچ هم که سر قدرت سخت افزاری تو دیوارش از مرحله پرته.

مایکروسافت اگه الان میخواد رو سوییچ و PS بازی هاش رو بده نه از سر سخاوت هست، نه به خاطر شعارهایی که میدن، چه میدونم وقتی همه بازی کنن ما برنده هستیم و ...، اینکارو میکنه برای افزایش برگشت سرمایه. و سوییچ و PS5 هم چون کنسول های موفق تری هستن به نفعشه. اما شرایط متقابل برای سونی و نینتندو نیست. یعنی اون ها بازی هاشون رو برای Xbox بدن درآمد خاصی گیرشون نمیاد احتمالا. کما اینکه فروش بازی های انحصاری PS رو PC هم عدد هیجان انگیزی نیست، دیگه چه برسه رو Xbox! در نتیجه روی کاغذ امدن انحصاری های سوییچ و پلی استیشن رو اکس باکس منطق مالی نداره و بعیده برن سمتش. سونی که رو PC هست، یحتمل به کلاد و موبایل هم اساسی ورود کنه. نینتندو هم معلوم نیست واقعا و برای من یه نفر قابل پیشبینی نیستن اصلا:D

در کل یه واقعیتی رو باید پذیرفت، وقتی به گفته خود صاحاب مایکروسافت، اکس باکس از بین سه تا رقیب چهارمه، یعنی نه بازار هیجان انگیزی برای بقیه است که بخوان واردش بشن، و نه امدن کنسول بعدیش و قدرت سخت افزاری احتمالی اون برای کسی اهمیتی داره! تازه این رویه مالتی پلتفرم ادامه دار تر بشه، وضع بدترم میشه و دیگه فکر نمیکنم جز یه جامعه کوچکی از فن های متعصب کس دیگه ای ایشون رو انتخاب کنه. برای بازیسازها هم کنسولی که کمتر فروخته گزینه جذابی برای لید پلتفرم بودن یا وقت گذاشتن بیشتر، منباب آپتیمایز بهتر و استفاده از این توان خام سخت افزاری نیست. نتیجه میشه مثل همین نسل که در مقایسه ها به قول دوستان XSX هیولا بود و PS5 فرغون اورکلاکی، اما در عمل یا خیلی از بازی ها رو PS5 بهتر بودن، دستکم تو خیلی از بخش ها، یا نسخه XSX با زحمت یه مقدار ناچیزی عملکرد بهتری نشون میداد که اونم تنها تو کامپریسن های DF طور قابل تشخیصه و اصلا اون 30 40 درصد اختلافی که فن ها دوست داشتن ببینن نیست.

روی هم رفته من یه نفر که از کار مدیران بخش گیم مایکروسافت سر در نمیارم. اول یه پادکست میرن تا به محافظه کارانه ترین شکل ممکن مالتی پلتفرم شدن قریب الوقوعشون رو اعلام کنن و میگن 4 تا انحصاری برای کنسول های رقیب میاد، و یهو در وسط این همه بهت خبری میان دم از عرضه زودهنگام تر نسل بعد کنسولی حرف میزنن که انحصار دیگه براش معنا نداره. دقیقا چرا ملت باید الان هایپ این کنسول بشن و به فکر خریدش بیفتن؟ مگه مشکل الان Xbox که کسی سمتش نمیره ضعیف تر بودن XSX ـه که دوباره با کلید واژه های به شدت کرینج قوی تری و فولان و بهمان دارن مارکتش میکنن؟ مگه مشکل اینکه گیم پس رشد نداشته که هیچ، یحتمل ریزش مخاطب هم داشته، خود کنسول هاست که حالا عرضه یه چیز جدیدتر مشکلشون رو حل کنه؟ الان این معرفی و دادن خبرهای بی سر و ته، مثل اینکه با AI میخواد معجزه کنه خیلی خفن بشه چه مساله رو از فن های بی میل کنسول یا گیمرهایی که اساسا انتخابشون این برند نیست حل میکنه؟ اینا جدی جدی بازار رو انقدر هم متوجه نمیشن؟ کی پس یه تصمیم عاقلانه از اینا میشه دید؟

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,588
یه لحظه اون آینده‌ای که همه انحصاری ها تو همه کنسول ها هستند رو الان تصور کنید. لست و گاد و بقیه روی ایکس باکس بودن و هیلو فورزا روی پی اس. اونوقت چی میشد؟ طبیعتا انتخاب منطقی خرید ایکس باکس بود چون به هر حال قدرت بالاتر و سرویس بهتری داره. یعنی این دو دو تا چهارتایی که من الان کردم رو مدیران سونی نکردن که میگید یه روز انحصاری جمع میشه؟ کنسول به انحصاری هاش زنده هست. در غیر این صورت کمپانی پولدارتر برنده میشه.
و در مورد هزینه به نظر من با هوش مصنوعی مقداری هزینه کاهش پیدا میکنه چون یه سری کارها خودکار انجام میشه و از هزینه ها کم میشه

Killua Zoldyck

卍解・天鎖斬月
Gold User
Aug 30, 2014
169
نام
امیر
خسته نباشی
داداش سیستم میخوای جمع کنی دیگه
پولشم میخوای بگیری
فناوری نوین نمیخوای ابداع کنی که
زحمت اصلیشم amd میکشه
یه جوری تو دو نسل گند زدن به اعتبار هیلو و گرز بجای اینکارا این عنوانا رو به قدرت قبلیش برگردونن بهتره
عین آدم به عنوان ناشر کار کن

ehsan M

کاربر سایت
Sep 12, 2015
1,824
بنظرم هزینه ی بازی های نسل بعد با استفاده از هوش مصنوعی بسیار کمتر از حالا میشه .

هوش مصنوعی جایگزین نیروی انسانی میشه و از اون سمت بدی داره که باعث بیکاری یه عده میشه و در نتیجه هزینه ساخت پایین میاد و البته خروجی کار به نفع گیمر میشه

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,778
نام
مراد حلیمی
همونطور که گفتم مسئله الان دیگه صرفا چیزای سخت افزاری مثل چیپ ست و اورکلاک سخت افزاری کنسول نیست.
الان هوش مصنوعی داره ورود می کنه به این موضوع و این کاملا روند قبلی را تغییر میده.
الان پردازش تصویر با کمک هوش مصنوعی و موارد مرتبط بهش مطرحه.
این بحثی که ما تا الان داشتیم این همه سال این بود که x از y قوی تره و خب تاثیرش را اکثرا فقط تو انحصاری ها میدیدیم.
در این لحظه واقعا نمیشه حرف قطعی زد، چون هیچی به صورت واضح معلوم نیست، اما صد در صد دلایل مشخصی داره که سونی از الان برای ۱۰-۱۲ سال بعد نگرانه.
سناریویی که من به ذهنم می‌رسه، اینه که در نسل های آینده، با یه سخت افزار کاملا برابر، دو تا کنسول به لطف تفاوت های ساختاری نرم افزاری و دخیل شدن هوش مصنوعی در الگوریتم های پردازش تصویر و…، تفاوت فاحش داشته باشن.
اینجا هم دیگه مثل قبل نیست که بگیم برون سپاری می کنن. قدرت نرم افزاری مایکروسافت چیزی نیست که بشه به راحتی در برابرش قد علم کرد.
یه نسل با کینکت ملت رو مچل کردن
یه نسل با کلاود و eSRAM
یه نسل هم با گیم پس و خرید
نسل بعد هم میخوان ملت رو با AI مچل کنن.

نسل های قبل با کدوم اینا نتیجه گرفتن که حالا با این بخوان نتیجه بگیرن؟ تا نگرش و جهان بینی مدیران اون قسمت XB به مقوله صنعت بازی عوض نشه همین آش و همین کاسس وضعیتشون
تنها برگ برنده اینا پول کمپانی مادره و فقط همین خطرناکه....

.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر