فرگمنت در بازی های فلش مموری opl

Aghahadi

کاربر سایت
Jan 1, 2023
222
نام
هادی حسینی
اقا یه واقعیتی رو فهمیدم و خیلی داغون شدم...

همونجور که خودتون میدونید بعضی بازیا رو که میخواید با «فلش مموری » تو ps2 اجرا کنید، ممکنه ارور فرگمنت بده که یعنی فایل باید دیفرگ بشه تا بازی قابلیت اجرا داشته باشه..

اما قضیه اونجاش بده که دیفرگ کردنِ (فلش مموری) اصلا خوب نیست.. نه تنها مفید نیست بلکه کاهش کارایی و به مرور زمان خرابی فلش رو داره..

و حالا منی که دفعات زیادی این فلشو دیفرگ کردم... 🤣🤣

حالا این وسط موندم برا اجرای بازیهای فرگمنت،چیکار کنم؟

واقعا مهمه..

Aghahadi

کاربر سایت
Jan 1, 2023
222
نام
هادی حسینی
برنامه OPL تو تنظیماتش یه گزینه داره که چک کردنه فرگمنت رو غیر فعال میکنی
بله خبر دارم و چک کردن فرگمنت غیر فعاله.. ولی گاها کارساز نیست... و بازی از یه جایی به بعد فریز میشه..

سوال اصلی اینه..

راهی برای رفع فرگمنت این بازی ها وجود داره؟؟

با در نظر داشتن اینکه،دیفرگ فلش مموری راهکار توصیه شده ای نیست و مضره..

کلا روش جایگزینی برای دیفرگ فلش مموری هست؟

(اگرچه تو نسخه جدید بتای opl_اگر اشتباه نکنم ۱.۲.۰_تا حدودی این مشکل رفع شده.. ولی در حالت کلی دونستن جواب این سوال میتونه مفید باشه..)

• Like
Reactions: vendor and mqg1387

vendor

کاربر سایت
Jul 9, 2007
457
بله خبر دارم و چک کردن فرگمنت غیر فعاله.. ولی گاها کارساز نیست... و بازی از یه جایی به بعد فریز میشه..

سوال اصلی اینه..

راهی برای رفع فرگمنت این بازی ها وجود داره؟؟

با در نظر داشتن اینکه،دیفرگ فلش مموری راهکار توصیه شده ای نیست و مضره..

کلا روش جایگزینی برای دیفرگ فلش مموری هست؟

(اگرچه تو نسخه جدید بتای opl_اگر اشتباه نکنم ۱.۲.۰_تا حدودی این مشکل رفع شده.. ولی در حالت کلی دونستن جواب این سوال میتونه مفید باشه..)
فریز شدن بازی ربطی به فرگمنت نداره هااااا. دلایل دیگه هم هست که یه بازی فریز کنه. کدوم بازیها فریز میکنن؟

• Like
Reactions: mqg1387

Aghahadi

کاربر سایت
Jan 1, 2023
222
نام
هادی حسینی
در مورد فریز کردن بازی،شاید من منظورمو درست نرسوندم ولی در کل منظورم اینه که بازی اجرا میشه ولی از یه جا به بعد دیگه گیر میکنه و صفحه سیاه میمونه..

بازی خاصی هم نیست..تقریبا هر بازی جدیدی که میریزم فلش..

من موارد زیادی پیش اومده یه بازی گیر کرده،رفتم با چک کردن فلش فهمیدم فایل بازیها فرگمنته و بعد از دیفرگ کردن،بازی به درستی اجرا میشد..

Aghahadi

کاربر سایت
Jan 1, 2023
222
نام
هادی حسینی
فریز شدن بازی ربطی به فرگمنت نداره هااااا. دلایل دیگه هم هست که یه بازی فریز کنه. کدوم بازیها فریز میکنن؟
و همونطور که معلومه فرگمنت بازی زیاد باشه دیگه اجرا نمیشه..با این یکی خیلی برخوردم..😅

• Like
Reactions: vendor and mqg1387

vendor

کاربر سایت
Jul 9, 2007
457
و همونطور که معلومه فرگمنت بازی زیاد باشه دیگه اجرا نمیشه..با این یکی خیلی برخوردم..😅
احتمال داره این مشکل مربوط به فلش مورد استفاده شما باشه. چون برای مشتری های بنده تا بحال همچین مشکلی پیش نیومده

Aghahadi

کاربر سایت
Jan 1, 2023
222
نام
هادی حسینی
احتمال داره این مشکل مربوط به فلش مورد استفاده شما باشه. چون برای مشتری های بنده تا بحال همچین مشکلی پیش نیومده
درسته احتمالش هست..

راستی آخرین نسخه opl،ورژن 1.2.0 هست؟

نسخه دیگه ای ازش نیومده..؟

playstation2

کاربر سایت
Jan 3, 2023
145
در مورد فریز کردن بازی،شاید من منظورمو درست نرسوندم ولی در کل منظورم اینه که بازی اجرا میشه ولی از یه جا به بعد دیگه گیر میکنه و صفحه سیاه میمونه..

بازی خاصی هم نیست..تقریبا هر بازی جدیدی که میریزم فلش..

من موارد زیادی پیش اومده یه بازی گیر کرده،رفتم با چک کردن فلش فهمیدم فایل بازیها فرگمنته و بعد از دیفرگ کردن،بازی به درستی اجرا میشد..

منم به این مشکل خورده بودم خیلی قدیم
بازی ارور فرگمنت میداد
بعد گزینه خاموش کردن فرگمنت تو یه وبلاگ مربوط به سونی ۲ خوندم و انجام دادم
بازی اجرا شد قشنگ
اما بعد مدتی از بازی کردن گذشت بازی گیر کرد

Aghahadi

کاربر سایت
Jan 1, 2023
222
نام
هادی حسینی
منم به این مشکل خورده بودم خیلی قدیم
بازی ارور فرگمنت میداد
بعد گزینه خاموش کردن فرگمنت تو یه وبلاگ مربوط به سونی ۲ خوندم و انجام دادم
بازی اجرا شد قشنگ
اما بعد مدتی از بازی کردن گذشت بازی گیر کرد
درسته..
تا جایی که من میدونم فرگمنت مربوط به اون فلش میشه..
ولی با خاموش کردن گزینه بررسی فرگمنت،مشکل چندان حل نمیشه.

اما تو نسخه ی بتای 1.2.0 opl‌،گزینه بررسی فرگمنت بازی،برداشته شده و سعی میکنه اونو با فرگمنت هم اجراش کنه..

(البته تا یه حدی که فرگمنتش زیاد نباشه..گمونم یکی از دوستان که پست گذاشته بود تو فروم،نوشته بود تا 64 فرگمنت رو سعی میکنه نادیده بگیره..)

و من یه بازی که فرگمنت داشت و تو نسخه های دیگه ی opl،اجرا نمیشد رو سعی کردم تو این نسخه اجرا کنم و واقعا اجرا شد..

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
430
نام
سعید
من این تاپیک رو نمی‌دونم چرا ندیده بودم، ولی الان که دیدم دلم میخواد جواب بدم 😅

و حالا منی که دفعات زیادی این فلشو دیفرگ کردم... 🤣🤣
اشتباهه دیگه، منم قبلا این کارو میکردم، ولی نکته‌ای که هست صرفا یه Fast Format هم سریع تره هم بهتر، یعنی بیای فلش رو فرمت کنی و مجدد بازی هارو بریزی... Defrag کردن پیر می‌کنه آدم رو انقد کنده...

برنامه OPL تو تنظیماتش یه گزینه داره که چک کردنه فرگمنت رو غیر فعال میکنی
پیشنهاد نمیکنم اینو، چون همون‌طور که دوستان گفتن احتمال اینکه بازی فریز شه زیاد میشه اینطور، دلیلش هم روشیه که OPL بازی هارو شبیه سازی میکنه، بجایی خوندم OPL میاد خود ریدر دیسک رو شبیه سازی می‌کنه و بخاطر همین اگه fragment وجود داشته باشه بازی درست اجرا نمیشه گاهی، چون در اون صورت دیتای بازی پشت هم نیست داخل فلش و همین باعث میشه اون شبیه ساز مشکل بخوره...
پس آره مطمعن باش fragment داشتن می‌تونه مشکل ساز باشه مگه خوش شانس باشی و جای حیاتی نباشه برای بازی.

اما تو نسخه ی بتای 1.2.0 opl‌،گزینه بررسی فرگمنت بازی،برداشته شده و سعی میکنه اونو با فرگمنت هم اجراش کنه..

(البته تا یه حدی که فرگمنتش زیاد نباشه..گمونم یکی از دوستان که پست گذاشته بود تو فروم،نوشته بود تا 64 فرگمنت رو سعی میکنه نادیده بگیره..)

و من یه بازی که فرگمنت داشت و تو نسخه های دیگه ی opl،اجرا نمیشد رو سعی کردم تو این نسخه اجرا کنم و واقعا اجرا شد..
دقیقا آپدیت های آخر اومدن تغییراتی در شبیه ساز دادن که باعث شده تا یمقدار fragment رو بتونه پشتیبانی کنه و بازی فریز نشه، البته همونم زیاد بشه بازم مشکل میخوره.

ولی بازم پیشنهادم اینه سعی کنید فلش یا مموریتون فرگمنت نداشته باشه، چون اینطور اون شبیه ساز راحت و سر راست تر می‌تونه بازی رو بخونه.
پیشگیری که میتونید بکنید اینه که وقتی توی فلش چیزی می‌ریزید پاک نکنیدش، همین ریختن و پاک کردن باعث ایجاد fragment میشه، پس هر چند وقت یباری یه Fast Format بکنید فلشتون یه جون بگیره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر