مادربورد Jasper و مباحث پیرامون آن

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
jasper نیاز به فن نداره؟
یعنی بدون کولینگ با خیال راحت میتونم در شرایطی که بازی رو روی هارد ریختم یه کله 4 ساعتو بازی کنم(البته حداکثر)

یکی از پست های قدیمی خودم رو نقل میکنم

همیشه انجام روش های کولینگ جزء دسته کارهای برای بهینه سازی تهویه ی بهتر و سریعتر کنسول معمولاً پیشنهاد میشه.
http://www.bazicenter.com/forums/showpost.php?p=737382&postcount=1774
این کارها یک مکمل برای تهویه ی اصلی کنسول هستش و هیچ وقت جنبه ی توصیه ای نداشته است.
یعنی با انجام اون فقط به قدرت تهویه ی کنسول کمک میکنید در تمام برد ها* و عملاً هیچ گونه ضرری برای کنسول در بر نخواهد داشت
و به نحوی شما درجه حرارت کنسول رو کنترل و ثابت می کنید و میتوانید ساعات بیشتری بازی کنید.

*در تمام بردها: در تمام بردهای کنسول تهویه ی کنسول بدون تغییرات اصلی در چهارچوب خودش باقی مانده...پس شرایط تهویه ای که در برد 4 سال پیش بوده الان تقریباً در برد های جدید هم چنین است.
تفاوت اصلی که میان برد جدید و بردهای قدیمی وجود داره، قرار دادن نوع سینک های بهتر و تکنولوژی جدید قسمت های سخت افزاری کنسول و دو پردازنده های اصلی کنسول می باشد(65nm که حرارت کمتری دارند)، سایر شرایط محیطی کنسول تقریباً دست نخورده است.

در نهایت اگر دوست دارید که با اطمینان بیشتری بازی کنید و ساعات بیشتری از کنسول خود لذت ببرید
میتوانید با انجام چند روش ساده کولینگ توسط یک فرد خبره، بیشتر از قبل و با اطمینان خاطر از کنسول لذت ببرید.

در غیر این صورت، همان تهویه ی استاندارد کنسول میتواند برای شما کافی باشد و با توجه به تفاوت اصلی بردهای جدید که دربالا عرض کردم میتوانید کنسول همیشه پایداری داشته باشید.

کولینگ گرفته از قرار دادن فن و یا ارتقاء فن و حتی نصب سینک جدید، همگی برای افرادی پیشنهاد میشه که حال حوصله ی اینجور کارها رو داشته باشند و بتوانند به خوبی خودشون وضعیت جدید کنسول رو در بهترین وضعیت بهینه پایدار، ساپورت کنند.

در غیر این صورت هیچ وقت به کسی پیشنهاد نمی کنیم که برای جسپر کولینگ لازم هستش

ari67

کاربر سایت
Jan 10, 2010
273
نام
آراد
اگه به جای دستکاری کنسول ،کنسول رو عمودی بداریم و از فنهای دمنده زیر اون استفاده کنیم تاثیر داره؟
استفاده از اینتر کولر چه طور؟موثره؟

آخرین ویرایش:

ramin9072

کاربر سایت
Jul 7, 2009
563
نام
رامین
دوستان جاسپر رو 12ولت کن روزی 7 ساعت پشته سره هم بازی کن آخ نمیگه
من 3 روز پشته سره هم 9 ساعت کنسولم روشن بود توریش نشد !
به 3چراغ فکر کنی سرت میاد

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
اگه به جای دستکاری کنسول ،کنسول رو عمودی بداریم و از فنهای دمنده زیر اون استفاده کنیم تاثیر داره؟
استفاده از اینتر کولر چه طور؟موثره؟
فنهای خارجی اصلا توصیه نمیشه!
بهتره زیر کنسول رو خالی بزاری(با قرار دادن پایه-(اگه عمودی میزاری- عقب و جلوش ر نوار کارست(قابدار)بزار-اگه افقی میزاری- 4 تا تیکه چوب بزار که یک سانتو نیم -دو سانتری از زمین فاصله بگیره و دورو بره کنسول خالی باشه و جای در بسته مثل میز های تلویزیون در دار نزار!

فن های خارجی فقط هوایی که از کنسول خارج شده رو تند تر میکشند!-ولی اگه فنهای داخلی رو 12 ولت کنی با سرعت بیشتری به انتقال هوا کمک میکنند و گرمای CPU , GPU رو سریعتر خارج میکنند!(کلا هوای داخل رو بیرون میکشند!)

ولی جسپر کلا خوب جواب میده!اگه باز دلت ترس داره میتونی بدی برات -12 ولت و شرود بکنن کنسول رو(12 ولت داخلی بصورتی که برق فن ها رو از ورودی برق دستگاه بگیره نه از درایو)بعدش یک اداپتور کنسولهای قدیمی رو هم بخری!که 175 وات باشه!(مثلا اداپتور فالکون رو بخر!)بعدش بشین لذتش رو ببر!;)اداپتور جسپر 150 وات هست و توانایی دادن برق دستگاه رو فقط داره اگه 12 ولت کنی ،ممکنه کم بیاره!:smile:

-----------------------------------------
اینرو هم در نظر بگیر- که صدای کنسولت فوق العاده زیاد میشه و صدای هلی کوپتر خواهد داد!فکره همه جاش رو بکن!
-اگه کسی رو برای انجام این کار خواستی که وارد باشه و اداپتور هم داشته باشه -PM کن تا بهت شمارش رو بدم!

ari67

کاربر سایت
Jan 10, 2010
273
نام
آراد
فنهای خارجی اصلا توصیه نمیشه!
بهتره زیر کنسول رو خالی بزاری(با قرار دادن پایه-(اگه عمودی میزاری- عقب و جلوش ر نوار کارست(قابدار)بزار-اگه افقی میزاری- 4 تا تیکه چوب بزار که یک سانتو نیم -دو سانتری از زمین فاصله بگیره و دورو بره کنسول خالی باشه و جای در بسته مثل میز های تلویزیون در دار نزار!

فن های خارجی فقط هوایی که از کنسول خارج شده رو تند تر میکشند!-ولی اگه فنهای داخلی رو 12 ولت کنی با سرعت بیشتری به انتقال هوا کمک میکنند و گرمای CPU , GPU رو سریعتر خارج میکنند!(کلا هوای داخل رو بیرون میکشند!)

ولی جسپر کلا خوب جواب میده!اگه باز دلت ترس داره میتونی بدی برات -12 ولت و شرود بکنن کنسول رو(12 ولت داخلی بصورتی که برق فن ها رو از ورودی برق دستگاه بگیره نه از درایو)بعدش یک اداپتور کنسولهای قدیمی رو هم بخری!که 175 وات باشه!(مثلا اداپتور فالکون رو بخر!)بعدش بشین لذتش رو ببر!;)اداپتور جسپر 150 وات هست و توانایی دادن برق دستگاه رو فقط داره اگه 12 ولت کنی ،ممکنه کم بیاره!:smile:

-----------------------------------------
اینرو هم در نظر بگیر- که صدای کنسولت فوق العاده زیاد میشه و صدای هلی کوپتر خواهد داد!فکره همه جاش رو بکن!
-اگه کسی رو برای انجام این کار خواستی که وارد باشه و اداپتور هم داشته باشه -PM کن تا بهت شمارش رو بدم!
یعنی به نظر شما به هیچ کولینگی نیاز نداره؟
هزینه 12 ولته کردن با آداپتور خارجی و air flow گذاشتن چه قدره؟و چه قدر طول میکشه؟

capitanrayan

کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
یعنی به نظر شما به هیچ کولینگی نیاز نداره؟
هزینه 12 ولته کردن با آداپتور خارجی و air flow گذاشتن چه قدره؟و چه قدر طول میکشه؟
چند ساعتی کار داره(نهیت 1 روز باید پیش تعمیر کار بمونه!!!)-فکر میکنم سر جمع- 30 تومن بشه(اگه همرو از یک نفر بگیرید ولی اگه جدا انجام بدید و اداپتور رو از کسی بگیرید -نزدیک 35 تا 40 میشه براتون)-هزینه ی 12 ولت- و اون کارها به همراه اداپتور 175!
البته پیش هر کی میبرید بگید که برق رو از ورودیه دستگاه بگیره-)همه کسی بلد نیست -اکثر از برق درایو میگیرن که باعثه....!)

پ.ن:بحث رو بهتره تو تاپیک کولینگ انجام بدید!اینجا برای شناسایی برد جسپر هست و بحث پیرامون اون!نه کولینگ!

S.N.A

کاربر سایت
Mar 27, 2010
380
نام
Amir
من قصد خرید Xbox 360 داشتم و دارم ( اما نمی دانم کدام ) . . . . :confused: :confused: :confused:

الان بچه های که جاسپر گرفتن مشکلی ندارن ؟

والا توش موندم وقتی که گرفتم چی کار کنم بقوله یکی بچه ها ( 3 لامپی نشه ) ( 3 چراغه ) :laughing:

بعضی ها Xbox می گیرن با بیلو سیم چین . . . نمی دونم . . . . چوکولینگش می کنن

الان برم جاسپر بگیرم حله دیگه ؟

والا من تمام پست هارو خوندم اما . . . .

mhk123

کاربر سایت
May 14, 2007
116
من قصد خرید Xbox 360 داشتم و دارم ( اما نمی دانم کدام ) . . . . :confused: :confused: :confused:

الان بچه های که جاسپر گرفتن مشکلی ندارن ؟

والا توش موندم وقتی که گرفتم چی کار کنم بقوله یکی بچه ها ( 3 لامپی نشه ) ( 3 چراغه ) :laughing:

بعضی ها Xbox می گیرن با بیلو سیم چین . . . نمی دونم . . . . چوکولینگش می کنن

الان برم جاسپر بگیرم حله دیگه ؟

والا من تمام پست هارو خوندم اما . . . .

دوست عزيز هر كنسولي كه بخواي بگيري بايد ازش مراقبت كني و فشار زيادي روش نياري تا برات يه عمر كار كنه.
من كنسولم را مثل يه دسته گل نگه داشتم و اصلا بهش فشار نياوردم و تا الان هم مثل يه شير ميمونه و تا حالا اصلا اذيتم نكرده.:biggrin1: خدارو صد هزار مرتبه شكر.

S.N.A

کاربر سایت
Mar 27, 2010
380
نام
Amir
دوست عزيز هر كنسولي كه بخواي بگيري بايد ازش مراقبت كني و فشار زيادي روش نياري تا برات يه عمر كار كنه.
من كنسولم را مثل يه دسته گل نگه داشتم و اصلا بهش فشار نياوردم و تا الان هم مثل يه شير ميمونه و تا حالا اصلا اذيتم نكرده.:biggrin1: خدارو صد هزار مرتبه شكر.

اون که بله تو مراقبت کردن حرفی نیست :-" چیزی فکر نکنم دسته من خراب بشه

آخرین ویرایش:

capitanrayan

کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
در صورتی که 12 ولت و shroud & divide رو انجام بدیم رو جسپر احتمال خرابیش به چند درصد میرسه؟
الان زیر 3-4% هست جسپر ها!:D فکر کنم 0 :D مگر اینکه مشکلات برق و غیره بوجود بیاد و شوک الکتریکی به کنسول وارد بشه!

joykiller360

کاربر سایت
Jun 26, 2009
525
نام
میثم صیام
در صورتی که 12 ولت و shroud & divide رو انجام بدیم رو جسپر احتمال خرابیش به چند درصد میرسه؟
سلام. رفیق از وقتی xbox 360 گرفتی تو تمام پستات در مورد همین موضوع ها سوال کردید:love:
شما خیالت راحت هیچ مشکلی پیش نمیاد;)

ari67

کاربر سایت
Jan 10, 2010
273
نام
آراد
سلام. رفیق از وقتی xbox 360 گرفتی تو تمام پستات در مورد همین موضوع ها سوال کردید:love:
شما خیالت راحت هیچ مشکلی پیش نمیاد;)

نمیدونم چرا مالیخولیا گرفتم میثم.
از وقتی گرفتم شده سوهان روح واسم.نشده یه بار با خیال راحت بشینم بازی کنم همش ترس سه چراغ دارم

capitanrayan

کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
نمیدونم چرا مالیخولیا گرفتم میثم.
از وقتی گرفتم شده سوهان روح واسم.نشده یه بار با خیال راحت بشینم بازی کنم همش ترس سه چراغ دارم
بابا الان بچه ها تو این 1 ساله خورده ای که جسپر دارن هیچیشون نشده!

اگه اینقدر اذیتت میکنه!کلا بفروشش خودت رو اذیت نکن-!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر