خبر رسمی مایکروسافت شرکت اکتیویژن را به مبلغ ۶۸ میلیارد دلار خرید | آپدیت : اکتیویژن بیلیزارد به صورت رسمی به خانواده Xbox ملحق شد

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,410
نام
سید محمد حسین
1642512253475.png
به گزارش منابع داخلی وال استریت ژورنال، گویا مایکروسافت توانسته به عقد قرارداد برای خرید اکتیویژن نزدیک شود.
اطلاعات بیشتری فعلا در دسترس نیست و علی رغم منبع معتبر، هنوز نمی توان صحت کامل این قرارداد را تایید کرد

به گفته Dina Bass خبرنگار وبگاه بلومبرگ، ارزش این قرارداد قریب به هفتاد میلیارد دلار تخمین زده شده

ادیت: رسمی شد. مایکروسافت، شرکت اکتیویژن بیلزارد +کینگ رو به زیر مجموعه های خودش اضافه کرد

1642512789894.png

اطلاعات تکمیلی

طبق گفته فیل اسپنسر، از زمان عقد رسمی قرارداد، مدیران اکتیویژن مستقیم گزارشات شون رو به فیل اسپنسر باید ارائه بدن
و این جور که مشخصه حداقل تا زمان عقد رسمی قرارداد، بابی کاتیک کماکان رییس اکتیویژن بلیزارد باقی خواهد ماند

به گفته بابی کاتیک، تاریخ عقد رسمی این قرارداد تو سال مالی 2023 (از جولای 2022 تا ژوئن 2023) تخمین زده میشه
تا اون زمان، اکتیویژن کماکان به فعالیت مستقل خودش زیر نظر بابی کاتیک ادامه میده

آپدیت [20 بهمن]: طبق بیانیه مایکروسافت، کمپانی نه تنها به قراردادهای قبلی پیرامون عرضه فرنچایز Call of Duty روی کنسول های پلی استیشن وفادار میمونه، بلکه بعد از اتمام این قراردادها به عرضه عناوین COD و دیگر بازی های محبوب اکتیویژن روی پلی استیشن ادامه داده و علاقمنده که این رویه رو برای کنسول های نینتندو هم پیش بگیره

بالاخره نبردهای حقوقی مایکروسافت با آمریکا و FTC به انتهای خود رسید

بعد از یک سال و هفت ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس، با مجموعه اکتیویژن بلیزارد و گرفتن تاییدیه های متعدد از کشورهای مختلف و علی رغم مخالفت بریتانیا
نهایتا بعد از یک نبرد حقوقی طولانی با کمیسیون تجارت آمریکا (FTC) بر سر قانونی بودن و عادلانه بودن این ادغام، در تاریخ 11 جولای 2023، با رای مثبت قاضی دادگاه به نفع مایکروسافت، بالاخره این قرارداد یک قدم دیگر به عملی شدن نزدیک تر شد.
حال تنها مانع بین مایکروسافت و این قرارداد، مخالفت CMA و بریتانیا است که گویا قرار است دوباره به مرحله مذاکره کشیده شود.

در نهایت در تاریخ اکتبر 2023 اکتیویژن بلیزارد به ایکس باکس ملحق شد

بعد از یک سال و ده ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس با مجموعه اکتیویژن بلیزارد تنها مانعی که بر سر راه هر دو کمپانی بود، تاییدیه CMA بریتانیا بود.
این امر نیز بعد از تعهد مایکروسافت در زمینه بخش کلاود و انعقاد قرارداد و دادن حق امتیاز به یوبیسافت برای انتشار بازی های کلاود در اروپا، در نهایت مایکروسافت موفق شد تاییدیه بریتانیا را نیز از آن خود کند
و بالاخره با دادن تریلری از طرفی مایکروسافت خبر ملحق شدن اکتیویژن به مایکروسافت به صورت رسمی تایید شد.

آخرین ویرایش:

BARDI YA

Herrscher of Flamescion
Gold User
Jul 23, 2011
3,831
نام
بردیا دلوشی
باز جنابعالی اومدی طومار نوشتی. به لحاظ خلاقیت بخوایم حساب کنیم سونی خودش در برابر نینتندو هیچی نیست. از دسته کنسولش تا سری کراش همه ش کپی برداری از mascotـهای نینتندو بود. حتی آنچارتد هم خودش کپی از یه چی دیگه بود. هیلوکیلرها که الان مدتیه ناپدید شدن کپی از خود هیلو و باقی شوترهای بودن و تا دلت بخواد از این موارد هست. من فقط به سونی بخاطر پر و بال دادن به from software و سری شاهکار soulsborne اعتبار میدم. اونم فقط تا حدودی چون پای حمایتکننده های دیگه مثل namco bandai هم در میون بوده. در واقع حتی در این مورد هم بازی demon's souls که ناشرش تو ژاپن سونی بود شکست خورده بود. انتشار بازی تو غرب به وسیله نامکو باندای بود که باعث شد قدر بازی اونطور که باید دونسته بشه و اوج بگیره.

?!Atlus: am i a joke to you

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,769
نام
امین
باز جنابعالی اومدی طومار نوشتی. به لحاظ خلاقیت بخوایم حساب کنیم سونی خودش در برابر نینتندو هیچی نیست. از دسته کنسولش تا سری کراش همه ش کپی برداری از mascotـهای نینتندو بود. حتی آنچارتد هم خودش کپی از یه چی دیگه بود. هیلوکیلرها که الان مدتیه ناپدید شدن کپی از خود هیلو و باقی شوترهای بودن و تا دلت بخواد از این موارد هست. من فقط به سونی بخاطر پر و بال دادن به from software و سری شاهکار soulsborne اعتبار میدم. اونم فقط تا حدودی چون پای حمایتکننده های دیگه مثل namco bandai هم در میون بوده. در واقع حتی در این مورد هم بازی demon's souls که ناشرش تو ژاپن سونی بود شکست خورده بود. انتشار بازی تو غرب به وسیله نامکو باندای بود که باعث شد قدر بازی اونطور که باید دونسته بشه و اوج بگیره.
این جا فروم هستش و جایی برای تبادل نظر. هر کسی به هر میزانی که دلش میخواد میتونه پست بذاره و صحبت کنه. به هیچ کسی از جمله خود شما مربوط نیست که به چه میزانی ما کاربرا چقدر و چند خط و ... مینویسیم و صحبت می کنیم. نه من، نه شما و نه هیچ کس دیگه ای حق نداریم بگیم فلانی چقدر و چند خط پست میذاره و بعد بیایم در جهت تخریب اون شخص هم بر بیایم.

پست هم به درد نمیخورد مشخصا نباید اصلا میخوندی و پاسخ میدادی. پس این طومار !!! رو خوندی و در جهت پاسخ اومدن بر اومدی و موفق هم باشی !!!

و استفاده از واژه طومار که اومدی برای مسخره کردن !!! ( نمیدونم از کی استفاد از طومار باید در جهت مسخره کردن و ..... استفاده بشه ) استفاده کنی و این نوشته ها و ... بیشتر شخصیت و نوع گفتمان خود شما و امثال شما رو نشون میده.

معنای طومار : کلمه طومار عربی شده واژه‌ یونانی هستش و به معنی نامه، کتاب، دفتر، صحیفه، مکتوب، نوشته دراز.

آخرین ویرایش:

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
به نظرم دوستان بحث بانجی رو قاطی این تاپیک نکنیم :bash:

چون بحث خرید ناشر بوده به نظرم در مورد احتمالا بعدی که مایکروسافت ممکنه خرید انجام بده صحبت کنیم و اینکه در نهایت چی در انتظارمون هست:Thinking:

من خودم فکر میکنم اگه مایکروسافت سراغ EA به هر دلیلی نره باید به فکر تقویت بازی های اسپورت فرست پارتی خودش باشه و مثلا اگه لایسنس فیفا رو هم بخره و روش کار کنه میتونه به سلطه EA توی بازی فوتبال پایان بده

اگر هم EA بخره که بهترین اتفاقه و از نظر بازی های ورزشی و تنوع IP ریسینگ و شوتر در بهترین حالت قرار میگیره

P3RsiAN boY

کاربر سایت
Jun 8, 2013
6,611
نام
محمد
به نظرم دوستان بحث بانجی رو قاطی این تاپیک نکنیم :bash:

چون بحث خرید ناشر بوده به نظرم در مورد احتمالا بعدی که مایکروسافت ممکنه خرید انجام بده صحبت کنیم و اینکه در نهایت چی در انتظارمون هست:Thinking:

من خودم فکر میکنم اگه مایکروسافت سراغ EA به هر دلیلی نره باید به فکر تقویت بازی های اسپورت فرست پارتی خودش باشه و مثلا اگه لایسنس فیفا رو هم بخره و روش کار کنه میتونه به سلطه EA توی بازی فوتبال پایان بده

اگر هم EA بخره که بهترین اتفاقه و از نظر بازی های ورزشی و تنوع IP ریسینگ و شوتر در بهترین حالت قرار میگیره
بنظرم خرید بعدی شرکتیه که بهش فکر هم نمیکنیم :D کونامی مثلا

• Like
Reactions: diba2000 and ravi

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,190
نام
سبحان
اگر قرار به خریدی باشه به نظر من wb هست
این راکستدی بدبخت ۷ ۸ ساله هیچ بازی ای نداده،
از دست این وارنر بیاد بیرون و مایکروسافت بهش بودجه بده و از این پتانسیلشون استفاده کنن
حیفن خدایی

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
این راکستدی بدبخت ۷ ۸ ساله هیچ بازی ای نداده،
از دست این وارنر بیاد بیرون و مایکروسافت بهش بودجه بده و از این پتانسیلشون استفاده کنن
حیفن خدایی

من خیلی دوست دارم NetherRealm بیاد زیر مجموعه مایکروسافت و البته Mortal Kombat هم IP مایکروسافت بشه

در کنار Killer instinct به نظرم خوب سبک فایتینگ میتونن پوشش بدن و Capcom هم بخره که دیگه سبک فایتینگ هم مثل بقیه سبک ها میفته دست خودش :D

diba2000

کاربر سایت
Jun 5, 2021
323
اقا مایکرو نشون داده باید ناشر هدف به وضعیت افت سهام و پیسی بخوره تا برن سراغش نمونش بتسدا و اکتی

کپکام که در بهترین حالت خودش هست پس خریدش منتفیه

کونامی تا اونجایی که میدونم وضعیت بدی نداره و ضرر ده نیست پس اینم خط

وارنر عالیه شایعه هم بود که قصد فروش دارن مایکرو ابر قهرمانی لازم داره پس احتمالش بالاست این یکی

EA نمیدونم وضعیتش سره 2042 چطوری هست ولی فیفاش که خوب میفروشه استاروارز هاش هم به خصوص جدای فالن شکست مالی نبودن که کلی هم فروخت بعیده مایکرو بره سراغش

تیک تو هم تازگی زینگا خریده وضعش هم از GTA و RDR توپ هست عمرا بفروش باشه

یوبیسافت چطوریاست؟؟ والهالاش که خوب فروخت ولی فارکرای 6 که شکست بود براش پرنس تاخیر خورد فکر نکنم وضعیتش خیلی خوب باشه اینا هم احتمال دارن ولی بعید میدونم مایکرو بره سراغش

• Like
Reactions: shooshcity and ravi

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
اقا مایکرو نشون داده باید ناشر هدف به وضعیت افت سهام و پیسی بخوره تا برن سراغش نمونش بتسدا و اکتی

کپکام که در بهترین حالت خودش هست پس خریدش منتفیه

کونامی تا اونجایی که میدونم وضعیت بدی نداره و ضرر ده نیست پس اینم خط

وارنر عالیه شایعه هم بود که قصد فروش دارن مایکرو ابر قهرمانی لازم داره پس احتمالش بالاست این یکی

EA نمیدونم وضعیتش سره 2042 چطوری هست ولی فیفاش که خوب میفروشه استاروارز هاش هم به خصوص جدای فالن شکست مالی نبودن که کلی هم فروخت بعیده مایکرو بره سراغش

تیک تو هم تازگی زینگا خریده وضعش هم از GTA و RDR توپ هست عمرا بفروش باشه

یوبیسافت چطوریاست؟؟ والهالاش که خوب فروخت ولی فارکرای 6 که شکست بود براش پرنس تاخیر خورد فکر نکنم وضعیتش خیلی خوب باشه اینا هم احتمال دارن ولی بعید میدونم مایکرو بره سراغش

من فکر میکنم به قیمت باشه مایکروسافت مشکلی با خرید هیچ ناشری نداره :D

یه نکته هم آینده شرکت هاست که مایل به فروش میشن

یعنی میبینن در آینده جایگاه کافی رو ندارن و واسه همین تصمیم میگیرن که بفروشن کمپانی رو

ولی من کلا با همه گزینه هایی که دوستان میگن موافقم:D

diba2000

کاربر سایت
Jun 5, 2021
323
من فکر میکنم به قیمت باشه مایکروسافت مشکلی با خرید هیچ ناشری نداره :D

یه نکته هم آینده شرکت هاست که مایل به فروش میشن

یعنی میبینن در آینده جایگاه کافی رو ندارن و واسه همین تصمیم میگیرن که بفروشن کمپانی رو

ولی من کلا با همه گزینه هایی که دوستان میگن موافقم:D
اون که عمو فیل اراده کنه همشون رو باهم میخره :D
چیزی که هست من این طوری برداشت میکنم سراغ کمپانی هایی میره که یکم اشفته هستن
کپکام و کونامی و تیک تو در بهترین فرم هستن
وارنر محتمل ترینه چون مایکرو هم میدونه ابر قهرمان ها پتانسیل فروش دارن گیم پس هم یه فایتینگ توپ پیدا میکنه من نظرم رو وارنر هست که میرن سراغش
ولی خودم شخصا دوست دارم کپکام توی ناشر ها و کرایتک توی استودیو ها رو بخره

• Like
Reactions: Adam and ravi

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
اون که عمو فیل اراده کنه همشون رو باهم میخره :D
چیزی که هست من این طوری برداشت میکنم سراغ کمپانی هایی میره که یکم اشفته هستن
کپکام و کونامی و تیک تو در بهترین فرم هستن
وارنر محتمل ترینه چون مایکرو هم میدونه ابر قهرمان ها پتانسیل فروش دارن گیم پس هم یه فایتینگ توپ پیدا میکنه من نظرم رو وارنر هست که میرن سراغش
ولی خودم شخصا دوست دارم کپکام توی ناشر ها و کرایتک توی استودیو ها رو بخره

به جز کرایتیک با بقیه قسمت ها مشکلی ندارم :D

هر چی میخره سراغ کرایتک سرطان نره فقط:|

• Like
Reactions: diba2000

diba2000

کاربر سایت
Jun 5, 2021
323
به جز کرایتیک با بقیه قسمت ها مشکلی ندارم :D

هر چی میخره سراغ کرایتک سرطان نره فقط:|
بابا لامصب کرای انجین خیلی ناموسه
بقیه رو کار ندارم نمیتونن باهاش کار کنن ولی خوده کرایتک لاکردار روی 360 یه کرایسیس 2 و 3 داد رو دست نداشتن تو گرافیک
RYSE خداوکیلی تو گرافیک تا الانش هم کم نمیاره
ولی اره همیشه توی گیم پلی لنگ میزنن

• Like
Reactions: ravi

diba2000

کاربر سایت
Jun 5, 2021
323
دوتا از خفن ترين يا بهتر بگم بهترين انجينها رو الان ماكرو داره id tech و iw8
كراي انجين الان انجين خيلي خفني نيست
اره تو نسل هفت واقعا قوي بود

منتهي دولوپرش خود همين كرايتكه كه وضع جالبي نداشتن تو نسخه هاي جديدش ...
حاضرم باهات شرط ببندم کرایسیس 4 از الان نیومده بهترین گرافیکه نسله
در خوب بودن انجین هایی که گفتی شکی نیست مخصوصا انجین ایدسافتور ولی من کرای انجینی که خوده کرایتک باهاش بازی بسازه رو ناموس میدونم :D

NVAHIDIA

👑PC GAMER👑
کاربر سایت
Jan 28, 2022
19
نام
VahiD
اینکه رفتن تو پیج رئیس جمهور امریکا گفتن جلوی این خریدو بگیر واقعیت داره ؟

وارنر در شرایط کنونی بهترین و کوبنده ترین خرید از سمت مایکروسافت میتونه باشه راک پتانسیل بینظیری داره
البته دیگه خریدی شاخ تر عظیم تر از خرید اکتی نداریم دراین صنعت

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر