فیل اسپنسر: اگر از تلویزیون HD استفاده می‌کنید قید خرید Scorpio را بزنید!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,208
نام
ماکان
آيا هنوز از تلویزیون‌های HD استفاده می‌کنید؟ پس باید قید خرید Scorpio را بزنید!

این پیغام فیل اسپنسر برای اشخاصی است که در این چند روز به کنسول جدید مایکروسافت علاقه‌مند شده‌اند. یوروگیمر درباری علت معرفی همزمان Xbox One S و Scorpio سوال پرسیده و اسپنسر جواب می‌دهد اگر تلویزیون 4K ندارید بهتر است به فکر خرید XOS نباشید چون Scorpio کاری برای انجام دادن نخواهد داشت.

اسکورپیو یه کنسول 4K هست و از اساس برای استفاده در این رزولوشن طراحی شده، اگه یه تلویزیون 4K نداشته باشید، نمیتونید چیزی که این کنسول به بازی‌عا اضافه میکنه رو ببینید و ازش لذت ببرید.

اما اگه یه تلویزیون 4K بخرید، و در کنارش اسکورپیو رو هم انتخاب کنید، اون وقته که قادرید از قدرت کنسول و کیفیت که به ارمغان میاره استفاده کنید و لذت ببرید. برای ماهایی که در این صنعت شاغلیم خیلی گول زننده است که تصور کنیم قدرت بیشتر یعنی موفقیت و این کنسول قوی‌تره که رقابت رو پیروز می‌شه اما اگه به نسل قبل نگاه کنیم چی می‌بینم، کی رقابت رو برد؟ Wii برنده بود! Wii از PS3 و X360 هم بیشتر فروخت در صورتی که کنسول قوی‌تری نبود. در نتیجه باید توجه کرد قیمت هم عامل مهم و تایین کننده‌ای محسوب میشه. Wii قیمت مناسبی داشت و درکنارش یه تجربه خیلی خاص و خوب رو ارایه می‌کرد.

Scorpio برای کسی هست که تلویزیون 4K خریده و آماده هست روی 4K تمرکز کنه. اسکورپیو قیمت بیشتری خواهد داشت اما در کنارش کنسول فعلی با قیمت پایین‌تر هم موجوده و گیمرها حق انتخاب خواهند داشت. کسی که می‌خواد بازی‌هارو با کیفیت بهتر 4K تجربه کنه، اسکورپیو رو انتخاب می‌کنه، چون برای چنین منظوری طراحی شده.

با توجه به مشخصات سخت‌افزاری که مایکروسافت اعلام کرده و مقایسه‌اش با PS4 Neo میشه حدس زد Scorpio کنسول گرون تره و شاید تا 100 دلار اختلاف قیمت داشته باشه.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,208
نام
ماکان
این رو هم اضافه کنم که دقیقا مشابه این حرف رو چند روز پیش اندرو هوس درمورد PS4 High End گفت. اینکه از اساس گرون تره، در ترکیب با یه تلویزیون 4K معنی داره و برای گیمرهای هاردکور طراحی شده. از اساس رقابت این دوتا با هم تو این سطحه. و با این تفاسیر موفقیتشون کامل به همه گیر شدن تلویزیون های 4K وابسته هست.

باید دید چند نفر حاضرن هم تلویزیون 4K بخرن و این کنسول های جدید رو!

پ.ن: منم خیلی دوست داشتم جزو این افراد باشم اما به دلیل موجودی حال حاضر در حساب های بانکی در واقعیت نمیتونم باشم:D مگه همین HD‌ فعلی چشه؟:D

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,864
نام
Sajjad
واقعا مسخرست که از یه همچین قدرتی فقط برای 4K استفاده بشه، نئو هم 4K ارائه میده دیگه قیمتش هم کم تره
من که 1080 با گرافیک بیشتر رو به این 4K ترجیح میدم

خب جناب اسپنسر کلا موضعش رو عوض کرده و یه چیز دیگه داره میگه. فکر کنم تا زمان عرضه صد بار حرفهاش رو عوض کنه.
در جدیدترین صحبتی که کرده گفته که توسعه دهنده ها میتونند از توان کنسول جدید در جهت بهبود وافزایش جلوه های بصری بازی در رزولوشن های پایینتر از 4k استفاده کنند و در حقیقت یه جورایی حرف قبلی خودش رو نقض کرده. با این اوصاف به نظرم همون سیستم پورت شدن بازیها برای کنسولهای رده پایین محتمل هست و باید منتظر باشیم ایشون از این به بعد حرفهای ضد و نقیض بیشتری تحویلمون بدن
آها، درستش همینه:D

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,034
نام
مازیار
جالب نیست که قدرت بیشتر فقط مربوط به رزولیشن و فریم بشه .. و جزییات بیشتر .. هوش مصنوعی بهتر .. npc بیشتر در این کنسول های قوی جدید وجود نداشته باشه ..

• Like
Reactions: king of north

robb stark

کاربر سایت
May 3, 2013
2,845
نام
ایلیا
به هر چی این برند اعتماد کنید بجز حرفهای ایشون!شخص با احترامی هست و XBOX رو از یه منجلاب نجات داد ولی فکتاش تنها ویژگیشه که نمیشه بهش اعتماد کرد و تو این چندسالم دیدیم نمونش رو.
اسکورپیو با اون قدرت تفاوتش فقط روی 4K معلوم باشه؟اره حتما!سخت افزارای الان 1 به 6 اون هستن مشخصه بدون اون امکانات هم تفاوت کیفیت زیاد خواهد بود.
--
ویرایش:به روز نکشید ثابت شد:|:D

آخرین ویرایش:

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
@Cloud Strife
اسپنسر کلا صحبتهاش رو 180 درجه تغییر داد و گفت سازنده ها میتونن توی رزولوش پایینتر هم از قدرت Scorpio استفاده کنند در نتیجه بازیها روی کنسولهای s و scorpio روی تلویزیونهای HD هم متفاوت خواهد بود.

خب جناب اسپنسر کلا موضعش رو عوض کرده و یه چیز دیگه داره میگه. فکر کنم تا زمان عرضه صد بار حرفهاش رو عوض کنه.
در جدیدترین صحبتی که کرده گفته که توسعه دهنده ها میتونند از توان کنسول جدید در جهت بهبود وافزایش جلوه های بصری بازی در رزولوشن های پایینتر از 4k استفاده کنند و در حقیقت یه جورایی حرف قبلی خودش رو نقض کرده. با این اوصاف به نظرم همون سیستم پورت شدن بازیها برای کنسولهای رده پایین محتمل هست و باید منتظر باشیم ایشون از این به بعد حرفهای ضد و نقیض بیشتری تحویلمون بدن

به نظرم دوستان دیگه راجع به ایم موضوع HD بحث نکنید چون رفت به تاریخ پیوست :D

البته در جای دیگه ای فرمودن که سازنده ها هرجوری بخوان میتونن استفاده کنن از قدرت :D

حالا کدومه به شخصه گیج شدم

قطعا همین درسته

amindead

کاربر سایت
Jul 21, 2010
629
بنظرم بیشتر شعاره تا واقعیت
پس فردا عکس مقایسه های 1080 شونم میاد و به به و چهچه ها شروع میشه

ویرایش : چند پست آخرو نخونده بودم
اسپنسر دیگه شورشو در آورد خدایی خیلی زود به زود تغییر مسیر میده

آخرین ویرایش:

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
کاش به جای 4K فریم بازی ها رو به 60 میرسوندن:( چیزی که از اول نسل هر دو شرکت شعار میدادن و بازی های 60 فریمشون به انگشتان یک دست هم نمیرسه:|

• Like

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,028
نام
آریا
به نظر میرسه مسئولین مایکروسافت اول یه چیزی میگن و بعد تازه یادشون می افته که باید یه چیز دیگه میگفتن! :D البته این قضیه اوایل نسل هم در مورد چیزهای مختلف اتفاق افتاد، ولی توی این یکی دو روز دوباره در مورد دو تا کنسول جدید مایکروسافت هم شاهدش هستیم.
همین دیروز راد فرگوسن گفته بود Xbox One S قدرتش یه ذره بیشتر از Xbox One هست و بازی هایی که رزولوشن متغیر دارن یا با افت فریم همراه هستن، توی این کنسول مشکلات ـشون برطرف میشه. بعدش فیل اسپنسر اومد گفت S تفاوت سخت افزاری با مدل قبلی نداره و بازی ها رو همون شکلی اجرا میکنه! :D
امروز هم که خود اسپنسر اول گفت اگه نمایشگر 4K دارین، بی خیال Scorpio بشین و به دردتون نمیخوره. ولی به چند ساعت نکشید که یه جای دیگه خبر اومد که سازنده ها میتونن هر جوری میخوان از قدرت Scorpio استفاده کنن، یعنی فقط به افزایش رزولوشن منتهی نمیشه.
-----------------
گذشته از این صحبت ها، توی اون یکی تاپیک هم گفتم ترجیح میدم بازی ها به سمت 1080p/60fps یا 1080p با گرافیک خفن و فیزیک بهتر و ... برن تا اینکه به زور 4K بشن ولی گرافیک در اون حد بالا نره. بدون شک رزولوشن 4K بهتر از 1080p هست، ولی به نظرم خیلی بهتره که همون قدرت صرف چیزهای دیگه مثل افزایش (و ثبات) فریم ریت و بهتر شدن گرافیک بشه.

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,638
نام
Mehrdad
شرکت ها که نباید رزولوشن تعیین کنند. بازی ساز ها چی کارند پس؟ منم به معنای واقعی امیدوارم این قدرت عظیم صرف ساخت بازی های p1080 شه. مگه چند درصد از داندگان نسل 8 یا حتی مشتری های جدید tv 4k دارند که توان سخت افزار برای این بزارند؟:|

• Like

BitsandBytes

we will not falter, we will not fail!
کاربر سایت
Sep 2, 2012
3,996
نام
Mohammad
من که تا مجبورم به خرید کنسول جدید نکنن کنسول جدید نخواهم خرید.
تنها درصورتی از ps4 کوچ میکنم که سازنده ها بازهاشونو براش نسازن.
هیچوقت گرافیک اولویت اول حتی دوم و سوم هم برام نبوده.

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
این رو هم اضافه کنم که دقیقا مشابه این حرف رو چند روز پیش اندرو هوس درمورد PS4 High End گفت. اینکه از اساس گرون تره، در ترکیب با یه تلویزیون 4K معنی داره و برای گیمرهای هاردکور طراحی شده. از اساس رقابت این دوتا با هم تو این سطحه. و با این تفاسیر موفقیتشون کامل به همه گیر شدن تلویزیون های 4K وابسته هست.

باید دید چند نفر حاضرن هم تلویزیون 4K بخرن و این کنسول های جدید رو!

پ.ن: منم خیلی دوست داشتم جزو این افراد باشم اما به دلیل موجودی حال حاضر در حساب های بانکی در واقعیت نمیتونم باشم:D مگه همین HD‌ فعلی چشه؟:D
امیدوارم همینی که مینگد باشه ماکان و شاهد افزایش فریم ریت و بهتر شدن افکت ها و ... روی کنسول جدیدشون نباشیم
ممنون

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
اصل این مصاحبه فکر کنم برای سایت یوروگیمر هست و توی مصاحبه اصلی گفته که سازنده ها هر جور میخوان میتونن استفاده کنن من نمیدونم چرا دیگه اینهمه عشوه و ادا و اطوار در میارن مثل آدم بیا بگو نسل قبل تموم شد رفتیم تو نسل جدید دیگه.
فکر کنم سونی و مایکروسافت موندن تو رودرواسی هم دیگه میخوان اگه کم آوردن یه کنسول دیگه بزنن بگن این نسل جدیده قبلیه مثلا 4K نسل قبلی بود :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر