فوری : سونی در مراسم E3 سال دیگه شرکت نخواهد کرد !

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,655
امیر جان اگه قراره شکل هر شدویی رو که یه جاییش شبیه یه چیزیه رو سانسور بکنیم که حداقل 10 تا 20 درصد شدوها باید سانسور بشن... تازه سری پرسونا مثل SMT نیست و خیلی هاشون مودب ترن:))
این طراحیشون هم دلیل و تحقیق پشتشه همینجوری نیومدن یه تیکه موز رو سبز کنن به عنوان شدو تحویل خلق الله بدن:D
پ.ن: من موندم الان بیکینی آن مشکلش چیه دوستان اینقدر بهش گیر میدن؟ الان توی بقیه ی بازی ها همه با چادر و مقنعه وارد بازی شدن که یهو با دیدن بیکینی بعضی ها ممکنه منقلب بشن؟ بازی درجه بندی سنی داره کسی سنش نمیخوره سراغش نره:)
عاشق میکس شدن بعضی مواردم ، مثل آتیش بازی توی p5 بعدش بارون گرفت ، یا توی ماشین ریوجی میره تو کف boobهای ann:D ، یکی از بهترین بازیهای تمام دورانه برام ، ولی با این حرکتشون موافق نیستم چون صرفا اشاره بهش نبود ، نمادش کردن ! . سانسور یه چیزه ، اون موزی که بهش دستو بالک بدی تاب بخوره جلوت :D یه چیز دیگه . کامل مخالف نیستم ولی وقتی از نظر منی که خیلی صحنه ها طبیعیه و این صحنه توی ذوقم میزنه :D حتما یه مشکلی داره !

آخرین ویرایش:

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
من فقط امیدوارم نسل بعد هر چی میکنن بیخیال killzone بشن:D این گوریلا که ترکونده یه ip جدید اول شخص خفن هم ازش ببینیم قشنگ تکمیله:D
اون یکی تیم گوریلا همین الانم داره اول شخص میسازه و شک نکن که کیلزونه چون طراح گیم پلیی kz2 برگشته:D اگه از رو hzd اول شخص بسازن که ضایع هست شبیه kz shadow fall میشه:D
--------------
اگه ps5 میخوان 2020 بدن یعنی باید انتظار داشته باشیم تو psx ازش رونمایی کنن دیگه درسته؟:)

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,293
نام
امیر حسین
در مورد این قسمت تنها اشاره میکنم به اینکه سال آخره نسله. خیلی موضوه مهمی هست! و سونی برای سال آخر کنسولش 6 تا انحصاری گولاخ معرفی کرده! از Last2 تا بازی کوجیکا و Dreams! بسته دیگه! باقی بازی ها هرچی هست هم میره برای نسل بعد! الانم که نگفتن کلا بازی نداریم یا کنفرانس نمیزاریم:D گفتن فقط تو E3 نیستیم چون جای مناسبی برای معرفی های ما نیست و اتفاقا مشخصا همونطور که گفتم یه کنفرانس خوف و طولانی میزارن و رسما نسل بعد رو شروع میکنن. فقط تو E3 نیستن! تو E3 نبودن به معنی بازی نداشتن نیست! یا اینکه سونی داره بد عمل میکنه! مطمعن باشید سونی کلا دکمه خوش گذشت E3 رو بزنه پشت بندش بقیه هم میرن. نینتندو که کلا زیاد حضورش به پررنگی سونی و مایکرو نبود، مایکرو هم داره میره سمت کنفرانس های شخصی.

ببین همونطور که خودت گفتی من خودم فن بازی های ژاپنیم و مسلما در جریان سانسورهای سونی هستم، اما از نظر من این ها قلع و قمع بازی ژاپنی نیست و اتفاقا موافقش هم هستم!

مورد اول، فراموش نکنید PS یه کنسول خانوادگی هست و دلیلی نداره سونی اجازه بده هر چرت و پرتی که فقط تو فرهنگ ژاپن معنا داره آزاده منتشر بشه. چون وجهش رو از دست میده. مثل دیزنی که سر اون داستان جیمز گان مجبور شد بزارتش کنار و پروژه رو هم هولد کنه. چرا؟ چون شاید بازگشت این کارگردان خانواده هارو نگران میکرد. در مورد سونی هم همینطور. تو ژاپن خیلی چیزا اوکی هست، تو انیمه بچه ها هم مدام داره درباری مساول جنسی صحبت میشه. اما تو بازارهای دیگه نه. خیلی از خانواده ها نگران این موضوع هستن که چه محتوایی برای بچه هاشون در دست رس قرار میگیره. سونی نمیتونه مثل Steam انقدر باز باشه. چون مخاطب استیم فرق داره با کنسولی مثل PS. مثلا تو همین P5 چقدر کانتنت شر و ور هست خدایی؟ از کارکتر آلت جنسی بگیر تا بچه بازی! من به عنوان یه گیمر 29 ساله اتفاقا استقبال میکنم از سانسور شدن شر و ورهای هنتای ژاپنی. این مورد اول.

مورد دوم، آیا سانسور شدن به معنای قلع و قمع شدنه؟ ریلی؟ من موافق نیستم چون گیم ژاپن رو برابر با این VN های مزخرف و هنتای نمیدونم. برای منی که فن بازی های ژاپنیم مهم بازگشت سری های بزرگ ژاپنی به PS4 هست. من با اینکه سونی دوباره DQ رو به PS آورد حال میکنم، به اینکه سری فوق محبوبم هک رو برگردوند، شین مگامی تنسی ها و خیلی بازی های دیگه. PS4 برخلاف PS3 از نظر بازی های JRPG و ژاپنی پسند نزدیک ترین کنسول به دوران افسانه ای PS2 بود. پس من برخلاف شما معتقدم سونی اتفاقا در مورد بازی های ژاپنی خوب عمل کرده. به شدت هم موافق سانسور کردن محتوای غیراخلاقی تو بازی هام. به شدت! چون ژاپنی ها دوز انحرافشون خیلی با غرب فرق داره و صرفا به صحنه های جنسی بسنده نمیکنن! خودت دیگه خیلی خوب میدونی منظورم چیه!
حوثله ندارم همین حرفا رو دوباره تکرار کنم، برای همین میگم این پست@z-fan که تو سه بخش کامل و مدون نوشت رو باز برا خودتون تکرار کنید فکر کنید من نوشتم!

فقط در مورد پاراگراف آخر! :D
تو وقتی یک بازار رو که مربوط به گیمرهای ژاپنی و بازیسازهای ژاپنی میشه از کنسولت حذف کنی و اونا رو بفرستی رو کنسول رقیب، یعنی به تدریج دارندگان فلان کنسول رو بیشتر میکنی، با این اتفاق یعنی سود ناشر از انتشار بازیش روی فلان کنسول بیشتر میشه! یعنی وقتی مخاطب های اصلی(ژاپنی ها) روی اون کنسول بیشتر باشن، احتمال اینکه باز دوباره ناشرهای بزرگ به اون کنسول رقیب کوچ کنند و بازی های مهمشون رو بدن بیشتر میشه! نتیجه اخلاقی اینکه همین بازی هایی که الان میگی دوباره برگشتن، در دراز مدت با این سیاست ها شاید دوباره دور بشن از کنسول!

این رو بزار در کنار این قضیه ی سخت شدن انتشار و نامه نگاری با بخش آمریکای سونی و ... برای انتشار بازی توی ژاپن!
اصولا از کنسول سازها انتظار میره راه رو هموار کنند برای انتشار بازی ها رو کنسولشون! نه اینکه سخت تر کنند! اونم مایکروسافت نیست که! سونیه خیر سرش! :|

باشه اینایی که میگی خیلی سیاست های درستیه که سونی داره میگیره... اصلا عالی! ببینیم طولانی مدت چه اتفاقاتی میفته:D

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,239
نام
ماکان
سونی بازی AAA نیش میسازه!!! و تنها ناشره!!؟؟
سونی!!!؟؟؟!!!
عرضه کردن رو قبول دارم...ولی ساختن!!!؟؟
الان والا همتون بهم فحش میدید...ولی یوبیسافت باز بیشتر بازی نیش و مخاطب خاص میسازه تا سونی :D
حداقل زیر نظر یوبیسافت یه چیزایی مثل Child of Light و South Park و Mario+Rabbids و Trials و اینا گرین لایت که میگیرن هیچی، عین آدم تبلیغ میشن...
من بازی نیش یادم نمیاد از سونی که درست و حسابی هم تبلیغ پشتش باشه
فکر کنم فقط Dreams رو بشه واقعاً نیش به حساب آورد این وسط

بله سونی، Dreams و TLG و ریمیک SotC. به همراه بازی های جمع و جورتری که تو PSN میان. سونی تنها ناشری هست که یه بازی AAA نیش مثل DReams یا TLG میسازه!

بعد ضمن اینکه این بازی هایی که اسم بردی واقعا نیش محسوب نمیشن. بیشتر بازی های کوچیکن با پروداکشن جمع و جورن. نیش مارکت یعنی بازی که مخاطب خاص داره، یا یه ژانر مخصوص هست و هرکسی سمتش نمیره، نه مثلا RPG هایی که لیست کردی. بازی های نیش مثلا ایندی هایی مثل Paper Please هستن، و تو ابعاد بزرگ میشن یه بازی مثل Ico یا SotC یا TLG و الان Dreams.

و باز به هر صورت اینکه سونی فولان محتوای غیر متعارف و عملا غیر اخلافی رو تو بازی های ژاپنی سانسور میکنه نه به معنی قلع و قمع کردن بازی های ژاپنیه (همونطور که گفتم برعکس این نسل بازی های JRPG بزرگ همه دوباره برگشتن رو برند PS) و نه به معنی از بین بردن بازی های نیش! چون اتفاقا PS4 کنسولی بود که تا دلت بخواد براش بازی عجیب غریب امد! حالا از همین TLG و Dreams بگیر تا بازی هایی مثل What Remains of Edith Finch و Everybody Gone to the Rapture و .... باز نسل پیش هم سونی کم بازی خاص با مخاطب محدود نساخت. مثل Rain و Tokyo Jungle و ....

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
@z-fan

البته منظور ماکان بیشتر حمایت سونی از بازی های نیش AAA هست که اون مثالها هیچکدوم در تعریف نمیگنجن. برای مثال ساخت بازی سوپر پرخرجی مثل دیترویت. Child of light مسلما ریسکی مثل دیترویت نداره.
ویرایش: خودش زودتر پست داده بود نادیده بگیر پست من رو

@Akiba

من نظرم به شماها نزدیکتره و بنظرم سانسور به هر شکلی نباشه بهتره منتها در بخش سوق دادن بازیها بسمت رقیب باهات موافق نیستم. بازیها به این دلایل به سمت پلتفورمی سوق داده نمیشن. بازیها جایی میرن که درش مخاطب داشته باشن. مثلا ویتا خیلی از این بازیها زیاد داره. ببین یه بازی مثل دنگنرونپا مخاطب زیادی رو PS4 نمیتونه داشته باشه خودت حساب کن کمتر کسی میشینه جلوی تی وی 65 اینچی و متن میخونه. اینجور بازیا ذاتا برای هندهلد خیلی مناسبن. مسلما ویژوآل ناولا به سمت نینتندو سوق داده خواهند شد چون مخاطبشون روی هندهلده که سونی فعلا کنسولی براش نداره.

بازم میگم با اینکه سانسور در هر سطحی خوب نیست کاملا باهاتون موافقم اما با نتیجه ای که مییرین نه

• Like
Reactions: sina_unl

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,239
نام
ماکان
باشه اینایی که میگی خیلی سیاست های درستیه که سونی داره میگیره... اصلا عالی! ببینیم طولانی مدت چه اتفاقاتی میفته:D

من امیدوارم همین روند رو ادامه بده واقعا. بازی های هنتای طور اتفاقا برن سمت رقیب، و برعکس روند فعلی ادامه داده بشه بده. یعنی انتشار بازی های خوب ژاپنی مثل NieR و Nioh و برگردوندن IP های بزرگی که نسل قبل از دست داد مثل سری DQ و MH و بازگشت JRPG سازهای خفن مثل tri-Ace و باز بازگشت سری های بزرگ مثل hack. من واقعا این رو ترجیح میدم. اگه این رو شما به معنی قلع و قمع بازی های ژاپنی میدونید، من ترجیح میدم واقعا قلع و قمع کنه:D

این نسل برای من ژاپنی پسند JRPG باز سونی همه چی داشت و دوباره برگشتم به دورانی که همه وقتم با JRPG ها پر بشه و وقت نکنم بازی های غربی رو زیاد برم. PS4 برای من همه چی داشت، از Disgaea و FF و FFC و PErsona و SO و سری TAles بگیر تا VC و DQ و MH. دیگه اهمیتی نمیدم حالا فولان VN هنتای دیگه رو PS4 نمیاد و برای بیماران روحی روانی و بچه بازهایی هم که دیگه نمیتونن رو PS4 شر و ور بازی کنن و باید برن سمت سوییچ یا استیم غصه نمیخورم.

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,447
نام
محمد
همه بازی های مثل Nier و NIOH و چیزایی که میگید قبل تغییر مقر به کالیفرنیاست و سیاست های جدیدشونه و تمامی اون بازیا کار مقر ژاپن و روابطشون با سازنده های ژاپنی بوده. ربطی هم به کسایی که الان سرکار در حال حاضر هستن نداره!پس ازشون بعنوان مثال استقاده کنید چون هیچ ربطی به اتفاقای اخیر ندارن:)

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,239
نام
ماکان
بازم میگم با اینکه سانسور در هر سطحی خوب نیست کاملا باهاتون موافقم اما با نتیجه ای که مییرین نه

منم موافقم سانسور نیستم، اما یه ناشر مثل سونی که کنسول خانوادگی میگیره مجبوره که برای خودش یه سنسور شیپ و نظام اخلاقی مناسب داشته باشه. مایکروسافت هم همینطوره. سر کینکت کم بازی پورن و هنتای رو ایگنور نکرد. در صورتی که شاید بازی های پرفروشی هم میشدن و سود زیادی میکرد.

فرهنگ ژاپن خیلی با باقی دنیا فرق میکنه، شما تو کارتن های نوجوانانه مثلا آمریکایی که نگاه میکنی پر از مضامین اخلاقی و مفاهیم مثبت مثل اهمیت خانواده، دوستی و ... هست، اما تو ورژن مشابه ژاپنیش مضامین جنسی مثل اندام اغراق شده و در مواردی هم المان های ضد مذهب تقریبا یه چیز روتینه. البته من مخالف این ها نیستم، بلکه دقیقا به همین دلیل فن انیمه هستم و همیشه هم دنبال میکنم، اما منظورم از بیانش تفاوت استانداردهای اخلاقی هست. خیلی از این چیزا تو غرب هیچ جایگاهی نداره. حتی خودم من اگه چار روز دیگه بچه داشته باشم دوست ندارم رو کنسول بتونه دست رسی آزاد به VN ها یا کلا کانتنت هایی داشته باشه که میدونم مناسب همه نیست و شاید یه سری آدم خاص فقط دنبال میکنن!

باز میگم مثلا اوج یه کارتن هنجارشکن تازه مخاطب بزرگ سال آمریکایی اینه که بیاد با همجنسگرایی شوخی کنه یا تیکه های جنسی بندازه اما تو یه انیمه شونن معمولی ژاپنی یارو نیزه رو از شکم مسیح که یه هیولا هست میکشه بیرون پرت میکنه آسمون خدا رو میکشه. این سانسورها ناشی از این اختلاف فرهنگی هست.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,395
نام
سید محمد حسین
بله سونی، Dreams و TLG و ریمیک SotC. به همراه بازی های جمع و جورتری که تو PSN میان. سونی تنها ناشری هست که یه بازی AAA نیش مثل DReams یا TLG میسازه!

بعد ضمن اینکه این بازی هایی که اسم بردی واقعا نیش محسوب نمیشن. بیشتر بازی های کوچیکن با پروداکشن جمع و جورن. نیش مارکت یعنی بازی که مخاطب خاص داره، یا یه ژانر مخصوص هست و هرکسی سمتش نمیره، نه مثلا RPG هایی که لیست کردی. بازی های نیش مثلا ایندی هایی مثل Paper Please هستن، و تو ابعاد بزرگ میشن یه بازی مثل Ico یا SotC یا TLG و الان Dreams.

و باز به هر صورت اینکه سونی فولان محتوای غیر متعارف و عملا غیر اخلافی رو تو بازی های ژاپنی سانسور میکنه نه به معنی قلع و قمع کردن بازی های ژاپنیه (همونطور که گفتم برعکس این نسل بازی های JRPG بزرگ همه دوباره برگشتن رو برند PS) و نه به معنی از بین بردن بازی های نیش! چون اتفاقا PS4 کنسولی بود که تا دلت بخواد براش بازی عجیب غریب امد! حالا از همین TLG و Dreams بگیر تا بازی هایی مثل What Remains of Edith Finch و Everybody Gone to the Rapture و .... باز نسل پیش هم سونی کم بازی خاص با مخاطب محدود نساخت. مثل Rain و Tokyo Jungle و ....

اگه بازی اکشن ادونچر معما محوری مثل TLG نیش ـه(که خب پروسه ساختش از زمان نسل هفت و موقعی که مقر سونی هنوز ژاپن بود شروع شده که خودش مدعای یه سری حرفامه)... قطعاً RPG نوبتی ای با شوخی های رکیک و آرت استایل نامتعارف South Park هم نیش محسوب میشه
ریسینگ چالنج محورر دوبعدی مثل تریال که چندین برابر نیش محسوب میشه...بار هنری TLG رو نداره ولی به خاطر چالشی بودنش تو یه سطح دیگه نیش ـه
و نمیگم باید حتماً میلیون دلاری خرج کنه رو بازی نیش....اصن غیر منطقی و مسخرست این حرکت...درستش اینه که یه بازی کوچیکتر و جمع و جور تر، حالت نیش داشته باشه و زیر سایه و حمایت مستقیم ناشر قرار بگیره...

بخوایم یوبی سافت هم بذاریم کنار نینتندو سبز میشه
Fire Emblem (که 75 درصدتون نمیشناسیدش...نصف فن های نینتندو هم درست نمیشناسن اش...در این حد نیش ـه) یه SRPG ـه که به خاطر نیش بودن 15 سال از عمر فرنچایزش رو داخل فقط ژاپن گذروند...نینتندو هنوز داره مستقیم تولیدش می کنه.
Super Mario Party هم اسم ماریو روشه...وگرنه هیچ و هیچ احدی بازی مینی گیم محور و خانوادگی رو تخت عنوان بازی AAA بیرون نمیده...
Octopath Traveler....فاکینگ اکتوپث تراولر...بازی JRPG ای که 16 بیتی ـه و تمرکز داستانی شدید نداره....همه رقمه عنوان تجاری به حساب نمیاد و نیش ـه...به هر کی بگی نینتندو بهترین انحصاری 2018 اش یه جی آر پی جی 16 بیتیه به ریشت میخندن...نینتندو رو این سرمایه گذاری کرد و SE خودش میگه خیلی از انتظارات ما بازی بیشتر فروخت...(اینم اصن خط میزنم چون سازنده اش ترد پارتیه)
ایده ای مثل Nintendo Labo از نظر من ایده نیش ـیه کامل...قرار نیست سود 100 میلیون دلاری به کمپانی برسونه ولی یه در جدیده...یه چی جدیده و یه چیزی خارج از ترند فعلی بازی هاست

من میگم بازی نیش، یعنی مخاطب خاص و غیر عام...دلیل نیست حتماً بار هنری داشته باشه...دیترویت هم با هر معیاری، یکی دیگه از سری بازی هایی ـه که رو ترند اکشن ادونچر بازی های AAA جدید سونی میره جلو...فقط جای اکشن و گیم پلی درست و حسابی یه مشت QTE تو بازی ریخته... بازی بدی نیست ولی نمیدونم چجوری میشه مخاطب خاص و نیش حسابش کرد.

با تمامی این اوصاف من دارم میگم سونی تنها بازی ای که الان خارج از ترند بازیسازی فعلی داره Dreams ـه...تو کل نسل: Dreams + TLG...
بخوام با نسل قبل مقایسه کنیم...از این نظر سونی کلاً شیفت داده به یه موضع دیگه...من هنوزم قیاسی فکر می کنم اونم نه با مایکروسافت...ازه وضعش از مایکرو بهتره...دارم با نسل های قبل خودش مقایسه می کنم

• Like
Reactions: Arima Kishou

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
منم موافقم سانسور نیستم، اما یه ناشر مثل سونی که کنسول خانوادگی میگیره مجبوره که برای خودش یه سنسور شیپ و نظام اخلاقی مناسب داشته باشه. مایکروسافت هم همینطوره. سر کینکت کم بازی پورن و هنتای رو ایگنور نکرد. در صورتی که شاید بازی های پرفروشی هم میشدن و سود زیادی میکرد.

فرهنگ ژاپن خیلی با باقی دنیا فرق میکنه، شما تو کارتن های نوجوانانه مثلا آمریکایی که نگاه میکنی پر از مضامین اخلاقی و مفاهیم مثبت مثل اهمیت خانواده، دوستی و ... هست، اما تو ورژن مشابه ژاپنیش مضامین جنسی مثل اندام اغراق شده و در مواردی هم المان های ضد مذهب تقریبا یه چیز روتینه. البته من مخالف این ها نیستم، بلکه دقیقا به همین دلیل فن انیمه هستم و همیشه هم دنبال میکنم، اما منظورم از بیانش تفاوت استانداردهای اخلاقی هست. خیلی از این چیزا تو غرب هیچ جایگاهی نداره. حتی خودم من اگه چار روز دیگه بچه داشته باشم دوست ندارم رو کنسول بتونه دست رسی آزاد به VN ها یا کلا کانتنت هایی داشته باشه که میدونم مناسب همه نیست و شاید یه سری آدم خاص فقط دنبال میکنن!

باز میگم مثلا اوج یه کارتن هنجارشکن تازه مخاطب بزرگ سال آمریکایی اینه که بیاد با همجنسگرایی شوخی کنه یا تیکه های جنسی بندازه اما تو یه انیمه شونن معمولی ژاپنی یارو نیزه رو از شکم مسیح که یه هیولا هست میکشه بیرون پرت میکنه آسمون خدا رو میکشه. این سانسورها ناشی از این اختلاف فرهنگی هست.
در تکمیل حرفت اضافه کنم که دوستان اونطرف قضیه رو هم نمیبینن که سر داستان PGW و نمایش بازیهای دیترویت و تلو2 سونی چجوری جلوی SJW ها ایستاد. تریلر خشونت خانگی دیترویت و اون صحنه ی شکستن دست اون خانم آسیاییه تو تلو 2 چقدر سر و صدا کرد. واشینگتن پست و کوتاکو و..... همه ریخته بودن سر سونی که آی ایها الناس سونی داره تبلیغ خشونت بر علیه زنان میکنه و بهمان و بیسار یعنی روزی نبود مقاله تو روزنامه چاپ نشه یا ویدیو تو یوتیوب آپلود نکنن. موضع سونی خیلی خوب بود نتنها جا نزد بلکه تمام قد پشت QD و ND ایستاد

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,293
نام
امیر حسین
من امیدوارم همین روند رو ادامه بده واقعا. بازی های هنتای طور اتفاقا برن سمت رقیب، و برعکس روند فعلی ادامه داده بشه بده. یعنی انتشار بازی های خوب ژاپنی مثل NieR و Nioh و برگردوندن IP های بزرگی که نسل قبل از دست داد مثل سری DQ و MH و بازگشت JRPG سازهای خفن مثل tri-Ace و باز بازگشت سری های بزرگ مثل hack. من واقعا این رو ترجیح میدم. اگه این رو شما به معنی قلع و قمع بازی های ژاپنی میدونید، من ترجیح میدم واقعا قلع و قمع کنه:D

این نسل برای من ژاپنی پسند JRPG باز سونی همه چی داشت و دوباره برگشتم به دورانی که همه وقتم با JRPG ها پر بشه و وقت نکنم بازی های غربی رو زیاد برم. PS4 برای من همه چی داشت، از Disgaea و FF و FFC و PErsona و SO و سری TAles بگیر تا VC و DQ و MH. دیگه اهمیتی نمیدم حالا فولان VN هنتای دیگه رو PS4 نمیاد و برای بیماران روحی روانی و بچه بازهایی هم که دیگه نمیتونن رو PS4 شر و ور بازی کنن و باید برن سمت سوییچ یا استیم غصه نمیخورم.
دارم از تاثیرات این اتفاق رو آینده میگم و اینکه وقتی سونی اون خاص بودن ژاپنیش رو نداشته باشه، کم کم خبری از این مثال هایی که میگی هم نخواهد بود به دلیل ریزش مخاطب ژاپنیش میگم، بعد باز میگی به به و چه چه؟ :-"

در مورد پیام آخرت! اول اینکه اگر سونی خانوادگیه، همون بخش های ویچر و اساسین و ... هم باید حذف کنه قاعدتا! 1.کنسول خانوادگیه 2. ESRB و بقیه ی دوستان کشکن
دوم اینکه نینتندو برای همه مون واضحه که خیلییی از سونی خانوادگی تره!(خود سونی 4تا بازی برای دل پلتفرمر باز ما بده خو حداقل بعد اسم خانوادگی روش بزارید:D ) اما مشکلی نداره! همچنان این بازی ها با بازی های هنتای طورشون فرق دارن و اونا هیچوقت رو کنسول ها منتشر نمیشدن!

سوم، داری از تفاوت فرهنگی میگی، و سونی داره به بازی ها برای حتی انتشار توی ژاپن گیر میده! بازیی که شاید اصلا نسخه ی غربی هم نداشته باشه! در این صورت کل ایرادها و نقدت بر اساس تفاوت فرهنگی کشکه:-"( شرمنده ولی هست خو، چون بحث بازار ژاپن مطرحه:D )

در مورد بچه ت هم، تا اون موقع برید به ESRB انتقاد کنید! :D به جای VNها که طرف با بیکینیه مثلا و سانسور میشه(!)، برو ویچر بده بازی کنه:D (در همه حالات سیستم های درجه بندی سنی بازی ها کشک:D ، میدونم چندتا صحنه و آپشنال بیشتر نیست، ولی VNها هم از اول تا آخرش نیست:-" )
یه پیامم بدید SIE با Sony Music هماهنگ باشه:D

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
دارم از تاثیرات این اتفاق رو آینده میگم و اینکه وقتی سونی اون خاص بودن ژاپنیش رو نداشته باشه، کم کم خبری از این مثال هایی که میگی هم نخواهد بود به دلیل ریزش مخاطب ژاپنیش میگم، بعد باز میگی به به و چه چه؟ :-"

در مورد پیام آخرت! اول اینکه اگر سونی خانوادگیه، همون بخش های ویچر و اساسین و ... هم باید حذف کنه قاعدتا! 1.کنسول خانوادگیه 2. ESRB و بقیه ی دوستان کشکن
دوم اینکه نینتندو برای همه مون واضحه که خیلییی از سونی خانوادگی تره!(خود سونی 4تا بازی برای دل پلتفرمر باز ما بده خو حداقل بعد اسم خانوادگی روش بزارید:D ) اما مشکلی نداره! همچنان این بازی ها با بازی های هنتای طورشون فرق دارن و اونا هیچوقت رو کنسول ها منتشر نمیشدن!

سوم، داری از تفاوت فرهنگی میگی، و سونی داره به بازی ها برای حتی انتشار توی ژاپن گیر میده! بازیی که شاید اصلا نسخه ی غربی هم نداشته باشه! در این صورت کل ایرادها و نقدت بر اساس تفاوت فرهنگی کشکه:-"( شرمنده ولی هست خو، چون بحث بازار ژاپن مطرحه:D )

در مورد بچه ت هم، تا اون موقع برید به ESRB انتقاد کنید! :D به جای VNها که طرف با بیکینیه مثلا و سانسور میشه(!)، برو ویچر بده بازی کنه:D (در همه حالات سیستم های درجه بندی سنی بازی ها کشک:D ، میدونم چندتا صحنه و آپشنال بیشتر نیست، ولی VNها هم از اول تا آخرش نیست:-" )
یه پیامم بدید SIE با Sony Music هماهنگ باشه:D
ببین بحث سکس نیست اصلا اگر اینجوری بود اون بوس کذایی تو تلو2 بیشتر از همه باید سانسور میشد. بحث Child Molesting هست. کلا دنیا نسبت به سکس کودکان نشون دادن اندامشون و غیره داره خیلی حساس میشه. ویچر سن خر رستم رو داره هر کاری بکنه کسی گیر نمیده بهش ولی سکس افراد زیر 18 سال چیزیه که میتونه خیلی داستان بشه

• Like
Reactions: incoming and vaan 2

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,395
نام
سید محمد حسین
البته منظور ماکان بیشتر حمایت سونی از بازی های نیش AAA هست که اون مثالها هیچکدوم در تعریف نمیگنجن. برای مثال ساخت بازی سوپر پرخرجی مثل دیترویت. Child of light مسلما ریسکی مثل دیترویت نداره.

قطعاً حمایت می کنه...
بحث من اینه سونی تو این زمینه نسل قبل یکه تاز بود...قله ای بود که بازیکن های نیش بهش افتخار می کردن...
الان واقعاً نمیشه این ادعا رو کرد...بری نسل شیش و هفت بگی نینتندو نسل هشت، ساپورت بهتری از سونی برای بازی های نیش داره و آغوش اش همون قدر بازه بهت میخندن

با هر متر و معیاری این یه سقوط تو این زمینه است برا سونی... Journey جزو میراث به شدت پر اهمیت سونی تو نسل هفته
تو نسل شیش همین رو میشه در مورد ICO و SotC گفت
تو نسل پنج همچین بار هنری ای رو نداشتن...ولی کارهای عجیب و غریبی مثل Twisted Metal از زیر دست سونی بیرون اومد و این که پلی استیشن خونه انحصاری کلی بازی ژاپنی عجیب و غریب بود که خیلیاشون هنوز کشف نشدن و خیلیاشون به خاطر بودن رو پلی استیشن اصن کشف شدن
تو نسل هشت اینو در مورد چی بگیم؟ در مورد TLG...که خیلی ها با این که میدونن بازی خوبیه مطمئن و معتقد اند که سر قواعد نشر و ... درست پولیش نشده و اینا و ازش به عنوان پاشنه آشیل کارنامه فومیتو اوئدا یاد می کنن.
یا در مورد Dreams که هنوز عرضه نشده

من فن نینتندوئم درست...ولی وقتی میبینم رفیقم یه سال بعد خرید PS4 اش به خاطر بازی های نیش میره سوییچ میخره...(و فقط هم به خاطر بازی های نیش...معتقده زلدا رو جنریک تر کردن) باید چه تصوری داشته باشم...باید بیام این جا بگم " آره سونی بهترین حمایت رو از بازی های نیش و کم مخاطب داره"
خب نداره :D...داشت...خیلی خفن هم داشت...الان چیزی که هست سایه ای از اون وضعیت قدیمه...سایه ای از اون رنگارنگی کتابخونه بازی های پلی استیشن 2 و 3 در مقابل رقیباشه.هر چیزی که سونی رو خیلی خاص می کرد تو نسل هفت و شیش و پنج الان واسه کنسول های رقیب موجود شده.

• Like
Reactions: Arima Kishou

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
قطعاً حمایت می کنه...
بحث من اینه سونی تو این زمینه نسل قبل یکه تاز بود...قله ای بود که بازیکن های نیش بهش افتخار می کردن...
الان واقعاً نمیشه این ادعا رو کرد...بری نسل شیش و هفت بگی نینتندو نسل هشت، ساپورت بهتری از سونی برای بازی های نیش داره و آغوش اش همون قدر بازه بهت میخندن

با هر متر و معیاری این یه سقوط تو این زمینه است برا سونی... Journey جزو میراث به شدت پر اهمیت سونی تو نسل هفته
تو نسل شیش همین رو میشه در مورد ICO و SotC گفت
تو نسل پنج همچین بار هنری ای رو نداشتن...ولی کارهای عجیب و غریبی مثل Twisted Metal از زیر دست سونی بیرون اومد و این که پلی استیشن خونه انحصاری کلی بازی ژاپنی عجیب و غریب بود که خیلیاشون هنوز کشف نشدن و خیلیاشون به خاطر بودن رو پلی استیشن اصن کشف شدن
تو نسل هشت اینو در مورد چی بگیم؟ در مورد TLG...که خیلی ها با این که میدونن بازی خوبیه مطمئن و معتقد اند که سر قواعد نشر و ... درست پولیش نشده و اینا و ازش به عنوان پاشنه آشیل کارنامه فومیتو اوئدا یاد می کنن.
یا در مورد Dreams که هنوز عرضه نشده

من فن نینتندوئم درست...ولی وقتی میبینم رفیقم یه سال بعد خرید PS4 اش به خاطر بازی های نیش میره سوییچ میخره...(و فقط هم به خاطر بازی های نیش...معتقده زلدا رو جنریک تر کردن) باید چه تصوری داشته باشم...باید بیام این جا بگم " آره سونی بهترین حمایت رو از بازی های نیش و کم مخاطب داره"
خب نداره :D...داشت...خیلی خفن هم داشت...الان چیزی که هست سایه ای از اون وضعیت قدیمه...سایه ای از اون رنگارنگی کتابخونه بازی های پلی استیشن 2 و 3 در مقابل رقیباشه.هر چیزی که سونی رو خیلی خاص می کرد تو نسل هفت و شیش و پنج الان واسه کنسول های رقیب موجود شده.

خوب سونی میتونه خودش سرمایه گذاذی بکنه و میکنه منتها جلوی سرمایه گذاری دیگران رو نمیتونه بگیره که. حالا چون نینتندو سر عقل اومده تقصیر سونیه؟ ببین در کل این اتفاق که شرکتا از بازیهای نیش ححمایت کنن اتفاق میمونیه. شما چرا از این اتفاق بجای اینکه استقبال کنی انتقاد میکنی. امیدوارم یه روزی مایکرو هم به این روند بپونده.

• Like
Reactions: armintn

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر