مادربورد Jasper و مباحث پیرامون آن

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,036
نام
محمد امین
دوستان من میخوام بخرم از کجا میشه تشخیص داد مادربودر جسچر هست

از تاریخ کنسول به راحتی میشه تشخیص داد به پست اول تاپیکم سر بزنی راهنمایی کرده

mohammad gamer

کاربر سایت
Aug 16, 2009
231
نام
محمد
سلام دوستان بالاخره معلوم نشد این تغییری که ماکروسافت داده از برج ۹ به بعد خوبه یا نه؟ این که یک هدسینک GPU رو کم کرده بنظرتون عاقلانه بود یا نه؟ و اینکه الان یعنی‌ اون قبل برج ۹‌ها جون سخت ترن؟

از اونجایی‌ که علت اصلی‌ خرابی مادر برد‌های xbox گرم شدن هوایی داخلی‌ دستگاه و تاثیر منفی‌ روی برد دستگاه بودش که باعث انحنای خیلی‌ کم برد میشد و دستگاه خطاهای گوناگون میداد حالا که GPU توی جاسپر ۶۵ نانومتری شده دیگه گرمای خیلی‌ زیاد تولید نمی‌کنه ...کار هدسینک هم اینه که وقتی‌ هوا از داخلش عبور می‌کنه گرمای تولیدی از GPU رو به هوای داخل کنسول منتقل کنه ..حالا می‌خواستم ببینم کلا وقتی‌ گرمای تولیدی کم شده خیلی‌ دیگه وجود ۲ هدسینک ضرورتی نداشته و بی‌ فایده بود چون دیگه مثل سابق داغ نمی‌شه چه خود GPU و چه هوایی داخل کنسول...بنظرتون این نظر درسته؟ و واقعا تاثیرش انقدر کم بود که هدسينك دوم GPU حذفش بهتر بوده؟
دوستان نظر من صحیح یا نه بنظرتون؟؟
و خريد كدوم توصيه ميشه؟
دوستی نقل کرده بود :این برد دارای تغییرات جدید GPU می باشد (چاپ جدید Kronos1)، برد RF-module دارای تغییرات آرایشی کوچکی شده است...منظورشون چی بوده؟
ممنون از دوستانی که پاسخ کامل میدن

آخرین ویرایش:

masoud200

کاربر سایت
Sep 12, 2009
311
من میخوام یه آرکید با بر جاسپر بخرم میخواستم بدونم کولینگ (12 ولتی کردن فن و ...) رو لازمه انجام بدم یا نه ؟ و تا حالا آیا کسی از بچه های سایت کنسول جاسپرش 3 چراغ شده؟ ( یه الیت فالکون تلفات دادم نمیخوام این دومیش باشه .) ضمنا من روزی 2 تا 3 ساعت بیشتر بازی نمی کنم .

Navid

?Can I Play Daddy
کاربر سایت
Feb 5, 2006
3,836
نام
نوید
من میخوام یه آرکید با بر جاسپر بخرم میخواستم بدونم کولینگ (12 ولتی کردن فن و ...) رو لازمه انجام بدم یا نه ؟ و تا حالا آیا کسی از بچه های سایت کنسول جاسپرش 3 چراغ شده؟ ( یه الیت فالکون تلفات دادم نمیخوام این دومیش باشه .) ضمنا من روزی 2 تا 3 ساعت بیشتر بازی نمی کنم .
والا من آخرین آماری که دارم کسانی که کنسولشون جاسپر بوده، 3 چراغ ندادن و من یکبار از اشکان عزیز ( ادمین سایت ) پرسیدم و ایشون گفتن اینکار لازم نیست
مهم فقط اینه که جایی کنسولت را بذاری که تهویه خوبی داشته باشه

dantes 13

کاربر سایت
Jun 15, 2010
80
نام
امید
ایکس باکسم جاسپر مینه ولی دوتا هدسینگ داره. منظورم اینه که چرا هد سینگ جنوبی رو نداره
مشکلی براش پیش نمیاد
C:%5CImage000.jpg

mohammad gamer

کاربر سایت
Aug 16, 2009
231
نام
محمد
والا دوستان این موضوع خیلی‌ مهم بوده اما کسی‌ بهش نپرداخته ... والا از ماه ۹ به بعد یک هدسینک کم شده که این اصلا خوب نیست البته روی بردRF هم تغییرات کمی‌ داشته اما مساله مهم اینه که نوشته‌های روی چیپست GPU تغییر کرده و این به این معنا هست که چیپست تغییر کرده البته من نمیدونم این تغییری که دادن رو چیپست باعث شده که گرمای کمتری تولید کنه و بهینه تر از قبلی ها شده ی یا نه؟و واسه این موضوع یک هدسینک کم کردن یا اینکه کلا تست کردن دیدن دیگه اونقدر داغ نمی‌شه اون وقت این هدسینک رو کم کردن توجه کنید که قیمت همون هدسینک اضافه حدود ۱۰ دلار واسشون در میومد و اگه حذفش میکردن از نظر اقتصادی سود خوبی‌ داشته...

آخرین ویرایش:

Petite

کاربر سایت
Jan 11, 2010
62
والا دوستان این موضوع خیلی‌ مهم بوده اما کسی‌ بهش نپرداخته ... والا از ماه ۹ به بعد یک هدسینک کم شده که این اصلا خوب نیست البته روی بردRF هم تغییرات کمی‌ داشته اما مساله مهم اینه که نوشته‌های روی چیپست GPU تغییر کرده و این به این معنا هست که چیپست تغییر کرده البته من نمیدونم این تغییری که دادن رو چیپست باعث شده که گرمای کمتری تولید کنه و بهینه تر از قبلی ها شده ی یا نه؟و واسه این موضوع یک هدسینک کم کردن یا اینکه کلا تست کردن دیدن دیگه اونقدر داغ نمی‌شه اون وقت این هدسینک رو کم کردن توجه کنید که قیمت همون هدسینک اضافه حدود ۱۰ دلار واسشون در میومد و اگه حذفش میکردن از نظر اقتصادی سود خوبی‌ داشته...

سلام
مادر برد جسپر دوتا ورژن داره ( V.4سري اول و V4.1سري دوم ) حالا فرق چشمگير بين اين دو ورژن اينه كه در سري دوم اون ( هيتسينك دوقلوي GPU) رو بخاطر ايجاد گرماي كمتر برداشتن چرا؟ چون GPU جديد با اسم (KRONOS 1) با eDRAM 65nm شده و خنكتره نسبت به eDRAM 80nm سري اول.

JASPER V4.1 (سري دوم)

Same as Jasper (V4), minor changes.
  • Consoles: arcade 512mb, Elite 120gb & 250, Modern Warfare 2 consoles and Final Fantasy 13 consoles
  • 65nm eDRAM
  • New Southbridge chipset
  • Arcade Edition Larger Flash 256MB and 512MB to accommodate NXE (Removes 256MB Memory Card)
  • Shipping with LiteOn 8XXXV2/9XXX DVD-Drivers.
  • Jtag Hack / SMC patched on CB level
  • Xenon style Gpu heat sink with Falcon style CPU heat sink
  • Special edition consoles: Modern Warfare 2 Consoles
  • Last of the original style 360 systems
JASPER V4 (سري اول)
  • GPU with 80 nm on-chip eDRAM
  • 150 Watt PSU (12V rated for 12.1A, new connector)
  • Arcade Edition Larger Flash 256 MB or 512 MB Hynix HY27UF082G2B on-board flash, up from 16 MB HY27US08281A flash, to accommodate the NXE update.
  • New Southbridge chipset
  • Ram removed from bottom of mainboard
  • New style CPU Heat sink + the GPU heat sink with heat pipe
  • 3 pin fan connector.
  • New Warranty Sticker.
  • Shipping with LiteOn 7XXX/8XXX/V2/9XXX DVD-Drivers.
  • least likely to Red ring of death due to the less heat being outputted by the chips

آخرین ویرایش:

desprado

کاربر سایت
Sep 16, 2006
1,431
نام
محمد
بچه ها من خواستم يه كنسول بخرم، طرف ميشه جسپره چون تاريخ ساختش مال 1.2009 هست
اما من نگاه كردم ديدم پاورش 175 واته
دستگاه پريميوم 60 گيگه
درايوش فلزيه
آيا ممكنه جسپر هم 175 w باشه؟
من از كجا ميتونم بفهمم اين دستگاه واقعا جسپره؟ (نميتونم از نزديك بر رسيش كنم)

.arash.

کاربر سایت
Nov 17, 2010
61
نام
arash
دستگاه پريميوم 60 گيگه
درايوش فلزيه
این چند تا عکس کمکت می کنه ولی تا اونجایی که من می دونم جاسپر 150 w
2kd2d3514945.gif
2ke60d20b317.gif
2k3942772c6c.gif

آخرین ویرایش:

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
دستگاه پريميوم 60 گيگه
درايوش فلزيه

پیشنهاد میکنم مطلب ای که در صفحه ی اصلی سایت قراره داره رو بخونید.
http://www.bazicenter.com/xbox360/platformTechCenters/3

desprado

کاربر سایت
Sep 16, 2006
1,431
نام
محمد
من اونجا رو مطالعه كردم..
پاور و آمپر مصرفيش مثل فالكونه..
ولي تاريخ ساختش 1.2009 هست
مگه ممكنه كنسول تاريخ 2009 هم جسپر نباشه؟
من گيج شدم.. لطفا راهنماييم كنيد..

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
من اونجا رو مطالعه كردم..
پاور و آمپر مصرفيش مثل فالكونه..
ولي تاريخ ساختش 1.2009 هست
مگه ممكنه كنسول تاريخ 2009 هم جسپر نباشه؟
من گيج شدم.. لطفا راهنماييم كنيد..

با عوض کردن قاب کنسول راحت تاریخ ساخت تغییر میکنه LOL
در مورد پاور، مایکروسافت طوری کانکتور سر پاورها رو طراحی کرده مثلاً شما بتونید پاور یک فالکون رو روی چسپر استفاده کنید (برعکس نمیشه)

ولی مشخصه ای که بتونید تشخیص بدید که برد داخل قاب کنسول چی هستش..."مورد سوم: کانکتور پاور برد کنسول" رو بررسی کنید. این ویژگی رو دیگه نمیشه دستکاری کرد، حتی با تعویض قاب و یا پاور

برای تشخیص تعویض بودن قاب هم که تو همون مطلب توضیح دادم...

ولی اگر احساس میکنید که کنسول قابل اطمینان نیست و خرید پیشنهاد نمیشه...بهتره که از فروشگاه قابل اطمینان تری خرید کنید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر