قیمت پلی استیشن 5 [پست اول حتما خوانده شود]

BUY-min.png

همونطور که از اسم تاپیک مشخصه اینجا در مورد قیمت بروز کنسول PS5 صحبت میشه
اگر پستی برخلاف قوانین در این تاپیک مشاهده کردید سریعاً گزارش کنید تا رسیدگی بشه
"از نقل قول کردن این پست ها خودداری کنید"

قبل از ارسال پست، حتماً موارد زیر را رعایت کنید:
در صورت مشاهده تخلف مستقیماً بدون اخطار برخورد خواهد شد
  • از دلالی کردن، تبلیغ فروشگاه ها ( آدرس، تلفن، لینک سایت، اسم فروشگاه، فرد خاص و .. ) جداً خودداری کنید.
  • باز هم تاکید می کنم، تبلیغ ممنوع ( من می‌خوام PS5 وارد کنم کی می خواد ؟!،این سایته برای پیش فروش گذاشته قیمتش خوبه حتما یه سری بزنید !!، انصافاً این فروشگاه X فیمت خوبی می ده ! و .. )
  • صحبت های سیاسی ( چرا تحریم شدیم و .. ) ممنوع می‌باشد.
  • بقیه مواد خلاف قوانین سایت هم که مشخصه ( فحاشی به یکدیگر، فرستادن پست های بی ارتباط با تاپیک و .. )
  • تاپیک برای دادن هرجور نظری درباره شرایط بازار و قیمت کاملاً آزاد هست و به هیچ عنوان حق حمله کردن به کسی که نظرش مخالف هست رو ندارین و در صورت مشاهده بدونه بخشش و تذکر قبلی دسترسیتون به تاپیک قطع میشه .
  • تصویر قرار ندید . قیمت پیش فروش رو اعلام نکنید . اگر جایی کالا رو موجود داره و قیمت اعلام کرده قیمت رو بنویسید و بگید فروش آنلاین یا فلان شهر و فلان محدوده
از این به بعد هم کسی اینجا نگه شماره و آدرس بدید یا پ.خ کنید، شدید برخورد میشه.

شما اگه قیمت به مزاجتون خوش اومد تشریف می برید پروفایل کاربری که قیمت داده ( توصیه نمیشه ! ) و سمت راست از "ارسال پیغام خصوصی" استفاده می کنید نه اینکه وسط تاپیک بگید شماره و آدرس رو پ.خ کن !

در صورت رعایت نکردن موارد بالا مستقیماً با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.
باز هم تاکید میشه که با هر پستی مشکل دارید فقط گزارش کنید و خودتون تو تاپیک به کسی تهمت نزنید و با هم درگیر نشید .
پس سعی کنید با همکاریتون تاپیک رو جلو ببریم، باز هم تاکید می کنم این تاپیک به این راحتی ها باز نشده، اجازه ندید کاربرهایی که مشخصه هدفشون چیه، باعث قفل شدن و پاک شدن این تاپیک بشن.
بدیهی می‌باشد که ممکن است این قوانین به اقتضای زمان دستخوش تغییر گردند.

*تشکر از @.Amirone بابت کار گرافیکی

( آخرین ویرایش مدیریت : 1399/10/13 )

Last edited by a moderator:

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
Rumours circulating that AMD may outsource it's chips CPU and APU production to Samsung, to meet demand.

Shifting PS5 chips to Samsung's also.

AMD could also be the 1st to use Samsung's 3nm Process.

TSMC is unable to meet demand as of now and this may turn out true.

شایعاتی هست مبنی بر اینکه AMD ممکن است تراشه های تولید CPU و APU خود را برای تأمین تقاضا به سامسونگ واگذار کنه.
بنابراین شاهد تغییر تراشه های PS5 به سامسونگ نیز خواهیم بود.
با این قضیه AMD میتونه اولین بار باشه که از فرآیند 3 نانومتری سامسونگ استفاده بکنه‌.
در هر صورت TSMC از هم اکنون قادر به تأمین تقاضا نیست و این شایعه ممکن هست که درست باشد.
این خبر اگر درست باشه بزودی موجودی PS5 بشدت افزایش پیدا میکنه و طبیعتا قیمتها کاهش

Alireza717

کاربر سایت
Aug 12, 2016
1,520
Rumours circulating that AMD may outsource it's chips CPU and APU production to Samsung, to meet demand.

Shifting PS5 chips to Samsung's also.

AMD could also be the 1st to use Samsung's 3nm Process.

TSMC is unable to meet demand as of now and this may turn out true.

شایعاتی هست مبنی بر اینکه AMD ممکن است تراشه های تولید CPU و APU خود را برای تأمین تقاضا به سامسونگ واگذار کنه.
بنابراین شاهد تغییر تراشه های PS5 به سامسونگ نیز خواهیم بود.
با این قضیه AMD میتونه اولین بار باشه که از فرآیند 3 نانومتری سامسونگ استفاده بکنه‌.
در هر صورت TSMC از هم اکنون قادر به تأمین تقاضا نیست و این شایعه ممکن هست که درست باشد.
این خبر اگر درست باشه بزودی موجودی PS5 بشدت افزایش پیدا میکنه و طبیعتا قیمتها کاهش
فکر نمیکنم درست باشه (حداقل برای چند ماه آینده)
تولید چیپ های 3 نانومتری سامسونگ از 2022 شروع میشه
TSMC AND SAMSUNG TO FACE MAJOR ISSUES IN THE DEVELOPMENT OF 3NM

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
اگر لیتوگراقی apu دستگاه تغییر کنه،مسلما شاهد اسلیم خواهیم بود! چون همونطوری مصرف برق و کاهش گرما رخ میده و فکر نمیکنم تا اخر ۲۰۲۲ و نصفه ی اول ۲۰۲۳ (چه بسا اخر ۲۰۲۳)همچین اتفاقی بیفته.(همونجا پرو هم‌میاد واسه ی ۸ کی)

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
599
نام
Ramin
فکر نمیکنم درست باشه (حداقل برای چند ماه آینده)
تولید چیپ های 3 نانومتری سامسونگ از 2022 شروع میشه
TSMC AND SAMSUNG TO FACE MAJOR ISSUES IN THE DEVELOPMENT OF 3NM
تولید چیپ پروسه زمان بریه و ۲۰۲۲ بهترین بازه و خوشبینانه است.
الان نگاه کنید amd روی ۷ و داره برای مهاجرت به ۵ آماده میشه خبرها میگه که اپل و اینتل خط ۳ نانومتری رو برای آغاز کار رزرو کرده اند. بخض اینتل مشخص نیست چون خود اینتل خط سازه و این خبر رو نمیشه جدی گرفت اما بخش اپل قطعا درسته و همیشه اپل پیشرو و مشتری برتر بعد ارتش آمریکاُ معمولا تازمانی که اپل یک خط ر کامل خالی نکنه نوبت گرافیک و اینچیزها نمیرسه نمونش همین ۷ و۸ ناومتری که تا آیفون بر روی ۵ نرفت اینا تولید انبوه نشدن. بنظر من زودتر از ۲۰۲۳ ما گرافیک و کنسول ۳ نمیبینیم. اما امیدوارم که تولید همین کنسول با همین نانومتر از اواسط ۲۰۲۱ به پاسخ دهی کامل بازار برسه و دست سودجوهارو کوتاه کنه به علاوه قوانین جدید که با گرون فروش های اونور مبارزه میکنه.

• Like
Reactions: tokio_hotel

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,911
بنظر بحث چیپ ست و اسلیم و ...توی خود تاپیک ps5 بحث بشه خیلی بهتره که موضوع تاپیک منحرف نشه ...

من خودم مدتی پیش که قیمت داشت سریع افت می کرد ps4 pro رو فروختم به امید اینکه ps5 داره ارزون میشه و میتونم خرید کنم که حالا بی کنسول موندم

بنظرتون قیمت اگر در اردیبهشت ماه تا چقدر باشه ارزش خرید داره ؟ ( بالای 15 درنظر بگیرید )

• Like
Reactions: hunter76

reza51

کاربر سایت
Nov 24, 2020
428
نام
رضا
بنظر بحث چیپ ست و اسلیم و ...توی خود تاپیک ps5 بحث بشه خیلی بهتره که موضوع تاپیک منحرف نشه ...

من خودم مدتی پیش که قیمت داشت سریع افت می کرد ps4 pro رو فروختم به امید اینکه ps5 داره ارزون میشه و میتونم خرید کنم که حالا بی کنسول موندم

بنظرتون قیمت اگر در اردیبهشت ماه تا چقدر باشه ارزش خرید داره ؟ ( بالای 15 درنظر بگیرید )
به نظرم، اگر کنسول دارید و یا اغلب عناوین مورد علاقتون رو تجربه کردید، حداقل تا زمان انتشار یک بازی AAA ویژه کنسول های نسل نهم، با متای خیلی خوب (به‌جز DS)، playstation5 standard، بالای ۱۵ میلیون ارزش خرید نداره!

آخرین ویرایش:

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,911
بنظرم اگر از لحاظ مالی براتون مقدور هست فعلا یک تلویزیون 4k متوسط خریداری کنند چون ps5 روی تلویزیون FULL HD عملا فرقی با PS4 نداره

PS5 هم بزارید برای 6 ماه دیگه یا پاییز که قیمت متعادل بشه
متاسفانه قیمت نسخه استاندارد هنوز دوربر 25 میچرخه و جالبه نسخه دیجیتال هم اختلاف 1 تا 1.5 میلیونی داره که هیچ کدوم منطقی نیست

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,310
نام
پرهام
سلام
دوستان اینجا بحث سخت افزار و سایر موارد ممنوعه و فقط برای قیمته .
اخبار سخت افزار هم فقط تا جایی که به بحث زمان برطرف شدن کمبود کنسول باشه در حد یک لینک یا تیتر مجاز هست .
لطفاً بیشتر از این نشه که پستها پاک خواهند شد .

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad

با توجه به موضوع کمبود و مشکلات تولید اصلا نمیشه پیشبینی کرد
به حرف فروشنده ها و دلال ها هم باشه طبق پیشبینیشون قرار بود هفته پیش جنس پر بشه تو بازار و کمر قیمت شکسته بشه اما دیدیم که برعکس شد
ارزش خرید هم بستگی به خودت داره رفیق
خودت باید ببینی چقدر برات مهمه

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217

موضوع تاپیک که حالا خیلی چیز‌خاصیم‌نیست شده جایی واسه زجه و ناله بچه ها:D وگرنه توی اکسپلور اینستاگرم و یه سرچ تو‌گوگل‌قیمت ها مشخصه.
ببین واقعیت با وضعیت جهان و مخصوصا‌وضعیت مملکت ما هیشکی نمیدونه ارزون میشه یا گرون.(یهو بهار ابر تورم بیاد ایران که اصلا هم‌بعید نیست)
واسه ی کسی که وسیله ی بازی نداره هر‌چند میخواد باشه مهم‌نیست ارزش خرید داره.چون واسه ی یه گیمر هیچ چیز دردناکتر از این نیست که دیوایس نداشته باشه.
هر موقع بودجت رسید هر چقدر‌بود بگیر!
منی‌که‌نمیگیرم چون دستگاه ۴ رو‌نفروختم،پی‌سی گیمینگ دارم،وقت‌بازیم‌محدوده...ولی نداشتم‌اینارو‌۲۰ تومنم‌میخریدم!
قیمت عادلانه دستگاه ۱۴،۱۵ تومن واسه ی مدل استاندارده که حالا حالا ها فکر‌ نمیکنم ببینیم این قیمت رو...
تا ۱۷،۱۸ هم قیمتی که میبینیم دیر یا زود.
پ ن:قیمت استاندارد ۲۴۹۰۰. یه وقت اف تاپیک نشه از بار علمی تاپیک‌کاسته بشه?
دیجیتالم ۲۱۵۰۰.

آخرین ویرایش:

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,911
موضوع تاپیک که حالا خیلی چیز‌خاصیم‌نیست شده جایی واسه زجه و ناله بچه ها:D وگرنه توی اکسپلور اینستاگرم و یه سرچ تو‌گوگل‌قیمت ها مشخصه.
ببین واقعیت با وضعیت جهان و مخصوصا‌وضعیت مملکت ما هیشکی نمیدونه ارزون میشه یا گرون.(یهو بهار ابر تورم بیاد ایران که اصلا هم‌بعید نیست)
واسه ی کسی که وسیله ی بازی نداره هر‌چند میخواد باشه مهم‌نیست ارزش خرید داره.چون واسه ی یه گیمر هیچ چیز دردناکتر از این نیست که دیوایس نداشته باشه.
هر موقع بودجت رسید هر چقدر‌بود بگیر!
منی‌که‌نمیگیرم چون دستگاه ۴ رو‌نفروختم،پی‌سی گیمینگ دارم،وقت‌بازیم‌محدوده...ولی نداشتم‌اینارو‌۲۰ تومنم‌میخریدم!
قیمت عادلانه دستگاه ۱۴،۱۵ تومن واسه ی مدل استاندارده که حالا حالا ها فکر‌ نمیکنم ببینیم این قیمت رو...
تا ۱۷،۱۸ هم قیمتی که میبینیم دیر یا زود.
پ ن:قیمت استاندارد ۲۴۹۰۰. یه وقت اف تاپیک نشه از بار علمی تاپیک‌کاسته بشه?
دیجیتالم ۲۱۵۰۰.
من چون PS4 PRO و PS VR و هدفون پلاتنیوم رو فروختم یک جورایی پولش در اومد اما دلیل نخریدنم شاید مسخره بیاد بنظرتون اما میگم شاید با نخریدن من و چند نفر مثل من کمک کنه قیمت ها زودتر متعادل شه و کسانی که بودجه محدود دارن یکی دو ماه زودتر صاحب کنسول بشن
اگر همین مدت که قیمت روی 20 و 21 اومد ملت حمله ور نمیشدن به مغازه ها برای خرید احتمال زیاد الان شاهد قیمت 25 و بالاتر نبودیم
البته نمیشه برای کسی تعیین تکلیف کرد پول خودشون هست و هرجوری میتونن خرج کنن
خود من واقعا دارم اذیت میشم که کنسول ندارم چون روزانه 3 ساعت آخر شب ها همیشه گیم میزدم کنسول یک گیمر مثل شمشیر یک سامورایی میمونه بدون کنسول یک گیمر همیشه در عذاب هست ولی این فکری که بالا گفتم نمیزاره فعلا برم برای خرید

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
من چون PS4 PRO و PS VR و هدفون پلاتنیوم رو فروختم یک جورایی پولش در اومد اما دلیل نخریدنم شاید مسخره بیاد بنظرتون اما میگم شاید با نخریدن من و چند نفر مثل من کمک کنه قیمت ها زودتر متعادل شه و کسانی که بودجه محدود دارن یکی دو ماه زودتر صاحب کنسول بشن
اگر همین مدت که قیمت روی 20 و 21 اومد ملت حمله ور نمیشدن به مغازه ها برای خرید احتمال زیاد الان شاهد قیمت 25 و بالاتر نبودیم
البته نمیشه برای کسی تعیین تکلیف کرد پول خودشون هست و هرجوری میتونن خرج کنن
خود من واقعا دارم اذیت میشم که کنسول ندارم چون روزانه 3 ساعت آخر شب ها همیشه گیم میزدم کنسول یک گیمر مثل شمشیر یک سامورایی میمونه بدون کنسول یک گیمر همیشه در عذاب هست ولی این فکری که بالا گفتم نمیزاره فعلا برم برای خرید
واقعیت امر اینه که با نخریدن ها هیچ فرقی نمیکنه قیمت چون ps5 محدود و هست و تقاضا بالاست...
واقعیتم زور داره اصلا انقدر قیمت حباب خریدن چه ادم داشته باشه چه نداشته باشه.
مثال سامورایی‌کاملا درسته:D
من ۲ هفته ۴ رو دادم‌به‌دوستم سوییچش رو گرفتم بی‌گیم هم نبودما ولی مثل یک معتاد دیوارو چنگ میزدم? درکت میکنم.
در کل هر کسی با توجه به شرایط‌و تفکرات خودش تصمیم گیری‌میکنه و فعلا هم‌گیر این کرونا و دلالا افتادیم....دنیا میچرخه?

mostafa_cpp

کاربر سایت
Jan 29, 2006
977
نام
مصطفي
من وقتی ۴۰ تومن بود بخاطر هایپ بالا میخواستم بخرم
مشکلی بابت خریدش ندارم حتی چند برابر این قیمت
ولی یه لحظه به خودم گفتم چرا باید پولی که با زحمت به دست آوردم رو بدم به دلال
اگه ارزش واقعیش همونقدر بود مشکلی نداشتم ولی تو کتم نمیره پولی بدم که سودش به جای سونی میره توی جیب آدمای دیگه
فعلا که پی اس فور هست و یک دنیا بازی که فرصت تموم کردنشو نداشتیم
هرکی هم کنسولشو فروخته بره دوباره بخره نترسه ضرر نمیکنه ، قطعا ضررش از خرید کنسول ۲۵ تومنی که نهایتا ۱۵ تومن قیمتشه کمتره
اگرم همه بازیای ps4 رو تموم کردید! برید یه xbox one بگیرید بازیای انحصاری مایکروسافت رو هم تجربه کنید تا قیمت ps5 متعادل بشه

آخرین ویرایش:

paya.tasis

کاربر سایت
Nov 6, 2020
97
قیمت امروز فروشگاه های اینترنتی نسخه استاندارد از 22 میلیون تا 22میلیون و 890 دیده شده حتی در برخی از فروشگاه ها تا 26 میلیون هستش

در این میان برخی از فروشگاه اینترنتی مدعی هستند با مجوز از برخی ارگان های دولتی گارانتی تعویض یکساله تنها با مبلغ 150 هزار تومان فروش دارن .

اگر در فاکتور گارانتی تعویض قید بشه بخواد بعدا بزنه زیرش قابل پیگیری هستش

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر