فیل اسپنسر طرفدار جنگ کنسول‌ها بین PS4 و Xbox One نیست

VICTORLyNCH

کاربر سایت
Aug 18, 2016
565
#31.jpg
عرضه‌ی کنسول‌های بازی توسط شرکت‌های متعدد باعث ایجاد رقابت سختی در بازار برای سازنده‌های آن شده که البته این رقابت بین طرفداران این کنسول‌ها [به عنوان جنگ کنسولی] بسیار شدیدتر است. برای دو کنسول PS4 و Xbox One هم مشابه نسل‌های گذشته این اوضاع برقرار است. هنگام رونمایی اولیه از Xbox One و اعلام آنلاین بودن همیشگی آن عده‌ی زیادی مخالفت خود را با این تصمیم اعلام کردند و حال نیز با رونمایی‌های اخیر سونی ورق برگشته و این اتفاق [مخالفت با تصمیم‌گیری‌های شرکت سازنده کنسول] برای سونی نیز افتاده است.

این چند وقت اخیر، دلایل زیادی برای نارضایتی طرفداران از سونی ایجاد شده که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به رونمایی از PS4 با مشخصاتی متضاد با انتظار طرفداران و به طور ویژه عدم اجرای دیسک‌های 4K بلوری [در حالی که کنسول Xbox One S در حال حاضر این قابلیت را دارد] اشاره کرد. همچنین اعلام عدم پشتیبانی نسخه‌های PS4 بازی‌های Fallout 4 و Skyrim V Special Edition از مادهای ساخته شده توسط کاربران بنا به دلایل اتخاذ شده توسط سونی دلیل موجه دیگری برای نارضایتی طرفداران از سونی‌ست.

در پی این اتفاقات و نارضایتی‌ها شخصی از فیل اسپنسر، رئیس بخش Xbox مایکروسافت، پرسید که چگونه پیش از این از عدم علاقه‌ی خود نسبت به بحث و جدل بین طرفداران کنسول‌ها سخن گفته در حالی که هم‌اکنون کارمندان مایکروسافت نظرات منفی خود را در قبال سونی مطرح می‌کنند. فیل اسپنسر در پاسخ به سوال اظهار داشت: "همگان مخالفت من با این نظرات منفی را می‌دانند. تمرکز ما باید همچنان بر روی ساخت محتویات برای جامعه مخاطبین Xbox باشد."

فیل اسپنسر بارها اعلام کرده که مخالف جنگ کنسول‌ها و بحث و جدل‌های بی‌مورد هواداران این پلتفرم‌هاست و بار دیگر بر این مورد تاکید کرد. اگرچه برخلاف او برخی از کارمندان مایکروسافت اخیراً نظرات منفی خود را علیه سونی و تصمیم‌گیری‌هایش اعلام کرده و باعث داغ تر شدن تنور جدال طرفداران دو پلتفرم Xbox و Playstation شده‌اند که پیش‌بینی می‌شود با فروش بهتر Xbox One در دو ماه اخیر این روند ادامه داشته باشد.

لینک منبع

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
بهرفتار ضد و نقیضشون بود با حرفهایی که میزنن.
پشتیبانی و بها دادن سونی به گیمی که شرط میبندم حتی 5 دقیقه هم تستش نکرده بودن (No man lie).
انونس ماشین 4K ی که درایو 4K نداره؟ مثلا.... شعارت 4theplayers# باشه بعد اشتراک انلاینت رو گرون کنی. یا مثلا کلا یک بار بیشتر نتونی Refund کنی.
خب واقعا بده اینا :D.

Hamedesf

کاربر سایت
Aug 22, 2016
47
نام
حامد
دوستان من کنسول ندارم ps1 داشتم دیگه هیچ مدلی نخریدم تا الان ،حالا قصد خرید کنسول دارم بنظرتون صبر کنم پرو بیاد بخرم یا همین مدلی که هست ریجن دو هارد یک که قیمتشم واقعا عالی شده الان تلویزیونم هم فول اچ دیه اما ۶۰فریم پرو خیلی چشممو گرفته

Sent from my SM-N9200 using Tapatalk

ArianAwesome

کاربر سایت
Aug 24, 2014
1,483
پشتیبانی و بها دادن سونی به گیمی که شرط میبندم حتی 5 دقیقه هم تستش نکرده بودن (No man lie).
انونس ماشین 4K ی که درایو 4K نداره؟ مثلا.... شعارت 4theplayers# باشه بعد اشتراک انلاینت رو گرون کنی. یا مثلا کلا یک بار بیشتر نتونی Refund کنی.
خب واقعا بده اینا :D.
Wtf
چه ارتباطی به حرف من داشت الان؟!
ماشالاه همه شوماخر شدن تو بازیسنتر...

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,541
نام
علی
اسپنسر حرفاش باد هواس اما مدیریتش بی نظیر هست! اگه اسپنسر نبود احتمالا بخش xbox مایکروسافت خیلی وقت پیش فروخته می شد! اون وقت سونی بی رقیب داشت دیسک های 120 دلاری می کرد تو حلق ملت!:|
150 دلاری! شایدم 200 دلاری!!! مگه نسل 6 که PS2 بی رقیب بودو ندیدی؟ بازی 60 دلاریو میداد 100 دلار!!! من خودم بازی 150 دلاری هم دیدم:| لول جوک میگی بگو دوست عزیز ولی تهش یه "جوک شخصی" بزن که جای گیر و گوری بهش نباشه! لول

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,141
نام
محمد امین
قضیه به این صورت بوده که چنتا از کارمنده های ماکروسافت این پرو سونی رو ترول کردن همون تویت های که دادن بعد فیل گفته من علاقه ای به اینکار ندارم و کار اونا رو تایید نمیکنمو سرم تو کار خودمه حالا نمی دونم این همه تعبیر و تفسیر شما از کجا میارین؟

دوستان من کنسول ندارم ps1 داشتم دیگه هیچ مدلی نخریدم تا الان ،حالا قصد خرید کنسول دارم بنظرتون صبر کنم پرو بیاد بخرم یا همین مدلی که هست ریجن دو هارد یک که قیمتشم واقعا عالی شده الان تلویزیونم هم فول اچ دیه اما ۶۰فریم پرو خیلی چشممو گرفته

تو که 20 ساله صبر کردی یک سال دیگه صبر کن کنسول نسل بعد ماکرو قراره بیاد

ma_fa198

کاربر سایت
Jun 18, 2010
998
نام
محمد
قضیه به این صورت بوده که چنتا از کارمنده های ماکروسافت این پرو سونی رو ترول کردن همون تویت های که دادن بعد فیل گفته من علاقه ای به اینکار ندارم و کار اونا رو تایید نمیکنمو سرم تو کار خودمه حالا نمی دونم این همه تعبیر و تفسیر شما از کجا میارین؟
معنی این حرف شما اینه که اون توییت ها کلا بدون اجازه ی اسپنسر بودن و به وسیله ی یه عده خودسر تو مایکروسافت انجام شدن دیگه ! و اینکه حالا که اسپنسر اینو گفته دیگه نباید از این به بعد شاهد همچین حرفایی باشیم! نه؟ کلا این ماجرای جنگ کنسولی و تیکه ها رو مایکرو شروع کرد ! دقیقا زمان معرفی ps4 که یادمه تیکه انداخته بودن که کنسول معرفی کرده سونی ولی خود کنسول رو نشون ندادن! (البته اون مربوط به مرحوم متریک بود!) این حمله ی مایکرو رو سونی بعد از معرفی one با اون ویدیوی معروف داد! وتو کنفرانس E3 هم کلی تیکه انداختن به مایکرو وبعد نوبت مایکرو و... ! ولی چیزی که مشخصه این تیکه انداختن ها تو تمام صنایع (از خودرو سازی گرفته تا موبایل!) وجود داشته و داره و تو ذات رقابت هست(البته واقعا این اواخر زیاده روی میکنه مایکروسافت طوری که یه جور حالت انتقامی گرفته!) ! مثلا فقط یادتون بیارید زمانی که گوشی های اپل از وسط خم می شدن چندین تبلیغ و توییت از طرف سامسونگ و نوکیا علیه اپل ایجاد شد! این چیزی نیست که اسپنسر بتونه جلوش رو بگیره!شاید بتونه شدتش رو فقط کم کنه!

آخرین ویرایش:

« Lions Gate »

کاربر سایت
Aug 9, 2014
444
نام
سام

شما که 20 سال صبر کردی یه 3 سال دیگه صبر کنی احتمالا PS5 میاد

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,777
لوول . یعنی بعد گندهایی که زدن چیزی به اسم توان رقابت و جنگ مونده؟!
یعنی خاک بر سر این و اون یکی رئیس بالا سریش ( نادلا) که جفتی طی 3 سال اخیر با اشتباهات و ضعف مدیریت و عدم آگاهی به بازار و ساخت کنسول ضعیف و مولتی کردن عناوین انحصاری ، گند زدن به برند ایکس باکس .

reydge

کاربر سایت
Feb 19, 2012
1,011
نام
محمد
لوول . یعنی بعد گندهایی که زدن چیزی به اسم توان رقابت و جنگ مونده؟!
یعنی خاک بر سر این و اون یکی رئیس بالا سریش ( نادلا) که جفتی طی 3 سال اخیر با اشتباهات و ضعف مدیریت و عدم آگاهی به بازار و ساخت کنسول ضعیف و مولتی کردن عناوین انحصاری ، گند زدن به برند ایکس باکس .
کاری به درست یا غلط بودن کار ندارم فقط سوالم اینجاست دقیقا با چه معیار و حساب کتابی عناوین ایکس باکس مولتی شدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,777
کاری به درست یا غلط بودن کار ندارم فقط سوالم اینجاست دقیقا با چه معیار و حساب کتابی عناوین ایکس باکس مولتی شدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اینقدر فروش کنسول و بازی هاشون افتضاح بود که تصمیم گرفتن اونا رو روی ویندوز هم ارائه بدن . همین میشه مولتی شدن . خواهشا داستان اکوسیستم و چمیدونم ویندوز هم واسه مایکرو هست و از این جور جفنگیات رو وسط نکشید . انحصاری اسمش روشه فقط منحصر به یه چیز . دو تا شد انحصار نیست .

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
مهاجرت اهسته و پیوسته گیمرها به سمت PC gaming + دراختیار داشتن پلتفرومی مثل ویندوز.

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,190
نام
سبحان
من تو کتم نمیره!یعنی قراره Scorpio کنسول نسل بعد مایکرو باشه؟خب اگه اینطوریه سونی الان Pro رو معرفی کرده.دو-سه سال دیگه کنسول نسل بعدشو معرفی میکنه با قدرت بیشتر و باز میزنه ایکس باکس رو میترکونه!
واقعا نمیدونم مایکرو چیکار میخواد بکنه!یکی نیست بهشون بگه حالا که این همه دارین طولش میدین حداقل یه چیز قوی و آینده دار تر تولید کنید که سونی بهتون نتونه رودست بزنه

BROTHER LOUIE

کاربر سایت
Sep 5, 2016
606
نام
بهزاد
اینقدر فروش کنسول و بازی هاشون افتضاح بود که تصمیم گرفتن اونا رو روی ویندوز هم ارائه بدن . همین میشه مولتی شدن . خواهشا داستان اکوسیستم و چمیدونم ویندوز هم واسه مایکرو هست و از این جور جفنگیات رو وسط نکشید . انحصاری اسمش روشه فقط منحصر به یه چیز . دو تا شد انحصار نیست .

اکوسیستم! یک مدت تو تمام سایت های ایرانی راه افتاده بود!:)) اگه به اکوسیستم هست بازی های وان را برای ps4 هم بدن تا هم فروش بالایی بکنه و هم این اکوسیستم! کامل شه!:));))

ma_fa198

کاربر سایت
Jun 18, 2010
998
نام
محمد
من خیلی متوجه اون قسمت قرمز رنگ نشدم! فروش کنسول و بازی هاشون اتفاقا از زمان مشابه 360 بیشتر بوده و بخش Xbox دومین بخش پر سود مایکروسافت هست الان! کنسولشون دو ماه هم هست که تو آمریکا در صدر فروشه! محض اطلاعتون ارائه ی بازی های one روی pc نه به خاطر فروش بد بخش xbox بلکه به خاطر حمایت از ویندوز 10 بود برای رسیدن به هدف از قبل تعیین شدشون (نصب ویندوز ده روی یک میلیارد دستگاه در مدت 4 سال اگه اشتباه نکرده باشم!)

• Like
Reactions: usmarine

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر