عمر پلی استیشن 2

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
اولا من مشخص کنم که نه BD نهHD-DVD ،یه نوع DVD جدید نیستن،یه چیز جداگونه ن!کلا CD و DVD و BD وHD همشون یه نوع دیسک هستن،ولی هیچکدوم زیرشاخه یکی دیگه نیستن!یعنی اگه BD یه نوع DVD باشه،پس DVD هم یه نوع CD یه!
اولا من بحث بازار ایرانو نمیکنم،چون اون BD هایی که قراره روش بازی رایت شه،از پایتخت یا بازاررضا خریداری نمیشه!
اگه میبینین DVD معمولی 200 تومنه،ولی DVD Two-Layer بین 2 تومن و 3 تومن یا حتی بیشتره،به خاطر سود دلالاس!
دوما شما یه جوری میگی مثل اینکه بین حجم و قیمت رابطه مستقیم هست!مثلا میگی دی وی دی9 گیگ 5 تومنه،حالا حساب کن که مثلا بلوری 40 گیگی چند میشه!!اگه اینطوری باشه که قیمت سیدی باید یک هفتم DVD معمولی باشه!
پس با اون حساب،طبق چیزی که من بالا گفتم هم باید قیمت BD خام،همون اول کار 600 تا تک تومن باشه!
من دارم میگم اگه قیمت BD خام مثلا 20 دلار باشه،اگه پکیج و هزینه پخش و اینارم حساب کنیم،آخرشم بخوایم به قیمت 50-60 دلار بدیم تو بازار،چقدر تهش واسمون میمونه؟!با توجه به اینکه الان DVD Two-Layer قیمتش بین 1 تا یک و نیم دلاره،ولی فیلمی که روی DVD بیاد(اگه دو لایه باشه)احتمالا تا نزدیکای 30 دلار قیمتش بشه،پس چه مرضیه که یه کمپانی بیاد سود خودشو کم کنه که فیلمشو رو BD عرضه کنه؟!

Ehy18

کاربر سایت
Sep 28, 2005
200
نام
احماد
ســــــــــل آم
آقايون ....آقايون.....
تنها چيزي كه بايد بگم اينه كه PS2 هميشه قابل احترام باقي مي مونه...واقعا كنسول عالي اي هستش...و كسايي مثله من كه تا حالا فقط Tekken بازي كردن مي تونن حداقل تا 2-3 سال ديگه ازش استفاده كنن!
من خودم احتمالش هست تا دو سه ماه ديگه همراه Wii يه PS2 هم بخرم...و مثله تست بذارم رو تاقچه...چون واقعـــــــــا به اين كنسول علاقه دارم!
------------
مهربون ،‌بخشنده و سريع باشين....

javid

کاربر سایت
Sep 28, 2006
62
بچه ها قبول کنید تا وقتی که با کنسول پی اس3 بازی نکردید نمیتونید قضاوت کنید که کدوم کنسول بهتره اونایی هم که طرفداری پی اس 3 رو میکنن حتما به کار سونی اعتقاد دارن .نمونه شو خودتون میدونید : پی اس2 .کنسولی که نمیشه دست کم گرفتش و تا الان خداییش اکثر گیمهای باحالو تو این کنسول دیدیم ولی این یه واقعیته که پی اس 2 دیگه نمیتونه با کنسولهای اینده رقابت کنه ولی بین همدوره ای هاش شماره یکه . در ضمن اونایی که میخوان پی اس 2 بخرن اگه عجله ندارن فعلا دست نگه دارن به قول دوستمون قیمتها بالا پایین میشه و یهو میبینی اونقدر ارزون شد که میتونی اونو بخری (با اقایون اینده نگر هستم:به نظرتون چقدر طول بکشه البته از اولین روز انتشار کنسول)

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,020
نام
آریا
عماد من یه جا خوندم قیمت خام بلوری 50 دلاره حالا وقتی بیاد ایران وضعیت چه طور میشه؟:) (با هزینه ی رایت....)
امين اشتباه خوندي ! اينجا رو نگاه بنداز. Blu-Ray براي سوني با قيمت 16.99 دلار هست. اين تازه اول كار Blu-Ray هست و 100٪ چند وقت ديگه خيلي ارزون تر ميشه و شركتهاي ديگه كه ما توي ايران ازشون DVD ميخريم هم به جمع بقيه شركتها اضافه ميشن و اون وقت قيمتا خيلي بهتر ميشه.
B000F7LKOI.01._AA280_SCLZZZZZZZ_V40410647_.jpg

javid

کاربر سایت
Sep 28, 2006
62
اگه اونطوری که تو گفتی باشه پس با تولید انبوه بلو رای قیمت اون تقریبا اونقدر میشه که بتونیم بخریم (خوب پرداخت یه مبلغ بالا اونم واسه یه گیم هنر میخاد و ممکنه اولیشو بخری دومی شو میخای چکار کنی و سومی و ...) در ضمن اونایی که پی اس3 خواهند خرید نگران نباشن اول کار گیمش گرون بود نخرن منتظر بمونن تا ارزون بشه و تو این مدت بازیهای پی اس2 رو باهاش بازی کنن به هر حال برگ برنده دستشونه.نظر شما چیه

bryan

کاربر سایت
Sep 21, 2006
132
به نظر من تا وقتي زندس كه باهاش بازي كني (كنن) و حال كني.
خيلي هارو ميشناسم كه هنوز عاشق سگا و ميكرو هستن.
چه برسه به اين كنسول جديدا.
حالا اين نظر منه، حالا خوبه يا كه بده!

اره والا نظر من هم همینه ;)

در مورد Blu-Ray

این خبر رو بخونید

شرکت NEC موفق به طراحي تراشه جديدي شده که با هر دو نسل جديد دي وي دي يعني Blu-Ray و HD DVD سازگاري دارد.
هموطن، با استفاده از اين تراشه هزينه سخت دستگاه هاي پخش دي وي دي که با هر دوفرمت سازگاري داشته باشند به ميزان چشمگيري کاهش مي يابد.

قيمت اين تراشه که از آوريل 2007 روانه بازار مي شود 84 دلار خواهد بود.

با این حساب منتظر پایین اومدن قیمت Blu-Ray باشید ;)

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
سر Dvd هم اين فيلما بود
سوني يه چيز ميگفت، بقيه يه چيز ديگه!
Dvd+r و Dvd-r هم همين قضيه بود.
حالا هم نتيجش رو ميبينين چي شد!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر